تزریق ژل و عوارض آن - آیا همه ژل های پاژ دردسر ساز میشود

در این بخش از سایت برگزیده ها برای شما جدیدترین اخبار و مطالب در مورد تزریق ژل و عوارض آن را آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

عوارض تزریق ژل به صورت

 خانم هایی هستند که دوست دارند درباره انواع جراحی های زیبایی ، اطلاعات بیشتری داشته باشند و عوارض هر کدام را بشناسند و بدانند هرکدام چه خطراتی دارند و آیا واقعا چنین عمل هایی توصیه می شوند یا نه. خانم های بسیاری هستند که به دلیل افزایش سن درناحیه گونه وکنار چشم و خط خنده دچار چروک هایی شده اند یا دوست دارند حجم لب های شان را افزایش دهند.
 شایع ترین روش حجیم سازی، این روزها تزریق ژل یا چربی است. این در حالی است که متخصصان پوست و مو تاکید فراوانی بر عوارض ناشی از تزریق ژل های غیراستاندارد به وسیله افراد غیرمتخصص دارند. در اینجا دکتر امیرهوشنگ احسانی شما را با این عوارض آشنا می کند.
آیا همه ژل های پاژ دردسر ساز میشود

آیا همه ژل های پاژ دردسر ساز میشود

تزریق ژل  چربی را باید چند وقت به چندوقت تجدید کرد؟

چربی را باید 6 تا 9 ما ه بعد از نخستین تزریق تجدید کرد اما باز هم نیاز به تکرار دارد و زمان این تکرار 2 سال بعد است و دوباره هر 2سال باید تکرار می شود، ولی باید بدانید هربار که چربی تزریق می شود معمولا 02 درصد پایه آن باقی می ماند حتی اگر چربی کاملا آب هم شود باز هم حدود 51 درصد پایه آن باقی می ماند.


  چه ژلی  دوام بیشتری دارد؟

اما اگر بخواهیم در مورد تزریق ژل های نیمه موقت توضیح بدهیم باید بگوییم که فقط چند نوع از آن ها تائید شده هستند مثلا یک نوع تائید شده آن، کلسیم هیدروکسی آپاتید است که بین 2 تا 3 سال ماندگاری دارد و باید به طور عمقی تزریق شود. این نوع، ژل بسیار خوبی است و مثل ژل های دیگر چند روز اول کبودی وکمی تورم در اطراف محل تزریق دیدهمی شود.


نکته - ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کند بنابراین قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید.


  تفاوت ژل با چربی چیست؟

ژل یک ماده خارجی است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد. ژل ها به 3 گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند، البته هنوز ژل دائمی که تمام استانداردهای دارویی را داشته باشد و هیچ عارضه ای نداشته باشد، ساخته نشده است. 
پس می توان گفت صحبت بیشتر روی ژل های موقت و نیمه دائمی است. ژل های موقت از متداول ترین انواع ژل ها هستند، و این ها ژل هایی هستند که از هیالورونیک اسید ساخته شده اند که علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز کلاژن را هم تحریک می کنند و به این وسیله به پوست قوام بیشتری می بخشند.


   ژل ها چه عوارضی دارند؟

هیالورونیک اسید، ماده ای است به صورت طبیعی در پوست یافت می شود ولی باافزایش سن، میزان آن در پوست کاهش می یابد. با تزریق ژل، این ماده را وارد پوست می کنند تا بتوانند عمق چین به وجود آمده روی پوست را کم کنند، البته همان طور که گفتیم این ژل 6 تا 51 ماه بعد، تجزیه و جذب پوست می شود و از بین می رود.تجربه نشان داده است واکنش بدن به ژل بسیار کم است به خصوص اگر از ژل های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم بشود که معمولا در چند روز برطرف می شود و می توان گفت ممکن است در بعضی افراد این اتفاق اصلا رخ ندهد. برای از بین بردن این کبودی ها می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده کنید.


