لپ تاپ 100 دلاری مخصوص کودکان

100-dollar-notebook.jpgچند ماه پس از توزیع لپ تاپ های موسوم به "صد دلاری"، که برای کمک به آموزش کودکان کشورهای در حال توسعه تولید شده است، مدل جدیدی از این لپ تاپ ها ساخته شده که استفاده از آن را برای همه به ویژه کودکان آسانتر و همچنین جذاب تر کرده است.


چند ماه پس از توزیع لپ تاپ های موسوم به "صد دلاری"، که برای کمک به آموزش کودکان کشورهای در حال توسعه تولید شده است، مدل جدیدی از این لپ تاپ ها ساخته شده که استفاده از آن را برای همه به ویژه کودکان آسانتر و همچنین جذاب تر کرده است.

گردانندگان طرح "یک لپ تاپ برای هر کودک" (OLPC)، گفته اند که مدل جدید لپ تاپ "اکس او" به نام تجاری "اکس او تو" (XO2)، مثل یک کتاب الکترونیکی است و قیمت آن از صد دلار به هفت و پنج دلار کاهش داده شده است.

اولین باری که این طرح اعلام شد، گفته شد که شهروندان کشورهای پیشرفته فقط در صورتی می توانند این لپ تاپ های ارزان قیمت را خریدداری کنند که هزینه دو دستگاه را همزمان پرداخت کنند؛ شرکت فروشنده یکی از لپ تاپ ها را به خریدار می دهد و یکی دیگر را برای کودکی در یکی از کشورهای در حال توسعه ارسال می کند.

این لپ تاپ ها در حال حاضر به جای صد دلار به قیمت 188 دلار به فروش می رسد اما هدف، تثبیت قیمت آن در حد صد دلار است و قرار است که طرح یک لپ تاپ در ازای یک لپ تاپ برای کودکان فقیر بار دیگر از سرگرفته شود.

تاکنون حدود 600 هزار دستگاه از اين لپ تاپ‌ها به فروش رسيده است درحالي که پروفسور نگرو پونته مبتکر اين پروژه پيشتر اعلام کرده بود هدف او فروش يک صد ميليون دستگاه تا پايان سال 2008 است.

وي در تحليل علت عدم استقبال کافي از اين محصول معتقد است برخي از کشورها به دليل عدم آشنايي با سيستم‌عامل لينوکس از خريدن کامپيوتري که ويندوز ندارد استقبال نميکنند به هم دليل سال گذشته وي پس از مذاکره با مايکروسافت موفق شد يک قرارداد همکاري با اين شرکت منعقد کند. در حال حاضر مدلهاي جديد XO و XO2 به صورت Dual-Boot کار مي‌کنند و هر دو سيستم‌عامل را بر روي خود دارند.


مطالب مشابه :


لپ تاپ 100 دلاری مخصوص کودکان

آخرین خبرهای کامپیوتر و فناوری اطلاعات - لپ تاپ 100 دلاری مخصوص کودکان - جديدترين اخبار
نیازهای واقعی کودکان

• او را روی صندلی فنردار بگذارید یا روی تاب مخصوص کودکان بگذارید و با احتیاط با او بازی کنید.
کالسکه 8 چرخه تاب بازي

بزرگترین فروشگاه اینترنتی لوازم کودکان - کالسکه 8 چرخه تاب کودکان وهمچنین مخصوص کودکان
10 لب تاب مخصوص خانم ها

10 لب تاب مخصوص خانم این لپ تاپ دارای سیستم نظارت بر کارکرد کودکان توسط والدین ,
آموزش بازی برای کودکان 3 تا 4 سال

بسته های آموزشی تاب: اگر کودک توانایی استفاده از قیچی مخصوص کودکان را کسب کرده است به او
پرسشنامه تاب آوري

کودکان با نیاز های خاص (کودکان استثنایی) - پرسشنامه تاب آوري - کودکان کم توان یادگیری،نابینا
بزرگسالان و وسایل بازی پارک

بزرگسالانی که درپارک ها از وسایل بازی مخصوص کودکان مثل تاب والا کلنگ و استفاده می کنند
برچسب :