مجله ورزشي

آنجلوتي: بايد پذيرفت جايي در ليگ قهرمانان نداريم

نااميدي و غم در پايان آخرين هفته از رقابت‌هاي سريA از صورت " كارلو آنجلوتي" به خوبي پيدا بود، ميلان فصل آينده تنها در رقابت هاي يوفا حاضر خواهد بود.

The image “http://www.uefa.ir/images/news/anjeloti2.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

به گزارش یوفا: قرمز و مشكي پوشان شهر ميلان عصر يك‌شنبه و در هفته پاياني رقابت هاي سريA برابر" اودينزه" 4 بريك به پيروزي رسيدند اما، اين پيروزي سربازان كارلتو را به ليگ قهرمانان اروپا در فصل آينده نبرد پيروزي فيورنتينا در آخرين بازي برابر تورينو باعث شد تا چهارمين سهميه ايتاليا در ليگ قهرمانان اروپا در فصل 2008 - 2009 از آن بنفش ها شود، كاكا و همبازيانش فصل آينده بايد بخت خود را در رقابت هاي جام يوفا جستجو كنند.

آنجلوتي سرمربي ميلان پس از ناكامي تيمش در راه‌يابي به رقابت هاي فصل آينده ليگ قهرمانان اروپا گفت: بايد به جدول نگاه كنيم و بپذيريم كه در ليگ قهرمانان جايي نداريم بايد اشتباهاتمان را تجزيه و تحليل كنيم اين فصل پرازنشيب و فراز بود و ما بهاي بازي هاي بدمان در خانه در نيم فصل نخست را پرداختيم. در فصل آينده آنجلوتي نگاهش را به قهرماني در رقابت‌هاي سري A و جام يوفا خواهد دوخت.

او افزود: در برزخ قرار گرفته‌ايم اما، با هيجان و شوروشوق هميشه بازي خواهيم كرد و به رقابت هاي سري A تمركز مي كنيم كه به مراتب سخت تر مي شود.

بارسلونا به دنبال دو بازيكن آرسنال

باشگاه بارسلونا در جهت تقويت تيمش براي فصل آينده قصد دارد دو بازيكن جوان آرسنال را به خدمت بگيرد.

The image “http://www.uefa.ir/images/news/van-persie.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

به گزارش یوفا: " تئو والكات" مهاجم انگليس و" رابين فان پرسي" مهاجم هلندي آرسنال مدنظر سران بارسلونا قرار گرفته‌اند.

والكات در فصل گذشته شكوفا شد و بازي‌هاي فوق العاده‌اي را براي تيمش انجام داد. او مي تواند در آينده اميد گلزني تيم ملي انگليس نيز باشد. از سوي ديگر فان پرسي بيشتر زمان فصل را آسيب ديده بود و تنها در چند بازي براي تيمش به ميدان رفت با اين حال سران باشگاه كاتالاني علاقه ي بسياري براي به خدمت گرفتن وي دادند.

والكات طي سه فصل حضور در ليگ برتر تنها درسي و نه ديدار براي آرسنال به ميدان رفته كه بيشتر آن در فصل جاري بوده است. بازي زيباي او برابر ميلان و ليورپول در چارچوب ليگ قهرمانان آن‌قدر درخشان بود تا باشگاه‌هاي بزرگي چون بارسلونا به شدت قصد جذب وي را داشته باشند.

به هرترتيب بارسلونا براي بازسازي تيمش بودجه ي هنگفتي را در اختيار سرمربي جديدش قرار داده و قصد دارد بازيكنان جديد و جوان بسياري را به تركيب تيمش اضافه كند ولي بايد منتظر بمانيم و ببينيم كه آيا آنها در اين راه موفق خواهند بود يا نه.

 دانيله دروسي: اينتر قهرمانيش را مديون داوران است

"دانيله دروسي" بازيكن جوان خط مياني رم پس از آنكه در هفته ي پاياني قهرماني سري A را به اينتر واگذار كردند، اعلام كرد در طول فصل داوران با اشتباه‌هايشان كمك زيادي به قهرماني اين تيم كردند.

The image “http://www.uefa.ir/images/news/inter45.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

به گزارش یوفا: اينتري ها پس از شكست دادن پارما براي سومين سال پياپي قهرماني در ايتاليا را جشن گرفتند.

دروسي گفت:" در طول فصل، عملكرد بهتري نسبت به نرآتزوري داشتيم و ثبات بيشتري از خود نشان داديم. داوران به اينتر در راه رسيدن به قهرماني كمك فراواني كردند وهميشه اشتباه‌هاي سرنوشت ساز آنها به نفع اينتر رقم خورد. اين لحظه ي بسيار تلخي براي من است زيرا پس از يك فصل زحمت، به راحتي عنوان قهرماني كه مي توانست به ما برسد را به حريفمان واگذار كرديم."

دروسي ادامه داد: نبود توتي در هفته هاي پاياني فصل ضرر بسياري به ما زد. حضور او مي توانست نتايج بهتري به سود ما رقم بزند. بدون شك فصل آينده با آمادگي بيشتري مسابقه ها را شروع خواهيم كرد و قهرمان خواهيم شد."

square.gif گرانت: اگر مرا نخواهند، مي‌روم

«آورام گرانت» سرمربي چلسي در آستانه‌ي ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر منچستر يونايتد اعلام كرد اگر سران چلسي مرا نخواهند، استمفورد بريج را ترك خواهم كرد.

The image “http://www.uefa.ir/images/news/grant-chelsia1.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

به گزارش یوفا: گرانت كه در هفته‌هاي نخست فصل جانشين «ژوزه مورينيو» شده بود، نتايج بسيار خوبي با اين تيم گرفته و براي نخستين بار در تاريخ باشگاه، آنها را به فينال ليگ قهرمانان اروپا رسانده است.

گرانت فكر مي‌كند كه اگر نتواند چلسي را در برابر منچستر يونايتد به قهرماني برساند، اخراج خواهد شد. به همين دليل پيش از اين ديدار ترجيح داده حرفهايش را بزند.

