روند اشتغالزایی در سامانه ملی رصد ثبت اشتغال قابل پیگیری است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
روند اشتغالزایی در سامانه ملی رصد ثبت اشتغال قابل پیگیری است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص صحت آمار اشتغالزایی سال جاری گفت: مشخصات یک میلیون نفری که در شش ماهه نخست شاغل شده‌اند در سامانه ملی رصد وجود دارد.
به گزارش سرویس اقتصادی برنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،"محمدحسین فروزان‌مهر" تاکید کرد: این مشخصات شامل 35 رکورد اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، شغل، نشانی منزل، نشانی کارگاه، نوع محصول تولیدی، کدملی، کد بیمه‌ای و... است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص صحت آمار اشتغالزایی سال جاری گفت: مشخصات تک تک یک میلیون نفری که در شش ماهه نخست سال جاری شاغل شده‌اند در سامانه ملی رصد وجود دارد.
وی ادامه داد: امکان ورود 10 هزار کاربر در یک لحظه در سامانه رصد وجود دارد.
به گفته معاون وزیر سامانه ملی رصد به منظور ثبت اشتغال ایجاد شده از سال جاری بطور کامل عملیاتی شد و تمام استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظفند که اطلاعات مربوط به اشتغالزایی را به صورت الکترونیکی در این سامانه وارد کنند.
وی تصریح کرد: با نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار مدیران ارشد اجرایی قرار گرفته است آنها می‌توانند در هر لحظه آمار اشتغال ایجاد شده در هر استان و شهرستان را ملاحظه کنند.
فروزان‌مهر توضیح داد: براساس قانون مجمع نمایندگان مجلس هر استان یک نفر را از بین خود به عنوان ناظر در کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال هر استان معرفی می‌کند و بدین ترتیب امکان نظارت نمایندگان مجلس بر فعالیت‌های مربوط به اشتغالزایی فراهم است.
وی خطاب به تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد به منظور شفاف‌سازی آمار مربوط به اشتغالزایی نام کاربری و رمز عبور سامانه رصد را در اختیار تمام نمایندگان مجلس قرار دهد تا آنها نسبت به راستی‌آزمایی آماری که در سامانه ثبت شده است اقدام کنند.
به نمایندگان مجلس رمز عبور سامانه رصد را می‌دهیم
پس از آن‌که رکورد اشتغالزایی در سال گذشته با ایجاد 6/1 میلیون شغل جدید شکسته شد، دولت برای سال جاری ایجاد 5/2 میلیون شغل را متعهد شد.
با گذشت شش ماه از سال جاری معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی هفته گذشته خبر ایجاد یک میلیون فرصت شغلی جدید را اعلام کردند.
بدین ترتیب با ایجاد 5/1 میلیون شغل دیگر در شش ماهه باقیمانده سال، وعده دولت در اشتغالزایی جامه عمل به خود خواهد پوشید. از اعلام خبر ایجاد یک میلیون شغل در شش ماهه نخست سال جاری برخی از کارشناسنان و نمایندگان مجلس خواستار ارائه مستندات این خبر شدند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس می‌توانند با ورود به سامانه رصد اسامی تمام شاغلین نیمه نخست سال 90 را ملاحظه و با شماره تلفن‌های آنها تماس بگیرند تا از صحت آمار اعلام شده اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حتی این آمادگی را نیز دارد که با برگزاری تورهای خبری به استان‌های مختلف، اطلاعات موجود را در اختیار خبرنگاران رسانه‌های گروهی قرار دهد تا آنها با تماس یا مراجعه حضوری به محل اشتغال نامبردگان در سایت رصد گزارش تهیه کنند.
فروزان مهر تصریح کرد: علاوه بر این نمایندگان مجلس می‌توانند با مراجعه به استانداری حوزه انتخابیه خود به سایت رصد دسترسی پیدا کرده و در آن جست وجو کنند.
نحوه دریافت آمار اشتغالزایی
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص نحوه دریافت اطلاعات مربوط به اشتغالزایی اظهار داشت: براساس تفاهمنامه‌ای که سال گذشته با استانداران و وزرا منعقد شده سهم هر یک از مدیران ارشد در ایجاد اشتغال مشخص شده است.
وی اضافه کرد: بر این اساس استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی هر یک به صورت جداگانه آمار اشتغال ایجاد شده در حوزه خود را در سایت رصد وارد می‌کنند.
فروزان مهر تأکید کرد: با توجه به این‌که سامانه رصد به صورت هوشمند طراحی شده امکان ثبت نام‌های تکراری در آن وجود ندارد.
