دانلود آلبوم شهر خاموش - كيهان كلهـــــر

شهر خاموش کیهان کلهر را همانند سایر کارهایش میتوان نوعی کار تلفیقی دانست البته موسیقی تلفیقی نه به این معنا که دستگاه و گوشه های ایرانی با ساز غربی اجرا گردند . 

در آثار کیهان کلهر کار تلفیقی را میتوان تلفیق اندیشه دو فرهنگ موسیقیایی یا دو موزیسین معنا نمود. نمونه آن را در دوران طلایی حضورش در ایران و کار با شجریان و ارائه اثری همچون " شب سکوت کویر" که میتوان آن را نیز نوعی موسیقی تلفیقی به شمار آورد بر شمرد . اثری که هنرنمایی دوتار نوازی چون مرحوم حاج قربان سلیمانی ؛ کلهر ؛ علیزاده وشجریان را به خود می دید . در این اثر کیهان کلهر به راستی چیره دستی خود را در آهنگسازی نیز همانند نوازندگی اش ثابت نمود تا شاهد ارائه اجرایی متفاوت از سایر اجراهای شجریان باشیم . این نوع موسیقی را نیز میتوان در همان رسته موسیقی تلفیقی ای که کلهر علاقه وافری به آن دارد دانست تلفیق فرهنگ بومی خراسان و موسیقی سنتی ایرانی که این اثر را براستی تبدیل به اثری ماندگار نموده است .

 آنچه که کیهان کلهر را از بیشتر هنرمندان و اهالی موسیقی ایرانی منفک میسازد متفاوت بودن اوست . ذوق وافر هنری کلهر و قدرت وی در آهنگسازی و نوازندگی یکی از دلایل تفاوت این هنرمند از دیگران است . وی ذهن خود را معطوف به موسیقی سنتی و دستگاهی ننموده است و این امر باعث گشته تا حدی از موسیقی ایرانی جدا گشته و به موسیقی کلاسیک و جهانی با اجرای سازکمانچه روی آورده است . کلهر با این کار هم حس قوی آهنگسازی خود را به رخ دیگران میکشد و هم موسیقی ایرانی و ساز ایرانی را به جهانیان معرفی می نماید . 


کیهان کلهر ؛ با آنکه مبتکر سبک تازه ای در کمانچه است و کمانچه را با سازهای کلاسیک غربی می نوازد ؛ اصالت خود را حفظ نموده و رابطه خود را با موسیقی سنتی منقطع ننموده است که این امر خودمیتواند عاملی بر موفقیتهای پیاپی این نوازنده آهنگساز بزرگ باشد . 

در این وادی شهرام ناظری نیز همانند کیهان کلهر در موسیقی سنت شکنی کرده است که این عامل باعث گردیده است تا اینان را تبدیل به چهره هایی جهانی نمایند .چهره هایی که میتوان از انها به عنوان سفیران فرهنگی ایرانیان یاد نمود .

آلبوم‌هاي مختلفي که از او به بازار موسيقي ايران آمده كه هــــر كــــدام دنــيـــاي تـــازه‌اي را پــيـــش روي مـــا مي‌گشايند و صداي كمانچه كيهان كلهر را تا مدت‌ها در ذهــن و گــوشـمــان نـگــه مـي‌دارنـد. مـثـل آن گـوش مـاهـي‌هـايـي كـه كنار ساحل افتاده‌اند و تا ماه‌ها حتي وقتي از دريا جدا باشند، صداي دريا مي‌دهند.آخـريـن آلـبـوم كـيـهـان كـلـهـر كـه در خـارج از ايران منتشر شده، به نام «شهر خاموش» عنوان برترين آلبوم سال را از سوي مجلات معتبر موسیقی جهان دريافت كرده است . این آلبوم راکلهر به همراه کوارتت زهی بروکلین ریدر آمریکا اجرا نموده است . ايـن اثر به سفارش دانشگاه هاروارد آمریکا و برای كودكان حلبچه ضبط گردیده است . 

آنچه در آلبوم شهر خاموش را اثری متفاوت و بی نظیر می نمایاند "بداهه نوازی " و " تکنوازی های متعددی " است که از مشخصه های اصلی موسیقی سنتی ایرانی است که نتیجه تلفیق اندیشه ها را در این آلبوم بیشتر می نمایاند . 

همکاری کیهان کلهر با کوارتت زهی Brooklyn rider با کلهر از سال ۲۰۰۰ در پروژه ی راه ابریشم شروع میگردد و دو عضو اصلی این گروه برای آشنایی بیشتر با فرهنگ ایران و درک بهتر موسیقی مدت زمانی را در ایران سپری می نمایند . 
. 1e6816091b.jpg


قطعه ای شنیدنی در آلبوم شهر خاموش کلهر با نام " پرواز " وجود دارد که بر گرفته از یکی از تکنوازیهای سه تار در آلبوم شب – سکوت – کویر به نام " طرقه " است که این بار این تکنوازی برای ویولن تنظیم مجدد گشته است .
 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------
دانلود آلبوم کامل از سرور راپید - Download Full Album From Rapidshare
---------------------------------------------------------------------------------------------


مطالب مشابه :


دانلود صدای سهره قناری

قناری زنجان - دانلود صدای سهره قناری - - قناری عکسهای جوجه طرقه ارسالی از جناب آقای
طرقه

طرقه ها در گندم نگهداری طرقه باید جنس جوجه ان را خرید تا اهلی شود وان نیز می تواند صدای
دراج

پرواز دراج از روی زمین با صدای بلند شبیه به صدای دریل دارد. طرقه; قناری پرنده
چندتا تراک موسیقی واسه بچه ها و خاطره بازها

دانلود. بابا برقی ترانه "قصه پینوکیو" با صدای اهنگ معرفی روباه توسط گربه و طرقه به خروس
دانلود آلبوم شهر خاموش - كيهان كلهـــــر

دانلود آلبوم شهر کویر به نام " طرقه " است که این بار این تکنوازی برای ویولن تنظیم مجدد
تشخیص کبوتر نر از ماده

راهکار های بسیار دیگری نیز وجود دارد که رایج ترین ان از صدای قر زدن طرقه طوطی دانلود نرم
آموزش آنلاین بازی کردن Command & Conquer Generals Zero Hour

بعد از اینکه پچ دانلود شد بازی ( جنرال ) افزایش صدای اسپیکر هر نوع گوشی موبایل %100
سهره قناری

کار خود جلو می افتید0شما باید سهره ی خود را در مکانی بگذارید تا با صدای طرقه طوطی
ژینوس و طرقه و ققنوس

طرقه هر قدم که فرا می نهاد، در وصال یار بی تاب تر صدای سوختن پی.سی.دانلود
برچسب :