طرح درس كتاب "بخوانيم" چهارم ابتدايي

مشخصات كلي :

عنوان درس : ثروت هاي ملي                                     نام و نام خانوادگي : ام كلثوم قادري

روش تدريس :تيمي                                                  دبستان : شهيد باهنر

مدرك و رشته تحصيلي : ليسانس آموزش ابتدايي          تعداد دانش آموزان : ۲۵ نفر

زمان : ۴۵ دقيقه                                                       كلاس : چهارم ابتدايي

اداره آموزش و پرورش ناحيه ۲ تبريز

 

هدف و مفاهيم درس : آشنايي با ثروتهاي ملي ايران - استقاده درست از ثروتهاي ملي - دسته بندي ثروتهاي ملي - نام بردن ثروتهاي ملي محل زندگي خودشان - وظايف آنها نسبت به ثروتهاي ملي -

روش ياد دهي : بحث و گفتگو - روشهاي فعال و گروهي - الگوي تدريس كارايي تيم -

فعاليتهاي قبل از شروع درس : سلام و احوال پرسي - حضور و غياب - سوال از درس قبلي و رفع اشكال

ارائه درس جديد :

۱- تشكيل تيمها : با توجه به تعداد دانش آموزان كلاس كه ۲۵ نفر مي باشند ، ۵ تيم ۵ نفره تشكيل مي دهيم و نفرات را از شماره ۱ تا شماره ۵ نام گذاري مي كنيم و هنگام تشكيل تيمها و طبقه بندي آنها سطح علمي و توان يادگيري دانش آموزان را در بين اعضاي گروه در نظر مي گيريم .

۲- آمادگي فردي فراگيران : درس را به ۵ بند تقسيم كرده و بند اول درس را به نفرات اول گروه ها ، و بند ۲ درس را به نفرات دوم گروه ها و بند ۳ درس را به نفرات سوم گروه ها و بند ۴ درس را به نفرات ۴ گروه ها و بند ۵ درس را به نفرات ۵ گروه ها واگذار مي كنيم و از آنها مي خواهيم كه در مدت ۱۰ دقيقه بندهاي مربوط به خودشان را بطور دقيق مطالعه كنند.

۳- كار تيمي : از دانش آموزان گروه ها مي خواهيم كه با توجه به شماره هاي نامگذاري ، شماره هايي كه با هم همشماره هستند مثلا شماره هاي ۱ در يك گروه و شماره هاي ۲ در گروه ديگر ... به اين ترتيب در كنار هم بنشينند و با هم هم فكري كنند و تبادل نظر نمايند و به هم ديگر بند ها را توضيح دهند و بعد از ۱۵ دقيقه به گروه هاي اوليه برگردند.

۴- ارائه گزارشها : به گروه ها فرصت مي دهيم كه در عرض ۱۵ دقيقه هر ۵ نفر در گروه ها مطالب يادگرفته را به همديگر توضيح دهند و سپس بصورت گروهي از شماره ۱ تا ۵ درس را كلي براي ديگر دوستان خود در پاي تخته توضيح دهند.

۵- تعيين تكليف : گروهي و فردي

گروهي : بخشي از زندگي يكي از شخصيت هاي منطقه خود را با دوستانشان بصورت نمايش اجرا كنند.

فردي : درباره ثروتهاي ملي و آثار باستاني و يا سفر به نقاط ديدني گزارش تهيه كنند.

 

                           منابع :

                              ۱- كتاب درسي

                              ۲- كتاب راهنماي معلم

                              ۳- الگوهاي جديد تدريس - خانم حاجي اسحق


مطالب مشابه :


طراحی آموزشی

طرح درس پایه ششم ابتدایی فصل دوم: عددهای اعشاری درس سوم : تقسيم يک عدد بر عددهای




طرح درس روزانه علوم پايه چهارم ابتدايي

جدول بودجه بندي دروس پايه اول و دوم و سوم ابتدايي طرح درس روزانه علوم پايه چهارم




انواع طرح درس سوم ابتدایی

انواع طرح درس سوم پايه‌ي سوم ابتدايي. بين دانش آموزان تقسيم مي كند و از آنها




طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي سوم ابتدايي

طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي سوم ابتدايي.




نمونه سوالات علوم سوم ابتدايي ( بخش یازدهم_گوناگوني گياهان )

نمونه سوالات علوم سوم ابتدايي دار به اين شكل تقسيم و طرح درس ریاضی پایه سوم




طرح درس كتاب "بخوانيم" چهارم ابتدايي

نمونه سوالات ضمن خدمت ، طرح درس و نمونه سوالات طرح درس قرآن سوم




طرح درس روزانه علوم پایه چهارم ابتدایی

طرح درس روزانه كتاب علوم سال سوم شما آمده شنوندگان و تقسيم كار 11)طرح




برچسب :