انواع ژله

مانند ژله ساده ژله را آماده میکنیم آبلیمو را به آن اضافه کرده و در ۲ ظرف قرار میدهیم و رنگها را در ظرف ها می­ریزیم. ۱ ظرف قرمز و یک ظرف سبز.
 ظرف ژله را با آب سرد میشوئیم و ژله قرمز را ریخته در یخچال قرار میدهیم تا خود را ببندد. وقتی قرمز بسته شد ژله سبز را روی آن ریخته و در یخچال قرار میدهیم. اگر بخواهیم میتوانیم وسط ۲ ژله کمی کمپوت سیب پخته یا گلابی تکه تکه کرده و بگذاریم و ژله دوم را ریخته، دریخچال قرار دهیم بعد ۲ ساعت با نوک چاقو لبه ژله را جدا کرده و زیر آبجوش میگیریم یا در قابلمه آبجوش یک لحظه قرار داده و در ظرف بر میگردانیم و روی آن را با پودر نارگیل و خامه فرم گرفته تزئین میکنیم.

ژله دورنگ(نوعی دیگر) 

 

 

 این ژله را می توانیم ازدو رنگ مختلف ژله تهیه کنیم که دو بسته آن مثلاً ژله قرمز توت فرنی و دو بسته ژله زرد باشد در این صورت دو بسته ژله را در چهار پیمانه آب ( دو پیمانه آب جوش و دو پیمانه آب سرد ) حل می کنیم که یک پیمانه و نیم میوه خرد کرده در این مایه می ریزیم مایه را در قالب می ریزیم و در یخچال می گذاریم تا بسته شود بعد دو بسته دیگر ژله را بطریق فوق حل می کنیم و با یک پیمانه و نیم میوه خرد کرده مخلوط می کنیم و این مایه را در قالب روی ژله قبلی می ریزیم و قالب را مجدداً در بخچال می گذاریم تاژله دوم نیز کاملاً بسته شود بعد قالب را یک لحظه در آب نیم گرم قرار می دهیم و ژله را در ظرف بر می گردانیم و دور و اطراف آنرا با خامه فرم گرفته در قیف تزئین می کنیم.

این ژله را بدون میوه نیز می توان تهیه کرد ممکن است وسط این ژله را نیز با خامه زده شده فرم گرفته پر کنیم و اطراف آنرا بانصفه های کمپوت هلو و یا شلیل یا زردآلو تزئین کنیم .

 

 ژله هلو

 

 

زمان آماده سازی:  کمتر از ۳۰ دقیقه زمان پخت:  کمتر از ۳۰ دقیقه نوع خوردنی:  دسر خوردنی برای چند نفر:  4 وعده:  شام منطقه / قومیت:  ایرانی مناسبت:  پاییز

مواد اولیه

ژله هلو ...................... يك بسته
كنسرو هلو ................ يك عدد

گام ۱

ژله هلو را با يك ليوان آب جوش حل كرده و به جاي آب سرد از مايع درون كنسرو هلو استفاده كنيد.

گام ۲

هلو كنسرو شده را چنانچه خرد شده است كه هيچ، اگر خرد نشده مطابق شكل خرد كنيد

گام ۳

هلوها را درون ظرف بچينيد.

گام ۴

طوري كه تمام كف ظرف را بپوشاند.

گام ۵

سپس با كمك ملاقه روي آن مقداري ژله هلو ريخته، طوري كه روي هلوها را بپوشاند، سپس آن را در يخچال گذاشته تا سفت شود. بقيه ژله را كناري گذاشته هرازگاهي هم بزنيد تا سفت نشود.

گام ۶

خب در اين مرحله ژله را از يخچال بيرون بياوريد. (اينكه تمام ژله را در يك مرحله در ظرف نميريزيم به اين دليل است كه در آن صورت هلوها در سطح ژله مي آيند و هنگامي كه شما ظرف را بر مي گردانيد هلو ها ديده نمي شوند).

گام ۷

خب در اين مرحله بقيه ژله را روي ژله قبلي ريخته و دوباره در يخچال بگذاريد تا سفت شود.

گام ۸

بعد از اينكه ژله سفت شد، ژله را از يخچال بيرون آورده،‌ ظرف را حدود 20 ثانيه در آب گرم گذاشته برگردانيد.

ژله آناناس

ارسال شده توسط: admin زمان آماده سازی:  کمتر از ۳۰ دقیقه زمان پخت:  ۲ تا ۳ ساعت نوع خوردنی:  دسر خوردنی برای چند نفر:  4 وعده:  شام منطقه / قومیت:  ایرانی مناسبت:  همیشگی

مواد اولیه

ژله آناناس .................. 1 بسته ژله كيوي ................... 1 بسته كنسرو آناناس ............ 1 عدد قالب به شكل آناناس

گام ۱

ژله آناناس را با يك ليوان آب جوش حل كنيد و به جاي يك ليوان آب سرد از شربت كنسرو استفاده كنيد.

