امسال هر چهار روز یک همایش و تا پایان سال بیش از 62 تا 65 همایش ملی برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به تقویت بخش خصوصی برای احداث هتل و مراکز اقامتی و تفریحی گفت : بخش دولتی دیگر توانایی هتل داری در کشور را ندارد .
به گزارش مرکز خبری امید دکترمحمد شریف ملک زاده صبح امروز در نخستین سمینار توسعه سفرهای ارزان در کشور در محل هتل رامسر با بیان مطلب فوق افزود : بخش خصوصی موتور محرکه و دستگاه توسعه گردشگری کشور است .

وی تصریح کرد: توسعه سفرهای ارزان قیمت و فرهنگ استفاده از سفر توسط بخش خصوصی ایجاد خواهد شد .

ملک زاده با اشاره به اینکه غنای میراث فرهنگی و گرانقدر جاذبه های طبیعی در سرزمین کهن ایران برهیچ فردی پوشیده نیست ، خاطر نشان کرد : ایران جهانی است در یک مرز که اقلیم های گوناگون را در چهارگوشه خود جای داده است .

وی شناخت امکانات ، موانع، کمبودها و راهکارها در حوزه گردشگری کشور و شناسایی روشهای توسعه گردشگری ، علل افزایش و تردد ایرانیان و بازشناسی سامانه گردشگری را از عمده برنامه های حوزه معاونت گردشگری سازمان در سال جاری عنوان کرد و از تدوین سامانه راهبردی در حوزه گردشگری با توجه به ظرفیت های متعدد در استان های کشور خبر داد .

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت : باید کشتی اقتصاد ما به جای پهلو گرفتن در خرمشهر و دریای عمان در کنار تخت جمشید ، تخت سلیمان ، نقش جهان و در بقاء متبرکه و سایر افتخارات ملی و گردشگری پهلو بگیرد. تا صاحب توسعه بیش از پیش صنعت گردشگری در کشور باشیم .

وی افزود : مازندران با توجه به ظرفیت ها ، امکانات و پتانسیل ها در گذشته نتوانسته به نحو شایسته ای از این ظرفیتها برای توسعه زیرساختها و ایجاد مراکز اقامتی و تفریحی در جلب و جذب توریست گام بردارد .

ملک زاده در ادامه با اشاره به برنامه سازمان میراث فرهنگی برای توسعه سفرهای ارزان در کشور خاطر نشان کرد : امسال هر چهار روز یک همایش و تا پایان سال بیش از 62 تا 65 همایش ملی برگزار خواهد شد .

معاون سازمان میراث فرهنگی یادآور شد : تا هفته آینده پکیج سفرهای ارزان قیمت در تیراژ وسیع در سطح کشور در اختیار تک تک مردم قرار خواهد گرفت و تا دو هفته آینده سایت اطلاع رسانی سفرهای ارزان کشور در تمامی استان ها راه اندازی می شود .

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری این سمینار ، اظهار داشت : رسانه ها در توسعه سفر و کمک به توریسم و گردشگر نقش خوبی را می توانند ایفا کنند .

رحمت عباس نژاد افزود : باید ما در زمینه شاخص های شناسایی گردشگران واقعی که به استان سفر می کنند ، برنامه ریزی نموده و بتوانیم شعار توسعه پایدار و کسب درآمد را از طریق توریست و گردشگری نهادینه کنیم .

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی به جایگاه گردشگری در جهان ، ایران و مازندران پرداخت . و افزود : قبل از انقلاب بیش از نود درصد درآمد کشور از طریق نفت بوده اما امروز برای توسعه پایدار در بخش گردشگری همه مسئولان باید تلاش کنند .

جعفر قلی راهب یاد آور شد : بر اساس آخرین نظر کارشناسان صنعت گردشگری ، 12 درصد اشتغال فعلی از طریق گردشگری حاصل می شود و تا سال 2020 باید این آمار به 43 درصد افزایش یابد .

یاد آور می شود در اولین سمینار توسعه سفرهای ارزان در کشور که در شهر توریستی رامسر برگزار می شود ، 30 رئیس سازمان ، معاون گردشگری و دبیران جامعه هتل داران استان های کشور حضور دارند که راهکارهای توسعه سفرهای ارزان کشور را به بحث می گذارند


تاريخ  ارسال:چهارشنبه 2 خرداد 1386 - 12:32

کد:9318-1386


مطالب مشابه :


تصاویر ویلا آپارتمان ساحلی دو خوابه تاروسا محمودآباد

www.e-room.ir Iran Tourism Guide ( راهنمای سفر و اقامت ) هتل ، متل ، ویلا ، سوئیت و اتاق امکان اجاره ویلا
تور کیش | هتل آفتاب شرق 3 ستاره TOP | تور ارزان کیش | تورهای کیش | تور جزیره کیش

تور ارزان کیش هتل داریوش تور مازندران | تور طبیعت گردی | تور همدان | تور تبریز
تور شمال North Iran Tour

رزرو هتل تبادل لینک رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر که پیش از
تور کیش نوروز 93 ارزان قیمت | تور کیش هتل سارا نوروز 93 | تور کیش نوروزی هتل سارا کیش

تحویل اتاق هتل ساعت 14:00 و تخلیه تور کیش نوروز 93 ارزان تور مازندران | تور طبیعت گردی
تور مشهد | تور هوایی مشهد | تور ارزان مشهد | تور مشهد 2 شب و 3 روز | تور مشهد تابستان 91

جاذبه های گردشگری مازندران. تور مشهد ، تور ارزان مشهد ، تور ارزان قیمت مشهد ، تور نام هتل.
امسال هر چهار روز یک همایش و تا پایان سال بیش از 62 تا 65 همایش ملی برگزار خواهد شد.

توسعه سفرهای ارزان در کشور در محل هتل رامسر و گردشگری مازندران نیز در سخنانی
آشنایی با جاذبه‌های گردشگری رامسر - مازندران

پاتوق کیوی - آشنایی با جاذبه‌های گردشگری رامسر - مازندران - به وبلاگ من خوش آمدید - پاتوق کیوی
انواع اتاق های موجود در هتل ها

هتل ارزان قیمت. Budget inn. هتل بیست منطقه زیبا و بکر مازندران
تور زمینی اصفهان | تور اصفهان با اتوبوس VIP | تور ارزان قیمت اصفهان | تور اصفهان هتل عباسی

تور ارزان 2شب و 3 روز اقامت در هتل به همراه صبحانه ، 2 مازندران | تور طبیعت
برچسب :