دكوراسيون منزل

>>براي زيباتر كردن دكوراسيون منزل از چه رنگهايي استفاده كنيم؟


با رنگ هاي زنده بيشتر آشنا شويم

رنگ هاي زنده همواره رنگ هايي دوست داشتني هستند. اين رنگ ها به نحوي اغراق آميز جاذب نگاه و توجه بيننده هستند و هرگز از نظر بيننده دور نمي مانند. رنگ هاي زنده اي كه انرژي و هيجان در فضا مي پراكنند و براي افرادي كه دوست دارند هر روز صبح در فضايي پر انرژي و سرزنده چشم بگشايند و روزشان را با هيجان و سرزندگي آغاز كنند ايده آل هستند.

از آنجا كه اغلب ما بيشتر با رنگ هاي خاموش و خنثي در محيط زندگي مأنوس هستيم به كارگيري اين رنگ ها نيازمند جسارت است. اما چنانچه اين رنگ ها را در تركيبي مناسب به كار گيريد اين جسارت بي پاداش نخواهد ماند و نتيجه فضايي درخشان، زيبا و فوق العاده جذاب خواهد بود. پيش از انتخاب چنين پالت رنگي براي فضاي منزلتان به سليقه خود نيز توجه كنيد زيرا براي بسياري از مردم زندگي در چنين فضاهاي رنگيني براي مدت طولاني ممكن است آزار دهنده باشد. يكي از روش هاي ارزيابي سليقه واقعي شما در انتخاب رنگ دقت در كمد لباس هاي شماست. اگر لباس هاي كمد شما از رنگ هاي بـِژ، كرم، قهوه اي و سياه و سفيد است و يا از ساير رنگ هاي خنثي و ملايم تشكيل شده است در فكر استفاده از رنگ هاي زنده در فضاي منزلتان نباشيد. چون خيلي زود از آنها خسته مي شويد اما اگر در ميان لباس هايتان رنگ هاي شادي مثل قرمز، نارنجي و بنفش زياد به چشم مي خورند احتمالاً از زندگي در فضايي با دكوراسيون برگرفته از رنگ هاي زنده لذت خواهيد برد.

از نگاه طراحان دكوراسيون داخلي ، رنگ هاي زنده داراي ويژگي هاي فوق العاده اي هستند كه مي تواند ويژگي هاي حاكم بر يك فضا را تنها با چند قوطي رنگ تغيير دهد.

پس از آن كه از تمايل و علاقه خود نسبت به اين پالت رنگي مطمئن شديد نوبت به انتخاب رنگ هاي خاصي مي رسد كه در اين گروه مي پسنديد. هنگام انتخاب پالت رنگ هاي زنده بايد به خاطر داشته باشيد كه انتخاب اين گروه به معني به كارگيري اين رنگ ها در سطوح بزرگ مثل ديوارهاست كه بلافاصله كاراكتر و حالت يك اتاق را دستخوش تغييري چشمگير مي سازد و نه تنها به معني استفاده از يك كاناپه قرمز يا قفسه سبز در گوشه اي از يك اتاق نيست بلكه احاطه شدن در فضايي آكنده از رنگ هاي زنده و شاد در كليه جوانب يك اتاق است.

فضاهايي كه با رنگ هاي زنده آراسته مي شوند نياز به نور فراوان دارند، به ويژه نور طبيعي. در شب نيز نور چراغ هاي هالوژن براي چنين فضاهايي مناسب تر است. ممكن است تصور كنيد كه پالت رنگ هاي زنده فقط براي اتاق هاي بزرگ مناسب است در اين صورت در اشتباه هستيد. يك اتاق بسيار كوچك نيز مي تواند با رنگ هاي زنده از نمايي ويژه برخوردار شود حتي اگر اين رنگ ها رنگ هايي تيره باشند مثل آبي نيلي يا حتي سياه. نكته جالب توجه ديگر درباره پالت رنگ هاي زنده اين است كه شما مي توانيد اين رنگ ها را در دكوراسيوني كاملاً مدرن و يا در دكوراسيون هاي سنتي و قديمي با موفقيت به كار بگيريد.