گرانت گفت:‌اگر باشگاه مرا نخواهد، بدون شك خواهم رفت. اگر خودم نيز نتوانم به همكاري با آنها ادامه دهم، به حضورم در اين باشگاه پايان خواهم داد. حضور در يك باشگاه به رضايت دو طرف نياز دارد و اگر چنين نباشد، حضور سرمربي در اين تيم بي‌معني است.

گرانت ادامه داد: فكر مي‌كنم در اين فصل عملكرد خوبي داشته‌ايم. رسيدن به فينال ليگ قهرمانان و حضور در كورس قهرماني تا هفته‌ي پاياني نمي‌تواند نشان از كم‌كاري ما باشند. تمام صحبت‌هايمان در خصوص فصل آينده را به بعد از بازي موكول كرده‌ايم تا همه‌ي شرايط سنجيده شوند.

سكوت "مانچيني" پس از قهرماني اينتر

«روبرتو مانچيني» سرمربي اينترميلان ايتاليا كه در هفته‌ي پاياني رقابت‌هاي سري A توانست عنوان قهرماني را بدست آورد، در برابر شايعه‌هاي خروج از باشگاه سكوت كرده است.

The image “http://www.uefa.ir/images/news/manchini-uefa.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

به گزارش یوفا: تاكنون چندين بار صحبت‌هايي مبني بر خروج وي از باشگاه به گوش رسيده، ولي همه‌ي آنها توسط سران باشگاه رد شده‌اند ولي هنوز حقيقت پنهان مانده است.

اينتري‌ها براي سومين سال پياپي قهرماني سري A را به دست آوردند كه نشان از برتري فني آنها مي‌دهد ولي در زمينه‌ي مديريتي هم‌چنان با مشكلاتي روبرو است و «ماسيمو موراتي»‌ رييس اين باشگاه هنوز هم نتوانسته آ‌ن آرامش دلخواهش را بر باشگاه حكم‌فرما كند. با اين حال موراتي معتقد است كه مربي چهل و سه ساله‌ي تيمش را براي فصل بعد نگه خواهد داشت، زيرا مطمئن است كه در حال حاضر پيدا كردن جانشين براي وي بسيار مشكل خواهد بود.

مانچيني پس از حذف از ليگ قهرمانان در برابر ليورپول در كنفرانس مطبوعاتي گفته بود: دو ماه و نيم تا پايان فصل باقي مانده و در پايان اين مدت نيمكت اينتر را ترك خواهم كرد ولي چند روز بعد و پس از گفت‌وگو با مالك باشگاه حرف‌هايش را پس گرفت و گفت كه در اينتر باقي خواهد ماند.

رسانه‌هاي ايتاليايي از «ژوزه مورينيو» به عنوان جانشين وي نام مي‌برند ولي هنوز هيچ چيز مشخص نيست.

«سينيشا ميهايلوويچ» دستيار مانچيني نيز اعلام كرد مانچيني فصل آ‌ينده را نيز در جوزپه مه آتزا باقي خواهد ماند، زيرا تيمي بهتر از اينتر پيدا نخواهد كرد.

 

افشين قطبي: شنبه رويايى ترين روز دوران مربيگرى من بود

افشين قطبى گفت: شنبه رويايى ترين روز عمرم بود. سرمربى تيم فوتبال پرسپوليس اظهار داشت : بازيكنان من نمايش بسيار خوبى داشتند و من بسيار خوشحالم. امروز رويايى ترين روز دوران مربيگرى من بود.

The image “//www.bargozideha.com/static/portal/95/959913-516690.gif” cannot be displayed, because it contains errors.

 پرسپوليس از ابتداى فصل تا انتها بهترين تيم بود و با ۶۵ امتياز قهرمان شد! قطبى خاطرنشان كرد: بازيكنان ما براى پيروزى تمام احساس و توان شان را گذاشتند. از تمام مجموعه پرسپوليس كه اگر بخواهم نام تمامى آنها را ببرم ساعت ها طول مى كشد، تشكر مى كنم اما فراموش نكنيد حبيب كاشانى و محمود خوردبين قلب خود را براى اين تيم دادند. وى درباره بازى تيمش مقابل سپاهان اظهار كرد: ما حدس مى زديم در لحظات پايانى بازى تيم ها دچار خستگى شوند و همين اتفاق درباره سپاهان افتاد و آنها چون تمركز نداشتند گل خوردند. قطبى درباره احتمال تمديد قراردادش با پرسپوليس افزود : فعلا مى خواهم از اين احساس لذت ببرم و بعداً در اين مورد صحبت مى كنم. سرمربى تيم پرسپوليس درباره ابراز احساسات تماشاگران گفت: چنين صحنه هايى را در تمام عمرم نديده بودم با پرش هايم توانستم از ميان تماشاگران عبور كنم اما به هيچ عنوان از اين موضوع ناراحت نيستم و بسيار خوشحالم كه اين احساسات تماشاگران را شاهد بودم. من اين قهرمانى را به هواداران تيم تقديم مى كنم. قطبى درباره مسايل فنى بازى تصريح كرد: ما پس از گل تا اندازه اى تمركزمان را از دست داديم اما در نيمه دوم روى ضعف بازيكنان سپاهان حساب مى كرديم و توانستيم با برخى تدابير اين تيم را شكست دهيم. در هر صورت اين قهرمانى حق پرسپوليس بود چرا كه فرصت هاى بسيارى را از دست داد و يك پنالتى صد درصد نيز براى تيم ما گرفته نشد.

دايى: متاسفانه همه چيز را با هم مى خواهيم

سرمربى تيم ملى فوتبال كشورمان گفت: لغو بازى مقابل بوسنى به من ارتباطى ندارد و فدراسيون بايد در اين زمينه پاسخگو باشد.

The image “//www.bargozideha.com/static/portal/48/485639-235517.gif” cannot be displayed, because it contains errors.