دیدن طرز تزریق ژل ب بینی

دیدن طرز تزریق ژل ب بینی

تزریق ژل  ژل ها برای بدن ضرر دارند؟

اگر ژل استاندارد استفاده کنید می توان گفت برای بدن ضرری ندارد ولی به هرصورت باید بدانید ژل یک ماده خارجی است که حتی اگر استاندارد باشد وقتی وارد زیر پوست می شود ممکن است بدن نسبت به آن ماده خارجی واکنش نشان دهد و چند ماه یا چند سال بعد، دچار التهاب یا قرمزی یا به اصطلاح گرانولوم (یعنی واکنش بدن) شود. بنابراین احتمال این که یک ژل استاندارد بدن را دچار مشکل کند، وجود دارد اما این خیلی به ندرت پیش می آید عوارضی مثل تورم، التهاب و واکنش جسم خارجی به صورت سفتی آن نقطه و عفونت.البته ژل های هیالورونیک چون ظرف 21 ماه جذب می شوند بنابراین احتمال فوق العاده کمی وجود دارد که مشکلی ایجاد شود و اگر مشکلی ایجاد شود مربوط به همان 21 ماه است و بعد از آن، جذب می شود.


نکته - اگر از ژل های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم شود که معمولا در عرض چند روز برطرف می شود


  در چه مناطقی می توان از ژل استفاده کرد؟

مدت دوام ژل های موقت بین 9 تا 21ماه است حتی گاهی تا 51 ماه می ماند و می توان با تزریق آن برای افزایش حجم لب، گونه و خط خنده. برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی شود هم استفاده کرد با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز
می گردد و چین هایی مانند خطوط لبخند یا پرانتزها  و چین هایی که از کناره های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه های دهان ادامه پیدا می کنند،  از بین می رود. ضمنا با برخی انواع آن می توان گود افتادگی های زیرچشم یا فرورفتگی های برخی قسمت های پوست را کاهش داد.


بزرگ ترین مشکل تزریق چربی چیست؟

 وقتی می خواهید ژلی را تزریق کنید باید حتما توجه کنید روی بسته بندی ژل تائید FDA وجود داشته باشد و برچسب تائید وزارت بهداشت روی آن باشد، این نوع ژل ها قابل اطمینان و مناسب هستند ولی به واسطه کیفیت شان قیمت نسبتا بالاتری دارند هر چند گاهی ژل هایی تقلبی و غیراستاندارد وارد می شود و چون طرفداران بسیاری دارند با قیمت مناسب تری به فروش می رسند؛ من به عنوان یک متخصص اصلا این نوع ژل ها را توصیه نمی کنم چون عوارض بسیاری دارند؛ ما نمی دانیم مواد درون این ژل ها چیست، طرز تهیه آن را نمی دانیم در نتیجه اثرات آن روی پوست ناشناخته است. شما می توانید قبل از تزریق با جست وجویی در اینترنت و راهنمایی پزشک تان مارک های معروف ژل را شناسایی کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری این عمل را انجام دهید، باید توجه داشته باشید فقط چند نوع از ژل ها مورد تائید وزارت بهداشت و دارای برچسب هستند.


عوارض تزریق ژلچه زمانی ژل گلوله گلوله می شود؟

تکنیک تزریق بسیار مهم است. گاهی ممکن است به دلیل تکنیک نادرست تزریق ژل گلوله گلوله شود.درصورتی که اگر تزریق درست انجام شود احتمال آن بسیار کم می شود. همچنین اگر این تزریق به درستی انجام نشود مثلا محل سوراخ تزریق را خیلی پاره کنند، احتمال دارد که مثلا روی لب جای سوزن ها باقی بماند ولی اگر تزریق درست انجام شود جای سوزن ها 4 تا 5 روز باقی می ماند و بعد از بین می رود.ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کندو قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید. تا در شما انتظار واقعی ایجاد شود، گاهی بعضی افراد به دلیل انتظار بیش از حد از نتیجه عمل، اصلا راضی نمی شوند، افراد باید بدانند که قرار نیست بعد از تزریق ژل چهره شان آنها به کلی تغییر کند.


پر ضرر ترین ژل را بشناسید!

سال ها پیش، ژلی به نام «پاژ» تزریق می شد، که یک ژل صنعتی بود و به وفور تزریق می شد و قیمت آن نیز پایین بود. الان بعد از چندسال اثرات آن دیده می شود، واکنش هایی مثل جابه جایی ژل، اینکه ممکن است باعث التهاب شودیا حالت نافرم پیدا کندو... . متأسفانه این نوع ژل به طور دائمی در بدن باقی می ماند و تجزیه نمی شود و همان طور که قبلا گفتم درحال حاضر ژل استاندارد دائمی در دنیا به وجود نیامده است و ژل های دائم موجود همه غیراستاندارد هستند و به هیچ وجه نباید تزریق شود.