گام ۲

آناناس ها را قطعه قطعه كنيد.

گام ۳

مانند شكل

گام ۴

آناناس ها را در قسمت پايين قالب مرتب و با كمي فاصله بچينيد.

گام ۵

كمي ژله آناناس را با كمك ملاقه روي قسمتي كه آناناس ها را چيده ايد ريخته و در يخچال بگذاريد تا سفت شود. بقيه ژله آناناس را در كناري گذاشته هرازگاهي هم بزنيد تا سفت نشود. (شايد در اينجا سوالي برايتان پيش بيايد كه چرا در همان مرحله اول كل ژله را نميريزيم؟ به اين خاطر كه در آن صورت آناناسها در ژله معلق ميشود و هنگامي كه ژله را برميگردانيد به خوبي ديده نميشوند.)

گام ۶

بعد از اينكه ژله سفت شد، ژله را از يخچال خارج كرده و بقيه ژله آناناس را در قالب بريزيد. طوري كه تمام قالب را بپوشاند. سپس در يخچال بگذاريد.

گام ۷

پس از اينكه زله سفت شد،‌ ژله كيوي را مطابق با دستور روي پاكت آن درست كنيد،‌‍ ژله آناناس را از يخچال خارج كنيد به كمك چاقو قسمت بالا ( برگ) آن را جدا كنید

گام ۸

به این شکل

گام ۹

ژله کیوی را مطابق دستور روی پاکت درست کنید.

گام ۱۰

و به کمک ملاقه ژله كيوي را در قسمت خالی قالب ژله که جداکرده اید، بريزيد. 

گام ۱۱

به این شکل  

گام ۱۲

و دوباره در يخچال بگذاريد تا سفت شودپس از اينكه ژله گرفت آن را از يخچال خارج كرده حدود 20 ثانيه در ظرف آب گرم گذاشته، ‌سپس قالب را برگردانيد.

طرز تهیه ژله پرتقال و گلابی

 

( برای 4 نفر )
- ژلاتین 11 گرم
- آب 4 قاشق غذا خوری
- آب پرتقال 500 گرم
- گلابی پوست كنده و قطعه شده 2 عدد بزرگ . 

طرز تهیه :

آب را با ژلاتین در یك ظرف كوچك بریزید و بهم بزنید . آن را در داخل ظرف دیگری كه آبجوش دارد و در حال جوش است بگذارید و بهم بزنید تا حل شود . وقتی ژلاتین حل شد آنرا به آب پرتقال بیافزائید . تكه های گلابی را در ظرف پایركس بچینید آب پرتقال را رویش بریزید و در یخچال بگذارید تا به صورت ژله درآید
ویرایش و تلخیص:آکاایران

ژله مات و شفافژله مات و شفاف


 ▪ دو بسته ژله
 ▪ یک قوطی کمپوت
 ▪ یک بسته خامه ۵۰ گرمی


 ● طرز تهیه:
 یک لیوان کمپوت خرد شده و آب کمپوت را در مخلوط‌کن خرد کنید. خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. یک‌ بسته ژله را در یک لیوان آب جوش حل و پس از آن به مواد موجود در مخلوط‌کن اضافه کنید. مواد را در مخلوط‌کن به قدری بزنید که به خوبی با هم ترکیب شوند، ترکیب حاضر را در ظرفی که می‌خواهید ژله را سرو کنید، بریزید و در داخل یخچال قرار دهید. برای تهیه این ژله‌مات می‌توانید از انواع ژله و انواع کمپوت استفاده کنید ولی کمپوت آناناس برای این کار مناسب‌تر است و ژله خوشمزه‌تری حاصل می‌شود. یک ردیف ژله مات به تنهایی زیبا نیست و در روی میز پذیرایی شما جلوه ندارد.
 ژله دیگری و ترجیحا به رنگ دیگری و به شکل ساده (یک لیوان آب‌ جوش و یک لیوان آب سرد) تهیه کنید و روی ژله مات بریزید. دقت کنید این کار را باید سه الی چهار ساعت بعد که ژله‌مات به طور کامل بست، انجام دهید تا دو ردیف با هم مخلوط نشوند. اگر خامه اضافی داشتید، هنگام سرو دسر، روی ژله را با خامه تزیین کنید. ظرفی که برای تهیه و سرو ژله انتخاب می‌کنید، ظرفی بلورین باشد که مات و شفاف بودن دو ردیف ژله شما را نشان دهد. پودر ژله‌های موجود در بازار را می‌توان با همین ترکیب استفاده کرد ولی برای خوشمزه‌تر شدن ژله بهتر است یک قاشق مرباخوری شکر هنگام حل کردن ژله در آب جوش به آن اضافه کنید.
منبع : ویستا