 «على دايى» پس از حضور در جمع ملى پوشان اظهار داشت: امروز با حضور بيشتر بازيكنان در اردوى تيم ملى، كار آغاز شد و اميدوارم در چند روز آينده هر چه زودتر لژيونرها نيز به اين جمع اضافه شوند. وى ادامه داد: براى ديدار با امارات ۳۳ بازيكن را به اردو فرا خوانديم كه مهدى مهدوى كيا را به دليل مصدوميت در اختيار نداريم. بنابراين با ۳۲ نفر براى برپايى اردوى ۵ روزه به اردبيل مى رويم. سرمربى تيم ملى در مورد خبر لغو ديدار دوستانه با بوسنى تأكيد كرد: اين موضوع هيچ ارتباطى به من ندارد. مسئولان فدراسيون فوتبال به من اعلام كردند تيم ملى ۶ خرداد با بوسنى و هرزگوين در ورزشگاه آزادى ديدار خواهد كرد و طبق همين بازى تداركاتى برنامه تيم ملى را تنظيم كردم. در مورد لغو ديدار دوستانه با بوسنى مسئولان فدراسيون بايد پاسخگو باشند. سرمربى سايپا اظهار داشت: متاسفانه همه چيز را با هم مى خواهيم. دوست داريم علاوه بر انجام مطلوب مسابقات ليگ با قدرت نيز به جام جهانى صعود كنيم. در حالى كه همه موفقيت ها در كنار هم امكان پذير نيست و بايد منتظر تبعات بعدى آن باشيم. وى ادامه داد: اميدوارم در مسابقات غرب آسيا بتوانيم از حضور افراد دعوت نشده در قالب تيم ملى استفاده كنيم. خيلى بازيكنان ديگر هم شايستگى پوشيدن پيراهن تيم ملى را دارند و در شرايط كنونى ۲ تيم ملى داريم كه مى توانند همه نفرات در آن فعاليت كنند. دايى در مورد عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال گفت: هنوز قراردادم با فدراسيون منعقد نشده است اما فكر نمى كنم مشكلى در اين زمينه به وجود آيد. دايى از موافقتش با استعفاى احمدزاده خبر داد و افزود: صبح امروز احمدزاده تأكيد كرد به دليل مشكلات موجود در ملوان نمى تواند در خدمت تيم ملى باشد. آرزوى موفقيت براى وى دارم. در مورد فرد جايگزين هنوز تصميمى نگرفته ام و در روزهاى آتى براى انتخاب يك فرد جايگزين به جاى احمد زاده يك مربى را معرفى خواهم كرد. سرمربى تيم ملى در مورد فعاليتش در زمينه باشگاهى تصريح كرد: پس از ديدار با الوصل امارات، قرار دادم با باشگاه سايپا به پايان مى رسد. جدايى از سايپا برايم سخت است اما براى حضور در تيم ملى بايد از اين تيم جدا شوم.

پرسپولیس - سپاهان!!

khalili_14.gif
پرسپوليس 2 - سپاهان 1 / گل اول تيم پرسپوليس توسط محسن خليلي  

heydari_5.gif
پرسپوليس 2 - سپاهان 1 / گل دوم و قهرماني پرسپوليس توسط سپهر حيدري  

ghotbi_1.gif
شادي هاي جالب افشين قطبي پس از به ثمر رسيدن گلهاي بازيكنان پرسپوليس  

خبر های ورزشی کوتاه

حسن روشن گفت: روز شنبه بعد از ۵۰ سال دعا مى كردم پرسپوليس قهرمان شود و استقلال قهرمان جام حذفى شود تا جام هاى قهرمانى ليگ ايران دوباره به تهران بازگردد.وى در خصوص مربيگرى امير قلعه نويى استقلال گفت: امير قلعه نويى مربى بسيار بزرگى است و جزو بدنه باشگاه استقلال محسوب مى شود. او تيم را يك بار قهرمان كرده و با حاشيه هاى استقلال كاملاً آشنايى دارد و مى تواند اين حاشيه ها را از تيم دور كند. روشن در پايان در خصوص كادر تيم استقلال بيان كرد: اعضاى كادر فنى بستگى به نظر امير قلعه نويى دارد و فكر مى كنم امير بتواند در اين تيم نتيجه لازم را بگيرد.
 

 «محمدسعيد نفريه» عضوهيأت مديره باشگاه استقلال گفت: قلعه نويى را براى فصل آينده به استقلال آورده ايم اما از وى خواهش كرديم تا هدايت استقلال را براى جام حذفى نيز بر عهده بگيرد با اين حال از قلعه نويى انتظار قهرمانى نداريم.وى در خصوص اعضاى جديد كادر فنى استقلال گفت: قلعه نويى درخصوص كادر فنى اختيار تام دارد اما قلعه نويى مى داند كه هرچيزى استانداردى دارد و بايد طبق استانداردها عمل كرد وقتى ما از قلعه نويى انتظار نتايج خوب در فصل آينده را داريم و در خصوص نتايج تيم وى پاسخگو است به همين خاطر بايد اختيار تام داشته باشد تا بتوانيم از وى انتظار داشته باشيم.وى در پايان خاطر نشان كرد: هنوز فرصت قهرمانى در جام حذفى را داريم و بايد دست در دست يكديگر و با كمك هواداران بتوانيم به اين مهم دست پيداكنيم.
 

 سرپرست تيم پرسپوليس گفت: اين قهرمانى حاصل يك سال پر تلاش، پر تنش و البته شيرين بود اما از همين امروز بايد براى آسيا آماده شويم.«محمود خوردبين»همچنين عنوان كرد: پرسپوليس از هر نظر شايسته قهرمانى بود، اين تيم براى قهرمانى آماده شد و تمام تلاش خودش راانجام داد اما كسر ۶ امتياز كه كم كارى بعضى از دوستان بود باعث شد تا كمى براى رسيدن به جام عذاب بكشيم. سرپرست پرسپوليس خاطر نشان كرد: بازى مقابل سپاهان و آن گل دقايق پايانى شيرينى خاصى داشت و يك فضاى رويايى براى تيم به وجود آورد كه هيچ وقت نمى توان آن را فراموش كرد.خوردبين اظهار داشت: افشين قطبى باتوجه به تمام مشكلاتى كه دراين فصل داشت تيم را به مقام قهرمانى ليگ برتر رساند اما ماندن و يا نماندنش در پرسپوليس فقط به خودش بستگى دارد. او بايد تصميم بگيرد كه آيا مى خواهد تيم را همراهى كند ياخير.خوردبين در پايان عنوان كرد: بايد هر چه سريعتر وارد بازار نقل و انتقالات شويم و بازيكنان خود را جذب كنيم چون بايد براى تورنمنت آمريكا تمام نفرات جديدمان را داشته باشيم.
 

