تمرین 1 نمودار ERD بخش بستری بیمارستان

تمرین: نمودار ERD بخش بستری بیمارستان را با توجه به توضیحات زیر رسم کنید

توضیحات: هر بیمار در یک اتاق مشخص بستری بوده و پزشک خاصی دارد. هر بیمار تعدادی پرستار دارد که کارهایی را که پزشک او دستور می دهد اجرا می کنند. هر بیمار داروهای مشخص داشته و هر دارو به تعداد مشخصی در روز توسط پرستار به بیمار داده می شود. کلیه درمانهایی که روی بیمار اعمال می شود و زمان اجرای آنها باید ثبت گردد و بر اساس آنها هزینه درمان بیمار مشخص می گردد که توسط بیمار نقداً پرداخت می گردد.

 

جواب: نمودار ERD بخش بستری بیمارستان با این دید که اسامی ذکر شده در توضیحات موجودیت بوده و افعال رابطه هستند، در شکل زیر رسم شده است. توجه داشته باشید که صفتهایی که زیر نام آنها خط زیر کشیده شده کلید اصلی موجودیت هستند. علاوه بر این صفت جمع کل در موجودیت فاکتور، صفت مشتق بوده و با جمع هزینه های اضافه شده به فاکتور هر بیمار قابل محاسبه است. همچنین برخی صفات در توضیحات آورده نشده که ما برای نزدیک شدن به واقعیت آنها را اضافه کرده ایم. اعداد نوشته شده در کنار خطهای متصل کننده موجودیتها به رابطه ها چندی ارتباط را نشان می دهد.

نمودار ERD بخش بستری بیمارستان

 نمودار ERD بیمارستان با کیفیت بالا


مطالب مشابه :


نمودار ER فدراسیون فوتبال

مدلسازی معنایی پایگاه داده - نمودار ER فدراسیون فوتبال - هدف ما آموزش مدلسازی معنایی پایگاه داده به صورت آسان و کاربردی است - مدلسازی معنایی پایگاه داده.
نمودار ER دانشگاه.

گـــروه طراحـــی IRM24 - نمودار ER دانشگاه. - اولویت کاری ما رضایت و جلب نظر شما کاربران عزیز است . - گـــروه طراحـــی IRM24.
جزوه آموزشی اصول طراحی پایگاه داده ها

برای آشنایی با اصول طراحی پایگاه داده ها می توانید این جزوه ی 29 صفحه ای رو مطالعه کنید در این جزوه با مطالب زیر آشنا خواهید شد: تعریف نمودار مدل ER. نمادهای مدل ER.
نمودار er آموزش دانشگاه

سلام. پیرو اعلام استاد فرهادی برای جلسه بعدی می بایست نمودار er آموزش دانشگاه به همراه قسمت مالی و. فارغ التحصیلان با کلیه صفات به صورت کامل آماده شود.
نمودار ER موزه هنرهای معاصر

مدلسازی معنایی پایگاه داده - نمودار ER موزه هنرهای معاصر - هدف ما آموزش مدلسازی معنایی پایگاه داده به صورت آسان و کاربردی است - مدلسازی معنایی پایگاه داده.
نمودار ER

کامپیوتر - نمودار ER - ... نمودار ER. پاورپوینت پایگاه داده(نمودار ER). 43صفحه. دانلود. نوشته شده توسط hadis در ساعت 21:22 | لینک | نظر بدهید · صفحه نخست
تمرین 1 نمودار ERD بخش بستری بیمارستان

تمرین: نمودار ERD بخش بستری بیمارستان را با توجه به توضیحات زیر رسم کنید. توضیحات: هر بیمار در یک اتاق مشخص بستری بوده و پزشک خاصی دارد. هر بیمار
نمودار ER دانشگاه

جهاد دانشگاهی - واحد نیم ور - نمودار ER دانشگاه - مهندسی تکنولوژی کامپیوتر- نرم افزار.
نمودار er

14 ا کتبر 2012 ... کامپیوتری های دانشگاهمون - نمودار er - --:|وبلاگ گروهی بچه های کامپیوتر دانشگاه پیام نور اردستان|:--
مباحثه درس پایگاه داده تمرین 2

26 سپتامبر 2010 ... (ER,EER) تمرين شماره ٢ مدلسازی داده ها. برای ER ١) موجوديتهای شرکت، متقاضی استخدام، مصاحبه و استخدام را در نظر می گيريم. يک نمودار. اين محيط
برچسب :