ژله رنگین کمان

 

ژله رنگین کمان

  

مواد لازم :


 ژله به رنگهای سبز و آبی و قرمز و زرد یا نارجی
 شیر= نیم لیتر
 پودر ژلاتین= ٣ قاشق غ
 شکر= به مقدار لازم
 وانیل= چند قطره


 طرز تهیه:
 ژله ها رو طبق دستور روی بسته درست کنید با این تفاوت که مقدار آبی که گفته رو نصف استفاده کنید،تا سفت تر از معمول شه! و بذارید یخچال. و بعد اونارو از ظرفشون خارج کرده و به مکعب های کوچک برش بدید و بریزید توی ظرف پریکس. پودر ژلاتین رو توی ١ لیوان آب جوش ذوب کنید،و وقتی کاملا شفاف شد اونو به شیر اضافه کرده، و وانیل و شکر رو نیز توی شیر حل کنید! و بریزید روی ژله های رنگی و بذارید فریزر .و بعد اونارو به این صورت برش بدید و از ظرفش خارجش کنید!

ژله دریا و ساحلژله را در یک لیوان سرخالی آب جوش خوب حل نموده و پس از اینکه مقداری از حرارت آن کاسته شد 1 لیوان ماست یا شیر یا خامه به آن افزوده و در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته تا ببندد...

ژله دریا و ساحل

  


 زله آبی رنگ =2 تا3 بسته
 ماست یا شیر =1 لیوان
 پاستیل در اشکال مختلف ماهی، کوسه = مقداری
 شکلات سنگی= مقداری
 شکلات صدفی شکل = مقداری
 پاستیل نواری = مقداری
 چتر کوچک مخصوص تزیین = 2 عدد
 بیسکوییت شیری = 1 بسته


 طرز تهیه:


 مرحله1- در این مرحله باید بدانید که مقدار ژله بستگی به نوع ظرف و گنجایش آن دارد، ابتدا یک بسته ژله را به این روش آماده ی کنید: ژله را در یک لیوان سرخالی آب جوش خوب حل نموده و پس از اینکه مقداری از حرارت آن کاسته شد 1 لیوان ماست یا شیر یا خامه به آن افزوده و در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته تا ببندد.
 مرحله2- وقتی که ژله هنوزکاملا بسه نشده است جای ماهی ها را در آن مشخص کرده و ماهی ها را روی آن قرار داده و با فشار دست محکم می کنیم.
 مرحله3- ژله آبی دیگری را مانند دستور روی آن ولی با مقدار کمتری آب تهیه کرده و وقتی سرد شد آرام آرام رویژله قبلی ریخته و مراقب باشید که ماهی ها از جای خود حرکت نکنند، سپس در یخچال گذشته تا کاملا ببندد.
 مرحله4- بیسکوییت را پودر کرده و در یک قسمت روی ژله ریخته تا فرم ساحل را بدهد و با شکلات سنگی مرز بین ساحل و دریا را مشخص نموده، شکلات های صدفی شکل را نیز به سلیقه خود کنار ساحل گذاشته ، از پاستیل نواری و چتر کمک گرفته و صندلی ساحلی را با آن درست می کنیم.
 نکات:
 باید توجه داشت اگر از ظرف سفید استفاده می شود نیازی به مرحله 1 نمی باشد. در واقع این مرحله به خاطر مشخص نمودن رنگ آبی و ماهی ها درون آب می باشد.
 در صورتیکه نیازی به درست کردن مرحله 1 نمی باشد همان کار رابا ژله آبی ساده انجام دهید.
 تزیین این ژله کاملا به سلیقه خودتان مربوط می شود .

 طرز تهیه ژله انار

اگرچه همه ما می‌توانیم به راحتی با مراجعه به سوپر محله، پودر ژله دلخواه را تهیه كرده و براساس دستورالعمل روی جعبه، آن را درست كنیم . ولی حتما شما هم قبول دارید كه ژله‌ای كه با استفاده از خود میوه و همچنین آب آن تهیه می‌شود، هم طعم و مزه طبیعی‌تری دارد و هم خاصیت آن بیشتر است.   برای تهیه ژله برای 4 نفر: ـ یك عدد انار (دان شود)
ـ 3 قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین
ـ 3 پیمانه آب انار

