7 مدل دکوراسیون کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه  MDF یا فلزی؟

 این روزها طرفدارانMDF بسیار بیشتر از کابینت های فلزی است.شاید بازار پررونقرا باید مدیون ظاهر مدرنی دانست که این کابینت ها به آشپزخانه شما می دهند.البته این را هم نباید از قلم انداخت که  جنس مرغوب MDF  در برابر آتش، رطوبت، مواد شیمیایی و باکتری بسیار مقاوم است. سبکی، قابلیت اجرای طرح های خلاقانه، که نتیجه ی عدم محدودیت در اشکال و ابعاد موجود است را هم به این مزایا اضافه کنید.

عکس اشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

  اشپز خانه مدرن

طراحی داخلی آشپزخانه

مدل کابینت آشپز خانه

طراحی داخلی آشپزخانه

عكس اشپزخانه

کابینت های فلزی ازورق آهن سفيد يعني همان گالوانيزه 60 صدم ساخته میشوند. صرفنظرازقیمت پایین این کابینتها،لبه های تیزدرها و ورقه ای فلزی خشن به کاررفته درآن مشکل ساز هستند. رنگ این کابینت ها پس ازمدتی پوسته پوسته وکنده میشود. بازوبسته کردن درهای آن پرسروصدا است. همچنین دربرخی مواقع امکان برق گرفتگی به علت اتصالی سیمهای برق وجود دارد.. اگرکابینتهای شمافلزی باشد حتما میدانید که آنها پس ازچند سال دچار پوسیدگی می شوند پوسیدگی های جزيی را بتراشید تا برطرف شوند وآن قسمت را با محلول ضدزنگ بپوشانید و سپس رنگ بزنید درضمن میتوان مشکل ریزش رنگ کابینت بدنه فلزی را با استفاده ازرنگ استاتیک برطرف کرد.

اشپزخانه کوچک من

اگر می خواهید از MDFاستفاده کنید باید بدانید که نگهداری آن دقت بیشتری میطلبد.هیچوقت نباید کابینت های MDF را با آب بشویید.حتی اگر فروشنده به شما گفت کابینت شما ضدآب است.MDFمقاوم به آب وجود  ندارد. فقط درجه مقاومت آنها در برابر رطوبت متفاوت است.برای تمیز کردن آنها از دستمال نمدار و یک شوینده ی ملایم استفاده کنید.

طراحی اشپزخانه

چیزی کهMDF را کمی برای سلامتی خطرناک می کند فرمالدیید به کار رفته در رزینی است که ذرات چوب را به یکدیگر می چسباندکه طبق استانداردهای تعریف شده باید به مقدار کم استفاده شود.(فرمالدیید ماده ای به شکل گاز یا مایع و بدون رنگ همراه با بوی تند شبیه به بوی ادویه جات است) فرمالدیید موجب اختلالات دستگاه تنفسی، بروز آسم، سرطان بینی و یا سرطان های دیگر در افرادی که با این ماده تماس دارند، می شود. این ماده در صورتی که روی پوست دست و صورت بریزد موجب خوردگی و آسیب شدید به پوست می شود.اما با وجود این ویژگی های نگران کننده ی فرمالدیید،مقدار آن در ساخت ام دی اف به اندازه ای نیست که باعث نگرانی زیادی شود. اما بخار شدن فرمالدیید به کار رفته در آن می تواند هوای خانه را آلوده کند و موجب اختلالات تنفسی به خصوص در کودکان شود که البته برای پوشاندن سطح آن از لایه هایی که معمولا از جنس پلی وینیل هستند استفاده می کنند.

تزئین آشپزخانه

راه به صرفه تر هم از نظر قیمت و هم داشتن بهترین کیفیت ترکیب گزینه های انتخابی موجود با هم است! كابينت هاي رايج در بازار از انواع بدنه و در فلزي، بدنه فلزي و در لتروني، بدنه فلزي و در MDF ، بدنه لترون و در MDF، بدنه MDF و در MDF، و در MDF و در پروفيل هستند.

یک راه دیگر به صرفه این است که  برای کابینت‌های د‌یواری، که ارتفاع استاند‌ارد‌ آنها ۷۰ سانتیمتر است، از کابینت‌های لترونی (د‌ر ایران به نئوپان‌هایی که توسط لترون روکش می‌شوند‌، لترون گفته می‌شود‌) استفاد‌ه کنیم‌ و برای کابینت‌های زمینی که ارتفاع استاند‌ارد‌ آنها ۹۰ سانتیمتر است، ازMDF‎یا فلز که جنس مقاوم‌تری د‌ر برابر رطوبت د‌ارند‌، بهره گرفت.

همچنین می توانید از کابینت هایی استفاده کنید که اسکلت فلزی و درهای MDFدارند.


مطالب مشابه :


7 مدل دکوراسیون کابینت آشپزخانه

7 مدل دکوراسیون كابينت هاي رايج در بازار از انواع بدنه و در فلزي، بدنه فلزي و در لتروني
مدل کابینت

دکوراسیون - مدل کابینت - این وبلاگ به شما کمک میکند تا خانه و محل کار زیباتری داشته باشید
ارتباط با ما

انواع دستگیره و ابزار یراق کابینت - ارتباط با ما - تولید کننده انواع دستگیره و ابزار مناسب
جدیدترین مدل برای آشپزخانه

کابینت سازی و انواع در تمام mdf آریسان - جدیدترین مدل برای آشپزخانه - این مجموعه با هدف فعالیت
دستگیره های کابینت ها

بنابراین مدل اما امروزه اگر به دنبال خرید دستگیره برای کابینت ها بروید با انواع و
کابینت 2

ـ مدل كابينت : انواع مدلهاي كابينت به سه صورت زميني ، ديواري و وسط ديوار در بازاروجود دارد .
انواع کابینتهای ترکیب بندی با رنگ قرمز

کابینت سازی و انواع در تمام mdf آریسان - انواع کابینتهای ترکیب بندی با رنگ قرمز - این مجموعه با
آشنایی با اصول طراحی کابینت آشپزخانه

صنایع چوبی و mdf نارون بابلسر - آشنایی با اصول طراحی کابینت آشپزخانه - سازنده انواع تجهیزات
برچسب :