قیمت وبررسی گوشی نوکیا 6220

نوکیا 6220 کلاسیک را می توان تلاشی برای غلبه دوباره بر گوشی های 5 مگاپیکسل در نظر گرفت . این تلفن هوشمند دارای امتیازات بسیای در زمینه تصویر برداری است . 6220 کلاسیک نوکیا به ویژگی هایی مانند فلش Xenon ، پوشش فعال لنز ، فیلمبرداری در وضوح VGA و در 30 fps و خروجی تلویزیون مجهز است . 6220 کلاسیک یکی از جمع و جورترین گوشی های در حیطه سیمبین است که دارای HSDPA , GPS و Feature Pack2 می باشد .

http://www.cnet.co.uk/i/c/blg/cat/mobiles/nokia-6220.jpg

مزایا :

• صفحه نمایش 2.2 اینچ با وضوح QVGA و نمایش 16 میلیون رنگ
• منوی 3.2 سیمبین 9.3 سری 60
• ARM 11 369 MHZ CPU و 128 MB RAM
• دوربین 5 مگاپیکسل با پوشش فعال لنز و فلش Xenon
• نسل سوم با HSDPA
• پشتیبانی از چهار باند GSM
• GPS داخلی با پشتیبانی A-GPS
• وزن سبک و اندازه مناسب
120 MB حافظه داخلی و محل کارت حافظه microSD تا پشتیبانی 8GB
• رادیو FM با RDS
• خروجی تلویزیون
• مرورگر مستندات
• USB و بلوتوث 2.0
• جلوه های ویژه جدید در منو در مقایسه با سایر مدل های سری 60
• نرم افزار Nokia Maps با مجوز سه ماهه برای راهنمای صوتی رایگان

معایب :

• Wi-Fi ندارد
• فلش Xenon زیر لنز قرار دارد
• استفاده از کلید دیافراگم آسان نیست
• ساختار صفحه کلید نامرغوب بنظر می رسد
• اندازه صفحه نمایش نسبتا کوچک است

طراحی :

بسته بندی نوکیا 6220 کلاسیک شکل عجیبی دارد . جعبه گوشی برخلاف اکثر مدل های نوکیا دارای عرض زیاد و قطر کم است . در بسته بندی گوشی کابل USB و خروجی تلویزیون ، شارژر و هندس فرس وجود دارد . هندس فری بصورت یک تکه است یعنی نمی توان هدفون آن را تغییر داد . در بسته بندی گوشی یک کارت حافظه 1GB نیز مشاهده می شود .

ta6.jpg ta5.jpg

ابعاد گوشی ۱۰۸ x ۴٧ x ۱۵ میلی متر و وزن آن 90 گرم است . این گوشی در میان باریک ترین گوشی ها قرار ندارد اما ابعاد آن برای یک تلفن هوشمند مناسب است . 6220 کلاسیک به راحتی در جیب جا می گیرد. تنها گوشی سری 60 که از نظر اندازه از این مدل برتر است نوکیا 6120 کلاسیک می باشد که فقط یک گرم سبکتر است و تفاوت آن ناچیز می باشد . مدل های 6220 کلاسیک و Navigator 6120 شباهت ظاهری بسیاری دارند . قاب پلاستیکی جلوی گوشی چندان جذاب نیست اگر چه قاب پشت گوشی متفاوت است و مواد بکار گرفته شده در آن اثر انگشت را نشان نمی دهد . قاب پشت گوشی زیباتر از جلوی آن بنظر می رسد.


ta3.jpg ta2.jpg ta1.jpg

دوربین مکالمه تصویری ، خروجی صدای گوشی و حسگر نور محیط در قسمت بالای قاب جلو وجود دارد . صفحه نمایش 2.2 اینچ و صفحه کلید فضای باقی مانده از قاب جلو را در بر می گیرد .