طرز تهیه: كاسه بلوری بزرگی آماده كنید و یك پیمانه آب انار داخل آن بریزید؛ سپس كتری را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید تا آب آن به جوش آید. ظرف حاوی آب انار را روی كتری بگذارید و بعد از آن یك قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین را به آن اضافه كنید و همان‌طور كه روی كتری قرار دارد، با چنگال به آرامی هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب انار حل شود.
پس از آن، یك پیمانه دیگر آب انار در كاسه بریزید و دوباره یك قاشق پودر ژلاتین به آن بیفزایید. حالا با چنگال مواد را هم بزنید تا ژلاتین حل شود. این كار را یك بار دیگر تكرار كنید تا در واقع آب انار و پودر ژلاتین تمام شود.
نكته: همه این مراحل را روی كتری انجام دهید. در واقع كتری در اینجا نقش حمام بن ماری را دارد.
پس از پایان مرحله حل شدن پودر ژلاتین در آب انار، ظرف را از روی كتری برداشته و در دمای محیط قرار دهید تا كم‌كم از حرارت بیفتد؛ در ضمن گاهی هم به وسیله چنگال محلول را هم بزنید تا كمی غلیظ شود.
نكته: هرگز آب انار و پودر ژلاتین را یكباره با هم مخلوط نكنید زیرا در این صورت، پودر ژلاتین گلوله‌گلوله می‌شود.
پس از آماده شدن محلول، قالب را ـ كه بهتر است آلومینیومی باشد ـ آماده كنید و مواد ژله را داخل قالب بریزید؛ سپس دانه‌های انار را به آن اضافه كنید.
نكته: برای اینكه هنگام برگرداندن ژله این كار به راحتی انجام شود، ابتدا قالب را خیس كرده سپس 10‌دقیقه آن را داخل فریزر قرار دهید. پس از آن قالب را از فریزر خارج كرده و بلافاصله مواد ژله را در آن ریخته و پس از آن دانه‌‌های انار را اضافه كنید. در پایان، قالب را به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید تا كاملا ببندد. حالا برای برگرداندن ژله كافی است قالب را به مدت30 ثانیه داخل ظرفی حاوی آب جوش قرار دهید؛ سپس آن را بیرون آورده و روی ظرفی تخت برگردانید؛ به این صورت ژله به راحتی برمی‌گردد.
نكته: در تهیه این ژله به جای گرفتن آب انار به صورت دستی، از آب انار‌های آماده و طبیعی كارخانه‌ای نیز می‌توانید استفاده كنید.
ویرایش و تلخیص:آکاایران

کاستر و ژله

 
 
کاستر و ژله

مواد لازم :


▪ پودر کاستر ۲ قاشق غذا خوری
▪ شیر ۴ لیوان سرخالی
▪ شکر ۷ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای ژله:
▪ پودر ژلاتین ۳۰ گرم
▪ شکر ۳۰۰ گرم
▪ آب یک لیتر
▪ رنگ قرمز ـ سبز چند قطره
▪ اسانس چند قطره

طرز تهیه:
ژله را مانند ژله ساده آماده می­کنیم و می­گذاریم خنک شود. در۲ ظرف یکی ژله سبز درست می­کنیم و یکی ژله قرمز رنگ. کاستر را طبق دستور آماده کرده و وقتی سفت شد از روی حرارت بر می­داریم. ژله قرمز را در ظرف ژله ریخته تا خود را ببندد. سپس آنرا بیرون آورده و کاستر کمی خنک شده را روی آن ریخته مجدداً در یخچال قرار می­دهیم تا ببندد. بعد از یک ساعت که ژله و کاستر بسته شد ژله سبز رنگ را آماده می­کنیـم روی کاستر ریخته، در یخچال قرار می­دهیم. این ژله سه رنگ را می­توان در پیرکس شیشه­ای ریخت که احتیاج به برگرداندن ظرف هم ندارد و روی آن را با خامه فرم گرفته و خلال پسته تزئین می­کنیم. 

 طرز تهیه ژله میوه

 

مواد لازم 

ژله:۳بسته                                                                                                                        خامه 400 گرم
گلابي 0.5 فنجان
سيب 0.5 فنجان
هلو 0.5 فنجان
آناناس كنسرو شيرين 0.5 فنجان
ژلاتين 200 گرم
خاك قند 5 قاشق سوپخوري
وانيل 0.5 قاشق مرباخوري