 بازيكن ميانى تيم ملى كشورمان با انتقاد از آنچه كه بى برنامگى فدراسيون فوتبال خواند، گفت: فوتبال ايران در حال پسرفت است. «على كريمى» اظهار كرد: اتفاقاتى كه در فدراسيون فوتبال مى گذرد ديگر عادى شده و ما هيچ برنامه ريزى مناسبى نداريم. در مدت ۱۰ سالى كه در تيم ملى بوده ام، چنين چيزى را نديده ام. اميدوارم اين مشكلات تمام شود اما مى دانم كه تنها با صحبت كردن مشكلات حل نمى شود. بايد برنامه ريزى درستى داشته باشيم. وى درباره حضورش در اردوى تيم ملى با وجود مصدوميت گفت: در آخرين بازى القطر در جام حذفى از ناحيه رباط داخلى پا دچار آسيب ديدگى شدم. پس از آن با مشورت پزشك پرسپوليس بايد ۱۰ روز تمرينات فيزيوتراپى انجام دهم. در اين چند روز هم تمرينات فيزيوتراپى را انجام داده ام اما كارى پيش آمد و به قطر رفتم و ديروز براى معرفى كردن خود به كادرفنى به هتل المپيك آمدم. كريمى در پاسخ به اين سوال كه آيا در اردوى تيم ملى در اردبيل شركت خواهيد كرد يا خير؟ گفت: اگر سرمربى تيم اجازه بدهد در تهران تمرينات فيزيوتراپى را انجام مى دهم در غير اين صورت به همراه تيم به اردبيل مى روم تا در آنجا فيزيوتراپى كنم. فكر مى كنم تا پايان هفته مشكلم برطرف شود. وى درباره آينده فوتبالش در قطر گفت: من يك سال ديگر با باشگاه القطر قرارداد دارم و هنوز تكليفم با اين باشگاه مشخص نيست. صحبت كرده ام كه از اين تيم جدا شوم اما هنوز آنها جوابى نداده اند. وى در پاسخ به اين سوال كه آيا احتمال حضور شما در پرسپوليس وجود دارد، گفت: پرسپوليس ديگر نيازى به بازيكن ندارد. اين تيم قهرمان ايران شده است و به هواداران اين تيم تبريك مى گويم. اميدوارم پرسپوليس بتواند در ليگ قهرمانان آسيا هم موفق شود.
 

 بازيكن پرسپوليس گفت: هيچ مشكلى براى تمديد قرارداد با باشگاه پرسپوليس ندارم اما اگر قطبى بماند شرايط فرق خواهد كرد. عليرضا نيكبخت در اردوى تيم ملى در هتل المپيك اظهار كرد: من مشكل خاصى براى تمديد قرارداد با پرسپوليس ندارم و در ۲ سال حضورم در پرسپوليس روزهاى بسيار خوبى را داشته ام چه در زمان دنيزلى و چه در زمان حضور كاشانى. يكى از افتخاراتم اين است كه شاگرد كاشانى بوده ام. وى در پاسخ به اين سوال كه اگر «قطبى» در پرسپوليس بماند، قراردادت را با اين تيم تمديد خواهى كرد يا خير؟ گفت: هنوز معلوم نيست كه قطبى در پرسپوليس مى ماند يا خير اما اگر قطبى در پرسپوليس بماند شرايط براى من فرق خواهد كرد. وى درباره وضعيت تيم ملى در آستانه تشكيل اردوى جديد گفت: براى حضور در اردوى اردبيل در هتل المپيك دور هم جمع شده ايم و خوشبختانه شرايط خوبى است و بازيكنانى كه به تيم ملى دعوت شده اند جزو بازيكنان شايسته ليگ هستند. نيكبخت در پاسخ به اين سوال كه آيا برگزار نشدن بازى هاى دوستانه مشكلى را ايجاد خواهد كرد يا خير؟ گفت: بازيكنان از دل ليگ به تيم ملى آمده اند و هر چند كه خسته اند اما در اوج آمادگى قرار دارند و بدن بازيكنان آماده است. با اين حال موافق نيستم كه بدون بازى دوستانه به ديدار با امارات برويم. بازى با تيم هاى قدرتمند مى تواند نقاط ضعف وقوت ما را مشخص كند و اميدوارم فدراسيون با برنامه ريزى مناسب اين كار را انجام دهد.

 

قلعه نويي: قول مي‌دهم در جام حذفي قهرمان شويم

پس از بازگشت دوباره به استقلال تهران

قلعه نويي: قول مي‌دهم در جام حذفي قهرمان شويم

خبرگزاري فارس: سرمربي جديد تيم فوتبال استقلال تهران گفت: به هواداران قول مي‌دهم با حمايت آنها و كمك بازيكنان، در جام حذفي قهرمان مي‌شويم.

The image “//www.bargozideha.com/static/portal/17/172302-634174.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 امير قلعه نويي بعدازظهر امروز پس از حضور در مراسم معارفه خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالم كه پس از دو سال به تيم خود برگشتم. احساس شادي مي‌كنم و اين لحظه را فراموش نخواهم كرد.

وي افزود: وقتي علي فتح ا...زاده از نياز باشگاه به من خبر داد، به احترام حرف وي و عشق به هواداران، سرمربيگري را قبول كردم.

وي افزود: سعي خواهيم كرد به اتفاق بازيكنان از اين شرايط بد خارج شويم. همين جا اعلام مي‌كنم فهرست سياهي وجود ندارد و هيچ بازيكني را اخراج نخواهم كرد؛ البته هر تيمي براي حضور قدرتمدانه براي فصل آينده بازيكنان جديدي را جذب مي‌كند و من نيز نام نفراتي را كه مورد نيازم باشد به مسئولين باشگاه اعلام خواهم كرد و حتما بازيكنان مورد نظر را جذب خواهند كرد.

