4500 بچه ماهی در استخرهای کشاورزی زرند رهاسازی شد

صدای زرنددر راستای توسعه پرورش ماهی 4 هزار و 500 قطعه بچه ماهی ‌قزل‌آلا در استخرهای آب کشاورزی دهستان سربنان شهرستان زرند رهاسازی شد.

به گزارش "صدای زرند"، مدیر جهادکشاورزی شهرستان زرند ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح رهاسازی بچه ماهی در استخرهای این شهرستان اظهار داشت: 4 هزار 500 قطعه بچه ماهی ‌قزل‌آلا در استخرهای آب کشاورزی ‌شهرستان زرند رهاسازی شد.

سید‌علی امیری خاطرنشان کرد: با رهاسازی‌ این تعداد بچه‌ماهی پیش‌بینی می‌شود تا پایان دوره 6 ماهه حدود 2.5 تن ماهی قزل‌آلا در این شهرستان تولید شود.

‌وی اشتغالزایی صنعت پرورش ماهی قزل‌آلا در این مناطق را بیش از چهار نفر به طور مستقیم اعلام کرد و گفت: هنگام صید و برداشت ماهی و عرضه آن به بازار مصرف‌، افراد دیگری نیز به طور غیر‌ مستقیم به کار مشغول می‌شوند.

امیری با اشاره به‌ محدودیت منابع آبی کشاورزی در این بخش افزود: با برنامه‌ریزی در راستای توسعه‌ آبزی‌پروری و استفاده از این منابع می‌توان ماهی قزل‌آلا تولید کرد.

وی عنوان کرد: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های آبی شهرستان زرند و توسعه آبزی‌پروری این تعداد بچه ماهی سردآبی توسط  واحد شیلات مدیریت جهادکشاورزی این شهرستان در استخرهای دو منظوره ‌آب کشاورزی دهستان سربنان رهاسازی شد.

امیری تصریح کرد: این کار با هدف استفاده بهینه از منابع آب کشاورزی، استفاده از استخرهای آب کشاورزی در فصل زراعی، اشتغالزایی، افزایش تولید محصولات آبزی و مصرف سرانه ماهی صورت گرفت.

وی گفت: واحد شیلات این مدیریت این تعداد بچه ماهی را در استخرهای ذخیره آب کشاورزی ‌به صورت رایگان در اختیار کشاورزان آموزش دیده این منطقه قرار داده است.


مطالب مشابه :


استخر های جدید تبریز

استخر این مجتمع یکی از زیباترین استخرهای تبریز میباشد که در معاونت فنی و عمرانی شهرداری
معرفی استخرهای استان تهران ( ویژه بانوان)

غواصی در ایران - آموزش شنا - معرفی استخرهای استان تهران ( ویژه بانوان) جنب شهرداری
معرفی استخرهای استان تهران ( شمال شرق و شمال غرب )

غواصی در ایران - آموزش شنا - معرفی استخرهای استان تهران ( شمال شرق و شمال غرب ) - وبلاگی خبری
4500 بچه ماهی در استخرهای کشاورزی زرند رهاسازی شد

شهرداری زرند; نیروری واحد شیلات این مدیریت این تعداد بچه ماهی را در استخرهای ذخیره آب
گزارشی از شهرک مبلمان و خودرو الماس تبریز

این پروژه یکی از پروژه های دور دوم جذب سرمایه گذاری شهرداری تبریز که در سال 88 استخرهای
نامه های پیشنهادی

7 - تخصیص اعتبار برای بهسازی میادین ورزشی و استخرهای شهرداری . 8 شهرداری محترم
ساخت بي نظيرترين استخر كشوردر تبریز

به گزارش روابط عمومی سازمان ترافیک شهرداری تبریز . استخرهای
برچسب :