راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره : جزایر خارک، لاوان، سیری، منطقه بهرگان و سکوهای بهره برداری نفت مستقر در خلیج فارس .

مناطق عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی :مناطق آغار و دالان ، سروستان و سعادت آباد، دی و سفید زاخور، قشم و سرخون ، ناروکنگان ، نفت شهر، تنگ بیجار ، چشمه خوش ، دهلران و سرکان مالکوه .

تذکر 1: داوطلبان در صورت پذیرش نهایی ملزم به ارائه تعهد محضری مبنی بر 7 سال خدمت در مناطق عملیاتی  می باشند.

تذکر 2: اشتغال در شرکت نفت فلات قاره ایران به صورت اقماری(دو هفته کار در یکی از مناطق عملیاتی فوق و دو هفته استراحت) می باشد.

تذکر 3: ایاب و ذهاب کارکنان به مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره از مبادی تهران، اصفهان، شیراز و اهواز با هواپیما به عهده شرکت می باشد.

تذکر 4:اشتغال در شرکت نفت مناطق مرکزی بصورت اسکان بوده و بطور کلی تعیین محل خدمت و وضعیت اشتغال پذیرفته شدگان نهایی به عهده شرکت می باشد.

تذکر 5: در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی طبق دستورالعمل استخدام وزارت نفت، فارغ التحصیلان ممتاز در اولویت اول جذب قرارداشته و درصورت عدم تامین نیرو از بین این دسته ازمتقاضیان، از پذیرفته شدگان آزمون کتبی جهت انجام مصاحبه دعوت خواهد شد.

تذکر 6:کارکنان قراردادی موقت ( مدت معین) و پیمانکاری شاغل در صنعت نفت در صورت دارا بودن شرایط استخدام میتوانند بدون توجه به جنسیت ( به غیر از مقطع تحصیلی دیپلم برای خانمها ) در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی در آزمون استخدامی شرکت نمایند.


الف ـ شرایط داوطلبان استخدام
1- شرایط عـمومی :
1ـ1ـ تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
1ـ2ـ عدم سوء پیشینه کیفری
1ـ3ـ داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تائید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی)
1ـ4ـ دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم کامپیوتری در زمان ثبت نام
1ـ‎5ـ عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در واحدهای تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و شرکتهای فرعی آنها)

2- شـرایط سـنی :
حداکثر سن برای داوطلبان مقطع دیپلم 23 سال (متولدین 1/1/64 و بعد از آن)، کاردانی26 سال (متولدین 1/1/61 و بعد از آن) کارشناسی30 سال (متولدین 1/1/57 و بعد از آن) می باشد.
2-1-مدت زمان خدمت سربازی به حداکثرسن داوطلبان افزوده می شود.
2-2- مدت سابقه کار معتبر، مفید و مرتبط با مدرک تحصیلی و شغل مورد نظر(به شرط پرداخت حق بیمه)، حداکثر به میزان 5 سال به سقف سنی فوق افزوده می شود(ارائه گواهی معتبر الزامی است).
2-3- مدت زمان سابقه کار تمام وقت بصورت پیمانکاری طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت و یا قراردادی موقت(مدت معین) به حداکثر سن افزوده می شود(ارائه گواهی های معتبر الزامی است).
2-4- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:
الف -داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه حضور داشته اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت
ب - داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
ج - افراد خانواده شهدا و مفقودالاثرها(همسر، فرزندان، برادروخواهر)، جانبازان و آزادگان حداکثر به میزان 5 سال
2-5- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.
2-6- کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.

تذکر : با رعایت موارد فوق الذکر، تحت هیچ شرایطی حداکثر سن برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم نباید از 30 سال، کاردانی 32 سال و برای کارشناسی و بالاتر از 40 سال بیشتر باشد.

تعریف بومی برای داوطلبان استخدام در شرکت نفت فلات قاره : در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می گردد که محل تولد یامحل اخذمدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای هرمزگان، بوشهر و خوزستان باشد.
 
تعریف بومی برای داوطلبان استخدام در شرکت نفت مناطق مرکزی : در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می گردد که محل تولد یامحل اخذمدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای فارس ( بجز شهر شیراز ) هرمزگان ،بوشهر،کرمانشاه،ایلام و لرستان باشد.

تذکر : داوطلبان شهر شیراز می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند لیکن از امتیازات بومی بهره مند نخواهند گشت .

