ساگا جایگزین ویرا

سال ۸۷ را می‌توان سال ورود خودروهای جدید به سبد محصولات خودرویی كشور دانست به طوری كه علاوه بر تولید و واردات خودروهای جدید از سوی شركت‌های خودروساز نیمه دولتی، بخش خصوصی نیز در این بین بیكار نبوده است.
break.gif
سال ۸۷ را می‌توان سال ورود خودروهای جدید به سبد محصولات خودرویی كشور دانست به طوری كه علاوه بر تولید و واردات خودروهای جدید از سوی شركت‌های خودروساز نیمه دولتی، بخش خصوصی نیز در این بین بیكار نبوده است.
هم اكنون شركت‌های زاگرس خودرو، كرمان موتور و بن رو در تلاش برای ورود و بعد تولید خودروهای ساگا، لیفان و سی‌نیا هستند تا سهمی از بازار خودروهای جدید را به دست آورند این در حالی است كه تعرفه ۹۰درصدی واردات خودرو كه به واسطه دریافت عوارض جانبی به ۱۱۵درصد هم رسیده مشكلات بسیاری را برای خودروسازان بخش خصوصی به همراه داشته است. هر چند این تعرفه به نفع بخش دولتی است، اما علاوه بر وارد كنندگان بخش خصوصی مصرف‌كنندگانی كه به دنبال تنوع در سبد خودروی كشور هستند نیز در این میان متضرر می‌شوند.
به طوری كه به گفته مهرداد غلامی مدیر فروش شركت زاگرس خودرو، ساگا محصول جدید این شركت كه در كشور مالزی با قیمتی معادل ۱۰هزار دلار به فروش می‌رسد به واسطه تعرفه ۱۱۵درصدی در ایران با قیمتی معادل ۲۰هزار دلار عرضه خواهد شد. گفته غلامی نشان دهنده آن است متقاضیان این خودروی ارزان‌ قیمت باید آن را به عنوان خودرویی با قیمت متوسط خریداری كنند.
از سوی دیگر غلامی معتقد است كه در صورت آغاز تولید این خودرو در كشور و به دلیل تعرفه بالا برای CKD‌ قیمت این خودرو كاهش نامحسوس خواهد داشت كه باز هم با قیمت عرضه شده در مالزی قابل مقایسه نیست.
ساگا جایگزین ویرا
با توقف تولید ویرا در شركت پروتون مالزی شركت زاگرس خودرو تولیدكننده محصولات این شركت در كشور تصمیم گرفته پس از اتمام تعهدات خود در قبال ثبت نام كنندگان، تولید این خودرو را در كشور متوقف كرده و ساگا محصول جدید پروتون مالزی را جایگزین ویرا در خط تولید كند هر چند پیش از اتمام مذاكرات برای تولید ساگا مسوولین شركت زاگرس خودرو GEN۲‌ را جایگزین ویرا در این شركت اعلام كرده بودند اما ظاهرا با اتمام مذاكرات و حصول توافقات ساگا كه به لحاظ قیمتی با ویرا در یك سطح قراردارد قرار است جایگزین ویرا شود.
مهرداد غلامی مدیر فروش شركت زاگرس خودرو در نشست خبری كه چهارشنبه بعد از ظهر در این خصوص برگزار شد، گفت: تولید ویرا از یك سال گذشته در شركت پروتون مالزی متوقف شده به همین دلیل از سال آینده و با اتمام تعهدات شركت در قبال ثبت نام كنندگان تولید آن در زاگرس خودرو متوقف و ساگا جایگزین آن خواهد شد.
غلامی با اشاره به این كه در ابتدا قرار بود GEN۲ جایگزین ویرا شود در این خصوص می‌گوید: ساگا به دلیل آن كه در رنج قیمتی ویرا قرار دارد می‌تواند جایگزین مناسبی برای ویرا باشد و با توجه به اتمام مذاكرات با شركت پروتون مالزی قرار است كه این خودرو جایگزین ویرا شود.
غلامی در ادامه می‌گوید: در فاز اول ۵هزار دستگاه ساگا وارد كشور می‌شود و پس از راه‌اندازی خط تولید این خودرو در تیر ماه سال آینده تولید آن در شركت زاگرس خودرو آغاز و ۵۰درصد خط به این خودرو تعلق خواهد گرفت.