ta7.jpg

شاخص GPS ، کلید My own و محل کارت حافظه microSD در طرف چپ 6220 کلاسیک مشاهده می شود. نور GPS نشان دهنده وضعیت فعلی گیرنده GPS است و در طول جستجو چشمک می زند . در حالی که پس از رسیدن به قفل ماهواره بطور یکنواخت روشن می ماند . کلید My Own طبق پیش فرض در ارتباط با نرم افزار Maps است اما می توان آن را تنظیم کرد تا بعنوان میانبر برای هر یک از نرم افزارها عمل کند .

ta10.jpg ta9.jpg ta8.jpg

کلید ولوم و کلید دوربین در طرف راست گوشی وجود دارند . کلید دوربین در واقع بصورت یک دکمه پلاستیکی است که به قاب پشت وصل شده است و لایه روی دکمه با کلید زیر آن برخورد می کند . به منظور استفاده از این کلید باید آن را فشار دهید . اگر با یک دست از گوشی استفاده کنید احتمال افتادن آن به زمین وجود دارد. کلید دیافراگم بصورت فشار نیمه و کامل کار می کند که در این حالت مقاومت کلید مورد بحث است .


ta13.jpg ta12.jpg ta11.jpg

بلندگو و کلید روشن / خاموش در بالای گوشی قرار دارد که از این کلید برای قفل کردن صفحه کلید و تغییر دادن پروفایل ها نیز استفاده می شود . سوکت microUSB ، شارژر ، سوکت صوتی استاندارد 2.5 میلی متری و محل بند گوشی در قسمت پایین نوکیا 6220 کلاسیک وجود دارد .


ta17.jpg ta16.jpg ta15.jpg

لنز دوربین 5 مگاپیکسل در قاب پشت گوشی مشاهده می شود که نسبت به قاب پشت در سطح بالاتری قرار دارد . فلش Xenon و دکمه پوشش فعال لنز نیز در این قسمت وجود دارد .

ta21.jpg ta20.jpg

با باز کردن درب محفظه باتری یک باتری Li-Ion BP-5M مشخص می شود که توان آن 900mAh است . باتری در حالت Stand by حداکثر 250 ساعت و در مکالمه مداوم تا 3 ساعت و سی دقیقه دوام می آورد . بجز ساختار نامرغوب صفحه کلید و دکمه پوشش لنز ، بقیه مواد موجود در نوکیا 6220 کلاسیک کیفیت مطلوبی دارند . استفاده از این گوشی آسان است اما نوکیا می توانست آنها را بهتر طراحی کند .

ta24.jpg ta23.jpg ta22.jpg

صفحه نمایش :

گوشی های نوکیا اغلب به صفحه نمایش های خوبی مجهز هستند و نوکیا 6220 کلاسیک نیز از این قاعده مسنتثنی نیست . صفحه نمایش از کیفیت تصویر عالی برخوردار است و خوانایی آن زیر نور مستقیم خورشید رضایت بخش می باشد . روشنایی و کنتراست صفحه نمایش نیز در حد مطلوب است و حسگر نور محیط به تنظیم روشنایی صفحه نمایش کمک می کند . اندازه صفحه نمایش 2.2 اینچ می باشد که این اندازه در تلفن های هوشمند تاحدودی کوچک است و بخصوص زمانی که از آن برای مسیریابی GPS استفاده می شود .

saf2.jpg saf1.jpg

صفحه کلید :

نوکیا 6220 کلاسیک از نظر صفحه کلید ساختار مناسبی ندارد و مواد بکار گرفته شده در صفحه کلید این گوشی تاحدودی نامرغوب بنظر می رسد . اثر انگشت در تمام قسمت های صفحه کلید باقی می ماند . کلیدهای صفحه کلید بدلیل لغزان بودن برای تایپ مناسب نیستند .

k3.jpg k2.jpg k1.jpg

کلیدهای منو و C اندازه کوچکی دارند و استفاده از آنها آسان نیست . چهار جهت کلید حرکتی نیز از وضعیت همانندی برخوردار می باشند . کلیدهای کاراکتری به اندازه کافی بزرگ هستند اما بخوبی واکنش نمی دهند . نور زمینه صفحه کلید به رنگ آبی است و در ردیف های کناری ضعیف تر می باشد .

