موزه یهود برلین

 

ساختن بخش الحاقی موزه یهود برلین از مهم‌ترین آثار او به شمار می‌آید. ساخت این موزه شهرت زیادی برای او به ارمغان آورد.

 

و با ایجاد یک فضای خالی یا وید که به شکل خطی از میان پلان نامنظم این مجموعه عبور میکند ،جای خالی یهودیان در برلین را یاد اور می شود.

 

من در این مسیر خیلی خاص، مردم را پیدا کردم، که همیشه بیشتر در انتظار آنگونه فضاهایی می‌باشند که به آنها قبلا ارائه شده. برای شهروندان فردا خیلی دور از دسترس نخواهد بود که به این حقیقت، که بتوانند رویاهایشان را شبیه‌سازی کنند نایل آیند. این سایت یک سند و مدرک غیرقابل استناد و یک اعلامیه غیرمسلم می‌باشد. در این ذات معماری خودش بازتاب داده می‌شود.

پرونده:JewishMuseumBerlin.jpg

 

زاویه های تند و فرم های تکه تکه شده. مهم تر از همه اینها ، روابط فلسفی مستحکم از ویژگی های بارز موجود در طرح های اوست . لیبسکیند عمیقا ضد کلاسیک است . در نزد وی قواعد کلاسیک تناسب ، هماهنگی ، نظم ، تقارن و توازن که به شکلی موقر در کاخ قرن هیجدهمی مجاور اثر وی در برلین به چشم می خورد در واقع حکم نظام هایی بسته و منسوخ را دارند .

او چیزهای پیچیده ، خرد ستیز و درون یافتی را به خرد ورزی مستقیم و بی چون و چرا ترجیح می دهد و به گمان وی خرد ورزی «مفروض» همین است و بس . این معمار ، آرمان گرا و فردگرایی افراطی است که می کوشد فراتر از آزادی هنر برای هنر ، و فراتر از مقوله های فرم ناب گام نهد . به بیان بهتر ، او در هر ساختمانی که طراحی می کند ، در جست و جوی این است که ویژگی هایی تازه را برای معنای وضع کند ، و همچنین راه هایی تازه را برای پیوند بنا ، مکان و فضا با تاریخ ، زندگی امروز و زندگی فردا به وجود آورد .
موزه یهودیان برلین ، نمونه ای از شور و هیجان و نیز پیچیدگی جست و جوی لیبسکیند برای مفاهیم معماری است . لیبسکیند می گوید که برای دستیابی به طرح مورد بحث ، نشانه ها و مظاهر بارز زندگی شهروندی یهود و غیر یهود را جست و جو کرده و آنها را برای ایجاد هندسه های زاویه دار در زمین ، بر روی نقشه مشخص ساخته است .خود وی این را « ماتریس خرد ستیزی » می نامد .

 

 


مطالب مشابه :


موزه یهود برلین

معمار بابل - موزه یهود برلین - فرم موزه نشانه ايست كه از هر مدلول قطعي برق آسا مي گريزد.
موزه یهود برلین

معماری - موزه یهود برلین - اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
موزه هنر شرق میانه مدرن

تخصصی معماری - موزه هنر شرق میانه مدرن - به وبلاگ تخصصی معماری خوش آمدید
د‌‌ل‌مشغولی‌های لیبسکیند و روزمرگي من ، بازخواني موزه يهود در برلين

فرم موزه نشانه ايست كه از هر مدلول قطعي برق آسا مي گريزد. پيچ و تاب هاي اين نشانه در هيچ
موزه بردباری اورشلیم ؛ بازتاب فرم جغرافیایی بیت المقدس در یک نماد بصری

معماری رد زمان است بر فضا - موزه بردباری اورشلیم ؛ بازتاب فرم جغرافیایی بیت المقدس در یک
موزه ordos

موزه ی ordos معماران چینی MAD اخیرا ساخت یک موزه دور دست در صحرای گبی را به اتمام رساندند .فرم
طراحی موزه

- تغییر فرم و عملکرد فضاهای موزه از معماری تکنیک محور و فن سالار به سمت معماری سبز و پایدار.
برچسب :