زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان ونمونه دولتی ششم

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خبر داد:

آخرین تغییرات آزمون مدارس سمپاد و نمونه‌دولتی/ آغاز ثبت‌نام‌ دانش‌آموزان از 5 اسفند

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش با تشریح آخرین تغییرات و جزئیات آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی ورود به اول راهنمایی، دبیرستان و هنرستان، گفت: ثبت نام آزمون سمپاد و نمونه دولتی از پنجم اسفندماه امسال آغاز می‌شود.

مهری سویزی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: بر اساس آخرین تغییرات اعمال شده در شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی مقرر شد، آزمون این مدارس به صورت همزمان با مدارس نمونه دولتی برگزار شود.

وی ادامه داد: این آزمون برای استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی اول راهنمایی، اول دبیرستان و هنرستان‌هاست و به صورت یکپارچه در اردیبهشت سال 92 برگزار خواهد شد.

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش گفت: این حرکت به همراه توسعه کمی و کیفیت بخشی تحولی به مدارس دولتی و گامی بلند در جهت آرامش خانواده‌ها، پاسخگویی به مطالبات به حق جامعه و عملیاتی کردن عدالت آموزشی است.

طراحی 100 درصد سوالات آزمون ورودی مقطع راهنمایی از پایه ششم ابتدایی

معدل 19 شرط ثبت‌نام در آزمون سمپاد

سویزی در خصوص آزمون امسال ورود به مقطع راهنمایی مدارس سمپاد و نمونه دولتی اظهار کرد: 100 درصد محتوای سوالات آزمون امسال از پایه ششم طراحی خواهد شد و طبق بخشنامه، معدل 19 پایه پنجم شرط ورود به مدارس استعدادهای درخشان در مقطع راهنمایی است. همچنین برای مدارس نمونه دولتی نیز معدل پایه پنجم باید حداقل 16 باشد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس این دستورالعمل، ثبت نام برای آزمون سمپاد در مدارسی که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده عنوان ارزشیابی "خیلی خوب" یعنی معادل معدل 19 باشد و برای نمونه دولتی نیز عنوان ارزشیابی باید معادل معدل 16 یعنی "خوب" باشد.

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش همچنین درباره آزمون ورودی به اول دبیرستان نیز گفت: محتوای 100 درصد سوالات آزمون از پایه سوم راهنمایی طراحی می‌شود و برای ورود به مدارس سمپاد داشتن معدل 19 در پایه دوم راهنمایی و همچنین برای ورود به مدارس نمونه دولتی نیز معدل 15 سال دوم راهنمایی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، شرط شرکت در آزمون مدارس سمپاد داشتن معدل 19 برای مقطع راهنمایی و دبیرستان است، اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی علاوه بر نمره آزمون، 20 درصد نیز معدل کلاس پنجم و دوم راهنمایی موثر خواهد بود.

سویزی درباره زمان ثبت نام آزمون مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی نیز به ایسنا گفت: بر اساس برنامه زمانبندی ثبت نام برای آزمون این دو مدارس از 5 تا 23 اسفندماه امسال انجام می‌شود و مدیران کل آموزش و پرورش استانها موظف شدند برای اطلاع رسانی جزئیات و ثبت نام، آزمون‌ها را از طریق شبکه‌های استانی به اطلاع مردم برسانند.

به گفته وی، زمان برگزاری آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان در روز پنج شنبه 19 اردیبهشت ماه سال 92 و آزمون ورودی راهنمایی برای مدارس سمپاد و نمونه دولتی نیز روز جمعه 20 اردیبهشت ماه 92 خواهد بود.

سویزی تاکید کرد: امتحانات راس ساعت 9 صبح روزهای پنج‌شنبه و جمعه در سراسر کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی به همراه دفترچه هفته آینده به استانها ابلاغ خواهد شد


مطالب مشابه :


سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان .
جزئیات ثبت‌ نام آزمون ورودی

استعدادهای درخشان شهیدبهشتی جزئیات ثبتنام آزمون سامانه ثبت نام آزمون های ورودی
آغاز ثبت نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

استعدادهای درخشان آغاز ثبت نام در آزمون ورودی مدارس سامانه 118 بوشهر
سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

سامانه ثبت نام سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان .
زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان ونمونه دولتی ششم

زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان سامانه جامع ضمن سویزی درباره زمان ثبت
ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان از طریق سامانه اداره سنجش آموزش و
ثبت نام آزمون سمپاد(تیزهوشان) ومدارس نمونه دولتی از 5 اسفندماه

ثبت نام آزمون سمپاد سامانه پیامک از سوی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش
جدول منابع آزمون استعدادهای درخشان

استعدادهای درخشان سامانه ثبت نام آزمون های مهلت ثبتنام، زمان توزیع کارت
برچسب :