4 ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟

 تعداد بازدید: 2372

4 ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟

4 ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟بچه های زیر یک سالی که هوش کافی دارند، می توانند تفاوت بین احساسات مختلف اطرافیان خود مانند شادی، غم، ترس، اضطراب یا خشونت را درک کنند و با توجه به این رفتارها واکنش نشان دهند.
خیلی از پدر و مادرها فکر می کنند که اگر فرزندشان زودتر از بچه های دیگر راه رفت یا حرف زد، یعنی باهوش تر از همسالان خودش است؛ در صورتی که اصلا اینطور نیست...حرف زدن، راه رفتن، نشستن یا حتی دندان درآوردن به سیر تکامل هر بچه ای بستگی دارد و ربط چندانی به هوش او ندارد اما اگر کودک خردسال شما هر یک از این نشانه هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم داشت، می توانید به باهوش تر بودن او نسبت به همسالانش افتخار کنید! یعنی بچه های باهوش تر، این ۴ علامت را دارند.
زبان مادری را درک می کنندمغز نوزادان آمادگی یادگیری بیش از یک زبان را دارد. محققان انگلیسی معتقدند یک نوزاد ۴ ماهه می تواند از روی حالت های لب و دهان متوجه تفاوت بین زبان های مختلف بشود. با این حساب اگر والدین از بدو تولد، با فرزند خود با چند زبان مختلف صحبت کنند، می توانند مطمئن باشند که بینش وسیع تری به کودک خود داده اند و او را باهوش تر از سایر بچه ها بار آورده اند. بچه های باهوش، می توانند از ۴ ماهگی به بعد تفاوت زبان مادری را با زبان های دیگر متوجه شوند.
متوجه احساسات دیگران می شوندبچه های زیر یک سالی که هوش کافی دارند، می توانند تفاوت بین احساسات مختلف اطرافیان خود مانند شادی، غم، ترس، اضطراب یا خشونت را درک کنند و با توجه به این رفتارها واکنش نشان دهند. بچه های زیر یک سالی که بتوانند تفاوت بین احساسات را تشخیص دهند، باهوش هستند. اگر متوجه شدید کودک شما به احساسات ظاهری دیگران مانند خنده، گریه، داد و فریاد یا... واکنشی نشان نمی دهد، باید کمی نگران شوید و حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
معنی کلمه ها را می فهمندمعمولا بچه ها از یک سالگی به بعد معنی کلمه ها را می فهمند و خواسته والدینشان را اجرا می کنند اما اگر فرزند زیر ۱ سال شما متوجه شد معنی سیب یا توپ چیست و به درخواست شما آن را برایتان آورد، باید به هوش او تبریک بگویید. محققان دانشگاه پنسیلوانیا می گویند این قدرت یادگیری کلمات از ۶ ماهگی به بعد در تمام بچه های دارای هوش طبیعی به وجود می آید اما اگر کودکی بتواند از این هوش خود استفاده کند، یعنی باهوش تر از بقیه بچه هاست. ضمن اینکه بچه های باهوش باید بتوانند از ۶ تا ۹ ماهگی به درخواست والدین خود اعضای بدنشان مانند چشم، گوش یا دست را با نام بردن آنها به وسیله اطرافیان، نشان دهند.
موسیقی را درک می کنندبچه های باهوش تر از حدود ۶ تا ۸ ماهگی به خوبی موسیقی را درک می کنند و با شنیدن صدای موسیقی های کلاسیک و ملایم، آرام تر می شوند. بچه هایی که بتوانند از یک سالگی از آلات موسیقی به تناسب سنشان استفاده کنند و این کار را با کمک شما یا معلم موسیقی یاد بگیرند، در آینده هم می توانند نسبت به سایر بچه ها توانایی کسب موفقیت های بیشتری در زمینه های دیگر هم داشته باشند. رفتن بچه ها به کلاس های موسیقی آنها را از نظر روانی آرام تر و از نظر ذهنی خلاق تر می کند. به والدین توصیه می شود در صورت امکان، فرزندان خود را از حدود۳ سالگی به کلاس موسیقی بفرستند.


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ 
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamat.ir


مطالب مشابه :


جوش زیر آب

کلبه ریاضیات(ریاضیون سابق) - جوش زیر آب - مقالات و مطالب زیادی از ریاضیات - کلبه ریاضیات
بیماری HFM(بیماری جوش های دست و پا و دهان)

نیلوفر زندگی - بیماری hfm(بیماری جوش های دست و پا و دهان) - طرحی از زندگی کودکانه - نیلوفر زندگی
روش های جلوگیری و درمان جوش صورت وبدن, پیشگیری از جوش صورت

علوم تغذیه ودامی کشور - روش های جلوگیری و درمان جوش صورت وبدن, پیشگیری از جوش صورت - وبلاگی
تست های غیر مخرب (NDT)

روستای زرگر؛ زبان رومانو، خط ذوب ناقص در سطح فلز پایه و فلز جوش (l.o.f). · زیر برش (undercut) .
4 ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟

جوش صورت - 4 ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟ - درمان جوش صورت،جوش،ویتامین ای،ویتامین e
برچسب :