کلاهبرداری با عنوان "مدرک آیلتس بدون آزمون، خرید مدرک آیلتس، فروش مدرک آیلتس"

نوشته ای برگرفته از وبسایت خانه آیلتس

با عنوان  "کلاهبرداری صدها میلیون تومانی از طریق بنگاههای غیر مجاز مهاجرتی و فروش مدرک IELTS"

ارسال شده در اخبار آفرینش - توسط مدیر در جمعه، ۷م بهمن ۱۳۹۰ با ۱ دیدگاه

با وجود هشدارهای بسیار فراوانی که چه از طریق وب سایت آفرینش و رسانه های عمومی در خصوص عدم اعتماد به موسسات مهاجرتی فاقد مجوز که معمولاً با فریب اذهان عمومی اقدام به کلاهبرداری های میلیونی مینمایند، و هشدارهای بسیار واضحی که از سوی وب سایت رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه آخرین فهرست مؤسسات مهاجرتی مجاز اعزام در این زمینه مکرراً اعلام گردیده است، متوجه شدیم یکی از موسسات مهاجرتی فاقد مجوز و برگزارکننده دوره های آمادگی IELTS، با سوء استفاده از اعتماد زبان آموزان اقدام به کلاهبرداری میلیونی از این افراد نموده است.

موسسه مذکور با استفاده از تبلیغات گسترده و متاسفانه با در اختیار گرفتن برخی اساتید مطرح IELTS و تحت لوای مرکز خدمات مهاجرتی، اقدام به اخذ پولهای کلان از متقاضیان نموده است. نکته جالب این است که این موسسه با طرح ادعای اخذ مدرک آیلتس با نمره دلخواه! به زبان آموزانی که نمره IELTS نداشته اند و البته متاسفانه با موافقت داوطلبان اقدام به دریافت مبالغی از ۹ الی ۲۰ میلون تومان جهت انجام امور مهاجرتی و آموزش از هر یک از مراجعین نموده و در یک فرصت مناسب با تعطیل کردن دفتر خود، اقدام به فرار نموده است.

با توجه به ابعاد این موضوع و رشد قارچ گونه این موسسات، مرکز آفرینش در جهت روشن شدن بیش از پیش شگرد اینگونه بنگاههای تبلیغاتی اقدام به انتشار مصاحبه یکی از مالباختگان می نماید. امید است زبان آموز و متقاضیان گرامی با در نظر گرفتن اینگونه شگردها و دقت هر چه بیشتر، بدون تحقیق، پروسه اخذ اقامت خود را شروع نمایند.

همچنین ببینید:

بازگشت کلاهبردار سازمان سنجش به کشور / کلاهبردار آیلتس تغییر نام داد

http://www.farhangnews.ir/content/59463

جرم «جعل مدرک تحصیلی» در گفت و گو با کارشناسان حقوقی

http://titronline.ir/vdcb.sbaurhbs0iupr.html?txt

لغو ویزا بعد از صدور به دلیل مدرک تقلبی: داستان غم انگیز یکی از قربانیان موسسات متقلب
http://mokhtari.canparsblog.com/?p=630

هشدار: قربانی جعل اسناد‌‌ و پرونده سازی برای مهاجرت نشوید
http://www.parscanada.com/librarybookcontents.aspx?pID=1323

مواظب مدارک تقلبی باشید
http://www.neshani.my/news/story/Fake_Degrees

هزینه الکی برای آیلتس تقلبی نکنید(یک تجربه تلخ شخصی!)
http://feigned-ielts.blogfa.com/

استقبال گسترده از مدارک جعلی!(+تبعات قضایی حقوقی آن)
http://www.migna.ir/vdcaion6.49nio15kk4.html

..............

نوشته ای همسان از پویا ابوالقاسمی

چالش جعل و خرید مدرک

هفته ای نیست که متقاضیان مدرک آیلتس و تافل حتی در سطح دکترا و ارشد از دانشگاه های تراز اول و نام آشنای کشور با ما تماس نگیرند و جویای "خرید مدرک" یا "آزمون دادن بجای ما" نشوند! زمانی که درباره مشکلاتی که برای آن ها در کشور مورد نظر برای ادامه تحصیل پیش خواهد آمد میپرسیم، پاسخ اینست که "در محیط راه میفتم".