از آنجا كه قدرت و ويژگي رنگ هاي زنده در سطوح رنگي بزرگ و ساده است هنگام كار با اين پالت رنگي نيازي به استفاده از بافت اضافي بر روي ديوارها يا باقي سطوح وجود ندارد. در حقيقت در چنين دكوراسيوني هرچه سطح صاف تر و يك دست تر باشد نماي زيباتري خواهد داشت ديوارهايي كه با رنگ هاي زنده پوشانده مي شوند بايد از زيرسازي بسيار خوبي برخوردار باشند همه چيز در اتاق پيرو رنگ ديوارهاست و در طراحي يك دكوراسيون با اين مجموعه رنگي ديوارها نقطه شروع هستند و سپس بايد اين رنگ ها در ساير اجزاي اتاق تكرار شوند. تكرار اين رنگ ها در اجزاي دكوراسيوني، اين رنگ ها را تكميل مي كند و به حداكثر ميزان خود مي رساند. در گروه رنگ هاي زنده ، تضاد رنگي و كنتراست هاي شديد نقشي اساسي ايفا مي كنند و نتيجه اي جذاب و چشمگير مي آفرينند چنان كه تيره ترين سياه در كنار درخشان ترين رنگ سفيد يكي از تركيب هاي ويژه اين گروه است. همچنين اتاق هايي كه با اين رنگ ها تزيين مي شوند بايد متشكل از دكوراسيوني ساده با اجزايي معدود باشند. شلوغ كردن چنين فضايي با وسايل تزييني متعدد از تأثير مورد نظر رنگي خواهد كاست.

رنگ هاي زنده گرم جذاب ترين رنگ ها در اين گروه هستند. سرخابي، نارنجي تند و زرد درخشان از گرم ترين رنگ هاي اين پالت رنگي هستند كه در كنار يكديگر يا هر يك به تنهايي همراه با سياه چنان پرانرژي هستند كه احساس واقعي از هيجان را در بيننده زنده مي كنند. جالب است بدانيد اين رنگ ها حتي رنگ سياه را نيز تحت الشعاع قرار مي دهند و سياه در واقع همچون قابي اين رنگ ها را كه از خودش قوي تر هستند در برمي گيرد چنان كه در كمتر رنگي چنين ويژگي وجود دارد. اين رنگ هاي گرم و تند در كنار سفيد خالص نيز جذاب و زيبا خواهند بود آن هم با نمايي تميز كه حس پاكي و طراوت را به بيننده القا مي كند. در حالي كه كمي رنگ طلايي جذابيت اين تركيب را دوچندان خواهد كرد. به كارگيري تزيينات فلزي طلايي و نقره اي بر درخشش و زيبايي رنگ هاي اين پالت مي افزايد.

رنگ قرمز در اين گروه رنگي درخشان و برجسته است كه از بارزترين ويژگي هاي اين گروه رنگي است. بسياري از مردم از به كارگيري اين رنگ در دكوراسيون پرهيز دارند اما كمتر رنگي مي تواند هيجاني برابر با تأثير اين رنگ ايجاد كند. تأثيرات اين رنگ چنان چشمگير و قوي هستند كه حتي نيازي به در برگرفتن سطوح بزرگي مثل ديوارها نيست. تنها به كارگيري آن در بخش هايي از دكوراسيون يك اتاق تأثير به سزايي در نماي آن خواهد داشت. استفاده از رنگ قرمز در قالب اجزاي دكوراسيوني مانند گل ها، فرش و يا انواع قاب عكس و از اين قبيل ، روشي مناسب براي معرفي اين رنگ قوي در يك دكوراسيون است.

