زندگی نامه ی برخی از والیبالیست ها

فرهاد ضریف(زاده ۱۲اسفند ۱۳۶۱ در مشهد) والیبالیست ایرانی عضو تیم ملی والیبال مردان ایران می‌باشد.

او در مسابقات والیبال مردان آسیا در سال ۲۰۱۱ وی بهترین لیبرو آسیا نام گرفت.

هنگامی که وی با قد ۱۶۹ وارد عرصه والیبال شد کسی باور نمی‌کرد که او بتواند کار خاصی انجام‌دهد اما سر انجام او خود را با بازی‌های درخشان به همه ثابت کرد بطوری که هم اکنون بی چون و چرا لیبروی اول ایران است.

او بازی را با باشگاه صنام اغاز سپس به پیکان و هم اکنون در سایپا مشغول بازی است

علایق شخصی

موسیقی: سنتی

فیلم: تخیلی

کتاب: ورزشی

غذا: فست فود

سرگرمی: شنا

ورزش های دیگر: فوتبال


افتخارات

 • قهرمانی نوجوانان آسیا
 • قهرمانی جوانان آسیا
 • مرد سال والیبال ایران در سال 80
 • حضور در جمع 10 بازیکن برتر والیبال ایران
 • 3 دوره بهترین لیبرو آسیا
 • نایت قهرمانی نوجوانان جهان
 • قهرمانی 4 دوره لیگ برتر والیبال
 • چهار نایب قهرمانی با تیم های مختلف
 • حضور در لیگ جهانی در سال 2013 [۱]

 

سید محمد موسوی(زاده ۳۱ مرداد ۱۳۶۶ - دزفول) بازیکن والیبال اهل ایران است.

وی در تیم‌های پیکان و پتروشیمی بندر امام و گیتی پسند سابقه بازی دارد. او در باشگاه والیبال کاله مازندران توپ می‌زند. موسوی در مسابقات آسیایی بهترین مدافع رو تور لقب گرفت.

وی به دلیل پسوند خانوادگی که دارد مدتها همه فکر می کردن که اصالتاً عراقی می‌باشد و حتی در این باب رسانه‌های عربی به این قضیه دامن زدن تا اینکه وی با بیان اینکه اصالت او اراکی بوده و به سبب مشکلات به دزفول مهاجرت کرده و به جای پسوند اراکی عراقی به او اطلاق شده در خوزستان از این رو چنین تصوری پیش آمده که اصالت من عراقی بوده او در لیگ جهانی والیبال به عنوان بهترین مدافع روی تور جهان در مرحله مقدماتی معرفی شد.


علایق شخصی

بیشترین سرگرمی موسوی پلی استیشن می باشد. محمد بیشتر کتابهای عاشقانه میخواند. غذای مورد علاقه وی قورمه سبزی میباشد. فیلمهای اکشن نگاه میکند و موسیقی راک را دوست دارد. ورزش مورد علاقه وی بعد از والیبال بسکتبال و تنیس است.


افتخارات

 • بهترین آبشار زن نوجوان جهان
 • بهترین مدافع باشگاههای آسیا و جهان
 • کسب مقام سوم جوانان جهان
 • دوبار قهرمانی در جام کنفدراسیونها
 • سومی باشگاههای جهان
 • قهرمانی جام ملتهای آسیا
 • جضور در لیگ جهانی 2013

 

 

سعید معروف (زاده ۲۸ مهر ۱۳۶۴ - ارومیه) والیبالیست ایرانی و کاپیتان تیم ملی والیبال مردان ایران پس از عدم دعوت علیرضا نادی توسط خولیو ولاسکو است. او والیبال را از تیم مقاومت ارومیه شروع کرد و سابقه بازی در تیم‌های پگاه، صنام، استقلال گنبد، سایپا، کاله و شهرداری ارومیه را دارد. به او لقب بهترین پاسور آسیا را دادند و در جندین تورنومت بین المللی و آسیایی حضور داشته است. او بهترین پاسور رقابت‎های والیبال انتخابی جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ ایتالیا را به خود اختصاص داد، کمیته Vis مسابقات انتخابی المپیک در توکیو ژاپن در پایان رقابت‌ها به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد و در مسابقات آسیایی هم به عنوان بهترین پاسور آسیا انتخاب شد.[۱]