به گفته وی برای جلوگیری از همپوشانی حوزه‌های مختلف سامانه با ثبت کدملی یا بیمه‌ای تکراری اجازه ثبت مجدد را به کاربر نمی‌دهد.
وی اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی در نیمه هر ماه میزان اشتغال ایجاد شده را گزارش می‌دهند و بر این اساس از طریق سامانه رصد امکان جست‌وجوی میزان اشتغالزایی، محل ایجاد شغل و زمان دقیق آن فراهم شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از مستندسازی کاغذی اطلاعات خبر داد و گفت: هر سه ماه یکبار تمام آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد پرینت گرفته می‌شود و سپس به تأیید شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری هر استان می‌رسد و بر این اساس علاوه بر ثبت الکترونیکی اطلاعات، نسخه مکتوب آن نیز در اسناد بایگانی می‌شود.
وی یادآور شد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال آمار اشتغالزایی کشور را اعلام می‌کند و تکیه وی بر اطلاعاتی است که استانداران و وزرا در اختیار وی قرار می‌دهند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: اشتغال ایجادشده در بخش مسکن به صورت برآوردی انجام می‌شود. بر این اساس به ازای هر 60 متر زیربنای ساخته‌شده، یک فرصت شغلی مستقیم و 25 صدم فرصت شغلی غیرمستقیم محاسبه می‌شود.
نیمه دوم سال، اشتغالزایی افزایش می‌یابد
فروزان مهر در پاسخ به این سوال که میزان اشتغالزایی در نیمه دوم سال جاری را چگونه پیش‌بینی می‌کند، اظهار داشت: بطور قطع میزان اشتغالی که در نیمه دوم سال ایجاد می‌شود بیشتر از شش ماهه نخست سال است.
وی توضیح داد: وقفه‌ای که در تخصیص بودجه در ابتدای سال جاری صورت گرفت، میزان اشتغالزایی را تحت تأثیر قرار داد ولی در نیمه دوم سال، مشکلات کمتر است و دوران رشد فزاینده‌ای را تجربه خواهیم کرد.
فروزان مهر تأکید کرد: با توجه به وضعیت بازار کار در کشور تا پایان سال نرخ بیکاری کاهش خواهد یافت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هم‌اکنون در آستانه اجرای سرشماری نفوس و مسکن قرار داریم و بطور حتم نتایج حاصل از آن نیز روند کاهش نرخ بیکاری را نشان خواهد داد.
وی با بیان این‌که محور دور چهارم سفرهای استانی اشتغال است، گفت: رئیس‌جمهور تمام موانع و مشکلات بر سر راه اشتغالزایی هر استان را در این سفرها برطرف می‌کند.
3سال دیگر نقطه اوج بازار کار فروکش می‌کند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح شرایط ویژه بازار کار تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد بیشترین ورودی نیروی کار به بازار هستیم که این وضعیت سابقه نداشته است.
وی اضافه کرد: تحولات جمعیتی باعث شده جوانان در یک دوره زمانی به متقاضیان اشتغال اضافه شوند که این موضوع مشکلات زیادی را برای برنامه‌ریزان به همراه داشته است.
فروزان مهر یادآور شد: تا سه سال آینده پیک بازار کار فروکش خواهد کرد و بدین ترتیب بسیاری از مشکلات دولت در بخش اشتغال مرتفع خواهد شد.
اختصاص 175 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی سال 90
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص نحوه تأمین منابع مالی مورد نیاز برای ایجاد 5/2 میلیون شغل جدید، اظهار داشت: براساس اسناد پشتیبان برنامه پنجم برای سال جاری 175 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به این‌که هربخش مسئول تأمین قسمتی از این اعتبار است، اضافه کرد: از این رقم 30هزار میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی، 30 هزار میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی، 50 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت، 30 هزار میلیارد تومان از طریق منابع خارجی فاینانس و 16 هزار میلیارد تومان از محل سرمایه‌گذاری شرکت‌ها از منابع داخلی خود تأمین می‌شود.
به گفته وی 6 هزار میلیارد تومان نیز از منابع یارانه تولید قانون هدفمندی یارانه‌ها تأمین خواهد شد.
فروزان مهر تأکید کرد: در حال حاضر به تدریج تخصیص منابع یاد شده در حال انجام است و تسهیلات بودجه‌ای و بانکی نیز به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.


