10 نكته براي رشد معنوي و روحاني

فراتر از وجود عادي و بيداري درمقابل حقايق جهان. يعني فراتر از ذهن و نفس خود رفتن و درک اينکه واقعاً چه هستيد.
رشد معنوي فرايند دور ريختن باورها و تصورات نادرست و غيرواقعي است و در اين فرايند ما آگاهي و هوشياري بيشتري نسبت به وجود درونيمان پيدا مي کنيم.
رشد معنوي نه فقط براي کساني که به دنبال روشنگري معنوي هستند و انتخاب ميکنند که در محيطهايي دور از اجتماع و تنها زندگي کنند، بلکه براي همه افراد اهميت زيادي دارد. رشد معنوي مي تواند پايه و مبناي زندگي بهتر و هماهنگ تر براي همه باشد، زندگي که فارغ از هرگونه فشار و دغدغه، ترس و اضطراب باشد.
با کشف وجود واقعي خود، ما رويکري متفاوت نسبت به زندگي پيدا خواهيم کرد. ياد مي گيريم که اجازه دهيم موقعيت هاي خارجي روي وجود دروني و اعتقادات ما تاثير بگذارد و قدرت و نيروي دروني در ما ايجاد مي شوذد که ابزارهايي بسيار مفيد و موثر هستند.
رشد معنوي راهي براي فرار از مسئوليت، غيرعادي رفتار کردن و تبديل شدن به فردي غيرفعال نيست. بلکه متدي براي رشد، قوي تر، شادتر و مسئوليت پذيرتر شدن است.
شما مي توانيد راه رشد معنوي را بپيماييد و در عين حال مثل افراد عادي جامعه زندگي کنيد. لازم نيست به دوردست برويد و تنها به زندگي خود ادامه دهيد. مي توانيد خانواده تشکيل دهيد، کار کنيد، و براي خود تجارتي را بچرخانيد، و در عين حال در فعاليت هايي که به توسعه و رشد دروني مي انجامد شرکت کنيد.
يک زندگي متعادل مستلزم اين است که نه تنها نيازهاي جسمي، احساسي و ذهني خود را برآورده کنيم، بلکه احتياجات روحي خود را نيز در نظر داشته باشيم و اين هدف رشد معنوي است.
10 نکته براي رشد معنوي
1. کتاب هاي معنوي مطالعه کنيد. درمورد آنچه که مي خوانيد فکر کنيد، و ببينيد که چطور مي توانيد از اطلاعاتي که گرفته ايد در زندگي خود استفاده کنيد.
2. حداقل روزي 15 دقيقه مديتيشن کنيد. اگر نمي دانيد که مديتيشن چطور انجام مي مشود، مي توانيد از کتاب ها و نوارهاي آموزشي آن استفاده کنيد يا در کلاسهاي آن شرکت کنيد.
3. ياد بگيريد که چطور با تمرينات تمرکز و مديتيشن ذهنتان را آرام کنيد.
4. اين حقيقت را دريابيد که شما روحي با يک جسم فيزيکي هستيد، نه يک جسم فيزيکي با يک روح. اگر بتوانيد اين ايده را به طور کامل بپذيريد، رفتار شما درمقابل خيلي از مسائل زندگي تغيير خواهد کرد.
5. هر از گاهي به درون خود و به ذهنتان نگاه کنيد و ببينيد که چه چيز باعث هوشياري و بيداري شما مي شود.
6. مثبت فکر کنيد. اگر متوجه شديد که شروع به منفي بافي کرده ايد، سريعاً اين حالت را تغيير داده و سعي کنيد که مثبت فکر کنيد.
7. با نگاه کردن به روشني هاي زندگي، عادات شاد و سرزندگي را در خود پرورش دهيد و سعي کنيد شاد و خرسند زندگي کنيد. شادي از درون خود شما نشات مي گيرد. اجازه ندهيد که شرايط خارجي شادي و خوشبختي شمار ا بر هم زند.
8. روي توانايي تصميم گيري و قدرت اراده خود کار کنيد. اين باعث قدرت دادن به شما مي شود و قادر خواهيد بود عنان اختيار ذهنتان را به دست گيريد.
9. از جهان به خاطر هر چه که به دست مي آوريد تشکر کنيد.
10. در برخورد با ديگران صبور و شکيبا باشيد و با ملاحظه رفتار کنيد.

رشد معنوي حق همه ي انسانهاست. کليدي است براي رسيدن به آرامش فکر و خوشبختي. اين رشد معنوي است که قدرت فوق العاده روح شما را آشکار خواهد کرد. اين روح حتي در مادي ترين افراد هم وجود دارد. ميزان آشکار شدن اين روح دروني بستگي به اين دارد که چقدر اين روح به ظاهر شما نزديک باشد و چقدر توسط افکار، اعتقادات و باورهاي شما مخفي و پنهان شده باشد.


مطالب مشابه :


عکس های حیوانات سری 3

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - عکس های حیوانات سری 3 - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
ساخت يک تاس توسط فتوشاپ

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - ساخت يک تاس توسط فتوشاپ - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی و خودآزمایی

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی و خودآزمایی - عکس ،آهنگ
10 نكته براي رشد معنوي و روحاني

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - 10 نكته براي رشد معنوي و روحاني - عکس ،آهنگ ،موزیک
چند جوك باهال فقط بخند

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - چند جوك باهال فقط بخند - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
Shutdown کند و راه حل‌های موجود

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - Shutdown کند و راه حل‌های موجود - عکس ،آهنگ ،موزیک
خشم و كنترل آن

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - خشم و كنترل آن - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل ، افسانه
قالب های جدید و زیبای وطن اسکین برای وبلاگ

بلک تمز طراح قالب سایت و قالب وبلاگ - قالب های جدید و زیبای وطن اسکین برای وبلاگ - فروش قالب
برچسب :