 طرز تهيه :
براي تهيه اين ژله به دو قالب کوچک و بزرگي که داخل هم بيفتد و اطراف قالب کوچکتر 2 تا 3 سانتي متر با قالب بزرگتر فاصله داشته باشد احتياج داريم . ژله را در 3 پيمانه آب جوش حل مي کنيم و 3 پيمانه آب سرد به آن مخلوط کرده و مايه را در قالب بزرگتر مي ريزيم قالب کوچکتر را در داخل ان قرار مي دهيم و داخل قالب کوچک تر را با وزنه يا يخ پر مي کنيم بنحوي که قالب بهيچوجه بالا نايستد و قالب را در يخچال مي گذاريم تا ژله کاملا بسته شود بعد ژلاتين را در کمي آب جوش حل مي کنيم و با خامه و خاکه قند مخلوط مي نمائيم و ميوه هاي آماده شده را در آن مي ريزيم وقتي ژله کاملا بسته شد از يخچال خارج مي کنيم وزنه ها را از داخل قالب بيرون مي اوريم و قالب کوچکتر را با آب نيم گرم پر مي کنيم و بلافاصله قالب را از ژله جدا کرده خارج مي نمائيم با اين عمل قالب ژله اي داريم که ميان آن خالي است و مخلوط خامه و خاک قند و ژلاتين و ميوه هاي خرد شده را داخل آن مي ريزيم و پر مي کنيم دوباره در يخچال مي گذاريم تا خامه نيز کاملا بسته شود بعد قالب را يک لحظه در آب نيم گرم قرار مي دهيم و طرف مناسبي را روي دهانه قالب قرار داده و ژله را در آن برمي گردانيم و اطراف ژله را با انواع کمپوت و خامه فرم گرفته در قبف زينت می دهیم
ویرایش و تلخیص:آکاایران

 تهیه ژله با موز

 

مواد لازم : ژله توت فرنگی=1 بسته
موز رسیده متوسط =2 عدد
 شکر =2 قاشق غذاخوری
 خامه =1 بسته

طرز تهیه:
 ژله را طبق دستور داده شده درست می کنیم.(1 لیوان آب جوش 1 لیوان آب سرد) بعد از اینکه ژله را درست کردیم (بدون اینکه زله خودش را بگیرد) ژله را درون مخلوط کن ریخته تمامی مواد داده شده را به ان اضافه می کنیم وقتی تمام مواد خوب با هم مخلوط شدن آن را در ظرف ریخته ودر یخچال گذاریم. می توانیم ابتدا ژله را به صورت ساده درست کنیم در ظرف پیرکس بریزیم و بگذاریم خودش را بگیرد و بعد دسر ژله وموز را روی آن بریزیم . که به صورت دسر دو طبقه می شود
ویرایش و تلخیص:آکاایران

طرز تهیه ژله آناناس

 

طرز تهیه ژله آناناس


 

مواد لازم ( برای 8 نفر ):

1- کمپوت آناناس 8 حلقه
2- ژله ليموئی يا ژله آناناس 2 بسته
3- کيک ساده بريده شده 8 حلقه
4- خامه 100گرم
5- خاکه قند 3 قاشق سوپخوری
6- وانيل 1/2 قاشق چايخوری

طرز تهيه :
2بسته را در دو پيمانه آب جوش حل ميکنيم و دو پيمانه آب سرد داخل آن ميريزيم و بهم ميزنيم و ژله حل شده را در 8 پياله کوچک ( که اندازه پياله ها با حلقه ها ی آناناس بگيريد و ته نرود قرار ميدهيم و ظرفها را در يخچال ميگذاريم تا ژله کاملا بسته شود . خامه را با خاکه قند وکمی وانيل مخلوط ميکنيم و آنقدر می زنيم تا سفت شود و فرم بگيرد روی هر حلقه کيک را کمی خامه ميماليم و ته ظرفهای ژله را يک لحظه در آب گرم قرار ميدهيم و ژله رااز ظرف خارج ميکنيم و روی حلقه کيک قرار ميدهيم و در ظرف می چينيم و بقيه خامه را در قيف ميريزيم و روی ژله را تزئين می کنيم . ممکن است يک عدد کمپوت گيلاس و يا آلبالو نيز روی خامه قرار بدهيم

ژله در قالب یخ :

 

برای درست کردن این ژله، بعد از آماده کردن مایع ژله ( که در بالا گفته شد ) ، مایع رو در داخل قالب های یخ می ریزیم و میذاریمشون تو یخچال. فقط وقت در آوردن از قالب یخ باید قالب رو داخل آب جوش گذاشت تا به راحتی جدا بشه. اگه قالب یخ شما پلاستیکی باشه یه کم بیشتر طول میکشه تا جدا بشه. بعد هم می تونید رنگهای مختلف رو به سلیقه خودتون کنار هم بچینید.خوبیه این روش به اینه که خوردنش راحته.

طرز تهیه کرم کارامل


 

 مواد لازم

▪ تخم‌مرغ‌: ۵ عدد
▪ شكر: ۲۲۰ گرم‌
▪ شیر: نیم‌ لیتر
▪ وانیل‌: نصف‌ قاشق‌ مرباخوری‌.