3- شـرایط مـعدل :
حداقل معدل برای داوطلبان با مدرک تحصیلی دیپلم 14، کاردانی و کارشناسی 13 می باشد.
3-1- به داوطلبان بومی در مقطع دیپلم و کاردانی یک نمره و صرفاً در مقطع کارشناسی نیم نمره در شرط معدل تقلیل داده خواهد شد.
3-2- شرط معدل برای جذب یکی از فرزندان کارکنان جانباز 25 درصد و به بالا و آزاده صنعت نفت اعم از شاغل ، فوت شده عادی ( در زمان فوت مشمول حالت اشتغال گردیده ) یا از کار افتاده در مقاطع تحصیلی دیپلم ، کاردانی و کارشناسی 12 می باشد.
تذکر 1 : شرط فوق فقط برای یکبار و صرفاً به یکی از فرزندان کارکنان موصوف تعلق گرفته و در صورت استفاده یکی از فرزندان از سهمیه جذب ، این امتیاز شامل دیگر فرزندان نمی گردد.
تذکر2 : افرادی که از مزایای این تبصره بهره مند می گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای معدل را ندارند.
3-3- بر اساس قانون تسهیلات استخدامی ویژه فرزندان شاهد(فرزند شهید/مفقودالاثر) رعایت حداقل شرط معدل برای فرزندان شاهد داوطلب استخدام الزامی نمی باشد. لیکن رعایت سقف معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.
تذکر: فرزندان معزز شهید می توانند به منظور کسب اطلاعات و بهره مندی از تسهیلات سهیمه استخدامی ویژه فرزندان شاهد از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام نمایند.
3-4- شرط معدل برای داوطلبان شاغل بصورت پیمانکاری(طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت) در مقطع دیپلم و کاردانی 12 و در مقطع کارشناسی 5/12 می باشد.
تذکر: داوطلبانی که از مزایای این بند بهره مند می گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای معدل را ندارند.
3-5- به داوطلبان شاغل که به هنگام ثبت نام بصورت قراردادی تمام وقت (با مدت معین) حسب ضوابط مصوب وزارت نفت به خدمت گرفته شده اند به ازای هر سال سابقه خدمت در صنعت نفت 2/0 نمره و حداکثر یک نمره درشرط معدل آنان تقلیل داده می شود.
تذکر: داوطلبانی که از این بند استفاده می نمایند حق استفاده از سایر بندهای معدل را ندارند.
3-6- فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی  دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعت نفت صرفاً در رشته های فنی با تقلیل یک نمره در شرط معدل می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.
3-7- رعایت شرط معدل برای کارکنان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک می باشند الزامی نیست. لیکن می بایست حداقل شرط معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رعایت شده باشد.

4- شرایط مدرک تحصیلی :
4- 1- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته و گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد (گواهی تحصیلی یا لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه مورد پذیرش نخواهد بود).
4- 2- تائید مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دفتر امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی آن دانشگاه و فارغ التحصیلان خارج از کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.
4-3- مدارک دانشگاهی کسانی برای شرکت در آزمونهای استخدامی قابل قبول است که از طریق آزمونهای سراسری دانشگاههای دولتی یا آزاد یا آزمون خاص دانشگاه جامع علمی - کاربردی که از طریق سازمان سنجش برگزار شده باشد موفق به ورود به مراکز آموزش عالی شده باشند و یا از دانشگاههای معتبر خارج از کشور مدارک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده باشند.
4-4-مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با درج پذیرش از طریق آزمون سراسری و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد.
4-5- مدارک تحصیلی تحت عناوین معادل، دوره های فراگیر، آموزش باز و مکاتبه ای (از راه دور) و پودمانی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با توجه به نحوه خاص پذیرش که خارج از آزمونهای سراسری دانشگاههای دولتی است، قابل پذیرش نمی باشد.
تذکر 1 : فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلی بالاتر از مقاطع اعلام شده، مجاز به شرکت در آزمون استخدامی برای مقاطع تحصیلی پایین تر نخواهند بود.
تذکر 2 : مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی باشد به هیچ وجه مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

