نرخ ارز در صرافی‌ها و مرکز مبادلات ارزی یکسان می‌شود

رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه نرخ ارز به زودی در صرافی‌ها و مرکز مبادلات ارزی یکسان می‌شود و ما در مسیر تک نرخی شدن ارز قرار داریم، گفت: در صورت داشتن یک نظام ارزی یکسان بسیاری از مشکلات مربوط به تولید، صنعت و بازار کشور برطرف می‌شود.

به گزارش پایگاه آموزش و اطلاع رسانی امورگمرکی از مهر، حمید صافدل افزود: هم‌اکنون نرخ مبادله‌ای مبنای اکثر محاسبات اقتصادی در کشور قرار گرفته است. به عنوان مثال، در بازار بورس برای کشف قیمت مواد اولیه و در کف بازار برای محاسبات سازمان حمایت مبنای نرخ ارز، نرخ مبادله‌ای است.

وی همچنین گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان توسعه و تجارت و بخش خصوصی امضا شد، صادرکنندگان می‌توانند ارز خود را در اختیار واردکنندگان و یا در سپرده ویژه‌ای در بانک مرکزی قرار دهند و از منافع آن بهره‌مند شوند و یا معادل ریالی آن‌را دریافت کنند که تاکید دولت در این بخش نرخ مبادله‌ای برای ارز است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تصمیمات اتخاذ شده در چند ماه گذشته متناسب با شرایط ویژه اقتصادی کشور بود، افزود: براساس کار کارشناسی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار شد به آن دسته از کالاهایی که برای واردات مواد اولیه آنها ارز با نرخ مرجع پرداخت می شود جهت تأمین نیاز، بازار صادراتی نداشته باشند.

وی افزود: همچنین قرار شد مازاد کالاهای تولید شده در کشور که با مواد اولیه وارداتی ساخته شده اند پس از پرداخت عوارض صادراتی دوباره امکان صادرات داشته باشند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با اشاره به لیست کالاهای ستاره دار و غیر ستاره دار اظهار داشت:‌ لیست گروه (ب) بدون ستاره شامل کالاهای مورد نیاز صنایع پائین دستی است که این کالاها با پرداخت مابه التفاوت و عوارض صادراتی و نیز حصول اطمینان از تأمین نیاز بازار داخلی امکان صادرات آن فراهم است.

وی افزود: گروه (ب) ستاره دار کالاهایی هستند که علاوه بر پرداخت عوارض صادراتی باید مجوزی از کارگروه اقتصاد نیز جهت صادرات دریافت کنند.

صافدل گفت: گروه (ب) دو ستاره نیز شامل گروه کالایی دارویی و پزشکی می شوند که علاوه بر پرداخت عوارض صادراتی و دریافت مجوز از کارگروه اقتصاد باید مجوز اجازه صادرات از وزارت بهداشت نیز دریافت کنند. وی در پایان گفت: اعمال سیاست های بلندمدت اقتصادی منجر به اعتلای تولید، صنعت و ثبات بازار کشور می شود.


مطالب مشابه :


نرخ ارز در صرافی‌ها و مرکز مبادلات ارزی یکسان می‌شود

رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه نرخ ارز به زودی در صرافیها و مرکز به لیست کالاهای
فروش ارز مسافری از طریق صرافی بانک ها

بانک و بانکداری بین المللی - فروش ارز مسافری از طریق صرافی بانک ها - Banks & International Banking
صرافی های اتريش

Iranian Vienna - صرافی های اتريش - سایت اطلاع رسانی به ایرانیان مقیم اتریش Iranian Vienna
لیست صرافی های مورد تایید بانک مرکزی

بازرگانی win-win از واردات تا ترخیص کالا - لیست صرافی های مورد تایید بانک مرکزی - واردات و خدمات
نحوه برداشت پول از سایت های کلیکی (پولمون چطور تبدیل به تومن می شه؟)

مراجعه به صرافی های داخل شهر که مثلا دلار لیبرتی یا دلار پی پال یا آلرت لیست سایت ها مشابه
راهنمایی های سفــــــر به تایلند

نرخ تبدیل ارز در بانک ها و صرافی های معتبر بهتر از هتل ها و فروشگاه سایت هتل و لیست قیمت ها
لیست ثروتمندترین تبریزی ها

لیست ثروتمندترین تبریزی ها تبریز بیدار اعلام می دارد توجه داشته باشید برخی از این افراد
قانون مالیات بر ارزش افزوده شامل ارز و پول نمی‌شود

سازمان امور مالیاتی كشور ، وی با اشاره به خدمات ارایه شده از سوی صرافی ها لیست معافیت
برچسب :