k6.jpg k5.jpg k4.jpg

ساختار منو :

نوکیا 6220 کلاسیک دارای سیمبین 9.3 با منوی نسخه سری 60 است . Feature Pack2 بصورت از پیش نصب شده وجود دارد که جلوه های ویژه جدید را در نوکیا 6220 کلاسیک ارائه می دهد . جلوه های ویژه ای برای تغییر حالت در سراسر منو مشاهده می شوند که اکثر آنها جذاب می باشند . صفحه نمایش Stand by فعال طبق معمول ساده ترین روش برای ایجاد میانبر به تمامی نرم افزارهای روی صفحه اصلی است . کاربر حتی می تواند میانبرهایی را برای وب سایت های مورد نظر خود تعیین کند تا دسترسی سریعتری به آنها داشته باشد . ویژگی دو Softkey را نیز می توان مطابق با نیاز کاربر تغییر داد . نوار ابزار Stand by را می توان بصورت نوارهای عمودی مرتب کرد و از کلید حرکتی برای مرور در آنها استفاده نمود .

m2.jpg m1.jpg

بجز این ویژگی ، عملکرد آن تغییر زیادی نداشته است . ظاهر task manager نیز تاحدودی تغییر کرده است و اکنون بصورت pop-up روی هر منو ظاهر می شود . در واقع task manager در بالای هر لیست قرار می گیرد که برای بعضی از کاربران تاحدودی ناخوشایند است . با فشار دادن کلید منو و نگهداشتن آن می توان از این میانبر معروف استفاده کرد .

m5.jpg m4.jpg

369 MHZ CPU و 128MB RAM برای کارایی سیستم عامل بسیار مهم است . این مقادیر در گوشی های سیمبین مطلوب در نظر گرفته می شود و نشان دهنده کارایی عالی بدون وقفه و مشاهده هشدار Memory Full است . حرکت در منوها از سرعت کافی برخوردار است و سریعا به فرمانهای کاربر پاسخ داده می شود . حافظه داخلی گوشی 108 MB است که از کارت حافظه microSD نیز پشتیبانی می کند و یک کارت 1GB در بسته بندی گوشی وجود دارد . این گوشی تا 8GB نیز پشتیبانی می نماید . با پر شدن کارت حافظه نیز گوشی کند نمی شود . 6220 کلاسیک مانند هر گوشی دیگر سیمبین دارای سیستم داخلی تشخیص صدا است که درصد بالایی از فرمان های کاربر را شناسایی می کند . پیام خوان اتوماتیک نیز وجود دارد که با فشار دادن و نگهداشتن کلید انتخاب چپ در صفحه نمایش Stand by پیام های جدید را می خواند .

m3.jpg m6.jpg

منوی اصلی در نوکیا 6220 کلاسیک دارای چهار جهت مشاهده متفاوت است که دو تا از آنها بصورت ماتریس ٣ x ۴ و لیست 6 آیتمی می باشد . کاربر می تواند انیمیشن آیکن را نیز تنظیم کند .


m9.jpg m8.jpg m7.jpg

دو حالت مشاهده دیگر شامل حالت Horse Shoe و V-Shape سه بعدی است . امکان تغییر اندازه فونت فراهم شده است . در این گوشی پنج تم از پیش نصب شده وجود دارد و کاربر می تواند تم های بیشتری را از اینترنت دانلود کند .


m13.jpg m12.jpg m11.jpg

تماس و دفترچه تلفن :

نوکیا 6220 کلاسیک دارای یک دفترچه تلفن عالی با قابلیت های نامحدود است . از کل حافظه داخلی می توان برای ذخیره کردن مخاطبین استفاده کرد . مخاطبین به راحتی طبق اسم کوچک یا اسم فامیل مرتب می شوند و با تایپ کردن تدریجی نام مخاطب می توان آن را جستجو کرد . برای ویرایش یک مخاطب زمینه های از پیش نصب شده بسیاری وجود دارد و می توان هر یک از آنها را به تعداد دفعات مورد نیاز تکرار کرد .