قرمز در كنار سياه يا خاكستري نمايي جذاب مي يابد و همراه با سبز و كمي نقره اي نيز تأثيري خاموش تر خواهد داشت اما اين رنگ چنان قوي و تأثيرگذار است كه همواره بيشترين اثر را بر بيننده دارد. آگاهي از تأثيرهاي رنگ قرمز بر روي فضاي يك اتاق مي تواند سودمند باشد. به عنوان مثال رنگ قرمز در واقع مقداري از نور محيط را جذب مي كند از اين رو بايد اتاق مورد نظر براي دكوراسيوني با اين رنگ از نور كافي برخوردار باشد. همچنين ديوارهايي به رنگ قرمز جلوتر از فاصله واقعي خود به نظر مي رسند و موجب مي شوند اتاق كوچك تر به نظر برسد به همين دليل استفاده از اين رنگ براي ديوارهاي اتاقي با ابعاد كوچك مناسب نيست بلكه در چنين فضاهايي اگر به جاي رنگ آميزي ديوارها با رنگ قرمز از اين رنگ در سطوح كوچك تري مثل قاب پنجره ها و درهاي اتاق بهره بگيريم نتيجه بهتري در بر خواهد داشت و به اين ترتيب بدون قرباني كردن فضا ، از تأثيرهاي مثبت اين رنگ بهره مند خواهيد شد


دکوراسيون زرد- آبي

براي داشتن يک اتاق رنگين، لازم است با روان‌شناسي رنگ‌ها و تأثير متقابل رنگ‌ها بر يکديگر آشنا باشيد. چرخه رنگ کمک مي‌کند که در رنگ‌آميزي اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌هاي ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهيزيد. استفاده از اين چرخه را- که بسيار هم آسان است- ياد بگيريد تا بتوانيد در يک آن تشخيص دهيد که چه رنگ‌هايي با يکديگر سازگارند. در خلال معرفي اتاق‌ها، توضيحات جامع‌تري درباره ي رنگ خواهيم داد.

رنگ‌هاي مکمل (رنگ‌هايي که در چرخه ي رنگ درست مقابل هم قرار گرفته‌اند) بيش‌ترين تأثير را بر يکديگر مي‌‌گذارند. رنگ زرد پرانرژي که در اين اتاق (عکس بالا - براي بزرگ شدن عکس بر رويش کليک کنيد ) استفاده شده در محيط احساس سرخوشي ايجاد کرده است. سپس فضا با رنگ‌مايه‌هاي گوناگون بنفش و آبي مطبوع‌تر شده است.

بنفش تيره سرد، با اين که با زرد تند به‌شدت در تضاد است، آن را آرام‌تر نيز مي‌کند و فضاي رنگارنگ چشم‌گيري پيش روي مي‌نهد که زندگي در آن لذت‌بخش است.

اين اتاق از طيف وسيع رنگ بنفش تشکيل شده است: از بنفش خيلي کم‌رنگ موکت تا رنگ بنفش ميز و بنفش تيره پرده‌ها، که با قرار گرفتن در کنار رنگ زرد، پيوندي از دو رنگ کليدي به دست داده‌اند.

کاناپه پارچه‌اي که با رنگ بنفش تيره مايل به آبي پوشيده شده، آن‌قدر پررنگ است که با ديوارهاي زرد در تعادل باشد. کوسن‌ها با رنگ ياسي و صورتي و طرح چهل تکه‌شان، کيفيت رنگي محيط را ارتقا مي‌بخشند.

پرده‌ها، دوخت مدرني دارند و از ميله استيل آويزان شده‌اند. در اتاقي که ديوارها و مبلمان رنگ‌آميزي متضاد دارند، بهترين گزينه براي پوشش پنجره‌، پرده‌هاي بلند است که مي‌تواند براي امتداد دادن رنگ ثانوي تا سقف استفاده شود. قرار گرفتن پرده در کنار ديوار، اين تأثير را شديدتر مي‌کند.