از اونجایی که این موضوع بسیار همه گیر شده و فریبکاران و کلاهبرداران بسیاری هم در این زمینه سرگرم شکار خواستاران "جعل مدرک" هستند، باید دو نکته رو بعنوان یکی از آموزگاران زبان انگلیسی در کشور که هم مدرک آیلتس و هم مدرک تافل را با عقد قرار داد و تضمین کتبی آموزش میده و به استاد بودن همکارانش در کشور بی گمان هست پیش بکشم. 

"راه افتادن در محیط" و "جعل مدرک"

نخست باید پندار نادرست و شوربختانه همه گیر "راه افتادن در محیط" و دیگری درگیری با "جعل مدرک" و کردارهایی از این دست رو موشکافی کرد. با پیش کشیدن دو نمونه این موضوع رو پیش میبرم. این دو نمونه همان دو نمونه ای هستند که پای تلفن هم برای تمامی زبان آموزان روشن میکنم.

1. بهره گیری از مدارک ساختگی و "جعل" شاید در کوتاه مدت خودش را نشان ندهد و پولتان را از دست ندهید، اما در دراز مدت بی گمان گریبانگیر شما خواهد شد. سالها پیش بسیاری از هم دوره های ما بجای رفتن به خدمت سربازی، با "خرید کارت پایان خدمت" از کشور خارج شدند و ادامه تحصیل دادند یا خانه و خودرو و...به نام زدند، برخی از اینها پس از سالها و بارها رفت و برگشت به خارج از کشور و به خیال آنکه همه چیز تمام شده، هنگام تمدید پاسپورت دریافتند که گروه جعلی که کارشان رو انجام داده اند دستگیر شده و پس از همه این سالها"مشمول خدمت سربازی و مجرم" هستند! بی گمان این سرنوشت چشم براه تمامی کسانی که با جعل مدرک به هر نوع بدنبال مدرک آیلتس هستند هم خواهد بود!

آیا بعنوان یک دانشجو یا دانش آموخته دکترا دنبال آن هستند تا دانشگاه در آینده بخاطر "ارائه مدرک جعلی" از شما شکایت کند و مدرکتان باطل شود و اجازه ادامه تحصیل هم نداشته باشید؟ آیا گرفتن مدرک آیلتس انقدر برای شما دشوار هست؟ زبان آموزانی دارم که در سن 17 سالگی با آنکه هنوز دانش آموز دبیرستان هستند برای نمره 7 آیلتس آکادمیک تلاش میکنند! آیا شما دانشجوی دانشگاه های تراز اول کشور یا دانشجوهای مقطع دکترا از زبان آموزان 17 ساله دبیرستانی ناتوان تر یا کم هوش تر هستید؟

2. پندار سراسر نادرست "راه افتادن در محیط" رو فراموش کنید. بعنوان کسی که 1 سال روز و شب در هندوستان، کشوری که پیشخدمت ها در اون در سطح آیلتس 6 انگلیسی صحبت میکنند، زبان انگلیسی خونده و کسی که کارشناسی ارشدش را بمدت 2 سال در سوئد گذرانده بر این باورم که "راه افتادن در محیط" تاثیری بسیار بسیار کمتر اون چیزی که برخی آگاهانه یا ناآگاهانه در ذهن میپرورانند خواهد داشت.

من در سوئد به کلاس زبان سوئدی میرفتم، با یک دختر سوئدی قصد ازدواج داشتم و بیش از یک سال رو سراسر با هم گذروندیم و در یک محیط سراسر سوئدی بودم که تمامی مردمش با شور بسیاری به پرسش های شما درباره زبان سوئدی پاسخ میدهند. همچنین 2 سال پیش از اون مدرک آیلتس رو از هند گرفته بودم و زبان انگلیسی را روان صبحت میکردم و زبان سوئدی را هم دوست داشتم و کوشش زیادی برایش کردم. همچنین کارنامه کارشناسی ارشدم نشان میدهد آنچنان هم کم هوش نبوده ام!