t3.jpg t2.jpg t1.jpg

امکان ایجاد زمینه های جدید نیز فراهم شده است . برای هر مخاطب می توان عکس و زنگ شخصی تعیین کرد و یا مخاطبین را گروهبندی نمود و برای آنها یک زنگ خاص قرار داد . نرم افزار Log تماس بخشی از دفترچه تلفن نیست بلکه به صورت یک نرم افزار جداگانه وجود دارد . Log تماس در هر یک از نوارهای ارسالی ، دریافتی و ناموفق حداکثر 20 تماس را ثبت می کند . با فشار دادن کلید تماس روی صفحه اصلی می توان به Log تماس دسترسی پیدا کرد . اگر از منوی اصلی وارد نرم افزار Log شوید لیستی از تمامی ارتباطات شبکه طی 30 روز گذشته را نشان می دهد که شامل پیام ها ، تماس و انتقال داده است . برای صرفه جویی در فضای حافظه می توان این مدت را کوتاهتر کرد اما اغلب به این کار نیاز نیست زیرا اگر تعداد مخاطبین بسیار زیاد هم باشد Log تماس فقط چند کیلو بایت از فضای حافظه را اشغال می کند .


t6.jpg t5.jpg t4.jpg

پیام :

نوکیا 6220 یک گوشی سیمبین است و در نتیجه نرم افزار پیام رسانی آن از کارایی لازم برخوردار است اما بدلیل ساختار نامناسب صفحه کلید تایپ کردن با گوشی رضایت بخش نیست . نوکیا 6220 کلاسیک از انواع پیام های MMS , SMS و ایمیل پشتیبانی می کند . پیام های SMS و MMS دارای یک ویرایشگر می باشند که این نرم فزار معروف در تلفن های هوشمند قبلی سری 60 نیز وجود دارد . شمارشگر تعداد کاراکترهای باقیمانده از حد 160 کاراکتر را نشان می دهد . شاخصی در داخل پرانتز وجود دارد که تعداد بخش های جداگانه ای را که پیام برای ارسال به آن تقسیم می شود نشان می دهد .

p2.jpg p1.jpg

امکان فعال کردن گزارش تحویل پیام وجود دارد که این گزارش ها بصورت pop-up روی صفحه نمایش Standby ظاهر می شوند و سپس در یک پوشه اختصاصی در زیر منوی پیام ذخیره می شود . اگر بدون ارسال پیام از ویرایشگر خارج شوید ، ویرایشگر از شما می خواهد که پیام را در پوشه Draft ذخیره کنید یا آن را حذف نمایید . با وارد کردن محتوای چندرسانه ای می توان یک SMS را به MMS تبدیل کرد. ویژگی جالب دیگری وجود دارد که بطور اتوماتیک اندازه تصاویر را تنظیم می کند تا برای ارسال از طریق MMS مناسب شوند. نوکیا 6220 کلاسیک همچنین دارای ویرایشگر اختصاصی پیام صوتی است که امکان ضبط پیام در همان لحظه یا استفاده از یک کلیپ صوتی از پیش ضبط شده را فراهم می کند .

p4.jpg p3.jpg

email Client بسیار شبیه گوشی های قبلی سیمبین است و این گوشی دارای یک تنظیم بسیار ساده برای email است . در صورت استفاده از یک سرویس عمومی ایمیل فقط کافی است تا نام و رمز خود را وارد کنید . تلفن بدون وقفه زمانی تمام تنظیمات مورد نیاز را دانلود می کند . Client می تواند فقط تیترها یا کل پیام ها را دانلود کند و می توان آن را تنظیم کرد تا بطور اتوماتیک در وقفه های زمانی تعیین شده ایمیل را چک کند . از پیوست های ایمیل و امضاء نیز پشتیبانی می شود . نوکیا 6220 کلاسیک اکثر نیازهای کاربر را در رابطه با پیام رسانی برطرف می کند .