به گفته غلامی هم اكنون ویرا در مالزی با قیمتی معادل ۱۰هزار دلار به فروش می‌رسد اما تعرفه ۹۰درصدی كه به همراه سایر عوارض مختلف به ۱۱۵درصد می‌رسد موجب شده كه این خودرو در كشور با قیمت ۱۹ تا ۲۱میلیون تومان عرضه شود.
غلامی در پاسخ به این پرسش كه با راه‌اندازی خط تولید آیا قیمت ساگا كاهش خواهد یافت یا خیر، افزود: در كوتاه مدت امكان كاهش قیمت وجود ندارد بلكه فقط می‌توان بازار خودرو را تا حدودی كنترل كرد و جلوی افزایش قیمت خودرو را گرفت اما اگر تولید خودرو به صورت ۱۰۰ درصد CKD آغاز شود قیمت آن حدود دو میلیون تومان كاهش می‌یابد و در صورتیكه بتوانیم به ۶۰درصد ساخت داخل برسیم امكان كاهش قیمت تا ۶میلیون تومان نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: اما امكان رسیدن به بیش از ۴۰درصد ساخت داخل برای ما وجود ندارد و این به دلیل آن است كه برای رسیدن به ساخت داخل بیش از ۴۰درصد باید وارد مقوله موتور شد كه فعلا این امر برای ما امكان‌پذیر نیست.
به گفته غلامی برنامه زاگرس خودرو تا پایان سال ۲۰۰۹ میلادی تولید ۵هزار دستگاه ساگا است كه با این تیراژ رقابت با خودروهایی كه در یك سطح قرار دارند لزومی ندارد.
غلامی معتقد است ساگا از لحاظ فنی می‌تواند با تندر-۹۰ و از لحاظ قیمتی با تویوتا یاریس رقابت كند اما به دلیل آنكه تیراژ آن محدود است امكان رقابت آن با تندر-۹۰ از لحاظ قیمتی وجود ندارد.
توقف تولید ویرا در حالی است كه هم‌اكنون شركت زاگرس خودرو به دلیل تاخیر در برنامه تولیدی خود نتوانسته به تعهدات خود در قبال ثبت‌نام‌كنندگان عمل كند و با وجود تاخیر بسیار هنوز زمان تحویل این خودرو به ثبت‌نام كنندگان نامشخص است.
غلامی در این خصوص می‌گوید حدود ۱۵۰۰ دستگاه از تعهدات خودروی ویرا باقی مانده كه این تعداد طی چند ماه آینده تحویل ثبت‌نام كنندگان خواهد شد اما به دلیل آنكه شركت زاگرس خودرو برای تولید ۵هزار دستگاه قطعه خریداری كرده این تعداد باید به تولید برسد و پس از آن تولید این خودرو متوقف خواهد شد.
غلامی در پاسخ به این پرسش كه با توقف تولید ویرا برنامه شركت زاگرس خودرو برای خدمات پس از فروش این خودرو به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت: پس از توقف ویرا و براساس قانون موجود برای ارائه خدمات پس از فروش تا ۱۰ سال قطعات این خودرو را تامین خواهیم كرد و هیچ مشكلی برای ارائه خدمات به این خودرو وجود نخواهد داشت.
● واردات SUV پروتون
غلامی در ادامه این نشست خبری در خصوص سایر برنامه‌های شركت زاگرس خودرو گفت: در ایران، خودروی شاسی بلند طرفدار بسیاری دارد به همین دلیل ما سعی داریم از سال آینده خودروی SUV شركت پروتون مالزی را كه شبیه MPV رنو است، وارد كنیم.
غلامی در ادامه می‌گوید: علاوه بر واردات خودرو SUV از اواخر سال جاری خط تولید GEN۲ نیز در شركت زاگرس خودرو راه‌اندازی خواهد شد.
به گفته غلامی قرارداد ساخت GEN۲ اواسط هفته گذشته و با حضور نخست‌وزیر كشور مالزی و احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری منعقد شد كه ما معتقدیم عقد این قرارداد موجب افزایش تیراژ تولید و حمایت بیشتر پروتون از زاگرس خودرو خواهد شد. 