عوارض تزریق ژلبرای خط خنده ،پروتز بهتر است یا چربی؟

در مورد گونه در بسیاری از موارد ضخامت چربی زیر پوست در حدی کم شده است که اگر پروتز استفاده شود حدود آن دیده شده و منظره غیرطبیعی و استخوانی پیدا می کند. این عارضه را در بسیاری از بیماران پروتزی می توان دید. همچنین در مواردی که نبود تقارن قابل توجهی بین دو طرف صورت وجود داشته باشد ایجاد تقارن با استفاده از پروتز گونه کار بسیار مشکلی است. بنابراین در این موارد تزریق چربی با یا بدون استفاده از پروتز گونه، روشی انتخابی است. در مورد خط خنده هم عوارض پروتزها به حدی بود که به تدریج مصرف آنها کمتر و کمتر شده است. باید توجه داشت در خط خنده چربی بخش زیر پوستی چین را ترمیم می کند.
بعد از آن که اثر ژل از بین برود پوست دقیقا همان حالت قبلی خود را پیدا می کند چون ژل یا چربی کاملا جذب پوست می شود و در نتیجه پوست به حالت قبل خود بازمی گردد.


  چه افرادی چربی را جذب می کنند؟

معمولا افرادی که چربی تزریق می کنند باید بعد از تزریق ملاحظات خاصی را لحاظ کنند یعنی باید رژیم غذایی خاصی بگیرند. مثلا اگر فرد رژیم غذایی سفت و سختی بگیرد تا لاغر شود، نخستین جایی که چربی آن از بین می رود همان چربی تزریق شده است.یعنی باید بعد از تزریق چربی فرد رژیم غذایی متعادلی داشته باشد و قصد لاغر کردن نداشته باشد.
البته از لحاظ دیگر، جذب چربی در افراد مختلف متفاوت است، در بعضی ها چربی بیشتر باقی می ماند و در بعضی دیگر به سرعت جذب می شود و این امر به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و پس از یک بار تزریق می توان این مورد را فهمید.


تزریق ژل  این نوع تزریق ها دردناک هستند؟

معمولا چربی تزریقی به بدن را از قسمت پایین تنه می گیرند و از آن جا که یک روش بی حسی خاص دارد تزریق آن چندان سخت و دردناک نیست چون اگر خیلی دردناک باشد مشکلات بسیاری به وجود می آید. مثل این که در اثر حرکات مریض، پزشک نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد. تزریق چربی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. پوست در این روش
 بخیه زده نمی شود و چربی به وسیله سوزن مخصوص برداشت شده و در محل مورد نظر تزریق می شود.
تا به حال هیچ مدرک علمی، سرطان زا بودن ژل های استاندارد را نشان نداده است اما در مورد ژل های غیراستاندارد نمی توان چنین نظری داد.


نکته - تا به حال هیچ مدرک علمی، سرطان زا بودن ژل های استاندارد را ثابت نکرده است اما در مورد ژل های غیر استاندارد نمی توان چنین نظری داد


عوارض تزریق ژل  چربی کم ضررتر است یا ژل؟

چربی چون از بدن فرد است قطعا بدن هیچ واکنشی نشان نمی دهد. در نتیجه قطعاچربی عوارض کمتری دارد اما چربی به هر حال استخراج می خواهد، یعنی باید چربی را از بدن گرفت.
 بنابراین جراحی بزرگ تری دارد و هزینه آن نیز بیشتر می شود. درصورتی که ژل تنها یک ماده آماده است که به نقطه مورد نظر تزریق می شود پس می توان گفت، چربی عوارض کمتری دارد ولی تزریق آن دردسر بیشتری دارد.


تزریق ژل  در چه صورتی چربی جذب می شود؟

عوارض ناشی از تزریق چربی بیشتر به شکل تورم در ناحیه تزریق شده است که پس از 2هفته ازبین می رود. معمولا کبودی ندارد به جز ناحیه زیرچشم که امکان کبودی هست و طی 10-12روز ازبین 
خواهد رفت.
نتایج تزریق چربی تماما بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست ودقیق انجام نشود چربی برای مدت 3-4هفته بیشتر دوام نخواهد داشت وجذب می شود.


