فلسفه و مفهوم آرم های شرکت های اتومبیل سازی

مرسدس
ستاره سه پر مرسدس بنز نشان تسلط آن بر زمین ,دریاو آسمان است.این نشان برای اولین بار روی دایملر 1909 دیده شد و ترکیبی بود برای نشان دادن تاج افتخار بنز در تاریخ 1926. نشان کنونی حلقه محاط بر ستاره در تاریخ 1937 طراحی شده است.

پورشه
نشان پورشه نشان محلی شهر اشتوتگارت است.اسب علامت مزرعه اشتات, شاخها و خطوط مشکی و سرخ بخشی از نشان سلطنتی پادشاهی وورتمبرگ است.

  آلفا رومئو
علایم فوق نشان رسمی شهر میلان است و مربوط به جنگ های صلیبی میباشد انسانی که در حال خورده شدن است یک مسلمان یا یک کودک است .(بسته به اینکه چه کسی داستان را تعریف کند)

سیتروئن
شما ممکن است تصور کنید دو علامت رو به بالا در آرم نظامی سیتروئن به معنای حرکت رو به اعتلا و نزدیک شدن به مهندسی پیشرفته باشد.اما چنین نیست آندره سیتروئن کار در صنعت موتور را با تولید چرخ دنده آغاز کرد و علامت نظامی دو تایی در واقع سمبل دندانه های چرخ دنده هستند. 

 فورد
دست راست آقای فورد ; آقای هارولد ویلز در دوران نوجوانی از راه چاپ کارت ویزیت امرار معاش میکرد .پس در سال 1903 هنگامی که هنری در جستجوی یک آرم برای شرکت خود بود آقای ویلز ماشین چاپ قدیمی مدل جان بول خود را گردگیری کرد.
مدل ظاهری آرم همان چیزی بود که برای کارت ویزیت خودش استفاده کرده بود.بیضی در سال 1912 ظاهر شد و رنگ آبی در سال 1927 اضافه گردید.

 فیات
آرم کنونی فیات با پنج خط مایل در سال 1982 روی مدل اونو ظاهر گشت .هنگامی که آقای ماریو میائولی مدیر بخش طراحی فیات در حال رانندگی پشت کارخانه میرافیوری بود و برق قطع شده بود. ماریو آرم بزرگ فیات را بر فراز کارخانه دید که نور خفیف غروب از میان حروف می تابید و فورا طرحی از آن برداشت.چند خط بین حروف معرف فاصله هایی است که نور از میان حروف نام شرکت می تابید. 

 مازاراتی
مانند آلفا رومئو سمبل شهر بولونیا است که این خودرو برای اولین بار در آن تولید شد.

مزدا
آرم مزدا چیزی بیش از یک لاله خوش فرم است.این آرم توسط ری یوشیمارا یک شرکت مشهور در زمینه تصویر سازی است تکامل یافته است حرف V نمایانگر بالهای باز شده است و در فرهنگ مزدا به معنای ابتکار, درک هدف, لطافت است. 

میتسوبیشی
گرچه میتسوبیشی فقط 25 سال در انگلستان زندگی کرد اولین خودرو خود را در سال 1917 ساخت.
.تاریخچه شرکت به سال به سال 1870 باز میگردد هنگامی که اولین کشتی خود را ساخت.سه الماس ملخ کشتی است. واژه میتسوبیشی به معنای سه منشور است. اخیرا مطرح شده است که این نشان از ترکیب دو نشان خانوادگی تشکیل شده و نمایانگر هیچ بخشی از یک کشتی نیست.ارتباط این نشان با کشتی تصور اشتباهی است که به دلیل سابقه کشتی رانی و کشتی سازی شرکت در اذهان ایجاد شده است. 

رنو
الماس رنو اولین بار به عنوان آرم ایستاده روی درب موتور ظاهر شد و بوق خودرو در پشت آن قرار میگرفت. در سال 1922 قسمت مرکزی نشان برای خروج هوا بریده شد.این نشان شکل امروزی خود را از سال 1924 بهمراه دارد. 