5- شرایط فارغ التحصیلان ممتاز:
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی(لیسانس) ورودی سال 75 به بعد  دانشگاههای داخل کشور و در خصوص دانشگاههای خارج کشور بدون در نظر گرفتن سال ورود به دانشگاه ، در رشته های مورد نیاز (مندرج در جدول شماره 2 و 3)، که دارای یکی از شرایط مندرج در جدول شماره 1 باشند بدون شرکت در آزمون کتبی به مرحله بعدی (مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختی) راه خواهند یافت، لذا داوطلبانی که واجد شرایط ذکر شده می باشند لازم است کلیه مدارک معتبر و سایر مدارک مربوط به احراز شرایط ممتازی را درصورت دعوت به مصاحبه ارائه نمایند. به داوطلبان اکیداً توصیه می گردد پس از اطمینان از دارا بودن شرایط و مدارک لازم، ادعای ممتازی نمایند چرا که این ادعا باعث می گردد تا فرد در آزمون کتبی شرکت داده نشود و درصورت عدم احراز شرایط ممتازی فرصت شرکت در آزمون کتبی و ادامه فرایند را نیز از دست بدهد.

جدول شماره1– شرایط فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهها

کد ممتازی

شرایط لازم

1

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاههای روزانه دولتی ( به غیر از دانشگاههای آزاد، پیام نور ، جامع علمی ـ کاربردی و دوره شبانه و غیرانتفاعی دانشگاه دولتی ) داخل کشور با معدل کل حداقل  17 در رشته های فنی ومعدل کل حداقل 18 در سایر رشته ها.

2

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی از دانشگاههای ممتاز قاره های آسیا، آفریقا، استرالیا و امریکای جنوبی با تبدیل معدل فارغ التحصیلی بر مبنای حداقل 17 برای رشته های فنی و حداقل 18 برای سایر رشته ها (مدارک این دسته از فارغ التحصیلان از لحاظ اعتبار دانشگاه و تبدیل معدل می بایست توسط وزارت علوم، تحقیقات فناوری ارزشیابی شده باشد).

3

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر،دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شیراز، تبریز، تربیت مدرس،شهید بهشتی و صنعت نفت و دانشگاههای معتبر قاره های اروپا و آمریکای شمالی با معدل کل حداقل16 در رشته های فنی و معدل کل حداقل17 در سایر رشته ها.

4

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رتبه اول تا پنجم دوره های روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر،دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان ، خواجه نصیرالدین طوسی ، علم و صنعت ایران ، شیراز ، تبریز ، تربیت مدرس  شهید بهشتی و صنعت نفت. *

5

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دارای رتبه کشوری آزمون سراسری ورودی دانشگاههای دولتی روزانه با رتبه اول تا پانصد گروه ریاضی فیزیک، اول تا دویست و پنجاه گروه آزمایشی علوم تجربی و اول تا صد گروه علوم انسانی با حداقل شرط معدل 15(شایان ذکر است که رتبه مناطق به هیچ وجه ملاک عمل نخواهد بود). **

6

فارغ التحصیلان دارنده گواهی از اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی در زمینه اختراعات مرتبط با صنعت نفت که حداقل معدل کل آنان ازدانشگاههای روزانه دولتی( به غیر از دانشگاه های آزاد، پیام نور و جامع علمی ـ کاربردی) در رشته های فنی   16 و در سایر رشته ها 17  میباشد.

7

فارغ التحصیلانی که در المپیاد های علمی دانشجویی و دانش آموزی بعنوان نفرات نهایی برگزیده کشوری برای اعزام به المپیادهای جهانی با حداقل شرط معدل 15 انتخاب شده اند. ***

8

برگزیدگان رتبه اول تا سوم جشنواره خوارزمی با  مدرک کارشناسی که طرحهای برگزیده آنان در جشنواره مذکور مرتبط با رشته تحصیلی یا نیازهای عملیاتی نفت و گاز با حداقل شرط معدل 15 برای کارشناسی باشند( شایان ذکر است جشنواره جوان خوارزمی ملاک عمل نخواهد بود).

* برای پذیرش بندهای 4  بایستی به ازای هر رتبه حداقل 6 نفر ( رتبه اول 6 نفر، رتبه دوم 12 نفر و ...) دانش آموخته وجود داشته باشد. گواهی مربوطه می بایست توسط اداره کل آموزش دانشگاه صادر شده باشد.

** گواهی مربوط به رتبه کنکور کشوری در مقطع کارشناسی می بایست از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور صادر شده باشد.رتبه کنکور کاردانی به کارشناسی مورد پذیرش نمی باشد.