p7.jpg p6.jpg p5.jpg

موسیقی و رادیو :

نرم افزار پخش موسیقی در نوکیا 6220 کلاسیک از تعداد زیادی از فرمت های صوتی پشتیبانی می کند که شامل AAC+ , AAC , MP3 و WMA است . با انتخاب گزینه Refresh به راحتی می توان این فایل ها را به فهرست موسیقی اضافه کرد . با کامل شدن انتقال USB تلفن بطور اتوماتیک آهنگ های جدید را اسکن می کند و در صورت تایید کاربر ، آهنگ های جدید به فهرست موسیقی اضافه می شوند . تفکیک آهنگ ها براساس خواننده ، آلبوم و آهنگساز بصورت اتوماتیک انجام می شود و با تایپ کردن تدریجی می توان آهنگ ها را جستجو کرد . این روش برای جستجو و مرور در مجموعه های بزرگ موسیقی مناسب است .

mu3.jpg mu2.jpg mu1.jpg

نرم افزار پخش موسیقی دارای پنج گزینه برای پیش تنظیمات اکولایزر است . کاربر می تواند آنها را ویرایش کند یا ظرف چند ثانیه اکولایزهای جدید ایجاد نماید . چهار نماد نیز وجود دارد که شامل جلد آلبوم و سه انیمیشن متفاوت است . پخش موسیقی را می توان بصورت minimize در زمینه اجرا کرد . در این حالت یک نوار روی صفحه نمایش Standby ظاهر می شود و آهنگ های در حال اجرا را نشان می دهد .

mu6.jpg mu5.jpg mu4.jpg

نوکیا 6220 کلاسیک از A2DP پشتیبانی می کند یعنی کاربر می تواند با هدست استریوی بلوتوث به موسیقی گوش بدهد . نوکیا 6220 کلاسیک همچنین دارای Real Player است که ویدئوها را در حالت افقی ، عمودی و تمام صفحه نشان می دهد . در حالت تمام صفحه ویژگی های دو Softkey قابل مشاهده نیست و در نتیجه از کل صفحه نمایش برای نشان دادن ویدئو استفاده می شود . با فشار دادن یک کلید این ویژگی ها بصورت pop-up ظاهر می شوند . کیفیت مطلوب صفحه نمایش به مشاهده بهتر ویدئوها کمک می کند . رادیو FM در این گوشی دارای منوی ساده ای است و می تواند بطور اتوماتیک تمامی ایستگاههای موجود در محدوده کاربر را جستجو و ذخیره نمود . از Visual radio و RDS پشتیبانی می شود .

mu9.jpg mu8.jpg mu7.jpg

دوربین :

این گوشی به یک دوربین 5 مگاپیکسل با ماکسیمم وضوح ٢۵٩٢۰ x ۱٩۴۴ پیکسل مجهز است . دورببن دارای ویژگی کانون اتوماتیک ، پوشش فعال لنز ، فلش Xenon و نور اختصاصی کمکی AF است . تنها مشکل دوربین محل فلش است که زیر دوربین قرا دارد و در اکثر تصاویر پرتره به ایجاد خطوط تاریک می انجامد . منوی دوربین از طرح Slider ( نوار کناری ) استفاده می کند که در مدل نوکیا N95 نیز وجود داشت . بعضی از گزینه های موجود شامل تنظیم دستی رنگ سفید ، حساسیت ISO ، تعادل نور دهی و تنظیمات کنتراست است .