با همه این عوامل همسو برای "راه افتادن در محیط"، سطح زبانم تنها اندکی افزایش پیدا کرد و حتی نمیتوانستم چند جمله ساده رو پشت سر هم بگم. شاید بتوانم قهوه ای سفارش بدم یا اعداد را به سوئدی بگم و بفهمم ولی این "راه افتادن" که دانشجو های دوره های دکترا و ارشد از اون صحبت میکنند و باور دارند بعد از جعل مدرک و رفتن به کشورهای انگلیسی زبان "خودبخود" و بدون زحمت روی میدهد، به باور من افسانه و سرابی بیش نیست و تنها آدم های سست و تنبل خریدار آن هستند. 

پس چه باید کرد؟

یادم هست تابستان 1392، یکی از زبان آموزان که کمک هزینه کامل تحصیلی برای دوره دکترا در یکی از دانشگاه های کانادا گرفته بود تنها در 1 ماه از نمره 5 به نمره 6 آیلتس رسید! ایشان رشته مکانیک رو در مقطع ارشد با میانگین نمره 18 گذرونده و چند سالی هم در دانشگاه سرگرم آموزش و پژوهش بود ولی سطح زبانشان به ویژه در بخش "اسپیکینگ" بسیار پایین بود. ایشان با تلاش بسیار توانستند در 1 ماه 1 نمره آیلتس رو بهبود ببخشند و هم اکنون هم در کانادار سرگرم گذروندن دوره دکتری هستند.

به باور من این گونه زبان آزموان باید الگوی همه ما باشند و باید بدنبال این باشیم تا در برابر سختی ها کوشش بیشتری کنیم نه اینکه بدنبال "دور زدن" باشیم. به ویژه هم میهنانی که بدنبال دانش آموزی یا کوچ به کشورهای دیگر هستند باید بیشتر پذیرای این پند باشند چرا که اگر برخی کج روی ها در کشورمان امروزه با کیفر سختی همراه نیست، در بسیاری از کشورهای غربی بی گمان با پیامدهای تلخی همراه خواهد بود.

سخن آخر اینکه با وجود استادهای چیره دست آیلتس و تافل در کشور، آموزش آنلاین با "اسکایپ" و نرم افزاهای اینچنینی و آموزشگاه های گوناگون در سراسر کشور و جهان و توانمندی هوشی هم میهنان، حتی بعنوان گزینه آخر هم نباید چشم به "جعل مدرک" و کژ روی داشت. 

پیروز و کامروا باشید

پویا ابوالقاسمی


مطالب مشابه :


کلاهبرداری با عنوان "مدرک آیلتس بدون آزمون، خرید مدرک آیلتس، فروش مدرک آیلتس"

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - کلاهبرداری با عنوان "مدرک آیلتس بدون آزمون، خرید مدرک
معرفی استاد خوب برای آیلتس IELTS

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - معرفی استاد خوب برای آیلتس ielts - دوره های حرفه ای آیلتس
تقویت درک مطلب مهارت IELTS TOEFL Reading

کلاس های حرفه ای آیلتس IELTS تافل TOEFL - تقویت درک مطلب مهارت IELTS TOEFL Reading - دوره های حرفه ای آیلتس
آشنایی با(معرفی) بهترین کتاب رایتینگ آیلتس تسک 1 و 2

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - آشنایی با(معرفی) بهترین کتاب رایتینگ آیلتس تسک 1 و 2 - دوره
راه های گرفتن نمره 7 آیلتس در هر 4 مهارت(Skill)

کلاس های حرفه ای آیلتس IELTS تافل TOEFL - راه های گرفتن نمره 7 آیلتس در هر 4 مهارت(Skill) - دوره های
مکالمه زبان انگلیسی توسط استاد باسابقه خانم

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - مکالمه زبان انگلیسی توسط استاد باسابقه خانم - دوره های
تفاوت و مقایسه آزمون های (امتحان) آیلتس و تافل

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - تفاوت و مقایسه آزمون های (امتحان) آیلتس و تافل - دوره های
نمونه نامه نویسی IELTS General نمره 8 تا 9

کلاس های حرفه ای آیلتس IELTS تافل TOEFL - نمونه نامه نویسی IELTS General نمره 8 تا 9 - دوره های حرفه ای
معرفی 1 منبع خیلی خوب برای لیسنینگ آیلتس(نمره 6.5 تا 8)

کلاس های حرفه ای آیلتس ielts تافل toefl - معرفی 1 منبع خیلی خوب برای لیسنینگ آیلتس(نمره 6.5 تا 8
برچسب :