شرایط جدید اجاره نشینی در تهران

تنها مساله ای که شاید بین 99 درصد واحدهای اجاره‌ای مشابه است نرخ‌های کاذب است و دلیل این مساله به چشم و هم چشمی و به راه انداختن نوعی کاسبی توسط موجران باز می‌گردد. اکنون روزهایی سپری می‌شود که اظهار هر نوع پیشنهاد یا وقوع هر رویدادی در بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی قابل انتظار است؛ چراکه حالا نوبت بازار اجاره مسکن فرا رسیده تا آن طور که می‌پسندد بر مستاجران مسلط شود.

در حال حاضر فایل‌هایی كه به بازار اجاره واحدهای مسکونی ارائه می‌شوند به اصطلاح «درهم» هستند، زیرا واحدهای درجه یک از لحاظ کیفیت یا واحدهایی که از عدم کیفیت برخوردار هستند به صورت توام در بنگاه ها وجود دارد. تنها مساله ای که شاید بین 99 درصد واحدهای اجاره‌ای مشابه است نرخ‌های کاذب است و دلیل این مساله به چشم و هم چشمی و به راه انداختن نوعی کاسبی توسط موجران باز می‌گردد.

همچنین شرایط پرداخت اجاره بها و نکاتی که مالکان یا مشاوران املاک به عنوان امتیازهای مثبت واحدهای اجاره‌ای از آنها نام می‌برند دلالت دیگری بر درهم بودن فایل‌های اعلام شده دارد. اوضاع و احوالی که بازار اجاره مسکن این روزها با آن دسته و پنجه نرم می‌کند به این شرح است:همچنان واحدهایی در بازار اجاره هستند که شرایط پرداخت نرخ اجاره‌شان قابل تبدیل است.

برای مثال: یک واحد مسکونی 78 متری در خیابان آیت اله کاشانی (خیابان اباذر) با 50 میلیون تومان رهن کامل به مستاجر اجاره داده می‌شود و البته شرایط پرداخت اجاره قابل تبدیل اعلام شده است.

علاوه براین در خیابان زعفرانیه یک واحد مسکونی سوپر‌لوکس به متراژ 80 متر مربع با 100 میلیون تومان رهن کامل به بازار اجاره عرضه شده است و این امکان برای متقاضی فراهم شده است که وی می‌تواند شرایط پرداخت اجاره این واحد را به رهن و اجاره ماهانه تبدیل کند.

از طرف دیگر برخی از مالکان اگرچه واحدشان تا آخر تابستان تخلیه یا اینکه مراحل ساخت شان تکمیل نمی شود اما به دلیل داغ بودن بازار اجاره از اواسط خرداد ماه تا 3 ماه آینده، واحد خود را در بین فایل‌های اجاره ای فعلی قرار می‌دهند تا بتوانند واحدشان را در فصل اجاره با بالاترین نرخ پیشنهادی عرضه کنند و در نهایت هم قراردادی با متقاضی برای زمان تحویل تنظیم کنند.

برای مثال: یک واحد مسکونی 100 متری نوساز در فاز 3 مهر شهر که تحویل آن 3 ماه آینده پیش بینی شده است، اکنون با شرایط رهن کامل به بازار اجاره معرفی شده است.

همچنین مجردها دیگر مثل سابق برای اجاره یک واحد مسکونی به اندازه سوئیت یا بالاترین متراژ کمترین مشکلی ندارند؛ چراکه موجران زیادی این روزها راضی شده اند که واحدشان را به افراد مجرد اجاره دهند. در خیابان سرو واقع در خیابان سعادت‌آباد واحدی 68 متری بازسازی شده با 65 میلیون تومان رهن کامل به متقاضی حتی مجرد اجاره داده می‌شود.

از سوی دیگر واحدی به متراژ 105 متر مربع در بلوار ارتش در خیابان ظفر با 20 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و 800 هزار تومان اجاره ماهانه در بازار اجاره فایل شده است و مالک اظهار کرده که واحدش را به مستاجری که مجرد هم باشد، اجاره می‌دهد.

مدت زمان نسبتا زیادی هم از اجاره‌های میلیونی واحدهای متراژ کوچک می‌گذرد، زیرا موجران واحدهای نقلی می‌کوشند که با در نظر گرفتن کمترین میزان ودیعه، نرخ اجاره ماهانه را به میلیون ارتقا بخشند. روز گذشته واحدی55 متری در خیابان دیباجی با 10 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون تومان اجاره ماهانه آماده واگذاری به مستاجر اعلام شد.


مطالب مشابه :


واحد یک خواب 50 متری در خیابان مجیدیه جنوبی طبقه 2

اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در تهران - واحد یک خواب 50 متری در خیابان مجیدیه جنوبی طبقه 2 - به صورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه - اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در تهران.
مقایسه رهن و اجاره آپارتمان در نقاط مختلف تهران با سعادت آباد

15 ژانويه 2015 ... براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، آپارتمانی 50 متری در سیدخندان - خیابان دبستان یک خوابه، 62 میلیون تومان رهن داده می‌شود و در زعفرانیه برای
اجاره خانه در تهران و تورنتو / فاصله قيمت مسكن فقرا و اغنيا در تهران

برمی گردیم به ایران و تهران ؛ هزینه اجاره یک آپارتمان 75 متری در منطقه مشابه ، مثلاً در خیابان های اطراف رسالت و سیدخندان مانند خواجه عبدالله، حدود 50 میلیون تومان رهن
شرایط جدید اجاره نشینی در تهران

املاک سعادت آباد - شرایط جدید اجاره نشینی در تهران - خرید و فروش ملک، رهن و اجاره ... همچنین مجردها دیگر مثل سابق برای اجاره یک واحد مسکونی به اندازه سوئیت یا
منزل مبله 1 خوابه بلوار فردوس غربی

اجاره آپارتمان مبله در تهران - منزل مبله 1 خوابه بلوار فردوس غربی - اجاره آپارتمان مبله در تهران - اجاره آپارتمان مبله در تهران.
اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تمامی مناطق تهران. کلیه آپارتمانهای مبله در تهران با امکانات کامل نظیر : تلویزیون ال ای دی ...مبلمان کامل...سرویس خواب کامل....سرویس آشپزخانه
تهران گردي - جاده كن.امامزاده داود

از همين اول جاده اجاره اتاق و سوئيت شروع مي شد.قيمت ها از 50هزار تومان تا 120هزار تومان افزايش پيدا مي كرد.اما مي شد چانه بسيار زد و ارزان تر هم اجاره كرد.اگر مثل ما در اين
نرخ آپارتمان های لوکس در شمال تهران

28 فوریه 2015 ... املاک سعادت آباد - نرخ آپارتمان های لوکس در شمال تهران - خرید و فروش ملک، رهن و اجاره آپارتمان، املاک اداری تجاری مسکونی کلنگی سعادت آباد - املاک
برچسب :