***مرجع تأیید فارغ التحصیلان انتخاب شده در المپیادهای دانشجویی، دانشگاه مربوطه و در المپیادهای دانش آموزی، باشگاه دانش پژوهان جوان می باشد. توضیح اینکه مسابقات بین المللی و جهانی مانند بتن، ربوکاپ و ... المپیاد جهانی محسوب نمی‎گردد.

توجه: اولویت جذب فارغ التحصیلان ممتاز از دانشگاههای خاص ( کد 3 ) می باشد.


6- شرایط خاص استخدام داوطلبان مقطع دیپلم برای استخدام در شرکت نفت فلات قاره:

جذب نیروی انسانی در مقطع دیپلم صرفاً به منظور مشاغل غواصی در دریا صورت می پذیرد ، لذا داوطلبان مقطع دیپلم می بایست دارای شرایط خاص مطابق موارد ذیل باشند:
6-1- حداقل قد 170 سانتی متر
6-2- تأیید سلامت جسمانی در طب صنعتی ویژه غواصی
6-3-عدم دارا بودن معافیت پزشکی
6-4- ورزشکاران مجموعه رشته های شنا و قایقرانی دارای مدال قهرمانی و افراد دارای گواهینامه و تجربه غواصی در اولویت جذب قرار دارند.
تذکر : شرایط فوق صرفاً برای داوطلبان استخدام در شرکت نفت فلات قاره بوده و برای داوطلبان استخدام در شرکت نفت مناطق مرکزی الزامی نمی باشد.

ب- رشته های تحصیلی مورد نیاز
رشته های تحصیلی مورد نیاز مطابق جداول شماره 2 و 3 می باشد.
1-جدول شماره 2 شامل نیاز نیروی انسانی شرکت نفت فلات قاره بوده که داوطلبان ممتاز و غیر ممتاز سراسر کشور می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند.
تذکر 1 : داوطلبان ممتاز در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی برق صرفاً ثبت نام نموده و نیاز به شرکت در آزمون کتبی ندارند.
تذکر 2 : پذیرش در مقطع کارشناسی(لیسانس) رشته های مدیریت، حقوق، علوم اجتماعی، علوم ارتباطات، شیمی ،مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و تربیت بدنی صرفاً از طریق فارغ التحصیلان ممتاز صورت می پذیرد و در این رشته ها آزمون کتبی برگزار نخواهد شد، لذا داوطلبان غیر ممتاز مجاز به ثبت نام نمی باشند.
2-جدول شماره3 شامل نیاز نیروی انسانی شرکت نفت مناطق مرکزی بوده که داوطلبان بومی استانهای مشخص شده می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند.
تذکر 3 : داوطلبان ممتاز و بومی استانهای اعلام شده در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی صرفاً ثبت نام نموده و نیاز به شرکت در آزمون کتبی ندارد.
تذکر 4 : پذیرش در رشته مهندسی مواد صرفاً از طریق فارغ التحصیلان ممتاز بومی استانهای فارس و هرمزگان صورت می پذیرد و آزمون کتبی برگزار نخواهد شد، لذا داوطلبان غیر ممتاز مجاز به ثبت نام نمی باشند.
نکته بسیار مهم : داوطلبان استخدام صرفاً مجاز به انتخاب یک شرکت برای اشتغال می باشند و پذیرش یا مردودی نیز برای همان شرکت صورت پذیرفته و جابجایی محل خدمت به هیچ عنوان انجام نخواهد شد.

جدول شماره 2- مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز جهت اشتغال در شرکت در نفت فلات قاره
 
مقطع تحصیلی رشته ها و گرایش تحصیلی داوطلبان مجاز به ثبت نام
کارشناسی
(لیسانس)
مدیریت (بازرگانی-صنعتی-دولتی ) صرفاً فارغ التحصیلان ممتاز سراسر کشور
حقوق (خصوصی -عمومی-قضایی)
علوم اجتماعی (مددکاری)
علوم ارتباطات (روابط عمومی)
شیمی(کاربردی )
مهندسی عمران (عمران-محیط زیست)
مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر(سخت افزار-نرم افزار)
تربیت بدنی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات - طراحی جامدات ) واجدین شرایط سراسر کشور و فارغ التحصیلان ممتاز
مهندسی شیمی ( صنایع گاز - صنایع پالایش - طراحی فرآیندهای نفت )
مهندسی برق ( قدرت - الکترونیک - کنترل )
کاردانی علوم اداری ( اداری ) واجدین شرایط سراسر کشور
مدیریت ( بازرگانی )
شیمی ( صنایع شیمیایی - پالایش )
مکانیک ( کلیه گرایشها )
برق ( قدرت - الکترونیک - کنترل )
ایمنی صنعتی
حسابداری
دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی و فنی( برق –مکانیک)
جهت مشاغل غواصی