سرمربي جديد استقلال خاطر نشان ساخت: به هواداران قول مي‌دهم با حمايت بي دريغ آنها و كمك و همت بازيكنان، در جام حذفي قهرمان مي شويم.

پروين: اميدوارم قطبي از پرسپوليس نرود

پروين: اميدوارم قطبي از پرسپوليس نرود

خبرگزاري فارس: قائم مقام تيم فوتبال استيل آذين تهران گفت:‌ افشين قطبي با وجود مشكلاتي كه برايش پيش آوردند، پرسپوليس را قهرمان كرد و اميدوارم در اين تيم بماند.

A0437428.jpg

علي پروين در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: ‌تيم ما در بهترين وضعيت به سر مي‌برد و بازيكنان انگيزه زيادي دارند تا در مرحله پلي آف با قدرت ظاهر شده و سال بعد در ليگ برتر مدعي بزرگي باشند.

وي افزود: قول مي‌دهم اگر 20 بار هم با پيام در مشهد بازي كنيم، برنده خواهيم بود و از اين مورد اصلا ترسي نداريم؛ اما قانون جديد فدراسيون فوتبال كه كاملا مسئله‌اي خارج از مقررات است مرا تعجب‌زده كرده است.

قائم مقام استيل آذين ادامه داد: اعتراض خود را به فدراسيون فوتبال اعلام كرده و با جديت آن را مي‌كنيم تا جواب محكمه پسندي بگيريم. نبايد حق ما را ناديده بگيرند.

وي درباره ديدارهاي سخت پلي‌آف گفت: از لحاظ قدرت و انگيزه بهترين هستيم و با اين بازيكنان در پلي آف نتايج بسيار مطلوبي مي‌گيريم تا پاسخ محبت هاي هواداران و مديران باشگاه را بدهيم.

سرمربي سابق پرسپوليس درباره قهرماني اين تيم در ليگ برتر گفت: قطبي امسال تيم خوبي را آماده كرد و نتيجه زحمات خود را با وجود مشكلاتي كه برايش پيش آوردند، گرفت.

وي ادامه داد: بايد اين موفقيت را به كادر فني، مديرعامل و البته هواداراني كه سنگ تمام گذاشتند و 97 دقيقه از تيم حمايت كردند تا پرسپوليس قهرمان شود، تبريك گفت.

پروين در خصوص شايعه جدايي سرمربي پرسپوليس در فصل آينده تصريح كرد: شخصا اميدوارم قطبي در پرسپوليس بماند؛ اما مسئولان باشگاه بايد در اين خصوص اظهارنظر كنند.

قائم مقام تيم فوتبال استيل آذين درباره شرايط محمد پروين و حضور ميرزاپور در تيم ملي نيز يادآور شد: محمد سال خوبي داشت و بايد در تصميماتش دقت كند، چون مطمئن هستم با پشتكاري كه دارد مي تواند از بهترين هاي فوتبال ما باشد.

وي افزود: ميرزاپور پس از يكدوره مصدوميت، بازگشت خوبي به ميدان داشت و خوشحالم كه دوباره با شايستگي به تيم ملي دعوت شد، البته با توجه به هماهنگي‌هاي انجام شده، به جاي حضور در اردوي تيم ملي در بازي‌هاي استيل آذين تيم خود را همراهي مي‌كند

ساكت: از شكست سپاهان در ورزشگاه آزادي خوشحالم

ساكت: از شكست سپاهان در ورزشگاه آزادي خوشحالم

خبرگزاري فارس: مديرعامل باشگاه سپاهان گفت: چون هيچ بازيكني از تيم ما كشته نشد از شكست مقابل پرسپوليس خوشحالم.

A0399832.jpg

محمدرضا ساكت در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاري فارس، قهرماني هفتمين دوره ليگ برتر را به مديرعامل، بازيكنان و همه هواداران پرسپوليس تبريك گفت و درباره اتفاق هاي رخ داده در ديدار پاياني ناگفته هايي را بيان كرد:

فارس: سرانجام هفتمين دوره ليگ برتر ايران با قهرماني پرسپوليس به پايان رسيد. چه احساسي در مورد ليگ هفتم داريد؟
قبل از هر چيز بهتر است كه به حبيب كاشاني و همه بازيكنان، مسئولان و هواداران پرسپوليس اين قهرماني را تبريك بگويم و اميدوارم وضعيت جسماني مدير عامل اين باشگاه هر چه زودتر بهبود يابد و دوباره با قدرت در خدمت اين تيم بزرگ ايران باشد. ديدار تيم‌هاي پرسپوليس وسپاهان در هفته سي‌و چهارم ليگ برتر از نسل شاهين برگزار شد. به نظر من لايق‌ترين تيم‌ها براي قهرماني در ليگ برتر دو تيم پرسپوليس و سپاهان بودند كه با شايستگي به رتبه‌هاي اول و دوم رسيدند.

فارس: چه عواملي سپاهان را از رسيدن به جام قهرماني محروم كرد؟
هفته ها قبل از به پايان رسيدن مسابقات ليگ برتر مي‌توانستيم جام قهرماني را به دست آوريم؛ اما شرايط سپاهان با پرسپوليس در ليگ برتر كاملاً نابرابر بود. سپاهان در فصل جاري تا پيش از ديدار با پرسپوليس، 49 مسابقه انجام داد كه 39 بازي در خارج از خانه برگزار شد. 375 ساعت پرواز هوايي داشتيم و 11 بازي خارج از كشور برگزار كرديم. علاوه بر اين، كسر سه امتياز از سپاهان و محروميت از بازي هاي خانگي به مدت 7 ماه، در عدم موفقيت ما براي كسب جام قهرماني تاثيرگذار بود.
در 5 جام درگير مسابقات بوديم و سازمان ليگ براي برگزاري ديدارها برنامه‌اي غيرمنطقي و فشرده‌ را به ما تحميل كرد، بنابراين ادعاي نابرابر بودن شرايط ما با پرسپوليس غير منطقي نيست.

