تأسيس بازار محصولات كنيا در منطقه آزاد چابهار

مدير عامل منطقه آزاد چابهار خبر داد

تأسيس بازار محصولات كنيا در منطقه آزاد چابهار

خبرگزاري فارس: مدير عامل منطقه آزاد چابهار گفت: بازار محصولات كشور كنيا در منطقه آزاد چابهار تأسيس مي‌شود.

A0441154.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد چابهار، علي‌عباس ‌علي سفير جمهوري كنيا كه به منظور بازديد از ظرفيت‌هاي ترانزيتي و اقتصادي منطقه آزاد چابهار به اين منطقه سفر كرده بود با مدير‌عامل منطقه آزاد چابهار ديدار و گفتگو كرد.
مدير عامل منطقه آزاد چابهار در اين ديدار با اشاره به موقعيت ممتاز كنيا در قاره آفريقا و همچنين حضور دو كشور ايران و كنيا در گروه همكاري كشورهاي حاشيه اقيانوس هند افزود: مجموع صادرات ايران، افغانستان و شش كشور CIS از 145 ميليون دلار صادرات جهاني كنيا حدود 93 ميليون دلار آن متعلق به اين كشورها بوده است.
محمد باقري‌زاده با اشاره به دوستي ديرينه قوم بلوچ و استان فارس با كشور كنيا اظهار داشت: بستر مناسب توسعه تجارت و ترانزيت از جمهوري اسلامي به ويژه منطقه آزاد چابهار با كنيا فراهم شده و مي‌توانيم از تجربه مناطق پردازش صادرات كنيا براي حضور در بازارهاي آفريقا كمك بگيريم.
مدير عامل منطقه آزاد چابهار گفت: موقعيت ممتاز منطقه چابهار و دسترسي اين منطقه به چهار قاره جهان، فرصت مناسبي است كه كالاهاي ساخت كنيا از اين طريق به كشورهاي CIS و كشور افغانستان صادر شود.
باقري‌زاده بيان كرد: بعد از انگلستان كشور افغانستان مصرف‌كننده بزرگ چاي كنيا است كه با توجه به امكانات ايجاد شده در منطقه چابهار، مي‌توان صادرات مجدد چاي كنيا را از اين منطقه به كشور افغانستان اجرا كرد.
وي در اين ديدار خواستار راه‌اندازي بازار محصولات كنيا، پارك وحش آفريقا، برگزاري نمايشگاه‌هاي مشترك، تأسيس صنايع بسته‌بندي چاي و راه‌اندازي خط مشترك كشتيراني بين چابهار و مومباسا شد.
سفير جمهوري كنيا در ايران نيز در اين ديدار با اشاره به مراودات سياسي و اقتصادي دو كشور اظهار داشت: در دولت احمدي‌نژاد، توجه ويژه‌اي به كشور كنيا شده است و كميسيون اقتصادي مشترك در اواخر اين ماه بسياري از موارد در روابط اقتصادي دو جانبه را در دستور كار دارد كه در اين كميسيون همكاري بين چابهار و مومباسا هم مدنظر قرار مي‌گيرد.
علي‌عباس علي افزود: با توجه به حضور قوم بلوچ در كنيا و سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در بخش توريسم مي‌توان با بهره‌گيري از استعدادهاي توريستي منطقه آزاد چابهار، توسعه اين صنعت را بين دو كشور گسترش داد.
سفير كنيا با ابراز خرسندي از سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته در تكميل اسكله‌هاي شهيد بهشتي و شهيد كلانتري منطقه آزاد چابهار گفت: تكنولوژي مدرني كه براي بنادر اين منطقه به كار گرفته شده با توجه به موقعيت ممتازي كه منطقه آزاد چابهار دارد، مي‌تواند در توسعه صادرات از كنيا به جمهوري اسلامي ايران و ساير كشورهاي منطقه كمك شاياني كند.


مطالب مشابه :


پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از اخذ مجوز پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی ارشد ترانزیت خارجی و بهینه‌سازی لجستیکی بنادر در دانشگاه علمی کاربردی این منطقه خبر داد.
منطقه آزاد چابهار نگین ایران

اندیشه ایجاد منطقه آزاد چابهار برای نخستین بار توسط دفتر برنامه ریزی برنامه و بودجه ... وی با اشاره به فعالیت دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزادچابهار افزود: مسئولان
صعود 8 تیم به مرحله دوم لیگ برتر کبدی

در منطقه بندرعباس تیم های گلستان و هرمزگان از گروه اول و دانشگاه آزاد چابهار و گرگان از گروه دوم منطقه بندر عباس به جمع 8 تیم برتر مرحله دوم لیگ برتر کبدی
تأسيس بازار محصولات كنيا در منطقه آزاد چابهار

نویسنده وبلاگ : امان الله تمنده رو دکترای جامعه شناسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان ... خبرگزاري فارس: مدير عامل منطقه آزاد چابهار گفت: بازار محصولات كشور كنيا در
موانع و راهکارهای توسعه منطقه آزاد چابهار

eslamnia.ali - موانع و راهکارهای توسعه منطقه آزاد چابهار - مقالات و شعر و طنز به ... پیکره سه: برای احداث شهرک مسکونی و سایت دانشگاه بین الملی به وسعت ۳۸۰ هکتار.
تروریست های اقتصادی و منطقه آزاد چابهار

تیاب - تروریست های اقتصادی و منطقه آزاد چابهار - سوگند به قلم و آنچه می نویسند. ... بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی در هرمزگان شناخته می شود و سابقه ریاست دانشگاه آزاد
عکس فوق العاده قشنگ از غروب خورشید در چابهار در نمای بالای هتل لیپار

هتل لیپار (سازمان منطقه آزاد چابهار) - عکس فوق العاده قشنگ از غروب خورشید در چابهار در نمای بالای هتل لیپار - اشنا کردن با شرایط و ... دانشگاه دریانوردی چابهار
اعلام اسامی گروه های کاردانی معماری دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار

گروه های کاردانی معماری دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار: گروه 1 (پنجشنبه): آقایان. 1-حمیداله میری 2-محمد پروین 3-گهرام دهقان 4-مهران اریش 5-عبدالقیوم دهواری.
دانشجویان دانشگاه بین المللی چابهار+عکس

دانشجویان دانشگاه بین المللی چابهار یکشنبه مورخ 8/8/90 در جلوی ساختمان ... متاسفانه به دلیل فروش دانشگاه مربوطه به دانشگاه آزاد چابهار ، که خود نقاط تاریک و مبهم
خبر خوش ( برای دانشجویان علمی کاربردی چابهار )

28 ژانويه 2012 ... ( قابل توجه بعضی از دانشگاه آزادیها که میگن دانشگاه علمی کاربردی داره جمع میشه )). تازه اول راه. ... دلنوشته های یک دانشجو دانشگاه آزاد چابهار ( ۹۲/۱۱/۱۱ )
برچسب :