طرز تهیه :
در ابتدا بهتر است‌ شربت‌ كارامل‌ را تهیه‌ كنید.برای‌ تهیه‌ شربت‌ آن‌، هفتاد گرم‌ شكر را با دو قاشق‌سوپ‌ خوری‌ آب‌ در ظرفی‌ بریزید و روی‌حرارت‌ ملایم‌ قرار دهید تا رنگ‌ آن‌ كم‌كم‌ طلایی‌شود، پس‌ از آنكه‌ رنگ‌ شربت‌ طلایی‌ شد، نصف‌لیوان‌ آب‌ جوش‌ به‌ آن‌ اضافه‌ كنید و اجازه‌ دهیدتا شربت‌ به‌ خوبی‌ بجوشد; به‌ حدی‌ كه‌ ذرات‌ شكركاملا در شربت‌ حل‌ و غلیظ شود. سپس‌ شربت‌ رادر ظرف‌ دیگری‌ بریزید و جدار ظرف‌ را نیز به‌شربت‌ آغشته‌ كنید. در این‌ لحظه‌، شربت‌ شماآماده‌ است‌.
پس‌ از تهیه‌ شربت‌ كارامل‌، شیر را با شكر باقی‌مانده‌ روی‌ حرارت‌ قرار دهید تا كمی‌ بجوشد وپس‌ از به‌ جوش‌ آمدن‌ شیر، آن‌ را از روی‌ حرارت‌بردارید و بگذارید تا سرد شود. سپس‌ تخم‌ مرغ‌هاو وانیل‌ را خوب‌ بهم‌ بزنید و با شیر سرد شده‌مخلوط كنید و مواد را در ظرفی‌ كه‌ به‌ شربت‌كارامل‌ آغشته‌ كرده‌اید، بریزید و داخل‌ فر كه‌ ازقبل‌ با حرارت‌ ۳۵۰ درجه‌ گرم‌ كرده‌اید، به‌ مدت‌یك‌ ساعت‌ و نیم‌ قرار دهید. پس‌ از گذشت‌ این‌مدت‌، چنگال‌ را در كرم‌ فرو كنید. اگر مواد به‌چنگال‌ نچسبد، كارامل‌ شما آماده‌ است‌. 
ویرایش و تلخیص:آکاایران

تزیین ژله

 

20090208(004).jpg

Fruit_Smiles_a.jpg

j1.jpg

عکس مدلهای زیبای تزیین ژله

عکس مدلهای زیبای تزیین ژله

عکس مدلهای زیبای تزیین ژله

DSC00712.JPG

 

 

ژله به شکل آکواریوم (تمشک آبی)

 

مواد لازم:

ژله آبی رنگ (بلو بری یا توت آبی یا تمشک آبی خلاصه آبی که جدیدا تو بازار زیاد شده مارکش هم خیلی فرق نمیکنه چون من با تمام مارکهای موجود امتحان کردم جواب داده. به نظرم رنگ فرمند بهتره حالا بستگی به سلیقه خودتون داره)

شکلات سنگی یا شکلاتهایی که مخصوص مشهد هستش و بهش میگن جیلی بیلی البته شکلات سنگی بیشتر به سنگ شباهت داره.

پاستیل به شکل جونورهای دریایی .. ماهی و ستاره دریایی و ...

پاستیل نواری شکل برای علف دریایی اگه ندارین با کاهو هم میشه یا یه چیزی که خلاصه سبز باشه

 طرز تهیه:

 

ژله بلوبری رو طبق دستور روی پاکت درست کنین. یعنی اول ژله رو تو یه لیوان آب جوش حل کنین بعد یه لیوان آب سرد بهش اضافه کنین خوب که هم زدین تو ظرف مورد نظرتون بریزین و بگذارین تو یخچال تا ببنده. اگه میخواهین موجودات دریاییتون توی آب باشن باید حواستون باشه یعنی مرتب باید چک کنین وقتی ژله یکم خودشو گرفت تزئیناتشو انجام بدین از اونجایی که من دفعه اول فراموش کردم ژله رو چک کنم تزئینات روی ژله هستش اما خب داخل ژله طبیعی تر به نظر میرسه

 

بازهم سفارش میکنم که حتما ژلتون گرفته باشه وگرنه ...

اگه تو عکس بالا دقت کنین سنگها تو آب رنگ دادن .. البته من دیگه عکس بعد از اون رو نگذاشتم چون اونقدر آب کدر رنگ شد که دیگه هیچی توش معلوم نبود. و به این ترتیب ژلتون رو بگذارین تو یخچال تا کاملا ببنده. اگه یه زمانی به پاستیل دسترسی نداشتین میتونین یه گوجه بردارین

 

 

نازک از عرض برش بدین و با قالب ماهی قالب بزنین

 

 کلی تو فروشگاهها دنبال قالب ماهی بودم که بالاخره میگن جوینده یابندس یکی پلاستیکیشو پیدا کردم.

