اطلاعات سودمند سفر به کشور اندونزی

کلیات

کشور اندونزی با 220 میلیون نفر جمعیت، به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان و چهارمین کشور پرجمعیت جهان بعد از چین،هند و آمریکا، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و پایتخت آن جاکارتا و شهرهای مهم آن سورابایا، باندونگ، بالی، باندا آچه، جامبی می باشند.

همسایگان اندونزی عبارتند از سنگاپور، مالزی، تیمور شرقی، استرالیا.

زبان مردم این کشور مالایو (زبان منطقه جنوب شرقی آسیا) است و نزدیک به  %88  مردم این کشور مسلمان هستند و بر این اساس قانون اساسی این کشور مبتنی بر اصول پنجگانه ای معروف به پانچاسیلا یعنی اعتقاد به وحدانیت خدا، انسانیت، دمکراسی، وحدت کشور و عدالت اجتماعی می باشد.  

ایمنی و امنیت

1- کشور اندونزی همچون مالزی  از جمله کشورهایی بوده اند که در طی سالهای اخیر از طرف گروههای تندرو مورد هدف قرار گرفته است. از جمله این اقدامات می توان به بمب گذاری های جزیره بالی در اکتبر 2002  و نیز جاکارتا در سال 2003 اشاره نمود. این گروه ها همچنین به اقداماتی نظیر گروگان گیری، آدم ربائی و . . . مبادرت ورزیده که بر این اساس به اتباع کشورمان توصیه می گردد در صورت مسافرت به این کشور بسیار محتاط باشند.

2-  گزارش هائی مبنی بر سرقت مدارک مسافرتی، وسایل شخصی، جیب بری و مواردی از این قبیل دریافت گردیده است که بر این اساس توصیه می گردد از وسایل شخصی و مدارک مسافرتی با دقت بیشتری محافظت نمائید.

3-  باتوجه به وجود گروههای خلاف کار در سطح شهر که برای دزدی و کلاهبرداری اتباع خارجی در مراکز شلوغ، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و اتوبوس کمین کرده اند، توصیه می گردد از نزدیکی و مجالست با افراد ناشناس اکیدا خودداری نموده و برای رفت و آمد در سطح شهر از تاکسی های آرم دار و معتبر استفاده نمائید.

4- توصیه می شود در هنگام سفر به این کشور از دریافت و حمل هر بسته و امانتی به عنوان کمک به اشخاص و یا دیگر مسافرینی که نمی شناسیم خودداری شود.

قوانین، آداب و رسوم

1- حمل و یا استعمال مواد مخدر در اندونزی مجازات سنگینی را به دنبال دارد و مامورین پلیس در سطح شهر با جدیت با موارد مشکوک برخورد می نمایند.

2- برای رانندگی در این کشور می باید گواهینامه ملی آن یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

3- به علت عدم وجود قرار داد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

4-  چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و. مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

الزامات ورود و اقامت

1- برای مسافرت به اندونزی می باید گذرنامه شما برای حد اقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

2- لازم است مسافرین در زمان خروج از این کشور مالیات فرودگاه را معادل 100 هزار روپیه نقدا پرداخت نمایند.

بهداشت

1- سازمان بهداشت جهانی این بیماریهای را در کامرون گزارش نموده است:

هپاتیت A/ وبا/ انسفالیت ژاپنی نوع B/ مالاریا/ شیستومیازوز (بیماری انگلی ناشی از کرم شیستومیاز) / سل/ تب تیفوئید/  تب دنگو

2- توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B  و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

5- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت نمائید.

6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی:  www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

7- توصیه می گردد حتی الامکان جهت صرف غذا به مکانهای شناخته شده مراجعه شود و نیز هنگام خرید نسبت به غیر تقلبی بودن کالاهای مورد نظر اطمینان حاصل نمائید و از مکان ها و محل های شناخته شده و معتبر خرید کنید.

8- با توجه به پائین بودن سطح بهداشت در اندونزی، محل اقامت مطمئنی را جهت اسکان خود انتخاب نمایند در این خصوص می توان از نمایندگی مشورت های لازم را دریافت نمود.

9- با توجه به رطوبت و شرجی بودن منطقه ، جهت جلوگیری از آسیب دیدگی کلیه ها در سفرهای طولانی نوشیدن آب زیاد توصیه میگردد. 

شرایط سفر و اطلاعات سودمند

1- خرید کالا و استفاده از سرویس های عمومی صرفا با پول رایج این کشور یعنی روپیه انجام می گیرد، البته می توان دلار و یا دیگر ارزهای موجود را در بانک ها، صرافی ها یا هتل های اندونزی به پول محل تبدیل نمود.

2- در بدو ورود به این کشور چنانچه در جاکارتا اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

3- جهت جابجایی در سطح شهر از تاکسی های آرم دار و معتبر استفاده کنید.

4- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید. 

 

لطفا در تماس با سفارت یا سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران تردید نکنید!

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا

110  JL.  HOS- COKROAMINOTO  MENTENG  JAKARTA  PUSAT  10310

تلفن

331378-331391-334637-330623

سایت

www.iranembassy.or.id

پست الکترونیک

[email protected]


مطالب مشابه :


هامر H2 در منطقه ازاد کاسپین

Car & Drive - هامر H2 در منطقه ازاد کاسپین - مکانیک خودرو علم نامحدود - Automotive Mechanics scientific Unlimite - Car & Drive
اطلاعات سودمند سفر به کشور اندونزی

شرکت سرمایه شرکت هواپیمایی کاسپین. طی سالهای اخیر از طرف گروههای تندرو مورد هدف
یکمی از سیاست : پیش بینی جالب زیباکلام از ترکیب مجلس دهم در گفتگو با «فردا»

اینکه ایشان در انتخابات مجلس شرکت می کنند یا طلبان تندرو هستند، اما کاسپین. سه راهی
سفر روحانی به اردبیل و خواسته های کوچک و بزرگ مردم استان

ایجاد زمینه جهت بازگشت سرمایه گذاران خارجی همچون شرکت کاسپین تندرو و ساخت پل "کاسپین
گزارش فتواهای تکان دهنده تکفیری‌ها (+۱۸)

انصار النبی - گزارش فتواهای تکان دهنده تکفیری‌ها (+۱۸) - - انصار النبی
سید محمد خاتمی، محبوبِ مظلوم

این روزها و روزگارِ خاک بر آفتاب افشانی ها و بی تقوایی های عده ای تندرو شرکت در انتخابات
برچسب :