فارس: اما در حساس‌ترين شرايط از پرسپوليس هم 6 امتياز كسر شد؟
بله. همانطور كه گفتم سپاهان و پرسپوليس لايق‌ترين تيم‌ها براي قهرماني بودند. پرسپوليس هم با وجود كسر 6 امتياز تا آخرين روز مدعي اصلي قهرماني بود وبا قدرت به فعاليتش ادامه داد. بايد پذيرفت كه در فصل جاري اين دو تيم قطب‌هاي جديد فوتبال ايران بودند و سرانجام در بازي آخر سرخ‌پوشان توانستند جام قهرماني را كسب كنند و بايد اين موفقيت را به آنها تبريك گفت. در مقابل بايد به سپاهان و به بازيكنان اين تيم نيز تبريك بگويم زيرا انجام 49 مسابقه در 7 ماه ركورد جديدي است كه تاكنون هيچ تيم ايراني چنين شرايطي را تجربه نكرده است. پرسپوليس پس از 6 سال جام قهرماني را به دست آورد و اميدوارم در آينده نيز بتواند عملكرد موفقي داشته باشد.

فارس: از شرايط برگزاري مسابقه در هفته سي‌وچهارم راضي هستيد؟
خير. به نحوه شرايط بازي در آزادي اعتراض دارم، زيرا ميزباني در ورزشگاه آزادي اصلاً مناسب نبود و كنفدراسيون فوتبال آسيا نيز در آخرين گزارش خود به وضعيت ناامن آزادي اشاره كرد. اتفاق‌هاي پايان بازي اگر در هر ورزشگاه ديگري رخ مي‌داد، بدون شك سال‌ها تيم‌ ميزبان را محروم مي‌كردند. به دليل عدم كنترل تماشاگران، بيش از 3 هزار نفر به داخل زمين آمدند و بازيكنان سپاهان اصلاً امنيت جاني نداشتند. خدا شكر مي‌كنم كه حداقل براي حفظ جان بازيكنان، نتيجه را واگذار كرديم. به روند ميزباني و امنيتي ورزشگاه آزادي اعتراض داريم، زيرا شديداً احساس خطر كرده بوديم. اگر پرسپوليس برنده نمي شد جان بازيكنان سپاهان به خطر مي‌افتاد. شرايط ناامن ورزشگاه نقطه سياه اين مسابقه بود. جاي تاسف دارد كه مسئولان نتوانستند شرايط را به خوبي كنترل كنند. خوشحاليم كه داور مسابقه در دقيقه96 نتيجه مسابقه را تغيير داد تا از يك فاجعه جاني جلوگيري شود. بسياري از مردم و مسئولان امنيتي، از اتفاقي كه در دقيقه 96 به سود پرسپوليس رخ داد، خوشحال شدند.

فارس:به نظر مي رسد از هجوم تماشاگران به داخل ميدان خيلي گلايه‌مند هستيد؛ اما هواداران پس از به صدا در‌آمدن سوت داور داخل زمين شدند و در واقع بازي تمام شده بود.
نوع استقرار هواداران پرسپوليس پشت دروازه‌ سپاهان غيرمنطقي بود. علاوه بر اين ما نبايد چشم خود را در روي حقايق ببنديم و با فرافكني و پرداختن به مسايل حاشيه اي، اصل موضوع و اتفاقات را ناديده بگيريم. اين اتفاق هشدار جدي براي مسئولان برگزار كننده مسابقات است زيرا اين فاجعه بسيار تلخ بود و نبايد به راحتي فراموش شود.

فارس: حضور هواداران به داخل زمين اتفاق خوبي نيست؛ اما ادعاي احتمال كشته شدن بازيكنان تاحدودي بزرگ‌نمايي نيست؟
خير، اين ايده را قبول ندارم، زيرا جو ورزشگاه بسيار ناامن بود و در پايان مسابقه و با هجوم هواداران به داخل زمين بازيكنان سپاهان لابه لاي جمعيت گم شدند و با سراسيمگي به داخل ميدان رفتم و با كمك مجيد بصيرت بازيكنان را به داخل رختكن فراري دادم. عده‌اي از هواداران با حالتي خشمگين و با بدن‌هاي نيمه عريان به سوي بازيكنان ما مي‌آمدند در حالي كه كنترل 3 هزار هواداري كه به داخل ميدان آمده بودند كار راحتي نبود و شرايط از دست مسئولان برگزاركننده خارج شده بود. حملات لفظي هواداراني كه به داخل آمده بودند به بازيكنان و كادر فني ما بسيار شديد بود و اطمينان دارم اگر اين اتفاق در يك ورزشگاه ديگر رخ مي‌داد، سا‌ل ها آن ورزشگاه را پلمپ مي‌كردند. دوست ندارم كه با بيان اين اتفاق‌ها از شيريني و اهميت قهرماني پرسپوليس بكاهم؛ اما اميدوارم مسئولان انضباطي و مديران فدراسيون اين مسئله را ناديده نگيرند.

فارس: سال گذشته در همين ورزشگاه سپاهان با 4 گل پرسپوليس را شكست داد و اين تيم را جام حذفي كنار زد، اما امنيت جاني هيچ يك از بازيكنان سپاهان به خطر نيفتاد.
امنيت مقوله‌اي است كه بايد در هر ورزشگاهي وجود داشته باشد. در دوره‌هاي گذشته نوع مديريت امنيتي با اين دوره تفاوت داشت. به نظرم ورزشگاه در شرايط ناامني بود و برخلاف گذشته التهاب به حدي بود كه حتي مسئولان نيز تحت تاثير قرار گرفته بودند. نوع استقرار هواداران سپاهان طوري بود كه فقط يك رنگ خاص احاطه كامل بر جو ورشگاه داشت و تماشاگران ما بر خلاف مقررات بين المللي به طبقه دوم ورزشگاه آزادي منتقل شده بودند.