با هویج هم میتونین به کمک قالب ستاره دریایی درست کنین. برای اینکه رنگ هویج عوض نشه تو آبلیمو گذاشتم چون دوربین دم دستم نبود. ولی شما اگه میخواهین تو ژله استفاده کنین تو آبلیمو نگذارین چون مزه اش عوض میشه.

 

 

 

ان هم یه تزئین که به شکل استخره داخلش ژله آبی و دورش با خامه آبی پوشیده شده روش هم بیسکوئیت به شکل خرس هست که روی آبنبات های حلقه ای مثل تیوپ سوار هستند. ماهیهای دور استخر هم بیسکوئیتی هستند. و سبزه آن پاستیل.

 

این هم یک تزئین دیگه  

یک تزئین دیگه در تنگ ماهی.. سنگهای کف تنگ همگی میوه هستند. سبزه از جنس پاستیل و ماهی ها از جنس پلاستیک میباشند.

 

باز هم یک تزئین زیبای دیگه از نی نی سایت. کف قایق با کمپوت هلو  میباشد. اگر مایل هستین دراینباره  بیشتر بدانید به سایت دوست عزیزم شبنم از سایت سفره خانه  مراجعه فرمائید. یک لینک دیگه از ایشان و یه لینک هم از سایت میز غذا .

این عکسها رو هم ببینین برای ایده گرفتن خوشگلن

Pool and Jello Cake RecipePool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake RecipePool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

Pool and Jello Cake Recipe

منبع

www.gourmand.ir

ابتدا داخل يك ظرف ديواره دار مستطيل شكل ژله سه رنگ درست مي كنيم براي ساخت ژله سه رنگ ابتدا لايه اول ژله رو داخل ظرف ريخته ، در فريزر قرار ميديم تا كاملاً ببندد ، سپس لايه هاي بعدي به همين ترتيب روي لايه قبلي ريخته شده و در فريزر قرار ميدهيم تا ببندد براي ساخت اين ژله حتماً بايد به پودر ژله آماده حدود 1 قاشق پودر ژلاتين اضافه كنيم تا ژله كاملاً سفت و قابل برش شود ، پس از آماده شدن ژله آنها را به قطعات مكعبي برش ميديم و در يك ظرف بزرگتر از پهلو ميچينيم بطوريكه تمام رنگهاي ژله قابل مشاهده باشد . داخل ظرف رو با ژله زرد رنگ يا ژله بيرنگ پر ميكنيم و در يخچال قرار ميدهيم تا كاملاً ببندد . سپس به دلخواه با ميوه يا خامه تزيين ميكنيم

 

ژله 1

 

ژله 2

 

ژله 3

 

ژله 4

 

ژله5

  

چند نکته مهم در تهیه دسرها، پودینگها و ژله ها

۱) اگر بخواهیم ژله دو رنگ درست کنیم. یک رنگ را در ظرف ریخته میگذاریم در یخچال تا خودش را بگیرد.
 ۲) اگر ژله شل بود و در یخچال سفت شد می توانیم دوباره آنرا بجوشانیم و غلیظ کنیم.

چند نکته مهم در تهیه دسرها، پودینگها و ژله ها

۳) برای اینکه میــوه در ته ظرف قرار گیرد ابتدا مقدار کمی ژله همراه میــوه ریخته در یخچال می گذاریم.
 ۴) در مورد پودینگها حتماً باید در حالت گرم در ظرفهای مورد نظر بریزیم.                                               
 ۵) پودینگ سریعاً بسته می شود.                                                                                              
 ۶) نشاسته پودینگها حتماً باید تازه و تمیز باشد.                                                                            
 ۷) ظرف تهیه پودینگها باید کمی گود باشد و با حرارت کم تهیه شود که بیرون نپرد.                               
۸) فرم گرفتن خامه: باید خامه و پودر شکر را مخلوط کرده در فریزر به مدت ۱۲ ساعت بگذاریم و بعد از بیرون آوردن خوب بزنیم تا فرم بگیرد. حالت فرم گرفته حالتی است که جای پرهای همزن در آن باقی بماند.      ۹) مهمترین نکته در پودینگها تازه بودن تمام مواد است.                                                                    
 ۱۰) در مورد ژله ها و دسرها، حتماً تاریخ مصرف کمپوتها باید مشخص باشد.                                        
 ۱۱) پودر ژلاتینها کهنه نباشد.                                                                                                    
 ۱۲) دسرها باید حتماً تازه سرو شوند.                                                                                       
 ۱۳) طریقه بن ماری: یعنی یک ظرف آبگرم را روی حرارت گذاشته و ظرف دسر را به آرامی روی آن قرار داده و هم می زنیم. حرارت نباید زیاد باشد که آبجوش بداخل ظرف دوم برود.                                            
 ۱۴) اگر ژله دو رنگ یا بیشتر باشد در فاصله زمانی که ژله رنگ اول در یخچال ببندد اگر ژله رنگ دوم کمی سفت شود می توانیم آن را گرم کرده و روی ژله اولی بریزیم و بقیه رنگ ژله ها را هم به همین طریق گرم کنیم و روی ژله ها بریزیم.                                                                                                         
 ۱۵) تزئین ژله و دسرهائی که برای سفت شدن در یخچال قرار می گیرند، همواره بعد از بیرون آوردن از       یخچال باید انجام گیرد.                                                                                                           
 ۱۶) از آنجا که تهیه دسر و ژله ها چندین بار تمیرن شده اند، توجه داشته باشید که مواد را دقیقاً به همان میزان که گفته شده است استفاده کنید.                                                                                 
 ۱۷) دستور تهیه خامه فرم گرفته: ۲۰۰ گرم خامه را با ۱۰۰ گرم پودر قند مخلوط کرده و به مدت ۱۲ ساعت در یخچال می گذاریم. سپس با همزن به مدت ۳ تا ۴ دقیقه می زنیم تا شکل بگیرد بطوریکه اگر روی آن با چنگال خط بکشیم جای خطها باقی بماند.     