  پس از عمل چه کنید؟

بعد از عمل تزریق، بیمار باید نمک کمتری بخورد چون با خوردن نمک، احتمال ورم بسیار بالا می رود، اگر تزریق روی صورت است سرش را پایین نگیرد و چند روز اول از کمپرس سرد استفاده کند و بعد از کمپرس گرم.
برای تزریق ژل، محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید به راحتی هر سال این تزریق را انجام دهید.


  تزریق ژل سن خاصی دارد؟

معمولا تزریق ژل در افراد با سن بالای 25 و 30 انجام می شود ولی باز محدودیت سنی ندارد و در هرسنی می توان این تزریق را با ملاحظات انجام داد. برای تزریق در سن های خیلی بالا باید بیماری هایی چون بیماری قلبی چک شود و اگر فرد مشکل قلبی شدید نداشته باشد، می توان تزریق را انجام داد.   آیا ژل بوتاکس در زیبایی صورت م موثر هست و می توانم با خیال راحت انجام دهم:خانمی هستم 35 ساله که در اثر رژیم غذایی دچار لاغری ناحیه گونه و چروک های پیشانی و کنار چشم و خط خنده شده ام. به پزشک پوست مراجعه کرده ام ایشان تشخیص دادند که برای درمان زیبایی می توان از تزریق ژل و بوتاکس استفاده کنم، ولی من هیچگونه اطلاعی از این علم ندارم و این باعث نگرانی من می شود. لطفاً مرا راهنمایی فرمایید که تزریق این مواد باعث بهبودی چروک های من خواهد شد یا نه؟

تزریق ژل


 ژل گونه و بوتاکس چیست؟ امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده می شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

تزریق ژل


ترکیبات فلج کننده :
که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابرو ها می شوند و طول اثرشان بین 3 تا 6 ماه می باشد.
بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده بطور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. یک روش سریع و نسبتا غیر تهاجمی است. برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری شود.