do2.jpg do1.jpg

جلوه های ویژه مختلف نیز وجود دارد که شامل سایه رنگ ها می باشد . از خطوط شطرنجی می توان برای نمایاب استفاده کرد تا در کادر بندی به کاربر کمک کند و همچنین با قراردادن سوژه روی خطوط یا نزدیک آنها می توان تصاویر زیبا و حرفه ای ایجاد کرد . دوربین از قابلیت geotagging برخوردار است که با ویدئوها نیز کار می کند . کیفیت تصاویر در دوربین نوکیا 6220 کلاسیک رضایت بخش است .

do4.jpg do3.jpg

این گوشی در وضوح VGA در 30 fps فیلمبرداری می کند . کیفیت ویدئوها در حد عالی است و کاربر از مشاهده ویدئو در 6220 کلاسیک لذت می برد . ویدئوها در فرمت MPEG-4 ضبط می شوند و دارای تنظیم دستی یا اتوماتیک رنگ سفید می باشند . سایر ویژگی های موجود شامل حالت شب و جلوههای ویژه رنگ است . ویدئوها در این کیفیت حافظه زیادی را اشغال می کنند . یک دقیقه از فیلم حدود 20 MB از حافظه را پر می کند .

سایر امکانات :

نوکیا 6220 کلاسیک دارای گالری FP2 می باشد اگرچه گالری فاقد ویژگی های موجود در گوشی های سری N است که به Feature Pack2 مجهز می باشند . گالری در این گوشی با حالت مشاهده سه بعدی و نمایش اسلاید همراه نیست . امکان انتخاب بین حالت عمودی و افقی وجود ندارد و بنابراین تمامی تصاویر در حالت افقی نشان داده می شوند . کاربر می تواند تا 8 برابر در تصاویر زوم کند . بطور کلی مرور و جستجو در تصاویر و همچنین بزرگنمایی آنها از سرعت کافی برخوردار است و مرور در تصاویر بزرگ نیز بدون وقفه انجام می گیرد .

sa1.jpg sa22.jpg

گزینه های ارتباطی از مزایای تلفن های هوشمند محسوب می شوند . نوکیا 6220 کلاسیک به انواع ارتباطات شبکه مجهز است که از میان آنها می توان به GPS ، EDGE و نسل سوم با HSDPA اشاره کرد . برای انتقال داده علاوه بر کارت حافظه می توان از USB و بلوتوث 2.0 نیز استفاده کرد . این گوشی فاقد Wi-Fi است .
جستجو دراینترنت با نوکیا 6220 کلاسیک تجربه خوبی را در اختیار کاربر قرار می دهد . پردازش صفحه با سرعت انجام می گیرد و صفحات وب را بخوبی روی صفحه نمایش جا می دهد . مکان نمای مجازی ماوس از مزایای مرورگر محسوب می شود که کنترل آن آسان است و بخوبی کار می کند ، اگرچه بخوبی مرورگر در مدل INNOV8 سامسونگ نیست. یک نقشه کوچک را می توان فعال کرد تا در جستجوی سایت های بزرگ به کاربر کمک کند . میزان زوم به آسانی قابل تنظیم است . مرورگراز فلش و جاوا پشتیبانی می کند . تنها مشکل اندازه کوچک صفحه نمایش است که به کاربر امکان نمی دهد از کوچکترین اندازه فونت استفاده کند و بخش بزرگتری از صفحه وب را روی صفحه نمایش داشته باشد .

sa3.jpg sa2.jpg

مهارت های مدیریت زمان در تلفن های هوشمند نوکیا از اهمیت بسیاری برخوردار است . نوکیا 6220 کلاسیک نیز دارای یک بسته پیچیده از مدیریت اطلاعات شخصی ( PIM ) است . تقویم دارای سه حالت مشاهده است که شامل ماه ، هفته و روز می باشد . چهار نوع رویداد موجود در تقویم عبارتند از قرار ملاقات ، یادداشت سالروز و To-Do . هر رویداد دارای زمینه های خاص خود است و برای بعضی از آنها می توان یک آلارم را در زمان تعیین شده فعال کرد تا بصورت یادآوری عمل کند .


