محرم،عزاداری یا وقت گذرانی . . . !

به نام نامی خالق یکتا

محرم، عزاداری یا وقت گذرانی؟

السلام و علیک یا سید الشهدا (علیه السلام)

چرا شب های محرم به هیئت میروم...!؟

سلام دوستان مازیار هستم یک مسافر

یکی از آموزش های ما در کنگره 60 بازی در آگاهی میباشد.

من کار میکنم که در آمدی برای انجام امورات و ... خود بدست بیاورم.

به دانشگاه میروم برای بدست آوردن علم مورد نظر به جهت آغاز نمودن ساختار های آینده خود.

به مسجد میروم برای انجام تکلیف معین شده از طرف خداوند (خواندن نماز).

حال من در ماه محرم به حسینیه میروم برای عزاداری و سوگواری کردن.

حال تعدادی سوال پیش می آید که:

چرا عزاداری میکنم؟

برای چه کسی عزاداری میکنم؟

آیا واقعا قصد من عزاداری کردن است؟

اصلا محرم را برای چه دوست دارم؟

بازی در آگاهی ما میتواند به طور کامل پاسخ سوالات فوق را بدهد.

از نظر اینجانب،ماه محرم فرهنگ اشتباهی را در جامعه امروز با خود دنبال میکند که باعث دور شدن از موضوع اصلی و عزاداری گردیده است.

اگر دقت کرده باشید حدودا چند ماه قبل از شروع ماه محرم تمام باشگاه های زیبایی اندام پرمیشوند.تمام آرایشگاه ها در ماه محرم رونق کاسبی پیدا میکند.بنابراین این صدای پای کاروان کربلا نیست...!

رنگ آرایش غلیظ صورت هاست،صدای تق تق پاشنه بلند هاست،صدای یاعلی گفتن پسریست که برای تظاهر و چاپلوسی به زیر علامت رفته است،صدای جا انداختن میله علامت در گلدان هیکلی پسریست که چشم و حواسش به جای انجام کارش نزد افرادیست که او را نگاه میکنند،صدای بلند پخش نوحه از سیستم های ماشینهاست و صدای ... .

این فرهنگ و انجام این کار ها به چه دلیل است؟

به دلیل این است که گروه زیادی از جامعه امروز ماه محرم را برای عزاداری و سوگواری نمیخواهند.بلکه برای خوش گذرانی،برای افراد مصرف کننده نئشه بازی،بلند کردن صدای پخش نوحه و پایین کشیدن شیشه های خودرو،بی حیایی،چشم چرانی و دیگر ضد ارزش های موجود مورد استقبال قرار میگیرد.به عبارتی میتوان گفت محرم را دوره ای برای خوش گذرانی خود میخواهم.اگر من به هیئت رفته و برای امام حسین سینه میزنم،در مرحله اول باید امام حسین را بشناسم؟

اما آیا واقعا او را میشناسم؟

به غیر از اینکه او و یارانش 72 نفر بودند و در صحرای کربلا شهید شدند چیز دیگری میدانم؟

آیا میدانم که او را برای چه سر بریدند؟

آیا میدانم که وی چرا با یزید بیئت نکرد و با لشگریانش وارد جنگ شد و خود و خانواده اش را آواره نمود؟

نابودی زندگی انسانها ریشه در فرهنگ اشتباه دارد.

متاسفانه امروزه به علت پرداختن به حاشیه ها و جاذبه های دنیا و هوا و هوس،این ماه های مبارک در سال،فرهنگی را با خود دنبال میکنند که از اصلیت موضوع در این فرهنگ ها هیچگونه نشانه ای وجود ندارد و صرفا بهانه یا به عبارتی توجیه و تبرعه ای گردیده برای انجام هر کاری که دلمان میخواهد.(پشت این ماه ها خود را پنهان نموده ایم).

اما اگر به صورت خالصانه بخواهیم این ماه را عزاداری نماییم شرط اول از نظر کنگره 60 این است که دارای تعادل باشیم.مسافران سفر اول که از تعادل کافی (به صورت موقت "امسال") برخوردار نیستند انجام این کار در طول سفر اول برایشان امکان پذیر نمیباشد.

به علت اینکه مقدار جیره مصرفی در طول سفر اول به اندازه لازم برای انجام امورات روز مره میباشد،بنابراین اگر از حد کار کردن و صرف انرژی تعیین شده توسط راهنمای خود برای بدن،کار مضاعف از بدن و ذهن خود برای عزاداری ها و شب زنده داری های شب های محرم بکشند،سفرشان از ترتیب خارج شده و باعث احساس خماری میگردد.