فروش ویژه پروتون ساگا                      

بنا به خواسته ی شما هموطنان عزیز و جستجوی بی شمار این عبارت توسط شما تصمیم گرفتم تا شرایط پیش فروش ساگا را همانگونه که در نمایندگی های شرکت زاگرس خودرو اعلام می شود برای شما در این بلاگ قرار بدم.

مدل پیش پرداخت اولیه ودیعه دوم(۳۰ روز بعد) سود مشارکت تخفیف در زمان تحویل تسهیلات لیزینگ با کارمزد ۱۷٪(۳۶ ماهه) زمان تحویل
۱۳۰۰ دنده ای ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۶٪ ۵٪قیمت پایه فروش ۵۰٪قیمت پایه فروش تیر ،مرداد ،شهریور۸۸
۱۳۰۰ اتومات ۴۵.۰۰۰.۰۰۰ ۴۵.۰۰۰.۰۰۰ ۱۶٪ ۵٪قیمت پایه فروش ۵۰٪قیمت پایه فروش تیر ،مرداد ،شهریور۸۸

 

در صورت تمایل خریداران به نصب CNG مبلغ بیست میلیون ریال به قیمتهای پیشنهادی فوق و ده میلیون ریال به پیش پرداخت اولیه اضافه می گردد.

*مفاد مربوط به حقوق خریداران (طرح ویژه زاگرس خودرو )

 • تعهد شرک لیزینگ زاگرس خودرو مبنی بر خرید خودرو پس از تحویل بر اساس قیمت قطعی شرکت (با احتساب سود مشارکت و تخفیف متعلقه)
 • در صورتی که شرکت به هر عنوان در تحویل موضوع قرار داد تاخیر نماید شرکت لیزینگ زاگرس خودرو متعهد می گردد حداکثر ظرف ۶۰ روز از تاخیر در تحویل  وجه خریداران را با احتساب سود مشارکت و تخفیف متعلقهپرداخت نماید.

امکانات خودرو

 • رینگ اسپرت
 • مه شکن جلو
 • سنسور عقب
 • رادیو / CD
 • تنظیم ارتفاع صندلی راننده
 • اینه برقی
 • ترمز ABS
 • شیشه برقی عقب
 • شیشه برقی جلو
 • قفل مرکزی
 • کمربند پیش کشنده
 • ایربگ راننده
 • ریموت قفل
 • سیستم  دزدگیر

                    

 


مطالب مشابه :


لیست قیمت روز زاگرس خودرو پروتون

شهر خودرو - لیست قیمت روز زاگرس خودرو پروتون - همه چیز درباره خودرو - شهر خودرو
ساگا ، محصول جدید زاگرس خودرو

هم اكنون شركت‌هاي زاگرس خودرو، كرمان موتور و بن رو در تلاش براي ورود و بعد توليد خودروهاي
صنعت خودرو سازی ایران

وبلاگ شخصی مجتبی بابایی - صنعت خودرو سازی ایران - قدمی تازه برداشتن کلامی تازه گفتن این است
ساگا جایگزین ویرا

*مفاد مربوط به حقوق خریداران (طرح ویژه زاگرس خودرو ) تعهد شرک لیزینگ زاگرس خودرو مبنی بر خرید
تاریخچه زاگرس خودرو

شركت زاگرس خودرو در سال 1375 توسط بخش خصوصي در شهرستان بروجرد واقع در استان لرستان تاسيس
(روزهای بروجرد)

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: مشكلات كارخانه زاگرس خودرو بروجرد به زودی مرتفع می شود.
تعطیلی زاگرس خودرو اشترینان

شرکت زاگرس خودرو اشترینان که چند سالی با بحران دست و پنجه زد ورشکسته و تعطیل شد.شرکت زاگرس
آخرین وضعیت زاگرس خودرو بروجرد

روزهای بروجرد: بنابر شنیده‌ها علی اکبر جمشیدی قائم مقام زاگرس خودرو در دیداری که با برخی از
برچسب :