115- تعدیل 28 درصدی سود سال 89

بزودی در نفت بهران اتفاق خواهد افتاد :

تعدیل 28 درصدی سود سال 89

شرکت نفت بهران از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته 42.11 درصد بازدهی مثبت نصیب سهامداران خود نماید و این در حالیست که رتبه نقد شوندگی این شرکت در همین مدت 120 گزارش شده است .

به گزارش بورس نیوز ؛ شرکت نفت بهران درآمد هر سهم سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 89 را با سرمایه 180 هزار میلیون ریالی مبلغ 4579 ریال پیش بینی نموده است.

گفتنی است اولین پیش بینی عمکلرد سال مالی 88 به نسبت آخرین پیش بینی سال مذکور رشد مبلغ 2725 ريالی سود هر سهم را حکایت دارد .

در همین ارتباط طاهری نژاد مسئول امور سهام شرکت نفت بهران در گفتگو با بورس نیوز با اشاره به افزایش ظرفیت برخی واحد های تولیدی این شرکت در طی سال جاری افزود : با توجه به اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر بررسی عدم رعایت پاره ای از ضوابط در سنوات قبلی بالغ بر 230 میلیارد ریال و به ازای هر سهم 1278 ریال ذخیره در صورت های مالی منظور شده است .

براین اساس ، با اضافه شدن این مبلغ به سود پیش بینی شده و نیز دستیابی به سود حاصل از سرمایه گذاری های شرکت در طی سال جاری ، تعدیل مثبت سود سال مالی 89 دور از دسترس نخواهد بود .

وی در ادامه به برخی اقدامات نفت بهران طی سال مالی 89 اشاره کرد و گفت : شرکت نفت بهران در زمینه تولید محصولاتی همچون پارافین واکس ، ضدیخ و انواع روانکارها فعالیت داشته و علاوه بر این به طور مجزا نیز در تولید برخی روغن های خاص در کارخانه های صنعتی در غالب سفارشات ویژه اقدام می کند .

وی تولید محصولات پالایشگاه را بالغ بر 500 نوع محصول در انواع روغن های موتور صنعتی ، فرآیند ، گریس ، ضد یخ و سفارشات و غیره درقالب بسته بندی های مختلف اعلام نمود .

طاهری نژاد به صادرات محصولات شرکت نفت بهران به کشورهای مختلف همچون کشورهای اروپایی اشاره کرد و در خصوص برخی طرح های توسعه ای این شرکت عنوان کرد : با توجه به بهره برداری رسیدن طرح شوشتر در سال گذشته، طی 2 سال آینده نیز پروژه پالایشگاه تبریز به بهره برداری خواهد رسید اما به طور خاص طی سال جاری شرکت برنامه ای برای احداث یا تکمیل پروژه یا طرح ویژه ای ندارد .

این مقام مسئول در شرکت نفت بهران از احتمال دستیابی به 15 درصد رشد سود حاصل از سرمایه گذاری های شرکت در طی سال جاری خبر داد و گفت : با توجه به تفاهمات شرکت نفت بهران با شرکت سرمایه گذاری شده (به عنوان شرکت سرمایه پذیر) سود مناسبی از سرمایه گذاری ها بدست خواهد آمد .

وی در خاتمه از تحقق بیش از 100 درصدی پیش بینی سود سال مالی گذشته خبر داد و گفت : با توجه به برنامه افزایش سرمایه 220 میلیارد ريالی از محل اندوخته احتیاطی ، پیش بینی می شود حدود 70 درصد از این سود جهت تقسیم در مجمع عمومی سالیانه پیشنهاد شده و باقیمانده آن جهت افزایش سرمایه شرکت برای اجرای طرح های آتی در نظر گرفته شود .


مطالب مشابه :


115- تعدیل 28 درصدی سود سال 89

بزودی در نفت بهران اتفاق خواهد افتاد : تعدیل 28 درصدی سود سال 89. شرکت نفت بهران از ابتدای سال
شاخص‌هاي موقت تعديل دوره‌هاي سه ماهه سوم و چهارم سال 1389

امور قراردادها - شاخص‌هاي موقت تعديل دوره‌هاي سه ماهه سوم و چهارم سال 1389 - کارشناس پیمان
امتیازات طرح تعدیل مشاوران مرد کارشناسی مشاوره کاشان

مشاوره - امتیازات طرح تعدیل مشاوران مرد کارشناسی مشاوره کاشان - عملکرد مرکز و کارشناسی
شاخص هاي قطعي تعديل آحادبها، دوره هاي سه ماهه سوم و چهارم سال 1390

پیمانکارانه - شاخص هاي قطعي تعديل آحادبها، دوره هاي سه ماهه سوم و چهارم سال 1390 - فنی مهندسی
تعدیل 70 درصدی سود شیشه و گاز با یک شرط

اخبار و تحلیل بورس اوراق بهادار تهران - تعدیل 70 درصدی سود شیشه و گاز با یک شرط - مشاوره تحلیل
نگاهی به شرکت معدنی املاح ایران

وی در خصوص احتمال تعدیل سود در سال مالی 89 تصریح کرد : بر اساس تجربه گذشته و رونق بازار فروش
بسته شدن نمادهای شپنا و شبریز - تعدیل شبریز : تعدیل مثبت ۹۰ یا تعدیل منفی ۸۹ ؟!!

هر چند گمانه زنی در این مورد زیاد است ولی عده ای تعدیل مثبت در سود سال سال 37 درصد از eps سال 89
شاخص‌هاي قطعي دوره‌هاي سه ماهه اول و دوم سال 1389

امور قراردادها - شاخص‌هاي قطعي دوره‌هاي سه ماهه اول و دوم سال 1389 - کارشناس پیمان رسیدگی
آسیا

بیمه آسیا در گزارش 9 ماهه توانست 75 درصد از پیش بینی سود سال 89 و بیش و اعلام تعدیل مثبت
تحلیل بنیادی بانک پارسیان

درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی در سال 89 بر مبنای شرکت جهت تعدیل عایدی ، بانک
برچسب :