جشن ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان دهلران برگزارشد.

جشن ربع قرن  دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان دهلران برگزارشد. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 همزمان با جشن میلاد امام رضا (ع) جشن ربع قرن تأسیس دانشگاه آزاد با حضور امام جمعه ، جمعی از مسئولین ، دانشجویان واساتید دانشگاه آزاد مرکز دهلران دراین  شهرستان برگزار شد.

امام جمعه دهلران درابتدای این مراسم با تبریک میلاد با سعادت امام هشتم (ع) نهاد ارزشمنددانشکاه آزاد در زمینه  تعلیم و تربیت گامهای مهم و اساسی برداشته است . حجت الاسلام محمودیان بهترین و با ارزشترین چیز برای اساتید را پس از رعایت تقوا ، نصیحت و موعظه دانست و گفت اگر مسائل دینی و آموزشی ، درست و صحیح با زبان ارشاد و نصیحت به جوانان و دانشجویان گفته شود بازدهی و اثر بهتری خواهد داشت.

وی افزود دانشجویان با ادای فریضه های دینی و اهمیت دادن به مسائل اعتقادی و عبادی می توانند بیشتر و بهتر به درک و یادگیری دروس مختلف بپردازند. امام جمعه دهلران با توجه به پاسخ البرادعی  به مسئله هسته ای ایران گفت این پاسخ رئیس آژانس یک پیروزی سیاسی و اساسی برای کشورمان محسوب می شود و تمامی نقشه های دشمنان ایران اسلامی به سرکردگی امریکا با این حرکت البرادعی نقش برآب شد. وی از دانشجویان خواست با آگاهی از مسائل و تحولات روز دنیا راه را برنقشه های شوم استکبار جهانی ببندند. دکتر علیرضایی رئیس دانشگاه آزاد دهلران در این مراسم با اشاره به اینکه 25سال از تأسیس دانشگاه آزاد در کشور می گذرد گفت: تأسیس دانشگاه آزاد در کشور مایه پیشرفت و ترقی علمی جامعه شد و تحولات عمیقی  در جامعه دانشگاهی ایجاد نمود

رئیس دانشگاه آزاد دهلران افزود پس از 25 سال نهادینه شدن این مرکز آموزش عالی هم اکنون بیش از 350 واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور وجود دارد . وی بابیان اینکه دانشگاه آزاد در سراسر کشور توانسته زمینه رشد ،بالندگی و تحصیل اقشار مختلف جوانان جامعه ما را محیانماید گفت خوشبختانه امروز با بیش از 600 مدرسه سما، 116 آموزشکده فنی ،مهندسی ، 350 واحد و مرکز دانشگاهی 2میلیون و 400 هزار نفر فارغ التحصیل و1 میلیون و 300 هزار نفر دانشجوی در حال تحصیل در سطوح مختلف فنی مهندسی مدیریتی و تحویل جامعه دهد .

دکتر علیرضایی اظهار داشت : خوشبختانه امروز این دانشگاه در رده جهانی مورد تأیید افکار عمومی و کسانی که درحوزه علم و فرهنگ فعالند شده است و این شعار اعتماد ایرانی و اعتبار جهانی در بعد از 25 سال توسعه این دانشگاه را به عینیت برساند .

رئیس دانشگاه آزاد دهلران درادامه گفت: دانشگاه آزاد مرکز دهلران در 22 آذر 83 مورد تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت . ودر سال 84  با پذیرش 25 نفر دانشجو رسما فعالیت خود را آغاز نمود و همزمان توانست به مواردی که زمینه ساز توسعه این مرکز می باشند دست یابد . دکتر علیرضایی افزود: این میزان دانشجوهم اکنون به 50 نفر افزایش یافته که در8 رشته مشغول تحصیل می باشند. وی از راه اندازی و تدریس 3 رشته مهم دیگر در این مرکز خبر داد وپیش بینی کرد تعدا دانشجویان این مرکز تا پایان سال جاری به 1000 نفر برسد . در بخش دیگری از سخنان خود به استقبال دانشجویان و خانواده های بومی و غیر بومی از این مرکز اشاره کرد و ادامه داد: از این میزان دانشجو 35 درصد غیر بومی میباشندکه در خوابگاه های این مرکز اسکان داده شده اند.  وی با اشاره به اینکه  برخی از دانشجویان این مرکز را افرا کارمند ادارات و آموزش وپرورش  تشکیل می دهند گفت در همین راستا با ثبت نام 120 نفر رشته مدیریت بازرگانی را در این مرکز راه اندازی کرده ایم . رئیس دانشگاه آزاد مرکز دهلران با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در زمینه امکانات وجود ندارد گفت دانشجویان این مرکز  از سایت مجهز کامپیوتر ، کتابخانه و سلف سرویس استفاده میکنند . وی گفت کارگاه برق در حال احداث است و کارگاه معماری نیز تجهیز شده است.

