نرم افزار COMFAR

سازمان توسعه صنعت ملل (یونیدو) بیشتر از 30 سال است که با سازمان های دولتی، موسسات تجاری و شرکت های خصوصی برای حل مشکلات صنعتی آن ها همکاری داشته است و سعی کرده است به آن ها بیاموزد که چگونه مشکلات خود را حل نمایند.
کامفار نرم افزاری است که توسط Unido برای تهیه و ارزیابی طرحهای اقتصادی و برای کشورهای در حال توسعه ارائه شده است. اسم کامفار برگرفته از Computer Model for Feasibility Analysis & Reporting به معنای مدل کامپیوتری برای آنالیز امکان سنجی و گزارش گیری می باشد.
کامفار برای تهیه طرح خاصی تهیه نشده بلکه نرم افزار انعطاف پذیریست که می توان با استفاده از آن طرح های صنعتی، توریسم، معدن و ... را تهیه  و تحلیل نمود. کامفار پروژه ها را از نظر مالی، اقتصادی ارزیابی می کند و بررسی های فنی و تکنولوژی و دیگر بررسی های خارج از حیطه این نرم افزار می باشد.
استفاده از نرم افزار کامفار  به علت انعطاف پذیری زیاد در برابر انواع پروژه ها و قابلیت های بالای این برنامه در انجام محاسبات و اجرای آنالیزهای حساسیت رو به گسترش است.

نرم افزار کامفار یک مدل کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل و گزارش گیری امکان سنجی است که در سال 1962، اولین نسخه این نرم افزار منتشر شد. پس از آن یونیدو به طور مداوم برای پیشرفت و توسعه این نرم افزار کار کرده است. نسخه سوم کامفار در سال 1374 تحت ویندوز ارائه شد. پس از آن به منظور توسعه فنی و بنا به نیاز کاربران این نرم افزار سالانه به روز می شود. پس از آن به منظور توسعه فنی و بنا به نیاز کاربران این نرم افزار سالانه به روز می شود/ این نرم افزار بر پایه تجربیات، نظریات، توضیحات و نیازهای بیش از 5300 کاربر در 140 کشور و همچنین بر مبنای کتاب راهنمای یونیدو برای مطالعات امکان سنجی صنعتی تکمیل شده است.
طبق گفته سازمان UNIDO پس از بررسی متدولوژی ارزیابی اقتصادی و مالی طرح ها و پروژه ها در بیش از 50 کشور جهان، این نرم افزار بر اساس متدولوژی طراحی شده توسط یونیدو، ارائه شده است و در حال حاضر نیز گزارشهای خروجی این نرم افزار یکی از اسناد مورد نیاز جهت اعطای وام و تسهیلات توسط بانکهای ایرانی به متقاضیان سرمایه گذاری در طرح ها می باشد. بنابراین این نرم افزار علاوه بر کاربرد آموزشی در مراکز دانشگاهی یک نرم افزار تجاری و مورد وثوق سازمانهای مالی و اقتصادی جهان است.


مطالب مشابه :


دانلود فرم استشهاد محلی جهت فارغ التحصیلانی که گواهینامه موقت پایان تحصیلات یا دانشنامه آنها مفقود ش

دانلود فرم فرم استشهاد محلی جهت فارغ التحصیلانی که گواهینامه وزارت علوم ،تحقیقات و
ثبت نام در وبلاگ جهت جمع آوری اطلاعات تماس

گروه مدیریت مالی علوم و تحقیقات بروجرد - ثبت نام در وبلاگ جهت جمع آوری اطلاعات تماس - محلی
تحقیقات محلی SITE INVESTIGATION

وبلاگ تخصصی مهندسی ژئوتکنیک - تحقیقات محلی site investigation 2- دانلود فرم جمع آوری اطلاعات
نرم افزار COMFAR

گروه مدیریت مالی علوم و تحقیقات بروجرد - نرم افزار comfar - محلی برای درج اخبارو اطلاعیه های
افتتاح بخش فروم و تالار گفتگوی سایت

گروه مدیریت مالی علوم و تحقیقات بروجرد محلی برای درج اخبارو اطلاعیه های فرم جمع آوری
تحقیقات محلی در ساختگاه Geotechnical Investigation Methods

وبلاگ تخصصی مهندسی ژئوتکنیک - تحقیقات محلی در ساختگاه Geotechnical Investigation Methods - وبلاگ مهندس
فرم پروپوزال

فرم طرح تحقیق نتایج تحقیقات بنیادی به منظور کشور و جوامع محلی همجوار این آثار و
توابع مالی در اکسل

گروه مدیریت مالی علوم و تحقیقات بروجرد - توابع مالی در اکسل - محلی برای درج اخبارو اطلاعیه
نمونه استشهادیه محلی برای دادخواست اعسار

نمونه استشهادیه محلی برای دادخواست معاونت آموزش و تحقیقات قوه نمونه فرم های مخصوص طرح
برچسب :