ده ماده غذایی ضد چروک پوست - خانواده آکا - مواد ضد پیری

خانواده - آموزش آرایش - ده ماده غذایی ضد چروک پوست

 برگزیده ها : پیر شدن و به وجود آمدن چین و چروک پوست موضوعی است که با بالا رفتن سن به سراغ هر کسی می آید و یک عمر اجتناب ناپذیر است ، امروزه بسیاری از مردم و دانشمندان به دنبال راهی برای ضد پیری و ماده ای برای از بین بردن چروک پوست هستند اما غافل از اینکه شاید همین ماده در اطراف ما باشد و ما از آن بی خبر باشیم . در ادامه شما را می خواهیم با ده ماده غذایی ضد چروک پوست آشنا کنیم. پس با ما در این قسمت از سایت خانواده برگزیده ها همراه باشید.

مواد ضد پیری , مواد غذایی ضد چروک صورت , میوههای مفید برای چین وچروک

مواد ضد پیری

چروک

این روز ها خیلی ها سعی می کنند از شر چین چروک های پوست خود خلاص شوند. درست است که عواملی هستند که ما نمی توانیم کنترل کنیم اما کار هایی هست که با انجام آنها می توانید از شدت یافتن چین و چروک ها جلوگیری کنید. یا شروع آن را به تاخیر بیندازید.

همانطور که ما پیر می شویم، پوست تمام بدن ما هم در حال پیر شدن است، اما نه به اندازه آن بخشی از پوست که در معرض تابش نور خورشید است، که بیشتر شامل پوست صورت، دست ها و بازو ها می شود. آسیب خورشیدی پوست یا photoaging عوارضی مانند خشکی و زبری پوست، کراتوزس (رشد بیش از اندازه پوست)، شلی و افتادگی پوست و چین و چروک دربر دارد. این چین و چروک ها می توانند عمیق باشند یا خطی سطحی باشند که در این صورت می توانید با درمان ها و کرم هایی خاص چین و چروک پوست را رفع کنید.

بسیاری از مردم ویتامین A را پیام آور بینایی بهتر می دانند. توجه کنید که سلامت پوست ما نیز مستقیماً به میزان ویتامین A غذای ما مرتبط است.

به نقل از برگزیده ها : ویتامین A برای خنثی کردن عناصر مضر پوست نقش آنتی اکسیدان را بازی کرده و از تشکیل چین و چروک در آن جلوگیری می کند. به علاوه پیشرفت آن را به تأخیر می اندازد و پوست ما را جوان نگاه می دارد. دوسوم ویتامین A مصرفی ما از بتاکاروتن تأمین می شود که تولیدکننده رنگ زرد و نارنجی در میوه ها و سبزی هاست. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A که برای سلامت پوست الزامی است تبدیل می کند و به مصرف می رساند. سیب زمینی، هویج و زرد آلو منبع غنی بتاکاروتن است.ویتامین A نوسازی پوست را افزایش می دهد و از تشکیل چین و چروک در آن جلوگیری می کند.ویتامین A محلول در چربی بوده و به راحتی در بافت بدن ما ذخیره می شود، در حالی که قابلیت ذخیره شدن در هیچ گیاهی را ندارد. مصرف آن بیش از میزان مجاز روزانه تأثیر سمی دارد، بنابراین عاقلانه نیست که قرص ویتامین A را به غذای خود بیفزایید.

چه میوه هایی ضد چروک هستند , چه میوه هایی ضد پیری هستند , ده ماده غذایی جوانی

مواد غذایی ضد چروک صورت

چروک پوست

10 راه ساده برای افزودن بتاکاروتن به سبد غذایی شما وجود دارد:

1 - هویج رنده شده به سس ماکارونی یا لازانیای خود بیفزایید. در مزه غذا تأثیر چندانی ندارد، اما کاروتن آن پوست شما را تغذیه می کند.

2 - برگ تازه اسفناج را به سبزیجات سالاد خود بیفزایید. اسفناج نسبت به سایر سبزیجات گروه خود بتاکاروتن بیشتری دارد.

3- روزانه یک ماده لبنی با طعم میوه مصرف کنید، مثل ماست و میوه تازه. زرد آلو ، هلو و انبه را به آن بیفزایید تا میزان کاروتن غذای شما افزایش چشمگیری داشته باشد.

4 - برش های کوچکی از هندوانه را همراه با نعناع به نوشیدنی خود بیفزایید، تأثیر بسیار مطلوبی بر پوست شما خواهد گذاشت.منابع غنی از ویتامین A عبارتند از: جگر، شیر، زرده تخم مرغ، پنیر چدار، ماهی، سیب زمینی شیرین، هویج، کدو حلوایی، طالبی، زرد آلو ، هلو، کلم بروکلی، گریپ فروت، اسفناج و سایر سبزیجات سبز تیره و برگی شکل.

5 - همیشه برگ کلم تازه داشته باشید و به عنوان پیش غذا آن را میل کنید.

6 - به شام خود میوه بیفزایید. کمپوت هلو و زرد آلو یا هلو و زرد آلو تازه را در دسترس نگه دارید تا به سالاد میوه شبانه خود بیفزایید.

قرص ضد چروک صورت , غذای ضد پیری , ضدپیری پوست

میوههای مفید برای چین وچروک

چروک پوست

7- میوه های گرمسیری را انتخاب کنید. اگر از میوه های عادی خسته شده اید به میوه های مناطق حاره مانند انبه روی آورید.

8 - گل کلم یا اسفناج تازه را به ماکارونی با سالاد گوجه فرنگی بیفزایید. موجب شادابی پوست شما خواهد شد.

9 - انبه را در سس تند جانشین گوجه فرنگی کنید که نه تنها گیرنده های چشایی شما به وجد درمی آیند بلکه میزان زیادی کاروتن نیز به سبد غذایی شما افزوده شده است.

10 - آب میوه های غنی از کاروتن را بنوشید، مثل آب طالبی و آب هویج.
گردآوری سایت خانواده برگزیده ها

چه میوه هایی ضد چروک هستند , چه میوه هایی ضد پیری هستند