عوارض تزریق ژل


هم اکنون بوتاکس در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده را از نظر زیباسازی صورت دارد و هنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده هستند. ترکیبات پُرکننده : 
که با پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک ها مثل پرکردن خط خنده، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام ( سینه و...) می شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی چون سالک و... و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند. ترکیبات پُرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند.
البته نوع ژل دائم ( پلی اکریل آمید ) خود دارای انواع مختلفی می باشد و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی برخی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان داده که نه تنها هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و... با آن وجود ندارد، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه بودن، تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات رسیده است. ژل ها ترکیباتی هستند که چروک های عمیق و گودی ها را پر کرده و از آن ها برای برجسته کردن گونه و لب استفاده می شود. اثرشان بین 6 ماه تا 6 سال می باشد. ژل های موقت بین 6 تا 18 ماه و ژل های دائم حداقل تا 6 سال ماندگاری دارند. ژل های موقت مثل کلاژن ها و هیالورونیک اسیدها بوده و اسامی مختلفی مانند ژوودرم، روفیلان، رستیلن، ماتریدکس و... دارند. ژل های دائم در اصل همیشگی بوده، اما چون بعد از گذشت 5 تا 6 سال کوچک تر شده و بافت های بدن نیز تحلیل می روند، ماندگاری آن ها را باید بین 5 تا 10 سال در نظر گرفت. امروزه ژل های دائم به طور عمده شامل پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات می باشند. تفاوت بین ژل های پاژ و اکرامید چیست؟ ایجاد عوارضی همچون حساسیت نسبت به نوع آکرامید خیلی کم تر می باشد و با توجه به اینکه فرمول هر دو ژل دارای ماندگاری یکسانی می باشد، تفاوت عمده در میزان درجه خلوص و مواد افزودنی به ژل پاژ و بسته بندی و تکنولوژی تولید آنهاست و ژل پاژ برای جاهای ظریف مانند لب و خط خنده مناسب نمی باشد. آیا تزریق بوتاکس، عوارضی را به دنبال دارد؟ عوارض بوتاکس به طور معمول، جز ضعف عضلات ناحیه اطراف محل تزریق، جدی نمی باشد. البته در صورتی که تزریق توسط پزشک با تجربه انجام شود، هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت، ولی بیمارانی که بیماری های عصبی و عضلانی دارندو در فاز حاد هستند و یا زنان باردارو شیرده نبایستی از آمپول بوتاکس استفاده کنند،مضاف بر این که دیده شده تزریق بوتاکس باعث فروکش کردن سردردهای میگرنی در بسیاری از افراد می شود، اما گاهی ممکن است سردرد به صورت موقت برای مدت چند روز اتفاق افتد و یا علایمی دال بر حساسیت  ایجاد شود که آن هم موقتی و گذراست. تزریق ژل به چه صورت می باشد و آیا عوارضی هم به دنبال دارد؟ در مورد ژل های موقت، از آنجایی که خیلی از این ژل ها نوعی پروتئین بوده و بدن آن ها را به عنوان مواد بیگانه شناسایی نمی کند، معمولاً عوارضی نیز مشاهده نمی شود. حتی در موارد نادر اگر عوارضی ایجاد شود، چون به تدریج بدن این مواد را جذب و تجزیه می کند، هیچ گونه عارضه ماندگاری باقی نخواهد گذاشت. اما در مورد ژل های دائم، گاهی عوارضی همچون حساسیت و حتی عفونت و گاهی جابه جایی ژل مشاهده می شود که برای پرهیز از آن، اولا در مورد افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آلرژی و آسم دارند بایستی آزمایش انجام شود و در بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس ، روماتیسم و سندرم نفروتیک و نیز بیماری های سیستمیک مانند دیابت ، بهتر است به طور کلی تزریق انجام نشود. ثانیاً برای جاهای ظریف تر بهتر است فقط از انواع مرغوب استفاده شود. ثالثا حجم مقدار ماده تزریق شده زیاد نباشد.  چروک های صورت دو نوع اند : 1 - نوع دینامیک که بر اثر حرکت مکرر عضلات.صورت در طی سال ها ایجاد می شوند. 2 - نوع استاتیک که در اثر کاهش کشسانی پوست به علل متفاوتی ازجمله جاذبه زمین به وجود  می آیند.   سال ها تنها راه درمان چروک های استاتیک لیفتینگ (lifting) صورت و ابرو بود که البته چروک های دینامیک را درمان نمی کرد. بعضی از افراد لبخندی تحت عنوان «لبخند مونالیزا» دارند که گوشه های دهان در حالت طبیعی به طرف پایین لب فوقانی کشیده می شود. تزریق بوتاکس میتواند این حالت را از بین ببرد. بوتاکس جهت زیبایی چگونه عمل می کند؟  بوتاکس از طریق بلوک ایمپالس عصبی عمل می کند و باعث کاهش حرکت عضلات می شود. با کاهش حرکت، سطح پوست به تدریج صاف می شود و خطوط متوسط تا شدید شروع به ناپدید شدن می نمایند.

تزریق ژل

آیا بوتاکس مورد تایید FDA می باشد؟  بوتاکس تنها موردی از انواع آن است که توسط FDA تایید شده است. این درمان، درمانی است غیر جراحی با کمترین میزان تهاجم. همچنین معمولا نیازی به زمان ترمیم ندارد و میزان نارضایتی هم کم است.  شما چه نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید؟ شما می توانید نتایج درمانی خود را در طی چند روز بینید. طی یک هفته وضعیت خطوط شما بهتر خواهد شد. نتایج قابل مشاهده برای مدت 4-6 ماه باقی خواهد ماند. نتایج خود شما می تواند متغییر باشد.  اگر شما از ادامه درمان منصرف شوید چه اتفاقی می افتد؟ اگر شما درمان را ادامه ندهید تمامی نواحی درمان شده به تدریج به وضعیت اولیه قبل از درمان برمی گردد.

