ساخت ماشین جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی

 وسایل مورد نیاز:

1.   یک یخدان به ابعاد مورد نیاز

2.   ترموسات گلخانه ای (یا ترموسات دیجیتالی دستگاه جوجه کشی)

3.   ترانس 220ولت به12 ولت

4.   فن کوچک 12 ولتی(کامپوتری)

5.   المنت یا چراغ 100ولت

6.   ظرف اب

7.   دماسنج

 

روش ساخت:

 

در ابتدای کار باید داخل یخدان را با سیمان پوشیده البته خیلی نازک مانند رنگ حتی میشود با برس رنگی هم سیمان را به ان بزنیم تا مواد شیمیایی مثل رنگ و حتی گرمای بالا باعث ذوب شدن یخدان نشود.

 

در قسمت پایین یخدان سوراخی به اندازه اینکه فنر ترموسات از ان رد شود  ایجاد کرده وفنر را از سوراخ رد کرده توجه کنید باید خود ترموسات بیرون باشد و فقط فنر ان داخل یخدان  قرار گرفته باشد به دلیل اینکه رطوبت داخل دستگاه باعث بد کار کردن ترموسات میشود.

 

باید قسمتی از دستگاه به اندازه 20cm به ارتفاع دستگاه با ورقی اهن جدا کرده  تا قسمت گرم کننده از دستگاه جدا باشدو ظرف اب در کف این قسمت باید باشد اگر از المنت استفاده میکنیم فقط قسمتی از المنت که گرم کننده است را باید درون ظرف اب گذاشته ( توجه کنید که سیم های برق المنت درون اب قرار نگیرند ولی اگر از لامپ استفاده میکنید باید لامپ را درون یک ظرف مربایی گذاشته تا اب درون ان نفوذ نکند و ظرف مربایی  با لامپی که در ان گذاشته اید را داخل ظرف اب قرار میدهیم تا  رطوبت دستگاه بالا رود چون برای جوجه کشی باید رطوبت 70% وجود داشته باشد تا جوجه ها سر از تخم در بیاورند.

 

قسمتی از بالای  ورقه ی اهنی جدا  کننده را به قطر فن بریده و فن را در انجا نصب میکنیم تا فن هوای گرم و رطوبت را  از قسمت گرم کننده به قسمت نگه داری تخم ها براند توجه کنید که فن با برق 12 ولت کار میکند و باید ان را با ترانس تغذیه کنیم.

 

باید برق ترانس و المنت (چراغ) را به ترموسات وصل کنیم  و دمای ترموسات را روی 36 درجه تا 37 درجه تنظیم کنیم . توجه کنید که ترموسات باید در قسمت تخم ها قرار بگیرد

ترموسات ماننند یک کلید است پس روش سیم کشی ان مانند کلیدی است که المنت و ترانس را روشن وخاموش میکند.

در اخر باید 2 سوراخ به قطر 1 تا2 سانت در قسمت تخم ها کرده تا اکسیژن کافی به تخم ها برسد ودماسنج را روبه روی یکی از این سوراخ ها به صورت عمودی نصب میکنیم تا بتوانیم با ان دمای داخل دستگاه را دیده و ترموسات را تنظیم کنیم.


مطالب مشابه :


چگونه دستگاه جوجه کشی خانگی بسازیم

تولید دستگاه جوجه کشی - چگونه دستگاه جوجه کشی خانگی بسازیم - ساخت وتعمیر انواع ماشین جوجه
ساخت ماشین جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی وسایل مورد نیاز: 1. یک یخدان به ابعاد مورد نیاز. 2. ترموسات گلخانه ای (یا
بخش های اصلی یک واحد جوجه کشی

تولید کننده و فروشنده انواع دستگاه جوجه کشی خانگی و لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی و
جوجه کشی مرغ - خصوصیات عمومی مرغ

فروش دستگاه جوجه کشی خانگی و لوازم ای که ما برای ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده میکنیم
بیماری ها و پیشگیری در پرورش طیور

تولید کننده و فروشنده انواع دستگاه جوجه کشی خانگی و لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی و
برچسب :