جدول شماره 3- مقطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز جهت اشتغال در شرکت نفت مرکزی

مقطع تحصیلی

رشته و گرایش تحصیلی

داوطلبان مجاز به ثبت نام

کارشناسی

(لیسانس)

مهندسی مکانیک (طراحی جامدات- حرارت و سیالات)

داوطلبان ممتاز و غیرممتاز بومی استانهای فارس، هرمزگان، ایلام کرمانشاه و لرستان

مهندسی شیمی(بهره برداری از منابع نفت-  صنایع گاز- صنایع پالایش)

داوطلبان ممتاز و غیرممتاز بومی استان فارس

مهندسی برق(قدرت- الکترونیک- مخابرات- کنترل)           

داوطلبان ممتاز و غیرممتاز بومی استانهای فارس، ایلام، کرمانشاه و لرستان

مهندسی مواد(خوردگی و حفاظت از فلزات)

صرفاً فارغ التحصیلان ممتاز بومی استانهای فارس و هرمزگان

کاردانی

برق(قدرت- الکترونیک- کنترل)

داوطلبان بومی استانهای فارس و ایلام

شیمی(کلیه گرایشها)

مکانیک(کلیه گرایشها)

مدیریت(بازرگانی)

داوطلبان بومی استان ایلام

دیپلم

ریاضی فیزیک- علوم تجربی- فنی(برق/ مکانیک)

داوطلبان بومی استانهای فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، لرستان و ایلام


ج ـ نحوه ثبت نام برای شرکت در آزمون
ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران صرفاً از طریق پایگاه اینترنتیwww.nioc.org/azmoon انجام می گیرد، لذا داوطلب در صورتیکه واجد شرایط شرکت در آزمون باشد می بایست اقدامات ذیل را انجام دهد:
1- داوطلب می بایست مبلغ 000/30 ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب شماره 106588 به نام شرکت ملی نفت ایران نزد بانک ملت شعبه نفت ( کد 63255 ) واریز نماید.
2- فرم ثبت نام را به صورتی که شرح داده شده تنظیم و تکمیل نماید.

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که شرکت مورد نظر جهت اشتغال را با دقت انتخاب نمایند چراکه پس از انتخاب یک شرکت امکان جابجای محل خدمت به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مقدور نمی باشد.

د ـ‌ تاریخ ثبت نام برای آزمون
داوطلبان پس از مطالعه دقیق مفاد مندرج در دفترچه راهنمای آزمون و در صورت دارابودن شرایط اعلام شده از چهارشنبه مورخ 24/7/87 تاپایان روز سه شنبه مورخ 30/7/87 می توانند ثبت نام خود را از طریق پایگاه اینترنتی به آدرس : www.Nioc.org/azmoon انجام دهند .
تذکر مهم: تاریخ ثبت نام به هیچ وجه تمدیدنگردیده و امکان ثبت نام داوطلبان بعد از موعد مقرر به هیچ وجه مقدور نمی باشد .
ه ـ تاریخ و محل رفع نقص و برگزاری آزمون 

آزمون کتبی روز جمعه مورخ 17/8/87 در محلی که از تاریخ دوشنبه مورخ 13/8/87 از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد برگزار می گردد.
داوطلبانی که اطلاعات درج شده در برگه مجوز (کارت ورود به جلسه)آنها مطابق با مشخصات واقعی آنها نمی باشد جهت رفع نقص می بایست در روز پنج شنبه 16/8/87 از ساعت 30/8 صبح الی 15 بعدازظهر با در دست داشتن برگه مجوز(کارت ورود به جلسه) به یکی از مراکز مندرج درجدول شماره 4 مراجعه نمایند.

جدول شماره 4 – محل رفع نقص برگه مجوز داوطلبان (کارت ورود به جلسه)
نام استان وشهر

نشانی محل رفع نقص برگه مجوز داوطلبان

استان تهران- تهران خیابان حافظ- روبروی خیابان سمیه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
استان فارس- شیراز خیابان معدل غربی- نبش فلسطین- پلاک 200- شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
استان بوشهر- بوشهر پشت مخازن شرکت ملی نفت- دفتر شرکت نفت فلات قاره
استان کرمانشاه-کرمانشاه میدان نفت- بلوار زن- پلاک 42- شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

و  ـ مـواد آزمـون
درمقطع تحصیلی دیپلم مواد آزمون شامل ادبیات فارسی و زبان انگلیسی بوده و مواد عمومی کلیه مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی شامل: ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دانش کامپیوتر و مواد تخصصی آزمون به شرح جدول شماره 5 می باشد.