عوارض تزریق ژل آیا بوتاکس بی خطر است؟ آیا سمی نیست؟ 
بوتاکس یک پروتئین خالص طبیعی است که در دوز بسیار پایین تجویز می شود. تاثیر بوتاکس معمولا محدود به ناحیه تزریق شده می شود و به جاهای دیگر بدن سرایت نمی کند.بوتاکس توسط FDA تایید شده است و کاربرد کلینیکی بیست ساله آن بی خطر بودن آن را به اثبات رسانده است.  آیا شما بعد ازتزریق بوتاکس طبیعی به نظر می رسید؟ 
اگر چه نتایج چشمگیر هستند، اما نمای ظاهری صورت شما به هم نمی خورد. عضلات شل می شوند به طوری که شما هنوز می توانید لبخند بزنید اما بدون چین و چروک. بعد ازبوتاکس زمان زیادی برای بهبودی لازم ندارید و می توانید بلافاصله بعد از تزریق به سر کارتان برگردید یا برای خرید بیرون بروید.
اغلب افراد، تقریبا هر سه تا شش ماه به تزریق مجدد بوتاکس نیاز دارند. بوتاکس طی چند روز پخش می شود و باعث شلی و از کار افتادن عضلاتی می شود که باعث چروک شده بودند. بوتاکس چروک 
های دینامیکی را از بین می برد اما چین های عمیق و استاتیک ممکن است به درمان های جایگزین مثل تزریق ژل یا فیلرها نیاز داشته باشند. 
پر کننده ها برای زیبایی نتایج فوری دارند و بر اساس پرکننده مورد استفاده، ماندگاری پرکننده های مورد استفاده با هم فرق دارد که بسته به نوع ژل می باشدو همچنین نتایج از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد. استفاده از سیگار یا در معرض قرار گرفتن آفتاب بدون م حافظ ت توسط ضد آفتابها تاثیر ماندگاری این درمانها را کاهش می دهد همانطورکه چنین اعمالی در سایر موارد درمانهای زیبایی اثرات مضر مشابه برای پوست دارند. پزشک از بی حس کننده های موضعی یا سایر روش های بی حسی استفاده می کند و  بنابراین طی تزریق دردی وجود ندارد ویا بسیار کم است.  

تزریق ژل

 عوارض شامل مختصری تورم، قرمزی یا خون مردگی موقت و مور مور شدن بعد از درمان است. تزریق ژل برای از بیـن بردن خط اخم، صــاف کردن چین های عمیق دو طرف دهان، برجسته کردن گونه و حجم دادن به لب است و در حال حاضر بهـترین روش در سراسر دنیا تزریق ژل های هیالورونیک است . ماندگاری این ژل ها معمـولاً 6 تا 9 ماه بـوده و سپـس جذب می شوند .  این ژل  ها نیـازی به تست حساسیت ندارند و آلرژی ایجاد نمی کننـد. و در زیر پوست حرکت و ریزش ندارند . تزریق چربی ( لیپوترانسفر ) روشی است که در آن سلولهای چربی نواحـی پهلو و شکم بیمار را به میزان لازم (حدوداً 20 الی 50 سی سی ) خارج کرده و پس از جدا سازی سلولهای زنده چربی، آنها را بعنوان یک فیلر بیـولوژیک، به منظور حجم دادن به ناحیه ای از بـدن یا صـورت، پر کـردن نقـص پوسـتی و اغلب با هدف جوان سازی صورت ، در نواحی مورد نظر تزریق می کنند . سلول های چربی را می توان با  روش پی آرپی مخلوط و سپس در محل هـای مورد نظـر تزریق نمود . با این عمل ماندگاری نتایج درمان افزایش یافته و نتـایج حاصله زیباتر و ماندگارتر می شود . PRP پی آر پی روشی جدید و ماندگار prp نیز یکی از پر مخاطب ترین خدمات پزشکی در زمینه زیبایی می باشد که یک فرآورده خون ی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت می باشد که طی یک فرآیند جدا سازی از خون تازه و لخته نشده خود شخص به دست می آید. پلاکتها نقش برجسته ای در فعال سازی فرآیند ها و تولید فاکتور های رشد و پروتئین های خاص دارند  که نتایج چشمگیری را به دنبال دارد مثل کاهش چین و چروک های صورت ، کاهش پف و تیرگی زیر چشم و کاهش ریزش مو و تقویت موهای نازک و شکننده و ....

