افزاینده‌های موم برای شمع سازی - آموزش شمع بدون اشک

افزاینده‌های موم

۱- لاستر کریستال: این افزاینده کیفیت خوب و مفیدی دارد، این ترکیب موم را سخت می‌کند، آن را در زمان حرارت دادن شمع با بالا بردن نقطه ذوب اضافه نمائید، موم را شفاف و براق می‌کند و رنگ‌ها را درخشنده‌ جلوه می‌‌دهد و این ترکیب در بعضی شمع‌ها می‌تواند جایگزین اسیداستیرین شود. مقدار اضافه کردن این ترکیب به میزان یک قاشق سوپخوری به ۴۵۴ گرم موم می‌باشد.

۲- کریستال شفاف: این ترکیب اغلب نقطه ذوب موم را بالا می‌برد، بنابراین برای سخت شدن در زمان حرارت دادن شمع اضافه کنید. این ترکیب اغلب رنگ‌ها را روشن می‌کند و حباب‌ها را از سطح موم از بین می‌برد، و این ترکیب از افزاینده‌های دیگر شفاف‌تر است. مقدار اضافه‌کردن این ترکیب به‌میزان یک قاشق سوپخوری در ۴۵۴ گرم موم می‌باشد. اگر برای شمع‌هائی که با غوطه‌ور کردن فتیله در موم می‌سازید مقدار ۲۰۰ گرم کریستال شفاف در ۴۵۴ گرم موم استفاده نمائید شمع شما بدون اشک می‌باشد.

۳- موم‌های میکرو کریستال: این موم‌ها در شمع‌سازی بسیار مهم می‌باشند. ترکیبات کریستال خالص‌شان کدری پارافین را جدا می‌کنند و موم را بیشتر قابل انعطاف می‌کند و اگر به‌جا استفاده شوند افزاینده بسیار خوب و مفیدی می‌باشند و هر کدام یک کیفیت مخصوصی به موم می‌دهند. شما این موم‌ها را از سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌های مخصوص لوازم شمع‌سازی می‌‌توانید خریداری کنید و هنگام خرید دقت کنید که نوع مرغوب و مطابق با سلیقه خود را بخرید و در بازار به نام‌های مختلف به فروش می‌رسن


آموزش شمع بدون اشک ,