کتاب «لباس سال نو» نوشته «هیان جو به» در کتاب فروشی های ایران

کتاب «لباس سال نو» نوشته «هیان جو به» که برنده جایزه اول تصویرگری کتاب کودک کره شده است، توسط نشر امرود منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتاب کره» است که توسط انتشارات امرود منتشر می‌شود و توسط هیان جو به نوشته شده و هونگ ته یو آن را به فارسی ترجمه کرده است. عنوان فرعی کتاب لباس سال نو، «پیراهن قشنگ دخترانه» است. این کتاب با رعایت قانون کپی رایت و اجازه کتبی ناشر اصلی آن یعنی «سک جیول» در کشور کره جنوبی منتشر شده است. مخاطبان این کتاب کودکان گروه سنی ب و ج هستند.

نوروز اولین روز سال نو است. نوروز و چوساک بزرگ‌ترین تعطیلات سنتی کره هستند. چوساک مانند جشن مهرگان ایرانی نوعی جشن شکرگزاری است. سال نو میلادی و سال نو در تقویم چینی دو عید نوروز در کره هستند. اما مردم کره از زمان‌های قدیم، سال نو در تقویم چینی را به عنوان نوروز اصلی به حساب می‌آورند. معمولا مردم کره در نوروز، صبح زود بیدار می‌شوند. یک سفره سنتی کره‌ای برای جشن عید نوروز می‌چینند. سر سفره به نیاکان خود احترام می‌گذارند و بعد همه فامیل سوپ مخصوص نوروز را با هم می‌خورند.

این سوپ با نان برنج پخته می‌شود. مردم کره می‌گویند که اگر این سوپ مخصوص نوروز را با هم بخورند، یک سال بزرگتر می‌شوند. بعد به دید و بازدید می‌روند. بچه‌ها می‌روند دست‌بوس بزرگترها، سال نو را تبریک می‌گویند و برای هم آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کنند. بزرگترها به بچه‌ها عیدی می‌دهند. در نوروز که همه چیز از نو شروع می‌شود، همه از سر تا پا لباس نو می‌پوشند.

از زمان قدیم بانوان کره‌ای دامن و بلوز سنتی و آقایان کره‌ای شلوار و پیراهن سنتی می‌پوشیدند. در هوای سرد، جلیقه و کاپشن سنتی را به لباس سنتی اضافه می‌کردند. با استفاده از پارچه مخصوص و قشنگ لباس سال نو را می‌دوختند. لباس سال نو بچه‌‌گانه  از همه لباس‌های دیگر سال نو قشنگتر است. موضوع کتاب «لباس سال نو» هم درباره لباس عید یک دختربچه کره‌ای است.

776335_orig.jpg

این کتاب با متن و تصاویر همراه آن، از صبح روز سال نو داستانش را آغاز می‌کند و طریقه آماده شدن یک دختربچه کره‌ای را برای پوشیدن لباس عیدش نشان می‌دهد. پوشیدن دامن ابریشمی قرمز، بلوز رنگارنگ گل‌دوزی شده، جوراب گل‌دوزی و روبان زری بلند، لباس‌هایی هستند که این کودک برای عید سال نو می‌پوشد. حجم بیشتر این کتاب را تصاویر آن در برمی‌گیرد و متن آن به صورت سطور مختصر و مفید، تصاویر آن را همراهی می‌کند.

«نوروز و لباس سال نو»، «شکل لباس سال نو» و «علاقه به لباس سال نو» 3 بخش کوتاهی هستند که در پایان کتاب با زبانی ساده، برای کودکان توضیح داده شده‌اند. در قسمتی از این قمست کتاب می‌خوانیم:

در کره از زمان‌های قدیم، معمولا لباس‌ها را خودشان می‌دوختند. خانم‌های کره‌ای همه لباس‌های خانواده را می‌دوختند. مخصوصا با علاقه برای بچه‌شان لباس سال نو آماده می‌کردند. بنابراین لباس سال نو نه تنها قشنگ و زیبا است بلکه نشان عشق مادر و فکری عمیق است. مثلا هر رنگ روی پیراهن نشانه‌ای از عناصر مهم در جهان مانند آب، آتش، آهن، خاک و درخت است. معنی این پیراهن این است که با عناصر جهان هماهنگ شده و به راحتی زندگی می‌کنند. جوراب گل‌دوزی نشانه خوش‌اقبالی است. آویز سنتی نشانه برکت است. دختربچه این داستان همه لباس‌های قشنگ و زیبای سال نو را می‌پوشد. کفش گل‌گلی و آویز زینتی نشانه توان مالی است. اما فقط قشنگ و گران بودن لباس سال نو اهمیت ندارد....

این کتاب با شمارگان هزار نسخه و قیمت 3 هزار تومان منتشر شده است.


مطالب مشابه :


مدل ست لباس مجلسی 2013

ست لباس مجلسی جدید سال 92 www.campfa.ir. ست لباس مجلسی جدید سال 92 www.campfa.ir. برچسب‌ها: مدل ست لباس
رنگ سال برای عروسی های 2014 + مدل لباس

گالری عروس ایده آل - رنگ سال برای عروسی های 2014 + مدل لباس - درباره عروس و موضوعات جذاب
مدل لباس مجلسي رنگ سال 2014

مدل لباس مجلسي 2014 - مدل لباس مجلسي رنگ سال 2014 - مدل مانتو|مدل لباس مجلسي|مدل لباس عروس
مدل لباس سال 89 رنگ سال 89 کيف و کفش سال 89 ژورنال 89

عروس و داماد عکسهای زیبای عروسی - مدل لباس سال 89 رنگ سال 89 کيف و کفش سال 89 ژورنال 89 - **اداب و
مدل لباس مجلسی دخترانه 2013

جذاب ترین لباس مجلسی نوجوان 2013. مدل لباس مجلسی کوتاه دخترانه سال 2013 (سری دوم) www.campfa.ir
کتاب «لباس سال نو» نوشته «هیان جو به» در کتاب فروشی های ایران

lovelyland - کتاب «لباس سال نو» نوشته «هیان جو به» در کتاب فروشی های ایران - - lovelyland
مدل لباس سال 91 ( مدل بلوز شلوار زنانه )

*مدوفشن* - مدل لباس سال 91 ( مدل بلوز شلوار زنانه ) - خوش اومدید
برچسب :