ما میخواهیم در ماه محرم خلاف جهت فرهنگ اشتباه جامعه حرکت نماییم و این کار به نسبت سخت میباشد و تنها با به کار گیری دانایی هایمان امکان پذیر است.خلاف جهت آب شنا کردن در رودخانه کاری سخت و بسی مشکل میباشد.تلاش مضاعف میطلبد که همراه با دانایی باشد.بیشتر آموزش هایی که ما در کنگره میگیریم در لحظه به کارمان می آید.برای مثال فرض کنید در مقابل شیر درنده ای ایستاده اید.در آن لحظه میدانید که باید برای نجات جان خود،از دست شیر فرار کنید.اما میدانید که تلاش برای فرار کردن از دستان شیر کاری غیر ممکن میباشد،چون شیر قطعا به دنبال شما خواهد آمد.در این لحظه با توجه به آموزش هایی که قبلا گرفته اید باید آرام آرام خود را از خطر دور نمایید و این کار مشکل میباشد و شاید تلاش زیادی برای به کار گیری آموزش هایتان بخواهد.بنابراین برای اینکه خود را از خطر دور نمایید باید از موقعیت هایی که باعث تحریک شدن شما میشود با دانایی و تلاش بسیار فرار نمایید.مثلا اگر احساس میکنید که چای و نبات های چایخانه ها در محرم سبب یادآوری خاطرات دوران مصرف شما میشود،به هیچ وجه نباید به آنها نزدیک شوید.اگر هیئت یا حسینیه ای که در سالهای قبل در آن عزاداری میکردید و تمام دوستان و آشنایان دوران مصرف شما در آن هیئت هستند،نباید به آنجا بروید.حتی اگر خوردن یک عدد خرما،یک غذای نذری و ... که موجب یادآوری روزهای الست شما میشود و سبب تحریک میگردد هم باید فرار کنید.یادتان باشد که نفس اماره انسان هیچگونه مزاحی با ما ندارد و به ماهرانه ترین شکل ممکن انسان را فریب میدهد.افرادی بودند که در طول سال به هیچ وجه مواد مخدر مصرف نمیکردند،اما در ماه محرم به مصرف مواد مخدر روی می آورند.نیروی بازدارنده در این ایام (مخصوصا ایام دهه اول ماه محرم) کار خود را بسیار ماهرانه تر انجام میدهند.به علت اینکه میدانند در این روزها و شب ها فرصت اغفال کردن انسانها برای انجام کار های ضد ارزشی نسبت به روز های عادی بیشتر است.بنابراین باید حواسمان به خوبی جمع باشد که از آموزش ها و دانایی های خود به نحو احسن استفاده کنیم.اما نکته حائذ اهمیت اینجاست که اگر محرم را نوعی آزمایش برای خود قرار دهیم،پس از اتمام محرم،مسافرانی که فرمانبردار بوده و مثل همیشه مطیع دستورات راهنمای خود بوده اند به حال خوش و ماندگاری دست پیدا میکنند که به هیچ عنوان قابل قیاس با لذت آنی و زود گذر نئشه بازی در شب های محرم نخواهد بود.همانطور که میدانید برای بدست آوردن لذت های بزرگ،باید از لذت های کوچک گذر کرد.بنابراین من لذت نئشه بازی در شبهای محرم را میبخشم تا هستی و کائنات هم لذتی بزرگتر که همان حال خوشی ماندگار است در آینده به من هدیه کنند.

نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که بعضی از رهجوها هر سال قبل از شروع ماه محرم به راهنمای خود میگویند که من چندین سال است در محلمان هیئت دارم،پدرم هیئت دارد،تکیه دار محلمان هستیم،چایخانه داریم و ... .

اما هیچکدام از این موضوعات به رهایی و به تعادل رسیدن فرد مصرف کننده نمی ارزد.در طول سفر اول این موضوعات هیچگونه اهمیتی از نظر کنگره 60 ندارد،به دلیل اینکه زمانش زمانیست که مسافر سفر اول وارد سفر دوم شده و به تعادل کافی و لازم برای انجام امورات خود رسیده باشد.از نظر کنگره 60 برای مسافران سفر اول درمان اعتیاد در اولویت میباشد.هیچ موضوعی نباید قالب بر سفر باشد و تنها فکر مسافر در طول سفر اول باید به درمان رسیدن خودش باشد.به عبارتی میگوییم (اول به درمان و تعادل کافی برسم،سپس بیرق عزاداری امام حسین را علم کنم).این فرصت تنها فرصت خوب سفر کردن است و هیچ چیز نباید مانع راه بشود.به مثال ذیل توجه نمایید:

اگر شما در هنگامی که پزشکی در حال انجام جراحی قلب میباشد با صدای بلند قرآن بخوانید،آن پزشک قطعا به قرآن خواندن شما توجهی نخواهد کرد،بلکه شاید از انجام این کار عصبانی شود.ما نمیتوانیم در مورد پزشک چنین قضاوت کنیم که او خدا را قبول ندارد.قرائت قرآن در آن لحظه که یک لحظه بیراهه رفتن ذهن پزشک میتواند سرنوشت یک فرد یا یک خانواده را تغییر دهد،نه تنها جایز نیست،بلکه صاحب کلام قرآن هم راضی به انجامش در آن شرایط نخواهد بود.

