نمونه کار معلم پژوهنده

تقویت انشا و تقويت املا  به كار عملي اقدام پژوهي

مقدمه : توصيف وضعيت موجود

مقطع ابتدايي زير بناي مقاطع ديگر تحصيلي مي باشد و در مقطع ابتدايي نيز پايه اول اساس پايه هاي ديگر مي باشد و هر چقدر دانش آموزان در اين پايه بهتر آموزش ببينند در پايه هاي ديگر راحت تر هستند و بالعكس ؛ در پايه اول دو درس رياضي و فارسي ( قرائت فارسي و املاي فارسي ) كليدي هستند و بيشترين ساعات به اين دو درس اختصاص مي يابد و از بين دو درس ذكر شده درس فارسي از اهميت دو چنداني برخوردار مي باشد. طوري كه بدون يادگيري درس فارسي , يادگيري دروس ديگر تقريباً غير ممكن مي باشد.

چندين بار بود كه آموزگار پايه دوم از وضعيت تحصيلي دو دانش آموز ابراز نگراني مي كرد و آنان را در حد دانش آموزان پايه اول هم نمي دانست . از عدم پيشرفت تحصيلي آنان صحبت مي كرد؛ مدير مدرسه با اولياي دانش آموزان ذكر شده , مشاوراتي را بعمل آورد . قرار شد آنان به فرندان خود كمك كنند و همگام با معلم درس ها را تكرار و تمرين كنند.

بعد از گذشت يك ماه , متاسفانه پيشرفتي حاصل نشد در جلسه شوراي معلمان وضعيت دانش آموزان ذكر شده مورد بحث قرار گرفت . پيشنهادهايي ارائه گرديد بنده را مامور رسيدگي به اين دانش آموزان نمودند , من هم با بررسي نمرات سال گذشته آنان و مشاوره با والدين و معلم پايه دوم آنان مطالبي را جمع آوري نمودم.


ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط کمیته پژوهشی آموزش و پرورش گنبد کاووس در پنجشنبه 25 خرداد1391 | آرشیو نظرات نمونه ای گزارش های اقدام پژوهی معلمان شهرستان های استان تهران

نمونه ای گزارش های اقدام پژوهی معلمان شهرستان های استان تهران

 

رديف عنوان گزارش معلم پژوهنده دريافت گزارش معلم پژوهنده
1 تاثيرفعاليتهاي موسيقيايي برحافظه وتوجه دانش آموزان كم توان ذهني دختر دریافت فایل
2 چگونه توانستم دانش آموزانم را به انجام تحقيق وپژوهش ترغيب نمايم؟ دریافت فایل
3 راهكارهايي جهت تقويت گرامر ودستور زبان انگليسي پيش دانشگاهي دانش آموزان رشته علوم تجربي دریافت فایل
4 چگونه توانستم مشکلات زبانی وگفتاری دانش آموزی 8 ساله مصروع رامرتفع سا زم دریافت فایل
5 فعال سازی دانش آموزان درکارمشارکتی یاگروهی دریافت فایل
6 دین وزیست شناسی دریافت فایل
7 ترغیب نمودن دانش آموزان دبیرستان نمونه عاشورا به اقامت نمازجماعت دریافت فایل
8 بررسی میزان تاثیرآموزش راهبردهای یادگیری ومطالعه درس ریاضی برپیشرفت تحصیلی درس ریاضی 1 دریافت فایل
9 چگونه توانستم با استفاده از روشهای نوین دانش آموزانم را به نوشتن انشاء علاقه مند کنم دریافت فایل
+ نوشته شده توسط کمیته پژوهشی آموزش و پرورش گنبد کاووس در چهارشنبه 26 مرداد1390 | آرشیو نظرات نمونه ای از گزارش اقدام پژوهی - دارای رتبه کشوری

نمونه ای از  گزارش اقدام پژوهی - دارای رتبه کشوری

 

ايحاد علاقه و انگيزه به درس انشا و نگارش فارسي در پايه ي اوّل راهنمايي

 معلم پژوهنده:  محمد كريمي

مدرسه ي راهنمايي خلبان شهيد عباس دوران   -   ناحیه سه کرمانشاه

 

مقدمه :

         روزگاري را به ياد آوريد كه انسان هاي اوّليّه ، براي فهماندن مطالب خود به ديگران ، از حركات دست و سر و اندام و يا صدا ها و علامت هاي محدود و مبهم استفاده مي كردند . براي آنان بسيار دشوار بود كه هر چه را در دل داشتند ، بيان كنند . مدّت ها طول كشيد تا بشر ، براي رسانيدن پيام خويش به ديگران ، علامت هاي خاصّي را اختراع كند .

          در حقيقت، هنگامي كه از نوشتن ، سخن به ميان مي آيد ، بايد دو جنبه ي كاملا ً متفاوت را در آن ، مورد توجّه قرار دهيم : يك نوع نوشتن، جنبه ي هنري دارد كه اين نوع ــ  هر چند به لطف زندگي مي افزايد ــ  از لوازم زيستن نيست . نوعي ديگر از نوشتن، از لوازم زندگي امروزي است و تقريباً كسي نيست كه در دوره اي از حيات خود از آن بي نياز باشد. از يك دعوتنامه ي ساده ي مكتوب يا رسيدِ مدارك تحصيلي گرفته تا نامه هاي دوستانه و اداري، همه ، نوعي نگارش است .