عوارض تزریق ژل

سایر خدمات پوست، مو : پاک سازی، آبرسانی و لیفت صورت، خال برداری، لایه برداری با دستگاه، پاک کردن تاتو به صورت کامل، رفع موهای زائد، درمان تعریق زیر بغل، جوان سازی با تزریق ژل و بوتاکس و PRP 
نظرات درمانجویان زیبایی با تزریق ژل و بوتاکس
خانم ز.58 سابقه تزریق بوتاکس داشتم ولی پس از تزریق به دلیل حساسیتی که به نوع ماده بوتاکس داشتم،تمام صورتم در طول مدت زمانی کوتاه پس از تزریق به شکلی ورم کرد و اطرافیانم بسیار هراسان و نگران شده بودند.ه همین دلیل از تزریق ژل دیگه می ترسیدم.با توجه به چروکهای زیادی که در ناحیه پیشانی داشتم تزریق را انجام دادم و با توجه به حساسیت به بوتاکس،داروهایی استفاده کردم که هیچ مشکلی پیش نیاید و الان بسیار راضی هستم.
خانم ا.ابراهیمی 27 من با توجه به اینکه خط خنده خیلی عمیقی نداشتم ولی موقع آرایش و استفاده از کرم پ.در،خطی در ناحیه خنده نمایان می شد که برام خوشایند نبود.تمایل به تزریق ژل داشتم ولی از بابت اینکه شاید در محل تزریق احساس سنگینی و حس جسم اضافی داشته باشم نگران بودم.ولی بعد از تزریق با توجه به اینکه خط خنده ام بر طرف شد و هیچ گونه جسم خارجی یا سنگینی در محل تزریق نداشتم و راضی هستم. م.و 31 من چند خط افقی در ناحیه پیشانی داشتم.به خاطر تجربیات بد بعضی افراد از تزریق می ترسیدم.با توجه به نظر دکتر که ابرو هام بالا برود زیباتر می شود و پس از از تزریق   خطوط پیشانیم از بین رفت و بسیار در زیبایی چهره ام موثر بود به طوری که تمام اطرافیانم علت تغییر چهره ام را و زیبا شدن صورتم رو جویا می شدند. نگار.ع من تزریق ژل لب در یکی از مراکز شمال شهر و اصلا مناسب و راضی کننده نبود.چون تمام ژل به شکل گلوله گلوله روی لبم نمایان بود و ظاهر زیبایی نداشت.پس از مراجعه تزریق مجدد ژل انجام دادم که از فرم تزریق و کیفیت ژل استفاده شده بسیار راضی هستم و حتی مشکل قبلی هم حل شدو دیگه گلوله نشد. غ.ا 29 دکتر عزیز بسیار خوشحالم که به واسطه مهارت و هنر شما و پرسنل با تجربتون احساس زیبا و وانی ام مضاعف شده است به طوری ک پس از تزریق ژل در لب و گونه هام احساس اعتماد به نفس بیشتری دارم. کتایون.ا 29 به علت ورزش های زیادی که در طول روز انجام می دادم.احساس شلی در ناحیه گونه و صورت داشتم پس از تزریق در ناحیه گونه که پیشنهاد خودم بود،به حدی راضی بودم که علاقمند به تزریق در ناحیه خط خنده و لب شدم که الان بسیار خوشحال و راضی هستم. ش.ا 53 من دو تزریق بوتاکس داشتم ولی چون پس از هر تزریق فرم ابرو هام تغییر می کرد به شکلی که اصلا دوست نداشتم و از تزریق مجدد بوتاکس نگران بودم با اینکه تمایل به از بین رفتن چروکهایم در ناحیه پیشانی داشتم اما پس از دیدن یکی از مراجعه کنندگان و طبیعی بودن فرم ابرو ها بعد از تزریق ژل،جرات تزریق مجدد پیدا کردم و اکنون نیز بسیار راضی هستم. س.ا 28 به خاطر باریک بودن لب هایم تمایل به تزریق ژل داشتم اما خانواده ام به علت مشاهده افرادی که بعد از تزریق فرم لبهایشان به شکل بدی تغییر کرده بود و یا به علت استفاده از مواد غیر استاندارد پزشکی با مشکلات حاد مواجه شده بودند و به سختی به من اجازه تزریق می دادند.اما پس از تزریق و اطمینان حاصل کردن از نوع استاندارد مواد،الان خودم و خانوادم راضی هستند حتی مادرم که مخالف بود به دیگران توصیه می کند. ژ.ب 35 من از سالهای گذشته شروع به تزریق بوتاکس و ژل پیش یک دکتر معروف کردم اما پس از مدتی به علت اخلاق بد پزشکم و نگذاشتن وقت کافی برای بیمارانش کم کم دل زده شده احساس کردم پزشکم رو تغییر بدم.پس از بررسی در اینترنت و پس از مراجعه به مطب و دقت و وقت کافی دکتر حتی در مشاوره رایگانی برایم گذاشت،شگفت زده شده و فهمیدم هنوز بعضی از پزشکان هستند که فقط پی منافع مالی نیست.