 

 

فرهاد قایمی(۶ شهریور ۱۳۶۸ - گنبد کاووس) بازیکن والیبال اهل ایران است.[۱] وی سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران در رده‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را دارد و هم اکنون در تیم باشگاه کاله مازندران عضویت دارد. وی در فصل ۹۰-۹۱ با درخشش در تیم هاوش گنبد برای اولین بار به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و با درخشش خود در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن توانست در مسابقات بعدی و مقدماتی لیگ جهانی در ترکیب اصلی تیم ملی باقی بماند. کارشناسان قدرت و سرعت سرویس‌های او را با شیمیزو بازیکن ژاپنی مقایسه کرده‌اند.

 

 

حمزه زرینی(۲۶ مهر ۱۳۶۴ در اسلامشهر) والیبالیست ایرانی است که عضو تیم ملی والیبال مردان ایران است.[۱]

اولین باشگاه حمزه باشگاه شهرداری اسلامشهر بود. حمزه زرینی سابقه حضور در باشگاه‌های تلاش شهریار، سایپا، برق تهران، پیکان، پگاه ارومیه و پتروشیمی بندر امام را دارد. هم اکنون عضو داماش است.

افتخارات

 • ملی
 • نایب قهرمانی جوانان جهان (۱۳۸۳)
 • پنجمی جوانان جهان (اواخر ۱۳۸۳) - تایلند
 • قهرمانی غرب آسیا (۱۳۸۵) - قطر
 • قهرمانی AVC کاپ
 • اولین نایب قهرمانی آسیا در تاریخ والیبال - ژاپن
 • راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۰ ایتالیا
 • مقام‌های انفرادی
 • بهترین بازیکن - AVC کاپ
 • دومین اسپکر – انتخابی جام جهانی – ژاپن
 • سومین امتیاز آور – جام قهرمانان قاره‌ها - ژاپن
 • راهیابی به لیگ جهانی والیبال به همراه تیم ملی والیبال ایران

 

 

علیرضا نادی(زاده ۱۱ شهریور ۱۳۵۹ در تهران) والیبالیست ایرانی است که عضو تیم ملی والیبال مردان ایران است


او پیش از داماش ۷ سال در صنام، ۲ سال در سایپا و یک سال در پیکان بازی کرده است و بازیکنی بسیار پر تجربه محسوب می‌شود. او هم اکنون عضو باشگاه شهرداری ارومیه است. نادی با ۱۰۰ بازی ملی جزو باشگاه صدتایی‌ها است. نادی در لیگ برتر والیبال ایران هم موفق بود. او در فصلی که گذشت توانست همراه تیم کاله مازندران قهرمان ایران شود. او سابقه نایب قهرمانی با سایپا و قهرمانی با پیکان را در لیگ در کارنامه حود می‌بیند. او همچنین با پیکان و کاله به قهرمانی و سومی آسیا رسید.

 

علایق شخصی

عاشق رانندگی است، دست فرمانش حرف ندارد . دوستان به او شوماخر میگویند.

غذای مورد علاقه اش قورمه سبزی است .

استقلالی دو آتیشه است و فوتبال اروپایی را دنبال میکند .

لباس های غیر ورزشی اش را از برند های اسپانیایی میخرد.

اهل سفر است و هر وقت فرصت کند، با خانواده راهی شمال میشود.

عاشق همسر و پسرش است و سعی میکند بیشتر وقتش را با انها بگذراند.

یک منتقد سینمایی است . خودش میگوید قبل از اینکه کارگردانان هالیوود دستمزدشان را بگیرند ، فیلمشان را میبینم.

افتخارات

 • نایب قهرمانی جام ملت های آسیا در سال 2009
 • قهرمانی جام ملت های آسیا در سال 2011

 

 

 

امیر غفور(زادهٔ ۱۶ خرداد ۱۳۷۰ در کاشان) والیبالیست تیم باشگاهی باریج اسانس کاشان و بازیکن تیم ملی والیبال مردان ایران است. شمارهٔ وی در تیم ملی ۱۰ می‌باشد.