وی گفت با توجه به اینکه اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی دو مورد می باشد و دکتر جاسبی ریاست فرزانه دانشگاه به این دو ویژگی بسیار اهمیت می دهد . وی این موارد را : هیئت علمی و ساختمان آموزشی دانشگاه عنوان کرد. علیرضایی گفت در این راستا 15 پرونده تشکیل و در حال انجام اقدامات مربوط به آن هستیم و این مورد تا پایاین سال جاری مرتفع خواهد شد. وی از اختصاص 30 هکتار زمین بمنظور احداث سایت آموزشی این دانشگاه و اعتبار 15 میلیارد ریال با تلاش دکتر آذر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار پر تلاش و استاندار محترم خبر داد و ادامه داد دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دهلران  در زمینه های مختلف فرهنگی ، ورزشی و پژوهشی نیز فعال می باشد.رئیس دانشگاه آزاد دهلران گفت: تیم فوتسال دانشگاه آزاد دهلران در مسابقات غرب کشور مقام سوم و جام اخلاق را از آن خود نموده است .

دکتر علیرضایی استخدام نیروهای اداری در این مرکز را تکذیب کرد و با بیان اینکه تمام نیروهای اداری این مرکز تحت قرارداد سه ماهه به کار گیری شده اند گفت : داوطلبین استخدام در دانشگاه آزاد دهلران و نیروهای قراردادی این مرکز باید در آزمون سراسری استخدام دانشگاه آزاد  شرکت نمایند . وی افزود این مرکز دانشگاهی مشکل استاد ندارد و در صورتی که برای دروس مختلف به استاد بومی دسترسی نداشته باشیم تمام تلاش خود را برای جذب استاد از سایر شهرهای کشور بکار خواهیم گرفت .

 

گذری برنحوه تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی دهلران از زبان دکتر علیرضایی

شهرستان دهلران استعداد بی نظیری در تأسیس و آموزش عالی دارد و یکی از گامهای بلندی که می تواند این شهرستان را مانند تاریخ پر فراز و نشیب و پر آوازه اش به اوج برساند تأسیس دانشگاه آزاد در این سامان است.که این مهم با پیشنهاد دکتر عادل آذر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 22 آذر 83 از تصویب نهایی گذشت و با این مصوبه موجی از شادی و شعف در وجود آحاد مردم این منطقه بوجود آمد از آنجاییکه همه مردم به واقعیت بی نظیر دانشگاه آزاد واقف هستند این

دانشگاه سبب تحول عظیمی درساختار فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی و سیاسی منطقه  شده است .در تاریخ 20/10/84پس از سپری شدن مراحل قانونی وگزینشی دکتر کرم علیرضایی بعنوان راه انداز و مسئول انجام کارهای اداری وعمرانی این مرکز منصوب شد. لذا برای اینکه این مرکز فعالیت آموزشی خود را از ابتدا خوب آغاز نماید نیاز به تصویب رشته های معتبر و مورد نیاز شهرستان داشت که این امر مهم نیز با تلاش شبانه روزی دکتر آذر و باعنایت ویژه جناب دکتر جاسبی با تصویب سه رشته نقشه کشی (معماری)،برق صنعتی (الکتروتکنیک )و کامپیوتر در مقطع کاردانی پیوسته  محقق شد .در ادامه مهمترین مشکلی که فعالیت این دانشگاه را با مشکل جدی مواجه می کرد نبود فضای اداری آموزشی (فیزیکی) بود که باز هم با تلاش فرزند پر تلاش این سامان دکتر عادل آذر و حسین کلانتری فرماندار وقت برطرف شد.

با توجه به تلاشهای بی سابقه ای که در جهت راه اندازی ،گسترش و رساندن این مرکز آموزش عالی به قله های موفقیت انجام پذیرفته می توان خلاصه وار به موارد ذیل اشاره نمود :

1-                 اختصاص یکصد هزار زمین کشاورزی جهت تأسیس رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی دهلران

2-   واگذاری بیش از 30 هکتار زمین جهت احداث ساختمان اداری اصلی دانشگاه که این دو مورد در حال واگذاری سند قطعی بنام دانشگاه می باشند .

3-                 راه اندازی کارگاه کامپیوتر با 25 دستگاه رایانه برای رشته کامپیوتر

4-                 تغییرات فیزیکیو فرهنگی در ساختمان اداری کنونی

5-                 راه اندازی کارگاه نقشه کشی معماری با خرید 20 دستگاه میزپیشرفته نقشه کشی

6-                 راه اندازی سلف سرویس مجزا برای برادران و خواهران باتمام تجهیزات ممکن

7-                 راه اندازی کتابخانه دانشگاه با کتب تخصصی و عمومی

8-                 تجهیز سالن اجتماعات دانشگاه با عنایات ویژه فرماندار ارزشی و پر تلاش جناب آقای صفری

9-                 خرید خودرو جهت انجام امورات اداری

10-             راه اندازی خوابگاه دانشجویان

11-             فعال نمودن بسیج دانشجویی خواهران و برادران

12-             اعزام تیمهای مختلف ورزشی در برخی رشته ها در سطح بین المللی ،کشوری ومنطقه ای و کسب عناوین اول دوم و سوم

13-             اهدای 600 جلد کتاب از سوی رئیس دانشگاه به کتابخانه این مرکز

14-             راه اندازی پیش دانشگاهی سما وابسته به دانشگاه آزاد دررشته علوم تجربی

 

 


مطالب مشابه :


ترم تابستان

دانشجویان عمران دانشگاه دیلمان لاهیجان - ترم تابستان - دسترسی به پروژه ها و مطالب مربوط به
جشن ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان دهلران برگزارشد.

اخبار روز دهلران - جشن ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان دهلران برگزارشد. - اخبار روز
برچسب :