منبع : مجله سیب سبز

ابربرچسب : هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، بوتاکس لب ، تزریق بوتاکس برای گونه ، در مورد بوتاکس صورت ، مواد بوتاکس چیست ، مواد بوتاکس کانادایی کنیتوکس ، بوتاکس خط خنده ، عکس بوتاکس خط خنده ، قیمت مضرات عوارض عکس بوتاکس صورت ، بوتاکس برای گونه ، هزینه تزریق قیمت عوارض عکس بوتاکس لب و گونه ، بوتاکس طبیعی پوست ، بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت ، بوتاکس طبیعی با هسته زیتون ، هزینه عوارض بوتاکس لب ، بوتاکس لب و گونه ، بالا بردن ابرو ها با بوتاکس ، خرید بهترین انواع فروش مواد بوتاکس ، بوتاکس طبیعی زیتون ، خرید مواد بوتاکس ، لبهای بوتاکس ، بوتاکس با مواد طبیعی ، بوتاکس صورت احمدی نژاد ، تزریق هزینه عکس عوارض قیمت بوتاکس اخم ابرو ، بوتاکس ابرو چیست ، بوتاکس طبیعی صورت با میوه ، فروش مواد بوتاکس ، محل تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، بوتاکس گونه ، بوتاکس چیست و عوارض آن ، بوتاکس بالابردن ابرو ، تزریق بوتاکس در گونه ، مطالبی مقاله تحقیق در مورد عوارض بوتاکس ، تصاویر لبهای بوتاکس شده در تهران ، اطلاعاتی در مورد بوتاکس صورت ، اطلاعاتی اطلاعات در مورد تزریق بوتاکس ، عوارض بوتاکس صورت چیست؟ ، بوتاکس بالای لب ، بوتاکس طبیعی ، تاثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو ، عوارض بالا بردن ابرو با بوتاکس ، بوتاکس زیر بغل با تخفیف ، بوتاکس صورت و عوارض آن ، ژل بوتاکس گونه ، بوتاکس لب قیمت ، بوتاکس بالای ابرو ، مواد بوتاکس مو ، هزینه بوتاکس و خط خنده ، لبهای بوتاکس شده در تهران ، هزینه بوتاکس خط خنده ، بوتاکس طبیعی صورت ، در مورد بوتاکس ، بوتاکس طبیعی لب ، تزریق بوتاکس گونه ، بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، قیمت بوتاکس خط خنده ، بوتاکس بالا بردن ابرو ، مواد بوتاکس ، تزریق تاثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو ، بوتاکس لب بالا ، مواد بوتاکس کانادایی کنیتکس ، بوتاکس لب چگونه است ، تزریق بوتاکس بالا بردن ابرو ، بوتاکس ابرو ، مواد بوتاکس کانادایی ، عکس بالا بردن ابرو با بوتاکس ، لبهای بوتاکس شده ، ژل امپول تزریق سم بهترین مارک بوتاکس چیست ، عوارض هزینه قیمت مضرات بوتاکس برای زیر بغل ، بوتاکس صورت ، بوتاکس ورم صورت ، قیمت تزریق بوتاکس برای خط خنده ، بوتاکس لبها ، بوتاکس صورت لاغر ، بوتاکس صورت چیست؟ ، خطرات عوارض تزریق هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل ، بوتاکس چیست ، بوتاکس زیر بغل ، بوتاکس لب عکس ، انواع بوتاکس موجود در ایران ، انواع بوتاکس موجود در بازار ، تصاویر لبهای بوتاکس شده ، بوتاکس موجود در بازار ، بوتاکس مو ، تزریق بوتاکس برای خط خنده