حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت صنعت نفت بازنگری می‌شود

باوجود آنکه قرار است در گام نخست پس از تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به مدت موقت، خقوق و مزایا مطابق قرارداد پیمانکاری افراد پرداخته شود، برخی منابع مطلع از برنامه‌ریزی برای بازنگری حقوق این دسته از کارکنان در گام بعدی خبر داده‌اند.

به گزارش خبرنگار پانا نیوز، به‌منظور ساماندهی 160 هزار نفر نیروی پیمانکاری صنعت نفت، با موافقت رستم قاسمی وزیر نفت مقرر شده تا با بخشی از نیروهای واجد شرایط از ابتدای فروردین امسال قرارداد مستقیم با عنوان مدت موقت امضا شود و باقی کارکنان با حمایت وزارت نفت در قالب تعاونی به فعالیت خود ادامه دهند.

در این خصوص کریم سلحشور معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت پیش‌تر درباره نحوه تعیین حقوق و دستمزد افرادی که قراردادهای مستقیم با آن‌ها منعقد می‌شود، تاکید کرده بود: به دلیل پیچیدگی‌های بسیار از جمله اینکه فرمول‌ پرداخت‌ پیمانکاران را در اختیار نداشتیم و اگر هم به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کردیم به طور قطع تعدادشان بسیار زیاد بود، تصمیم گرفتیم میزان حقوق و دستمزد را در مرحله نخست تغییر ندهیم.

وی ادامه داد که به این ترتیب برای این که حقی از کسی ضایع نشود، در مرحله نخست و ابتدای قرارداد، فرد همان حقوقی را دارد که طبق قرارداد گذشته‌اش دریافت می‌کند.

پیگیری‌های خبرنگار پانا نیوز حاکی از آن است که در این رابطه دستورات ابلاغی وزارت نفت در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به طور دقیق در چهار شرکت اصلی و شرکت های تابعه در حال اجرا است.

یکی از مدیران منابع انسانی شرکت‌های اصلی وزارت نفت دلیل پرداخت حقوق موجود در قراردادهای پیمانکاری افراد را نبود آمار دقیق از تعداد پیمانکاران واجد شرایط قرارداد مدت موقت دانست و به خبرنگار پانا نیوز گفت: به این ترتیب وزارت نفت بر آن شد تا در گام نخست حقوق و مزایای قراردادهای پیکانکاری را به افراد دهد تا حقی از کسی پایمال نشود ولی قرار است با مشخص شدن تعداد دقیق کارکنان ساماندهی شده، با تعیین فرمولی حقوق آنها بازنگری شود.

این مقام مسئول درخصوص پرداخت پاداش و مزایایی نظیر آنچه کارکنان قرارداد مدت معین دریافت می‌کنند، اعلام کرد: براساس برنامه‌های موجود وزارت نفت، به نظر می‌رسد با امضای قراردادها و دریافت اطلاعات دقیق‌تر از تعداد افراد واجد شرایط قرارداد مدت موقت و نیز شرایط حقوقی آنها، در آینده و در گام‌های بعد پرداخت مزایا نیز انجام شود.

به گفته این مقام مسئول، کارکنان مناطق عملیاتی که در شرایط سخت کاری قرار دارند در اولویت برنامه‌های وزارت نفت خواهند بود.

پس از بررسی‌های مختلف و ایجاد راهکارهای گوناگون برای ساماندهی و نبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری سرانجام در اسفند ماه سال گذشته قرار شد در صنعت نفت نیروهای پیمانکاری فوق دیپلم و بالاتر با حداقل یک سال سابقه، همچنین نیروهای دیپلم با حداقل 10 سال سابقه کاری که واجد شرایط تبدیل وضعیت هستند، از شرایط پیمانکاری به قرارداد مستقیم و مدت موقت تغییر وضعیت پیدا کنند.

منبع : پانا نيوز


مطالب مشابه :


اسامي مديران و كارمندان نمونه صنعت نفت در سال 89

نفت - اسامي مديران و كارمندان نمونه صنعت نفت در سال 89 - اخبار نفت و انعكاس مشكلات پرسنل نفت
قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت

قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت ماده1ـ وزارت نفت به منظور تحقق سياستهاي كلي نظام جمهوري
معاون سازمان و رئیس حراست شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد.

سایت منابع انسانی وزارت نفت. از چشم انداز مصوب حراست صنعت نفت و برنامه های مصوب آن
كسب رتبه سوم رشته ترتيل مسابقات قرآن كاركنان حراست وزارت نفت توسط پتروشيمي پارس

دوست من - كسب رتبه سوم رشته ترتيل مسابقات قرآن كاركنان حراست وزارت نفت توسط پتروشيمي پارس -
فعالیت حراست شرکت های مستقر در عسلویه یکپارچه سازی می شود

سايت اطلاع رساني وزارت نفت. یکپارچه سازی فعالیت حراست های صنعت نفت مستقر در منطقه
اسامی مديران و کاركنان نمونه صنعت نفت اعلام شد

محمد حسین دانشفر رئیس حراست شرکت ملی نفت **کارمندان نمونه ستاد وزارت نفت.
2 بخشنامه جدید برای حل مشکلات کارکنان

نفت - 2 بخشنامه جدید برای حل مشکلات کارکنان - اخبار نفت و انعكاس مشكلات پرسنل نفت nafti.blogfa.com
‌قانون نفت

وزارت نفت موظف است براي تأمين حفاظت و حراست از منابع و وزارت نفت مكلف است نسبت به
حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت صنعت نفت بازنگری می‌شود

تبديل وضعيت نيروهاي پيمانكاري وزارت نفت - حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت صنعت نفت بازنگری می
انتخاب شهرداران شبستر و کوزه کنان

همچنین استخدام چندین بازنشسته در مقام حراست وزارتخانه معاون امور بین الملل وزارت نفت
برچسب :