شازند کار می خواد نه شعار ٬ دلسوز می خواد نه دامن سوز

به این کلمه ها دقت کنید :

شازند اراک

پالایشگاه اراک

پتروشیمی اراک

نیروگاه اراک

سد کمال صالح اراک

جدیدا هم کوه شهباز اراک

تا یه مدت قبل که پالایشگاه و پتروشیمی اسم خاصی نداشتند ولی به نام "اراک" شناخته می شدند و گاهی هم به نام "شازند اراک" . اما مدتی میشه که اسم پالایشگاه به  "امام خمینی شازند"  تغییر کرده و پتروشیمی هم رسما به  "پتروشیمی شازند"  تغییر اسم داده. ولی کو گوش شنوا ؟؟ جز سر در این شرکت ها جایی ندیدم که این تغییر اسم ثبت شده باشه. بین نماینده ها و مسئولین اراک هم برای این تغییر اسم بلوا به پا شد. حتی روزنامه ها هم با اسم های قدیمی این کارخانه ها رو معرفی می کنند.

 

توی یکی از وبلاگ های شهر اراک با افتخار از نیروگاه و پالایشگاه و پتروشیمی اراک اسم برده بودند . دلیلش هم برای این اسم گذاری این بود که آلودگی این صنایع مردم اراک و اذیت می کنه نه شازندی ها رو. ولی کسی نیست که بگه مردم شازند دیگه یواش یواش باید به فکر کار دیگه ای جز کشاورزی باشن ؟ این صنایع با چاه های عمیقی که توی منطقه زدن آبی برای کشاورزهای منطقه نذاشتن. حالا هم که دارن سد کمال صالح و راه اندازی می کنن و آب منطقه سربند شازند و می برن برای اراکی های عزیز که مشکل آب نداشته باشن. حتی چند چاه عمیق هم در شازند زدند که آبشو مستقیم به خط لوله این سد پمپاژ می کنند. در ضمن با افتخار هم از این سد به نام  "سد کمال صالح اراک"  اسم می برن.

انصاف هم خوب چیزیه به خدا !!

 

یه مدتی هم میشه که بروجردی ها شدید افتادن دنبال این که یه استان تشکیل بدن و خودشون و از زیر نظرخرم آباد بودن  بکشن بیرون. اشتهای خیلی خوبی هم دارن. شهرستان خنداب و شازند رو هم از استان مرکزی می خوان. مطمئنا اونا دلشون به حال شازند و خنداب نسوخته. با این کار اگه این استان تشکیل بشه خود به خود میشه یه استان صنعتی و بروجردی ها هم به خودشون صدآفرین می گن. توی خنداب پروژه آب سنگین و یه نیروگاه اتمی تحقیقاتی در حال ساخته. شازند هم که مشخصه چی داره.

 

ما شازندی ها هم که دست گذاشتیم روی دست و انگار نه انگار که اطرافمون خبری هست (کبک سر در لای برف) . البته من یکی اصلا دوست ندارم اون روزی رو ببینم که شازند از استان مرکزی جدا بشه و بره زیر نظر بروجرد. این اتفاق برام شده یجور کابوس. هرچند من کلی با بچه های بروجردی بحث کردم که چند تا دلیل قانع کننده برام بیارن که شازند با رضایت از اراک جدا بشه که هیچ کدوم دلیلی نداشتند. چون این اتفاق فقط و فقط برای بروجرد منفعت داره و بس.

 

یا شازند دلسوز نداره که شرایطش این شکلی داره پیش میره یا اینکه مسئولین گوش شنوایی ندارند. نماینده شهرستان هم که فقط روی کارهای سیاسی زوم کرده و همیشه توی صدا و سیما توی برنامه های سیاسی شرکت میکنه و گزارش سیاسی میده. این مسائل دردی از شازند دوا نمی کنه. به جای جابجایی مدیران خوبه به درد بیکاری و حفظ مدیران شایسته کمک کنه.

فرماندار هم تا بوده یه جورایی مهمون شهرستان حساب میشده. به عنوان یه نیروی غیر بومی تا می خواسته شرایطو درک کنه و شازند بشناسه تغییر می کرده و کمتر فرصت کارهای اساسی و بنیادی داشته.

منطقه کار می خواد نه شعار ٬ دلسوز می خواد نه دامن سوز

 

البته آقای احمدی به عنوان نماینده و آقای حیدری آزاد به عنوان فرماندار هم کارهای خوبی هم انجام دادن که نمیشه منکر شد ولی لیاقت شازند بیشتر از این حرف هاست.

 


مطالب مشابه :


نيروگاه شازند در آستانه تعطيلی

Arak-Online اراک آنلاین - نيروگاه شازند در آستانه تعطيلی - اولین و پربیننده ترین پایگاه خبری
بازی کارخانه آلومینیوم و نیروگاه شازند اراک با جان مردم اراک

کتابدار دیجیتالی اراک - بازی کارخانه آلومینیوم و نیروگاه شازند اراک با جان مردم اراک
عباس رجایی : نيروگاه شازند آلودگي هواي اراك را بغرنج تر كرده است

Arak-Online اراک آنلاین - عباس رجایی : نيروگاه شازند آلودگي هواي اراك را بغرنج تر كرده است - اولین
آب سنگین چیست؟/ تفاوت راکتور آب‌سنگین اراک با نیروگاه بوشهر، فردو و نطنز

صباباران اراک - آب سنگین چیست؟/ تفاوت راکتور آب‌سنگین اراک با نیروگاه بوشهر، فردو و نطنز
اندر احوالات جایزه صنعت سبز نیروگاه آلاینده شازند اراک

اسدالله رضایی - اندر احوالات جایزه صنعت سبز نیروگاه آلاینده شازند اراک - مطالب روزانه اجتماعی
تفاوت راکتور آب‌سنگین اراک با نیروگاه بوشهر، فردو و نطنز/آب سنگین چیست؟

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس تعریف ساده آب سنگین، تفاوت راکتور آب‌سنگین اراک با نیروگاه بوشهر
شازند کار می خواد نه شعار ٬ دلسوز می خواد نه دامن سوز

شازند کار می خواد نه شعار ٬ دلسوز می خواد نه دامن سوز: به این کلمه ها دقت کنید : شازند اراک
اقامه دعوی بهداشت و محيط زيست اراک علیه آلودگی نیروگاه شازند

Arak-Online اراک آنلاین - اقامه دعوی بهداشت و محيط زيست اراک علیه آلودگی نیروگاه شازند - اولین و
برچسب :