آموزش نقاشی روی پارچه

 

بیشتر بدانید:
 

در مورد پارچه هایی که مانند حریر بافت ظریف تری دارند از موادی به عنوان مواد زمینه برای پر کردن سطح پارچه استفاده کنید تا از عبور مواد به زیر پارچه جلوگیری کند . این مواد شامل ( 1 واحد اورینت + 1 واحد پودر صدفی + 1 واحد رنگ اکریلیک صدفی + یک دوم واحد چسب DM5 + کمی چسب بیندر ) می باشد که سطح پارچه را برای سایه زدن آماده می کند .

1  - الگوی مورد نظر را توسط کاربن روی پارچه منتقل کنید . سپس رنگ اکریلیک سفید را کمی با آب رقیق کنید . طرح پارچه را داخل کارگاه گلدوزی قرار دهید . دقت کنید پارچه داخل کارگاه کشیده نشود که بافت پارچه از هم جدا شود .سپس رنگ اکریلیک سفید را کمی با آب رقیق کنید و با قلم سه صفر یا چهار صفر دور طرح را دورگیری کنید .

 

     

2 - مواد زمینه را توسط قلم موی شماره 3 صفر روی قسمت های مختلف طرح گذاشته و کاملاً پوشش دهید . این عمل با قلم مو به شکل دورانی می باشد تا کاملاً همه منافذ پارچه پوشانده شود . بگذارید کاملاً خشک شود .

   

 3- پس از خشک شدن مواد زمینه از همین مواد برای سایه زدن روی گلبرگ ها و برگ ها استفاده کنید به این شکل که روی قسمتی از برگ ماده زمینه را توسط قلم مو بگذارید . سپس هم زمان با رنگ طلایی و قهوه ای اکریلیک به شکل دورانی و رفت و برگشت سایه بزنید . طوری سایه بزنید که همزمان هم رنگ طلایی و هم رنگ قهوه ای دیده شده و بین رنگ ها هیچ مرزی وجود نداشته باشد .

 

4- برای نقاشی گل ها رنگ سرخابی راکمی با سفید صدفی روشن کنید . برای سایه زدن گل روی این قسمت ماده زمینه را با قلم موی سه صفر بگذارید و قسمت دیگر گلبرگ رنگ سرخابی گذاشته و به شکل دورانی سایه بزنید .

5- برای رنگ آمیزی برگ ها ، با رنگ سبز و طلایی سایه بزنید . دقت کنید هیچ مرز رنگی مابین این دو رنگ وجود نداشته باشد و همزمان هر رنگ به طور کامل دیده شود .

- برای مرکز گل از مواد به نسبت روبرو استفاده کنید (1 واحد پفکی ،1 واحد چسب فویل باند + 1 واحد مدیوم حجم دهنده + بیندر برای رقیق کردن) این مواد را خوب با هم ممزوج کرده و با قلم مو روی تخم گل بگذارید ، سپس مقداری اکلیل روی آن بپاشید سپس اضافه های اکلیل را از روی کار بردارید . بگذارید کاملاً خنک شود . سپس با اتوی بدون بخار اتو کنید . عمل اتو کردن باعث خواهد شد که نقاشی پارچه ثابت شود . برای این کار پارچه ای روی طرح گذاشته و به مدت یک ربع اتو کنید .

 


مطالب مشابه :


شال حریر ( نقاشی روی پارچه )

آموزش روبان دوزی، قلاب بافی، نقاشی روی پارچه ، شمع که برای طرح های بزرگ
نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه . (برای دوام و ثبات طرح آماده رو روی لباس با سنجاق ته گرد محکم کرده و
اموزش نقاشی روی پارچه

اموزش نقاشی روی پارچه. اون میزنید و طرح را روی کاغذ کالک برای اموزش نقاشی روی پارچه
نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه. مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده است که برای خرید لباسی با طرح زیبا و
نقاشی روی پارچه ، نقاشی روی شال ،نقاشی روی لباس ، نقاشی روی رومیزی

برچسب‌ها: نقاشی روی پارچه, نقاشی روی شال و مانتو و طرح های زیبا و جدید برای
آموزش نقاشی روی پارچه

آموزش نقاشی روی پارچه زمینه برای پر کردن سطح پارچه پارچه ای روی طرح
آموزش نقاشی روی پارچه ( گل نیلوفر)

آموزش نقاشی روی پارچه توسط مداد رنگی طرح را روی پارچه 3- برای نقاشی پرچم ها از
برچسب :