دکوراسيون آبي - نارنجي

براي داشتن يک اتاق رنگين، لازم است با روان‌شناسي رنگ‌ها و تأثير متقابل رنگ‌ها بر يکديگر آشنا باشيد. چرخه رنگ کمک مي‌کند که در رنگ‌آميزي اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌هاي ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهيزيد. استفاده از اين چرخه را- که بسيار هم آسان است- ياد بگيريد تا بتوانيد در يک آن تشخيص دهيد که چه رنگ‌هايي با يکديگر سازگارند. در خلال معرفي اتاق‌ها، توضيحات جامع‌تري درباره ي رنگ خواهيم داد.

در يک اتاق بزرگ مي‌توان از تقابل رنگ‌هاي مهيج به‌گونه‌اي کار آمد استفاده کرد، در حالي که ممکن است همين تضاد رنگي در يک اتاق کوچک ، خيلي شلوغ به نظر برسد.

آبي و نارنجي رنگ‌هاي مکملي هستند که در چرخه ي رنگ، کاملاً مقابل يکديگر قرار گرفته‌اند.و مي‌توانند ترکيبي بسيار هماهنگ را به دست دهند.

در عکس بالا ، فرم نيم‌دايره و رنگ نارنجي تند ديوار شومينه، راه حل مبتکرانه‌اي براي افزودن رنگ و فرم، به ديوار بسيار بزرگ پشت آن است. موکت خوش نقش با مرکزيت رنگ زرد، حس گرما را در کف اتاق پخش مي‌کند. در اين اتاق‌نشيمن از پرده‌هاي طرح‌دار با سه رنگ تند استفاده شده که در ضمن به‌صورت واحدهاي رنگي مشخصي هستند که بيش‌ترين تأثير را در فضا مي‌گذارند.

شکل مستطيلي و رنگ‌هاي تند، اثر متقابل بر يکديگر را تشديد مي‌کنند.

شکل‌هاي مدرن کارآيي خوبي در اتاق‌هاي بزرگ دارند. مبل‌هاي بسيار بزرگ اين اتاق، با انحناي ظريف و زيبا، در کنار ديوار نارنجي نيم‌دايره و حالت نامنظم ميز وسط، به فضاي نشيمن شکل مي‌‌دهند و ديد را متمرکز مي‌کنند. در اين جا هنر تقسيم‌بندي يک فضاي بزرگ و تبديل آن به يک مکان مناسب براي زندگي، به‌ وضوح ديده مي‌شود. آجرهاي شيشه‌اي ، پارتيشن زيبايي به‌وجود مي‌آورند که در عين حال هيچ مزاحمتي براي ورود نور به داخل ايجاد نمي‌کند. از اين ديوار شيشه‌اي براي پوشاندن در جلويي و قسمت ورودي خانه استفاده شده است.


 

دکوراسيون آبي -صورتی

براي داشتن يک اتاق رنگين، لازم است با روان‌شناسي رنگ‌ها و تأثير متقابل رنگ‌ها بر يکديگر آشنا باشيد. چرخه ي رنگ کمک مي‌کند که با پرهيز از حدس و گمان، در رنگ‌آميزي اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌هاي ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهيزيد. استفاده از اين چرخه را- که بسيار هم آسان است- ياد بگيريد تا بتوانيد در يک آن تشخيص دهيد که چه رنگ‌هايي با يکديگر سازگارند. در خلال معرفي اتاق‌ها، توضيحات جامع‌تري درباره رنگ خواهيم داد.