                                                                          


مطالب مشابه :


یك ترازو میوه

به عنوان مثال در موضوع پذیرایی مهمانان با میوه های فصل، روش معمول انتخاب ظرفی مناسب و زیبا و چیدن میوه ها در داخل ظرف آن هم با توجه به سلیقه و ذوق فرد است. حال اگر
سفره اي براي مهماني

هر چيز مهم در مورد رفتار توي يك مهموني ، خوردن غذا و چيدن ميز يا سفره . ... سفره يا يك ظرف ميوه همرنگ بذاريد اگر ظرف چند طبقه داريد چيدن شيريني يا ميوه هاي رنگي توش
ژله میوه ای دو رنگ

7 سپتامبر 2008 ... مطبخ خاله خانم - ژله میوه ای دو رنگ - به نظر خاله خانم پختن غذا از خوردن غذا لذت ... بعد از انجام مرحله دوم یعنی چیدن میوه ها داخل ژله توت فرنگی، قالب را در یخچال ... مرطوب کردن کف ظرف سرو به این دلیل است که اگر بعد از برگرداندن ژله داخل
انواع ژله

14 ژوئن 2012 ... مانند ژله ساده ژله را آماده میکنیم آبلیمو را به آن اضافه کرده و در ۲ ظرف قرار ... دیگر ژله را بطریق فوق حل می کنیم و با یک پیمانه و نیم میوه خرد کرده مخلوط می ... كمي ژله آناناس را با كمك ملاقه روي قسمتي كه آناناس ها را چيده ايد ريخته و در
دکوراسیون صحیح اتاق غذاخوری طبق اصول فنگ شویی

21 نوامبر 2007 ... در شکل زیر اتاقی را مشاهده می کنید که چیدمان نامناسبی دارد: ... روی دیوار ها می توانیم از تصاویر گیاهان و سبد میوه و یا عکس غذاهای خوش مزه که اشتها را
آداب معاشرت در میز غذا و نحوه چیدمان میز غذا

و همچنين غذا از سمت چپ افراد سرو شده و ظروف غذا از سمت راست ميهمانان جمع آوري ..... 22 - برای چیدن میز نهار احتیاج به شمعدان نیست و به جای گلدان می توانید یک ظرف میوه
**بالاخره دفاع ارشدم تموم شد**

از اونجا با همسری رفتیم یه سری ظرف یه بار مصرف واسه پذیرایی گرفتیم. من اومدم خونه و ... مامان میوه ها رو شست و آجی چید تو ظرف و همه چی رو آماده کردیم. با همسری برنامه
سینی های پذیرایی با میوه

مزه - سینی های پذیرایی با میوه - مزه های خوش مزه! ... استفاده از برگ آناناس وسط ظرف هم سینی رو زیباتر میکنه. ... میشه ورقه های میوه ها رو به صورت طبقه طبقه روی هم چید.
برداشت میوه های سردسیری

8- باغدار باید نسبت به تهیه سبد ، جعبه ، سطل ، کیسه های میوه چینی مناسب با نوع ... روش صحیح چیدن میوه بدین ترتیب است که یک طرف قسمت دم میوه را بالا آورده و
چگونه از مهمان در ایام نوروز پذیرایی کنیم؟

3 آوريل 2014 ... به جای قرار دادن میوه در ظرف میوه خوری می توان میوه ها را پوست گرفته و خورد شده و ... بهتر است از چیدن ظروف متعدد بر روی عسلی ها و میز پذیرایی مهمان
برچسب :