جدول شماره 5– مواد تخصصی آزمون های استخدامی

ردیف رشته تحصیلی گرایش تحصیلی مقطع تحصیلی مواد آزمون

1

مهندسی شیمی

صنایع گاز

صنایع پالایش

طراحی فرایندهای نفت

بهره برداری از منابع نفت

کارشناسی

 

ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ کنترل فرایندهاـ انتقال جرم و عملیات واحد ـ فرایندهای پالایش نفت و گاز-طراحی راکتورهای شیمیایی

2

مهندسی مکانیک

حرارت و سیالات

طراحی جامدات

 

کارشناسی

 

ترمو دینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ استاتیک ـ دینامیک ـ مقاومت مصالح ـ ارتعاشات ـ کنترل اتوماتیک ـ طراحی اجزاء

3

مهندسی برق

 

مخابرات

الکترونیک

کنترل

 

کارشناسی

 

مدارهای الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ سیستم های کنترل خطی ـ الکترومغناطیس_ اندازه گیری الکتریکی ـ الکترونیک 1و2_ ماشین الکتریکی - بررسی سیستمهای قدرت 1و2

4

مهندسی برق

قدرت

کارشناسی

 

مدارهای الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ سیستم های کنترل خطی ـالکترونیک 1و2_ الکترو مغناطیس-  اندازه گیری الکتریکی ـ ماشین الکتریکی- بررسی سیستمهای قدرت 1و2 -حفاظت و رله

5 علوم اداری اداری کاردانی سازمان و تئوریهای مدیریت ـ تهیه و تنظیم بودجه تئوریهای منابع انسانی ـ ریاضی و آمار ـ اقتصاد خرد
6 مدیریت  بازرگانی کاردانی بازاریابی _ تئوریهای مدیریت_اقتصادکلان و خرد_ مدیریت مالی_ریاضی و آمار_تحقیق در عملیات _ بازرگانی بین الملل_اصول بازرگانی

7

شیمی

 

صنایع شیمیایی

پالایش

 

کاردانی

 ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ موازنه مواد و انرژی ـ شیمی فیزیک ـ شیمی عمومی ـ شیمی معدنی ـ شیمی آلی ـ شیمی تجزیه

8 شیمی کلیه گرایشها کاردانی ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ انتقال جرم و عملیات واحد -سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی - کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی - شیمی فیزیک-شیمی آلی-شیمی تجزیه

9

مکانیک

کلیه گرایشها

کاردانی

 ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ استاتیک و مقاومت مصالح ـ انتقال حرارت

10 برق قدرت

الکترونیک

کنترل

کاردانی فیزیک الکتریسیته و مغناطیس ـ مدارهای الکتریکی الکترونیک عمومی و صنعتی ـ اصول اندازه گیری الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ  مدارهای فرمان
11 ایمنی صنعتی ایمنی صنعتی کاردانی اصول ایمنی ـ ایمنی برق ـ ایمنی ساختمان ـ فاکتورهای مهندسی انسانی ـ بهداشت آب و فاضلاب حریق و کنترل عوامل شیمیایی و فیزیکی زیان آور محیط کار حفاظت در برابر پرتوها

12

حسابداری

حسابداری

کاردانی

حسابداری صنعتی ـ حسابرسی ـ اقتصاد ـ حسابداری شرکت‎ها ـ حسابداری مالی_اصول حسابداری-بودجه بندی دولتی


ز ـ نحوه تکمیل فرم ثبت نام
داوطلب گرامی پیش از تکمیل فرم ثبت نام، مطالب ذیل را به دقت مطالعه نموده، سپس براساس دستورالعمل ذیل نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید. (این قسمت توسط واحد کامپیوتر تکمیل می گردد).
تذکرات:
1- قبولی در آزمون کتبی منوط به صحت مندرجات فرم ثبت نام وکسب نمره لازم می باشد.
2- چنانچه داوطلب با ذکر مشخصات غیرواقعی در فرم ثبت نام اقدام به شرکت در آزمون نماید با مشخص شدن عدم صحت مندرجات در مراحل بعدی (حتی در صورت پذیرش در آزمون و اشتغال به کار) موضوع استخدامی وی منتفی خواهد شد.
3- کلیه داوطلبانی که قبلاً در شرکتهای تابعه وزارت نفت شاغل بوده و به موجب آراء صادره از سوی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری شرکتهای مربوطه اخراج شده اند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
4- مبلغ فیش پرداختی
 به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
5- در مواردیکه قسمتی از سابقه کار به یک ماه کامل نمی رسد در صورت دارا بودن بیش از 15 روز سابقه کار ، بعنوان یک ماه منظور ‌گردد.