فارس: از اتفاقات بيرون از ورزشگاه آزادي خبر داريد؟
بله، طبق گزارش‌هاي دريافتي تاكنون 27 تماشاگر سپاهاني آسيب ديده‌اند و به گفته مسئول حراست بيمارستان فياض‌بخش تهران 19 هوادار كه اكثر آنها سپاهاني بودند به بيمارستان منتقل شده‌اند و يك تماشاگر به دليل ضربه مغزي تحت عمل جراحي قرار گرفته است.

فارس: حتما مي دانيد كه تماشاگران سپاهان نيز در بيرون از ورزشگاه آزادي با شكستن شيشه‌ خودروهاي خبرنگاران واكنش نشان داده اند؟
به نظرم بيان همين پرسش‌ها و متهم كردن هواداران سپاهان به شكستن شيشه‌هاي خبرنگاران نيز يك نوع جوسازي است. سپاهاني بودن يا نبودن هواداران كه شيشه خودروها را بيرون از ورزشگاه شكسته‌اند به من مربوط نمي شود؛ اما معتقدم بازتاب اين موضوع را بزرگ جلوه داده اند. نبايد با شكسته شدن شيشه چند خودرو اينقدر بزرگ‌نمايي كرد. حدود 3 هزار تماشاگر سپاهان باوجود داشتن بليت از حضور در داخل ورزشگاه محروم شدند‌؛‌ اما كسي چيزي از اين مسئله نمي گويد. طرح شكسته شدن شيشه خودروهاي خبرنگاران يك سناريوي جديدي است كه در حال شكل‌گيري عليه سپاهان است، در حالي كه با طرح اين اتفاقات نبايد فرافكني كرد.

فارس: معتقديد كه شكسته شدن شيشه اتومبيل خبرنگاران سناريو است؟
مخالف بروز چنين مسايلي هستم؛ ‌اما معتقدم طبق قانون فيفا و AFC تيم‌هاي ميهمان حق دارند كه 10 درصد ظرفيت ورزشگاه را در اختيار داشته باشند در حالي كه در ديدار با پرسپوليس تماشاگران ما بيرون از ورزشگاه‌ ماندند. به هر حال از قانون جديدي كه در ديدار پرسپوليس اجرا شد به عنوان يك نكته مثبت برداشت مي كنيم و تصميم داريم در فصل آينده براي هر مسابقه در همه ورزشگاه فقط 10 درصد را به تيم هاي ميهمان اختصاص دهيم.

فارس: در روزهاي گذشته مسئولان و بازيكنان سپاهان به نحوه قضاوت اعتراض شديدي داشته‌اند.داوري تاثيري در نتيجه پاياني مسابقه داشت؟
به هر حال سعيد مظفري زاده نتوانست شرافت داوري خود را در اين ديدار حساس حفظ كند. تحت تاثير جو قرار گرفت و بعد از تساوي يك بر يك با دادن كارت‌هاي زرد متعدد به بازيكنان سپاهان شجاعت را از نفرات ما گرفت و اين استراتژي مشهود مظفري زاده بود. در ادامه مسابقه با گرفتن 7دقيقه وقت اضافه همگان را متعجب كرد، چراكه بي‌دليل اين وقت‌ها را اعلام كرد. فوتبال مانند بسكتبال يا هندبال نيست كه داور بخواهد ثانيه به ثانيه بازي راحساب كند و به نظرم مظفري زاده در قهرماني پرسپوليس نقش به سزايي را ايفا كرد.

فارس: براي اعتراض به داوري اقدامي كرده‌ايد؟
فيلم قضاوت مظفري‌زاده را به كميته داوران AFC در مالزي ارسال كرده ايم و به نوعي اين كميته را به قضاوت فراخوانده‌ايم. از رئيس كميته داوران آسيا خواستيم ژبا بازبيني فيلم مسابقه در مورد عملكرد مظفري‌زاده اظهار نظر كنند.

فارس: چرا اين مسئله داخلي را به خارج از كشور انتقال داده‌ايد؟
مي‌خواهيم مسئولان داوري AFC در اين مورد اظهار نظر كنند، زيرا در جريان هستيم كه مظفري‌زاده از روز گذشته با همه داوران و كارشناسان تماس تلفني داشته و مي‌خواهد آنها را مجاب كند كه قضاوت خوبي داشته است.

فارس: گرفتن 7 دقيقه وقت اضافه مي‌تواند عملكرد داوري را به طور كامل زير سوال ببرد؟
خير. ضعف مظفر‌ي‌زاده در جريان مسابقه فقط گرفتن 7 دقيقه وقت اضافه نبود، بلكه وي مي‌توانست در نيمه اول به دليل خطاهاي فاحش كعبي، هافبك پرسپوليس را اخراج كند كه چنين تصميمي را نگرفت. اين بازيكن 2 بار بايد از داور كارت مي‌گرفت كه مظفري‌زاده اين كار را انجام نداد و تا پايان مسابقه با دادن كارت هاي زرد شرايط بازي را تغيير داد به راحتي بازيكنان سپاهان را متوقف كرد. پس از ناكام ماندن مظفري زاده تا دقيقه90 با گرفتن يك تصميم عجيب و اعلام 7 دقيقه وقت اضافه به هدف خود رسيد.

فارس: به نظرتان قضاوت مظفري‌زاده عليه سپاهان تعمدي بود يا اينكه تحت تاثير جو ورزشگاه قرار گرفته بود؟
در اين زمينه نمي‌توانم اظهار نظر كنم. نمي‌دانم تحت تاثير جو ورزشگاه قرار گرفته بود يا سفارشي براي اين نوع قضاوت شده بود؛ اما اشتباهات متعدد از داور بين‌الملي قابل قبول نبود و همچنان معتقدم كه مظفري زاده شرافت داوري را قرباني كرد.

فارس: اما كميته داوران و رئيس آن از عملكرد مظفري‌زاده ابراز رضايت كردند؟
حمايت مسعود عنايت از وي امري كاملاً طبيعي است، زيرا در هر شرايطي از قضاوت داوران ابراز اظهار رضايت مي كند. براي كسب اطلاعات دقيق‌تر منتظر بررسي نهايي رئيس كميته داوران AFC هستيم و پاسخ را به رسانه‌ها اعلام خواهيم كرد.