در طرح بالا ، استفاده از دو رنگ متضاد روشن در اتاقي بزرگ، تأثير بصري شگرفي بر جاي مي‌گذارد، به نحوي که تا مدت‌ها و شايد هم هرگز، اين طرح زيبا را فراموش نکنيم. طرح‌هاي مواج مدرن و دو رنگ زنده ي آبي و صورتي تند، منظره‌اي متفاوت و نو پديد آورده است. براي بيش‌ترين تأثير ممکن، آبي و صورتي در مقادير مساوي به کار گرفته شده‌اند. اين دو رنگ نيز بر روي چرخه ي رنگ تقريباً روبه‌روي يکديگر قرار مي‌گيرند، اما تضادشان بسيار دلنشين است. روي ديوار صورتي رنگ کناري، با جابه‌جايي پرده، رنگ صورتي در طول پنجره ادامه پيدا مي‌کند.

دايره‌هاي آبي و صورتي روي ديوار، گذشته از اين که فضاي يکدست آبي را مي‌شکنند، بر تضاداين دو رنگ نيز تأکيد مي‌کنند.

استفاده از زمينه‌هاي رنگي تند براي مبلمان و اسباب و اثاثيه، طرح را جسورتر مي‌کند و توجه بيش‌تري را به سمت شکل‌هاي فرم‌دار معطوف مي‌نمايد. منحني‌هاي مدرن در مبل و کاناپه با فرمي غيرمتداول، قالب‌هاي سنتي طراحي مبلمان را مي‌شکند. با افزودن يک قفسه ي چرخ‌دار، با قاب براق از جنس کروم، محيط کاملاً مدرن و امروزي شده است.

صورتي‌هاي زنده به کار رفته در کرکره غلتکي و پرده جمع شو چنان پنجره را قاب گرفته‌اند که در اين نمايش رنگ‌ها، نقش در خور توجهي ايفا مي‌کنند. پارچه ي‌ نازک پرده به نور طبيعي امکان ورود مي‌‌دهد و اجازه نمي‌دهد رنگ‌هاي تند مانع از ورود نور و تاريکي بيش از حد اتاق شوند.  


دکوراسيون زرد - نارنجي

براي داشتن يک اتاق رنگين، لازم است با روان‌شناسي رنگ‌ها و تأثير متقابل رنگ‌ها بر يکديگر آشنا باشيد. چرخه ي رنگ کمک مي‌کند که در رنگ‌آميزي اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌هاي ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهيزيد. استفاده از اين چرخه را- که بسيار هم آسان است- ياد بگيريد تا بتوانيد در يک آن تشخيص دهيد که چه رنگ‌هايي با يکديگر سازگارند. در خلال معرفي اتاق‌ها، توضيحات جامع‌تري درباره ي رنگ خواهيم داد.

رنگ‌هاي تند، مبل‌هاي کوتاه و راحت، و سقف پارچه‌اي چادري را تنها مي‌توان به سبک مراکشي نسبت داد. اگر مايليد درون يک اتاق سرد محيطي به گرمي آفتاب سوزان صحرا پديد آوريد، اين طرح براي شما تدارک ديده شده است.

براي داشتن يک محيط گرم و هيجان‌انگيز، به دنبال رنگ‌هاي طبيعي موجود در مناطق حاره‌‌اي باشيد؛ مثل رنگ‌هاي شن و سفال و رنگ ادويه‌ها مانند زغفراني، دارچيني و زنجبيلي. اين رنگ‌ها همه بر روي چرخه ي رنگ در يک‌سو قرار مي‌گيرند.

کوسن‌ها و رواندازهايي با ترکيب اين رنگ‌ها انتخاب کنيد و کف‌پوشي با جنس زمخت، مثل چوب پرداخت نشده يا موزاييک سفالي‌رنگ، برگزينيد تا با رنگ لوازم هماهنگي پيدا کند. دوختن نوارهاي رنگي و قيطان‌هاي طلايي روي قاليچه‌ها و کوسن‌ها به اين سبک تکامل مي‌بخشد.

کاناپه‌اي کوتاه با رواندازهاي نقش و نگاردار و کوسن‌هاي راه راه، يک نقطه ي مرکزي دنج و راحت و دلکش به‌وجود مي‌آورد.