 رو ور
رو ورها گروهی راهزن دریایی یا سرگردان در دریاها بودندچیزی شبیه وایکینگها و از همین رو کشتی وایکینگها همیشه و به اشکال گوناگون در نشان رو ور وجود داشته است .

اشکودا
شبیه یک بوقلمون در حال پرواز است اما بوقلمون ها پرواز نمی کنند که شاید برای مدلهای اولیه اشکودا بد هم نبود.اما این نشان در واقع یک پیکان بالدار است که معنای آشکاری بجز مفهوم کلی سرعت ندارد. 

سوبارو
سوبارو اولین کارخانه ژاپنی تولید کننده خودرو بود که نام خود را از زبان خودش استخراج کرد. این نشان اشاره به گروه شش تایی ستارگان خوشه پروین در صورت فلکی ثور دارد که در زبان ژاپنی به نام موتسورابوشی نیز خوانده میشود. 

 تویوتا
ژاپنی ها در مورد نشانهای جنون آمیز کمی ضعف دارند. نشان کنونی تویوتا شبیه یک گاوچران با یک کلاه بزرگ است اما در واقع سه بیضی است که معرف قلب مشتری,قلب تولید و قلب” پیشرفت فنی در حال گسترش و فرصتهای بیکران”است که دور دو بیضی دیگر قرار گرفته است. 

ولوو
ولوو در زبان لاتین به معنای ” من می گردم” است و دایره پیکاندار نشان قراردادی فولاد است . دایره و پیکان همچنین یاذآور سپر و نیزه مریخ است که سمبل شیمیایی برای آهن نیز هست(هر یک از سیارات کلاسیک با یک فلز شناخته می شدند)  

منبع:

مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت


مطالب مشابه :


لیست کتاب های فروش رفته از 3مهر تا 6 مهر

دانشجویان دانشگاه شیراز-بازارچه پردیس ارم در مدیریت: 9131131: حسابداری صنعتی 3: 359:
لیست تعدادی از کتاب های درسی موجود در رشته های مختلف دانشگاهی

های درسی دانشجویان دانشگاه شیراز-بازارچه پردیس ارم و مدیریت: صنعتی: حسابداری
باغ ارم شیراز

مدیریت صنعتی. باغ ارم شیراز در شمال غربي شيراز و در انتهاي خيابان ارم و در تقاطع بلوار
لیست کتاب های فروش رفته 8و9 مهر

درسی دانشجویان دانشگاه شیراز-بازارچه پردیس ارم صنعتی: 9231361: در مدیریت: 8054:
لیست کتاب های فروش رفته از26شهریور تا31شهریور

های درسی دانشجویان دانشگاه شیراز-بازارچه پردیس ارم صنعتی 2: 902863: انقلاب مدیریت تولید
دانشگاه شیراز در گرایش حقوق جزا و جرمشناسی دانشجو می پذیرد...

دانشگاه شیراز در گرایش مدیریت صنعتی،مدیریت بازرگانی شعبه میدان ارم به نام
330 نفر از دانشجویان دانشگاههای شیراز در نامه ای از سعید جلیلی خواسته اند که کاندیدای انتخابات دوره

مدیریت صنعتی 184.وحید عرب- مدیریت-دانشگاه شیراز. گرافيك-دانشگاه غيرانتفاهي ارم.
لیست تعدادی از کتابهای موجود در کتابسرا در تاریخ 17 بهمن 92

کتابسرای دانشجویی دانشگاه شیراز شیراز-بازارچه پردیس ارم صنعتی 3000
امنیت اطلاعات

گلهای باغ ارم شیراز. * مدیریت سیستمهای کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی
فلسفه و مفهوم آرم های شرکت های اتومبیل سازی

فلسفه و مفهوم آرم های شرکت های کانون علمی مدیریت بهداشت ودرمان شیراز مدیریت صنعتی 85
برچسب :