بنابراین در طول سفر اول زمان عزاداری و هیئت رفتن برای مسافران نیست.

"هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد"

توجه داشته باشید که پس از اتمام ماه محرم افرادی که به دستورات عمل کرده اند کاملا حسشان به دیگران (مخصوصا راهنما) منتقل شده و دیگران از رنگ رخسار آنها به درونشان رسوخ خواهند کرد.اگر به دستورات عمل کرده باشند دیگران متوجه میشوند و اگر عمل نکرده باشند،باز هم اطرافیان متوجه اوضاع خواهند شد،حتی اگر دروغ گفته و حس دیگران را تکذیب کنند.

"صدای رفتار بسیار بلند تر از صدای گفتار میباشد"

مسافران عزیز سفر دوم هم دقت داشته باشند که لذتهای زودگذر شیرین ترین چیزی است که انسان را به بیراهه می کشاند. اگر احساس میکنند که به هیئت بروند،آنجا عواملی وجود دارد که باعث تحریک شدن آنها میشود،باید از رفتن به هیئت و مجالس عزاداری خودداری نمایند.

"از موقعیت هایی که باعث تحریک و یادآوری خاطرات خوش دوران مصرف میشود باید گریخت"

نکته دیگر افراد،دوستان و رفیقانی هستند که با آنها به هیئت میرفتیم.توجه داشته باشید که حضور در جمعی از دوستان که تعداد زیاد،یا حتی یک نفر از آنها مواد مخدر مصرف کرده باشد،بسیار خطر آفرین بوده و قطعا سبب تحریک میگردد.

امیدوارم که از آزمون و خطای شب های محرم بتوانیم سربلند خارج شویم و به لذت جاودانه سربلندی آن رسیده و از زندگی در آگاهی و تعادل خود نهایت لذت را ببریم.

اگر خواستار انجام کاری بودیم حتما آن کار را در آگاهی استیضاح نماییم و سپس با حکم عقل انجامش دهیم.

اگر خواستار رهایی،تعادل و آرامش باشیم باید در طول سفر اول کاملا مطیع دستورات راهنمای خویش باشم و به صورت مطلق فرمانبردار او باشیم تا در آینده به فرماندهی لایق تبدیل شویم.

از وعده های دروغین نفس اماره فرار کنیم که نفس اماره مخرب ترین نفس هاست و به فرمان عقل که همان انجام فرامین خداوند است عمل نماییم.

یادمان باشد که شیطان همیشه در کمین است و به زیباترین و ماهرانه ترین شکل ممکن وارد افکار و اندیشه انسان خواهد شد.

"مخصوصا در این ایام"

93/07/29

مازیار اعرابی

بدرود


مطالب مشابه :


فهرست خدمات آرایشگاه زنانه در جنوب شهر تهران(همراه با قیمت)

باغی که از آن گل کاغذین روید - فهرست خدمات آرایشگاه زنانه در جنوب شهر تهران(همراه با قیمت
توزیع شیشه در برخی آرایشگاه‌های زنانه . . .

مسیر عشق - توزیع شیشه در برخی آرایشگاه‌های زنانه . . . - پیشگیری، مهار، درمان اعتیاد با روش dst
محرم،عزاداری یا وقت گذرانی . . . !

کنگره 60 شهرری قبل از شروع ماه محرم تمام باشگاه های زیبایی اندام پرمیشوند.تمام آرایشگاه
مراکز مختلف

شرکت بازرگانی بهین تندیس نقره ای نشانی دفتر مرکزی:تهران-شهرری-بازار بزرگ ری-فاز 2-طبقه اول
نرخ برخی آپارتمان های ۷۰ تا ۸۰ متری در تهران

آباد، ملک مسکونی در سعادت آباد، ملک تجاری در سعادت آباد، ملک جهت آرایشگاه در شهرری ۷۸
خرید و فروش انواع مجوز

- آرایشگاه - ،جاده قدیم،وردآورد، رباط کریم قلعه حسن خان،قرچک،ورامین،پاکدشت ،شهرری
اطلاعات شعب شرکت تعاونی فرهنگیان

شعبه شهرری: تلفن : 55912545 فكس : 88274011: شهر ری-جاده قم • آرایشگاه مردانه . بیمه . لاستیک
استخدام صندوقدار

آرایشگاه فرح صندوقدار خانم , جهت فست فود نیازمندیم , شهرری 55930500 . منشی خانم جهت
اراده آهنی یک زن که از سوختگی شدید به درآمد میلیونی رسید.

بنابراین پدرم قبول کرد و من به کارگاه کورس در جاده شهرری قیمت خدمات آرایشگاه ما هم یک
برچسب :