از پارچه‌هايي که بافت طبيعي درشت دارند، مثل کتان و کنف پرداخت نشده، در کنار ابريشم لطيف و گران‌بها استفاده کنيد.

جلوي مبل يک ميز کوتاه قهوه‌خوري بگذاريد و کف اتاق به‌صورت پراکنده بالشتک‌هاي بزرگ قرار دهيد. تزيينات پارچه‌اي را تنها به کاناپه محدود نکنيد. با پارچه‌اي بلند و عريض سايه‌ياني درست کرده آن را در طول سقف نصب کنيد و امتداد آن را بر روي ديوار پشت کاناپه رها سازيد. به اين ترتيب حالتي مانند چادر عرب‌هاي باديه‌نشين فراهم مي‌آوريد. در ضمن، هر زمان که از اين طرح خسته شديد، به‌‌راحتي مي‌توانيد اين پارچه را (که به مثابه سقف و ديوار خيمه شماست!) جمع کنيد و کنار بگذاريد. منظره اتاق را با اشياي تزييني نقره‌اي و شمع‌هاي فانوسي طلايي و چراغ‌هاي نفتي تکميل کنيد و فضايي شاعرانه و پر احساس به‌وجود آوريد.
 


N1207742218.jpg N1207742138.jpg N1207742089.jpg N1207742065.jpg N1207742005.jpg N1207741968.jpg

آشپزخانه شماره 17

آشپزخانه شماره 16

آشپزخانه شماره 15

آشپزخانه شماره 14

آشپزخانه شماره 13

آشپزخانه شماره 9

N1207741858.jpg N1207741689.jpg N1207741674.jpg N1207741613.jpg N1207741307.jpg N1207741271.jpg

آشپزخانه شماره 12

آشپزخانه شماره 11

آشپزخانه شماره 10

آشپزخانه شماره 8

آشپزخانه شماره 7

آشپزخانه شماره 6

N1207741225.jpg N1207741152.jpg N1207741008.jpg N1207740978.jpg N1207740956.jpg  

آشپزخانه شماره 5

آشپزخانه شماره 4

آشپزخانه شماره 3

آشپزخانه شماره 2

آشپزخانه شماره 1

 


مطالب مشابه :


آموزش استفاده از ورق طلا

نقوش طلايي حاصل، بايستي از حداقل صفحات 25% ميليمتر (0/000Inc) برخوردار باشند. البته با توجه به
طراحی داخلی

شويد که گل هاي طلايي با راحتي، به جاي مبل هاي استيل و عده‌اي نيز عكس اين
نکات فنی دکوراسیون داخلی

قرمز گلدار طلايي قرار دهيد و عده‌اي نيز عكس اين كه از مبل‌هاي استيل در اتاق
هال و پذیرایی

اگر مثلا روي مبل سبز روشن خود ، كوسن هاي قرمز گلدار طلايي به عكس ، فضا را مبل هاي استيل
طراحی داخلی

شويد که گل هاي طلايي با و عده‌اي نيز عكس اين كه از مبل‌هاي استيل در اتاق
براي زيباتر كردن دكوراسيون منزل از چه رنگهايي استفاده كنيم؟ قسمت دوم

در حالي كه كمي رنگ طلايي پرده‌ها، دوخت مدرني دارند و از ميله استيل مبل‌هاي
دكوراسيون منزل

در حالي كه كمي رنگ طلايي پرده‌ها، دوخت مدرني دارند و از ميله استيل مبل‌هاي
رمان جايى كه قلب آنجاست 2

.در واقع من همان الهام بيست و سه سال پيش بودم منتهي الهامي با موهاي طلايي مبل بلند شد و
رمان بگذارامین دعایت باشم(5)

سمت ميز بزرگ وسط مبل هاي استيل ميداد و اون ساقه طلايي از صبح عكس شخصيت
برچسب :