ح- اولویتهای ویژه
اولویتهای ویژه اجتماعی مربوطه طبق جدول شماره 6 می باشد که داوطلب در صورت دارا بودن شرایط می بایست در فرم ثبت نام اعلام نماید .

جـدول شـماره 6 ـ اولـویتهای ویــژه اجـتماعی
ردیف

اولویت ویژه

1

جانباز

2

آزاده

3

رزمنده

4

فرزند شهید / مفقودالاثر

5

فرزند جانباز از کار افتاده کلی*

6

خواهر یا برادر شهید/مفقودالاثر

7

همسر شهید/مفقودالاثر

8

فرزند کارکنان ازکار افتاده یا فوت شده ناشی از کار در صنعت نفت

9

فرزند کارکنان (شاغل ، بازنشسته، از کار افتاده و فوت شده عادی) صنعت نفت

10

فرزند کارکنان شهید صنعت نفت

11

فرزند کارکنان آزاده شاغل صنعت نفت

12

فرزند کارکنان جانباز 25درصد و بالاتر شاغل صنعت نفت

13

فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

*
صرفا فرزندان جانبازان از کارافتاده کلی از امتیاز مربوطه بهره مند خواهند شد و فرزندان جانبازان عادی مشمول این امتیاز نمی گردند.

 

***  نکات بسیار مهم  ***

 

1- در صورت عدم انتخاب محل آزمون امکان صدور کارت ورود به جلسه آزمون مقدور نبوده و هرگونه مسئولیت ناشی از آن بعهده داوطلب خواهد بود.
2-مجوز ورود به جلسه آزمون صرفا بر اساس محل انتخاب شده توسط داوطلب صادر می گردد و در صورت مراجعه متقاضی به حوزه های دیگر امکان صدور مجوز به هیچ وجه عملی نمی باشد.
3- به ثبت نام داوطلبانی که اطلاعات غیر واقعی ارائه نموده اند، ترتیب اثرداده نخواهد شد و چنانچه این موضوع در هر مرحله از استخدام برای شرکت محرز گردد با فرد خاطی طبق مقررات برخورد خواهد شد.
4- نظر به اینکه داوطلبان بومی هریک از استانها و یا شهرستانهای مورد نظر از امتیاز بومی بودن بهره مند خواهند شد، لذا تعیین استان و شهرستان محل تولدو محل اخذ دیپلم الزامی است.
5- کلیه مشاغل عملیاتی و اقماری بوده و تحت هر شرایطی تعیین محل جغرافیایی خدمت و نحوه اشتغال افراد بر عهده شرکت است.
6- مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی باشد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
7-برای کلیه پذیرفته شدگان آزمون کتبی براساس 2 برابر ظرفیت پذیرش جهت حضور در مصاحبه‌های فنی/ تخصصی و روانشناختی دعوتنامه ارسال خواهد شد. داوطلب موظف است اصل و تصویر مدارک مورد نیاز خود را به شرح ذیل همراه داشته باشد درغیر این صورت داوطلب حق شرکت درجلسه مصاحبه را نخواهد داشت:

مدارک مورد نیاز:

1-7- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته ، گرایش تحصیلی،معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد.
2-7- اصل و تصویر صفحات شناسنامه
3-7- اصل و تصویر کارت پایان (دو طرف)خدمت نظام و یا معافیت دائم کامپیوتری
4-7- یک قطعه عکس 4 × 3 جدید با ذکر نام ونام خانوادگی در پشت آن
5-7- داوطلبانی که دارای سابقه کار مفید و مرتبط با مدرک و رشته تحصیلی بصورت تمام وقت می باشند لازم است تصویر گواهی سابقه کار و مدارک پرداخت حق بیمه را پس از امضاءتوسط مقام ذیصلاح و ممهور نمودن به مهر محل خدمت به همراه داشته باشند(گواهی سابقه کار همزمان با تحصیل و قبل از فراغت از تحصیل و همچنین در طول خدمت نظام وظیفه قابل قبول نخواهد بود).
6-7- اصل و تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبانی که مبنای بومی بودن خود را محل اخذ دیپلم اعلام نموده اند.
7-7- گواهی سابقه کار داوطلبانی که بصورت پیمانکاری یا قراردادی موقت (مدت میعن) در واحدهای تابعه صنعت نفت مشغول به خدمت می باشند.
8-7- گواهی و مدارک معتبر برای آزادگان (با ذکر مدت اسارت و حضور در جبهه)، جانبازان (با ذکر درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و طول مدت درمان)، رزمندگان (با ذکر مدت حضور در جبهه)، فرزندان شهدا ،مفقودین، اسراء و جانبازان از کار افتاده کلی ، افراد خانواده شاهد و مفقودالاثرها (همسر، پدر و مادر،خواهر و برادر)، جانبازان ،آزادگان ،فرزندان کارکنان صنعت نفت (شاغل، بازنشسته از کارافتاده، فوت شده عادی یا ناشی از کار)، فرزندان کارکنان شهید، آزاده و جانباز 25 درصد و بالاتر شاغل در صنعت نفت
9-7- گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل در دوره روزانه دولتی برای فارغ التحصیلان ممتاز از امور آموزشی دانشگاه
8- با عنایت به محدودیت پذیرش، چنانچه نیاز نیروی انسانی از طریق فارغ التحصیلان ممتاز تأمین گردد از سایر افراد جهت انجام مصاحبه دعوت بعمل نخواهد آمد.
 
تذکر 1 : گواهی فرزندان کارکنان صنعت نفت ، باید از طریق امور اداری شرکت محل خدمت ذیربط صادر شده باشد.
تذکر 2: با توجه به اینکه ثبت نام برای شرکت در آزمون کتبی صرفاً از طریق پایگاه اینترنتی انجام می شود از داوطلبان تقاضا می گردد از ارسال هرگونه مدرک خودداری نمایند و صرفاً پذیرفته شدگان آزمون کتبی موظف به ارائه مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه می باشند.
تذکر 3- داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 9-66468095 تماس حاصل نمایند.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.


مطالب مشابه :


مهلت ثبت نام آزمون استخدام شرکت گاز

سوالات عمومی آزمون استخدامی - مهلت ثبت نام آزمون استخدام شرکت گاز - آگهي هاي استخدام(شرکت نفت-بانکهای دولتی و خصوصی و دانشگها)درسراسر كشور و درج تبليغات و آگهي.
زمان ثبت نام در آزمون استخدامی شرکت ملی گاز تا 27 بهمن

سوالات عمومی آزمون استخدامی - زمان ثبت نام در آزمون استخدامی شرکت ملی گاز تا 27 بهمن - آگهي هاي استخدام(شرکت نفت-بانکهای دولتی و خصوصی و دانشگها)درسراسر كشور و درج تبليغات و آگهي.
تمدید ثبت نام آزمون استخدامی شرکت ملی گاز (NIGC)

دانشجوی ایرانی فارسی - تمدید ثبت نام آزمون استخدامی شرکت ملی گاز (NIGC) - "فکر و اندیشه مخصوص کسانی است که دلی درون سینه داشته باشند. امام علی (ع)"
شرکت نفت استخدام می کند "جدید جدید"

1-4- دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم در زمان ثبت نام. 1-‎5- عدم اشتغال و تعهد به كار به صورت پيماني، آزمايشي و رسمي در سازمانها و موسسات دولتي و مراكز وابسته به آن و همچنين عدم استخدام بصورت پيماني يا رسمي در شركت هاي تابعه صنعت نفت ...
راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

1-جدول شماره 2 شامل نیاز نیروی انسانی شرکت نفت فلات قاره بوده که داوطلبان ممتاز و غیر ممتاز سراسر کشور می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند. تذکر 1 : داوطلبان ممتاز در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی برق صرفاً ثبت نام نموده ...
آدرس سایتهای ضروری

ثبت نام آزمون استخدامی استانداری آذربایجان شرقی و واحدهای تابعه. http://www.estekhdamazsh.ir/. ثبت نام آزمون استخدامی استانداری آذربایجان غربی و واحدهای تابعه. http://eservice.portal-ag.ir. ثبت نام آزمون استخدامی شرکت ملی گاز ایران. http://95.38.
برچسب :