sa6.jpg sa5.jpg sa4.jpg

mobile office نیز بخوبی کار می کند و با نرم افزارهای از پیش نصب شده می تواند فایل های PowerPoint , Excel , Word و PDF را بطور بی سیم باز کند . با این نسخه Quick office نمی توان مستندات را ویرایش کرد و به این منظور باید نرم افزار کامل را در مرکز دانلود نوکیا خریداری کنید. نرم افزار ZIP manager نیز وجود دارد که امکان استخراج فایل های آرشیوی از گوشی رافراهم می کند .


sa10.jpg sa9.jpg sa8.jpg

از سایر نرم افزارهای سازماندهی و مدیریت زمان می توان به مبدل واحد ، ماشین حساب و ضبط صوت و همچنین نرم افزار یادداشت اشاره کرد . نرم افزار آلارم شامل آلارم های بسیاری است که دارای نام ، روز فعالیت و الگوی تکرار خاص خود است .


sa14.jpg sa13.jpg sa12.jpg

نوکیا 6220 کلاسیک دارای گیرنده GPS با کارایی عالی است . قفل شدن آن در شروع کار حدود یک دقیقه زمان می برد . کاربر همچنین می تواند ویژگی داخلی A-GPS را فعال کند تا این زمان را کاهش بدهد . در صورت استفاده از A-GPS هزینه انتقال داده محاسبه می شود . گیرنده داخلی GPS با نرم افزار Nokia Maps کار می کند که این نرم افزار یکی از دقیق ترین نقشه ها را ارائه می دهد . بعلاوه این نرم افزار رایگان است و استفاده از آن آسان می باشد .


sa18.jpg sa17.jpg sa16.jpg

ویژگی راهنمایی صوتی مرحله به مرحله بصورت سه ماهه رایگان همراه برنامه ارائه می شود . نرم افزار Nokia Maps دارای منوی مناسبی است و مسیرهای آن را به راحتی می توان تنظیم کرد . در عوض مسیرها و جاده های پرتردد می توان از تونل و مترو استفاده کرد . کاربر در انتخاب مسیر می تواند کوتاهترین و سریعترین راه را انتخاب کند . از این نرم افزار برای تعیین مسیر در پیاده روی نیز استفاده می شود . همچنین می توان گیرنده GPS آن را غیر فعال کرد و از تلفن بعنوان یک نقشه الکترونیک استفاده نمود . در این گوشی سه بازی به نام Marbel وجود دارد و کاربر می تواند بازی های بیشتری را از اینترنت دانلود کند .

sa21.jpg sa20.jpg


مطالب مشابه :


بررسی نوکیا 6220 کلاسیک

بررسی نوکیا 6220 کلاسیکنرم افزار Nokia Maps با مجوز سه ماهه برای راهنمای صوتی رایگان .
قیمت وبررسی گوشی نوکیا 6220

نرم افزار Nokia Maps با مجوز سه ماهه نوکیا 6220 کلاسیک همچنین دارای ویرایشگر اختصاصی
بررسی نوکیا 6220 کلاسیک :

نوکیا 6220 کلاسیک را می توان کلید My Own طبق پیش فرض در ارتباط با نرم افزار Maps است اما می
دانلود نرم افزار Power MP3 Player برای گوشی های نوکیا - S60V3 و V5

گوشی نوکیای خود را میتوانید از بخش نرم افزار نوکیا S60v3 دریافت روی نوکیا 6120 و 6220 کلاسیک.
تایمر شمارش معکوس برای گوشی های نوکیا سری شصت ویرایش پنجم s60,v5

تحت Java و Symbian در بازار نرم افزار نوکیا در دسترس نوکیا ۶۳۰۳i کلاسیک : نوکیا 6220,
برنامه های نصبی تلفن همراه

نرم افزار Killer Mobile Total Recall v3.2.0 یکی از قوی ترین نوکیا : 5700/5320Xpress Music 6110/ 6120/ 6121/ 6210Navigator/ 6220/ 6290
برچسب :