او در مسابقات انتخابی المپیک در سال ۱۳۹۱ در بازی با ژاپن به عنوان امتیاز آورترین بازیکن تیم ملی والیبال مردان ایران معرفی شد.[۱]

 

 

 

خولیو ولاسکو (به اسپانیایی: Julio Velasco)‏، (زادهٔ ۹ فوریه ۱۹۵۲ در لاپلاتا، آرژانتین) مربی والیبال بوده و هم‌اکنون مربی تیم ملی والیبال ایران است. وی در دههٔ ۱۹۹۰ میلادی در سمت مربی‌گری تیم ملی والیبال ایتالیا به افتخارات فراوانی دست یافت. از افتخارات او می‌توان به پنج بار قهرمانی در لیگ جهانی والیبال، همراه با این تیم اشاره کرد. او پس از کسب مدال نقره المپیک ۱۹۹۶ برای تیم ملی ایتالیا، مربی تیم ملی زنان این کشور شد. در سال ۲۰۱۱ نیز وظیفهٔ مربی‌گری تیم ملی والیبال ایران را برعهده گرفت. ولاسکو تیم ایران را برای نخستین بار، در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رساند.[۱] این تیم، تحت هدایت ولاسکو شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۱۱ لقب گرفت. همچنین تیم ملی والیبال ایران با هدایت ولاسکو، با برتری مقابل مصر و ژاپن در دیدارهای انتخابی لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار از آغاز لیگ جهانی والیبال، به این مسابقات معتبر راه یابد. بدین ترتیب خولیو ولاسکو «بزرگترین مربی تاریخ والیبال ایران» لقب گرفت.[۲]

 

نظر ولاسکو در مورد ایران

خولیو ولاسکو، سرمربی آرژانتینی تیم ملی عصر روز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ در میان خبرنگاران محلی مودنا و ایتالیایی حاضر و به سوالات آنها که در خصوص زندگی وی در ایران و مردم ایران بود پاسخ داد. ولاسکو هم به مانند یک سفیر فرهنگی از فرهنگ و مردم ایران دفاع، تعریف و تمجید کرد. ولاسکو از زندگی خود در ایران و آرامش مردم ایران برای آنان سخن گفت و افزود: مردم ایران کاملاً متفاوت با عرب‌ها هستند؛ آنها را از عرب‌ها جدا کنید. زندگی متفاوتی دارند و هیچ ربطی به عرب‌ها ندارند. ایرانی‌ها زندگی آرام و سرزنده‌ای دارند. ایران کشوری آرام و بی‌دغدغه است. من زندگی خوبی در آنجا دارم و از هر نظر احساس راحتی و امنیت دارم. ایران کشوری دیدنی است و آثار تاریخی بسیار زیبایی دارد. وی ادامه داد: من در چند سالی که آنجا بودم، تنها توانستم چند جای دیدنی آن را از نزدیک ببینم. مثل تخت جمشید که از تماشای آنها بسیار لذت بردم. ایران کشوری با تمدن است و مردمی با فرهنگ و اصیل دارد و به طور کلی آن طور که گفته می‌شود نیست. ایران کاملاً متفاوت و بسیار جذاب و دیدنی است.

افتخارات

پالاوولا مودنا:

ایتالیا:

تیم ملی والیبال زنان ایتالیا:

اسپانیا:

تیم ملی والیبال مردان ایران:

 


مطالب مشابه :


جوک و اس ام اس

شاید بهترین ها - جوک از اونجا که شتر در اگه از کنار خر رد شدی ار ار کرد بدون زوج مورد
چهره شناسی فک و فامیل

دســــت نوشتـــه های پــسر اراکــی زير شاخه ها: غذاي مورد علاقه:
اطلاعات کامل در مورد گوشی جدید نوکیا N78

اطلاعات کامل در مورد گوشی جدید انیمیشن ها در زمان مرور در تقدیم به همه ی اراکی ها
زندگی نامه ی برخی از والیبالیست ها

و به جای پسوند اراکی عراقی به او اطلاق صدتایی‌ها است. نادی در لیگ در مورد ایران. خولیو
مصاحبه ی مدیری در چشم انداز-قسمت سوم (پایانی)

برای همین شنیدم اراکی ها نظرتون در مورد کارهای قلم نو _سایت تازه ها یک دنیا جوک
برچسب :