فارس: سپاهان يك تيم بين‌المللي است و انتظار رفتارهاي حرفه‌اي از اين تيم بسيار بالا است. عدم حضور بازيكنان و اعضاي كادر فني سپاهان در مراسم جشن قهرماني منافاتي با اصول حرفه‌اي ندارد؟
متاسفانه هيچ اطلاعي به ما نداده‌ بودند كه در مراسم شركت كنيم و در واقع بي‌خبر بوديم. علاوه بر اين، وضعيت ناامن ورزشگاه آزادي به ما اجازه نمي‌داد در جشن قهرماني شركت كنيم.

فارس: اما با گذشت 10 دقيقه جو ورزشگاه كاملاً امن شده بود و خطري بازيكنان را تهديد نمي‌كرد. اين نظر شماست. حتي پس از 20 دقيقه همچنان حمله عليه كاروان سپاهان وجود داشت و ما در رختكن ورزشگاه آزادي حبس شده بوديم. سنگ و صندلي به سوي رختكن ما پرتاب مي شد، بنابراين منطقي نبود كه به بيرون از رختكن بياييم.

فارس: بصيرت سرپرست سپاهان در مراسم قهرماني شركت كرد و جام را گرفت بدون آنكه خطري وي را تهديد كند.
بدون شك، بصيرت يك نفر بود و با حضور يك فرد كسي تهديد نمي‌شود؛ اما 30 بازيكن ما همواره در خطر تهديد بودند. به 3 دلايل ناامني ورزشگاه، ناهماهنگي مسئولان با مديران باشگاه و ريكاوري بازيكنان در رختكن نتوانستيم در مراسم جشن قهرماني شركت كنيم. علاوه بر موارد ياد شده ماموران نيروي انتظامي، همه افرادي متخلفي كه دستگير كرده بودند را به پشت رختكن سپاهان در آزادي انتقال داده بودند و شرايط طوري بود كه هواداران متخلف در كنار بازيكنان ما قرار داشتند. با اين شرايط ترك كردن رختكن تصميم عاقلانه اي نبود.

فارس: با توجه به پايان رسيدن مسابقات ليگ، براي جذب نفرات جديد و ايجاد تغييرات تصميمي گرفته‌ايد؟
قصد نداريم براي فصل آينده تغييرات زيادي را در تيم به وجود آورديم، زيرا سپاهان بازيكنان جوان و مستعد زيادي را در اختيار دارد. اميدواريم در دوره‌هاي بعدي با قدرت بيشتري در ميادين شركت كنيم.

فارس: در مورد حضور 3 بازيكن از سپاهان در تيم ملي چه نظري داريد؟
علاوه بر هادي عقيلي، محسن بنگر، و عباس محمدي مي‌توانستيم نفرات بيشتري را در تيم ملي داشته باشيم. مهدي‌سيدصالحي، حسين كاظمي و جلال اكبري از جمله بازيكناني هستند كه با توجه به تجربه بالايشان در سطح بزرگ بين‌المللي مي‌توانند براي تيم ملي مهره‌هاي كليدي باشند و اين پيراهن را بر تن كنند
.

گزارشی تصویری از حضور امیر قلعه نوعی در تمرین تیم استقلال تهران!

حضور امير قلعه نويي در تمرين استقلال

حضور امير قلعه نويي در تمرين استقلال

حضور امير قلعه نويي در تمرين استقلال تهران

حضور امير قلعه نويي در تمرين استقلال تهران

باشگاه سپاهان به كميته انضباطي شكايت كرد

در رابطه با اتفاقات بازي مقابل پرسپوليس تهران

باشگاه سپاهان به كميته انضباطي شكايت كرد

خبرگزاري فارس: مسئولان باشگاه سپاهان اصفهان در پي اتفاقات رخ داده در ديدار مقابل تيم پرسپوليس در ورزشگاه آزادي تهران، شكوائيه‌اي را به كميته انضباطي فدرسيوان ارسال كردند.

A0437118.jpg

در پي اتفاقات رخ داده در اين ديدار كه منجر به زخمي شدن تعداد زيادي از هواداران فولاد سپاهان شد، باشگاه اصفهاني شكوائيه‌اي را به كميته انضباطي فدرسيوان فوتبال ارسال كرد.

اصفهاني ها در رابطه با هجوم هواداران تيم پرسپوليس به زمين چمن و تهديد بازيكنان و كادر فني تيم سپاهان توسط آنها، ضمن شكايت به كميته انضباطي خواستار رسيدگي هر چه سريعتر به اين پرونده شده است.

مسئولان سپاهان مدعي شدند، يكي از هوادارا


مطالب مشابه :


با حضور مديركل تربيت بدني استان: مجمع انتخاباتي هيئت بسكتبال استان برگزار شد

هيات اسكيت استان اردبيل مجمع انتخاباتي هيئت بسكتبال استان برگزار شد باشگاه خبرنگاران
فهرست پايان‌نامه‌هاي ارشد تربيت‌بدني بروجرد

تاثير ريتم شبانه روزي بر يادگيري مهارت شوت سه‌گام بسكتبال اردبيل. دكتر رضا باشگاههاي
تيم شيميايي رازي ماهشهر قهرمان ليگ برتر ژيمناستيك ايران شد

شد و تيم ذوب آهن اردبيل با ‪ ۳۲۴/۷۵ برتر باشگاههاي كشور ‪ ۳۰‬ورزشكار بسكتبال
اخبار كوتاه ورزشي

به گفته وي، تمام شرايط ميزباني اين دوره از رقابتها از سوي باشگاه هاي بسكتبال اردبيل
مراسم قرعه‌کشی جام حذفی برگزار شد

سایت باشگاه تریانگل
اتمام دوره ی كلاس آموزش مربیگری بسكتبال ویژه آموزش پايه

اتمام دوره ی كلاس آموزش مربیگری بسكتبال ویژه باشگاه فرهنگی 34-رضايي-اردبيل
مجله ورزشي

بود تا باشگاههاي بزرگي چون اردبيل در هتل بسكتبال يا هندبال
برچسب :