          امّا در مدارس ما :    

          تعريف درستي از اين درس داده نشده است . اصلاً دانش آموزان هدف درس انشا را نفهميده اند . در نتيجه اين درس در ميان دروس ديگر مدرسه، به پديده اي ملال انگيز، بي ضابطه و نامنظّم بدل شده است كه بسياري از دانش آموزان از آن گريزانند و براي نوشتن آن دچار سر در گمي، اضطراب و ملال مي شوند. به همين دليل است كه بسياري اوقات ، رونويسي يا كپي برداري در بين دانش آموزان ديده مي شود.


ادامه مطلب + نوشته شده توسط کمیته پژوهشی آموزش و پرورش گنبد کاووس در جمعه 27 خرداد1390 | آرشیو نظرات تعريف اقدام پژوهي (پژوهش در عمل)

تعريف اقدام پژوهي (پژوهش در عمل)
اصطلاح پژوهش در عمل ترجمه انگليسي action research مي‌باشد.اين اصطلاح چند سالي است كه تحت عنوان اقدام پژوهي يا پژوهش عملي توسط برخي از اساتيد كشورمان مطرح شده است (قاسمي پويا، 1382، 4) بنابراين به منظور درك بهتر اين واژه لازم است كه تعاريف ارائه شده در اين خصوص مطرح گردد تا امكان دستيابي به شناخت درست از آن واژه (اقدام پژوهي) فراهم گردد.
كورت لوين كه اولين بار اين واژه را ابداع نمود چنين بيان مي‌نمايد كه اين روش به عملكرد اجتماعي نيازمند است و تحقيق در جهت مديريت اجتماعي يا مهندس انساني مي‌تواند از مهمترين ويژگي آن به شمار آيد و آن نوع اقدام پژوهي و تحقيق تطبيقي است كه براساس شرايط و تاثيرات انواع مختلف عملكرد اجتماعي صورت مي‌گيرد و موضوع اصلي آن بهبود فعاليت اجتماعي است. علاوه بر اين چنين بيان مي‌نمايد تحقيقي كه به جز افزايش قطر كتاب چيزي به عمل نياورد كارايي نخواهد داشت (جان اسميت، به نقل از علي سيد طاهرالديني، 1384، 42).
همچنين ژانت متوز (2000) معتقد است كه اقدام پژوهي يك شكل از پژوهش گروهي خود انديشيده انجام شده توسط شركت‌كنندگان در موقعيت‌هاي اجتماعي است كه به منظور بهبود بخشيدن و اصلاح عقلانيت و صحت و درستي اقدامات اجتماعي يا آموزشي آن‌ها و همين‌طور شناخت وفهم آن‌ها از اين اقدامات صورت مي‌گيرد (ساكي، 1383، 71)

 


مطالب مشابه :


نمونه هایی از اقدام پژوهی

باز باران××× - نمونه هایی از اقدام پژوهی - امیدوارم تا زمانی که در این خانه هستید بتوانید نهایت استفاده را ببرید[email protected].
چند نمونه تحقیق اقدام پژوهی

چند نمونه تحقیق و اقدام پژوهی. افت تحصیلی و روشهای ... اشکالات و اختلالات املا · یک نمونه دیگر از اقدام پژوهی. برچسب‌ها: چند نمونه تحقیق ' چند نمونه تحقیق اقدام پژوهی.
یک نمونه اقدام پژوهی که رتبه اول کشوری دارد...

یک نمونه اقدام پژوهی که رتبه اول کشوری دارد... مانند: همکاران و مدیر، سرگروه آموزشی درس ریاضی، دانشآموزان و والدین آنها، کتابها، مجلات، اینترنت، بررسی کارنامهی
نمونه اقدام پژوهي - راههاي مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموزان

تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش - نمونه اقدام پژوهي - راههاي مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموزان - مدیریت، روانشناسی، اقدام پژوهی، روش تدریس، اجتماعی و تربیتی.
نمونه کار معلم پژوهنده

اقدام پژوهی - نمونه کار معلم پژوهنده - ارائه خدماتی درباره نحوه نوشتن اقدام پژوهی - اقدام پژوهی.
نمونه اقدام پژوهي - راههاي مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموزان

مدیریت سیستم های اطلاعاتی(MIS) - نمونه اقدام پژوهي - راههاي مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموزان - این وبلاگ در خصوص سیستم های اطلاعاتی و راهکارهای بهتر انجام شدن
نمونه اقدام پژوهی

نمونه اقدام پژوهی. عنوان تحقیق: چگونه توانستم مشکلات املایی مرصاد د انش آموز کلاس دوم دبستان شهید فیاض بخش را حل کنم؟ نام ونام خانوادگی: علیرضا اکبری
نمونه اقدام پژوهی

پایه پنجم - نمونه اقدام پژوهی - پیک آدینه، نشریه یاردبستانی، سوالات خودآزمایی ریاضی وهمه دروس و... - پایه پنجم.
نمونه ای از اقدام پژوهی همکاران

نمونه ای از اقدام پژوهی همکاران. نوان اقدام پژوهي: تغيير رفتارهای نامطلوب دانش آموزان(با استفاده از روش های نوين تدريس: همياری، رويدادي، ساخت گرايي، ايجاد انگيزش و ...).
نمونه موضوعات اقدام پژوهی مقطع ابتدایی

فصل اقدام پژوهی » دانلود رایگان کتاب "چرا ایران عقب ماند و غرب پیش » تيوریهای جدیدمدیریتی » دو نمونه پروژه اقدام پژوهی ( نمونه کار معلم پژوهنده ) » » روشهای مطالعه و
برچسب :