مطالب مشابه :


5488 طرح اشتغال مددجويان كميته امداد در سامانه رصد به ثبت رسيده است

5488 طرح اشتغال مددجويان كميته امداد در سامانه رصد به ثبت رسيده است. مديركل کمیته امداد امام خميني (ره) گلستان گفت: در سال جاري تاكنون 5 هزار و 488 طرح اشتغال مددجويان اين نهاد در سامانه رصد به ثبت رسيده است. به گزارش اداره روابط عمومي و اطلاع ...
ثبت بيشترين طرح اشتغال در سامانه رصد توسط كميته امداد گاليكش

ثبت بيشترين طرح اشتغال در سامانه رصد توسط كميته امداد گاليكش. به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني كميته امداد امام خميني (ره) استان گلستان ، معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد گلستان اعلام نمود: كميته امداد گاليكش بيشترين ثبت طرح اشتغال ...
لزوم ثبت اشتغال تحقق يافته در سامانه رصد

اتفاقیه اکبری مقدم- لزوم ثبت اشتغال تحقق يافته در سامانه رصد مصيب عنابستاني سرپرست فرمانداري شهرستان فاروج در جلسه كارگروه ا شتغال و سرمايه گذاري شهرستان با بيان اين مطلب عنوان كرد: مسئولان بايد با دقت و شتاب بيشتري آمار اشتغال ...
1938 طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در سامانه رصد به ثبت رسید

1938 طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در سامانه رصد به ثبت رسید. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: تاکنون یک هزار و 938 طرح اشتغال مددجویان این نهاد در سامانه رصد به ثبت رسیده است. به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع ...
کسب رتبه 15 درثبت اشتغال در سامانه رصد استان توسط شهرستان جلفا!!!!!!!؟

جامع ترین اخبار منطقه آزاد ارس و جلفا - کسب رتبه 15 درثبت اشتغال در سامانه رصد استان توسط شهرستان جلفا!!!!!!!؟ - خبر،گزارش،تحلیل،دیدگاه.
سامانه رصد سال 91سمیرم

به گزارش ایرنا، 'سید مهدی قائم مقامی' روز چهارشنبه در نشست كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سمیرم اظهاركرد: تعهد ایجاد اشتغال این شهرستان سه هزار و 367مورد در سال جاری است. به گفته وی، برخی مراكز و نهادها مانند فنی و حرفه ای و راه و ...
قریب 70 در صد ازسهمیه تعهد اشتغال لارستان تحقق یافته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، در این جلسه ابتدا امیری فرماندار ویژه لارستان طی سخنانی گفت: تاکنون قریب 70 در صد ازسهمیه تعهد اشتغال شهرستان بزرگ لارستان در سال جاری تحقق یافته و در سامانه رصد اشتغال زایی استان ثبت ...
روند اشتغالزایی در سامانه ملی رصد ثبت اشتغال قابل پیگیری است

روند اشتغالزایی در سامانه ملی رصد ثبت اشتغال قابل پیگیری است معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص صحت آمار اشتغالزایی سال جاری گفت: مشخصات یک میلیون نفری که در شش ماهه نخست شاغل شده‌اند در سامانه ملی رصد وجود دارد. به گزارش ...
به گزارش آذرقلم، طاهری در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شبستر ضمن اشاره به عملکرد دستگاه های اجرایی در ثبت تعهد اشتغال در سامانه رصد اظهار داشت:کارشناسان ضمن آسیب شناسی و راست آزمایی این عمل در سامانه ی رصد و اعلام به ...
برچسب :