مناسب‌ ترين كفش روزهاي بارداري

مناسب‌ ترين كفش روزهاي بارداري

 

 

 

 

 

با ورود به 3 ماهه دوم بارداري بسياري از خانم‌ها با عوارضي نظير تورم و درد در ناحيه كف‌پا، مچ و قوزك پا مواجه مي‌شوند. اين درد كه در غالب موارد به دليل افزايش وزن دوران بارداري در مادران اتفاق مي‌افتد در صورتي كه كنترل نشود به كمر نيز سرايت مي‌كند.اگرچه پيشگيري و كنترل تورم و درد ناشي از اضافه وزن در دوران بارداري چندان كار ساده‌اي نيست و در بهترين شرايطش وزن مادر به دليل حمل جنين افزايش مي‌يابد راهكارهايي براي كنترل اين وضعيت وجود دارد كه يكي از كاربردي‌ترين آنها انتخاب كفش مناسب بارداري است.

 کفش کاملا تخت ممنوع!

بعضی از کفش‌ها که معمولا به کفش باله معروف هستند، کفی تخت و بسیار نازک دارند و موقع راه رفتن با آنها احساس می‌کنید کوچک‌ترین سنگریزه‌های خیابان را حس می‌کنید! این کفش‌ها شاید در حالت عادی اذیت‌تان نکنند که بعید است اما بدترین انتخاب‌های ممکن در دوران بارداری هستند بنابراين در اين دوران خريد كفش ارزان و غير استاندارد را فراموش كنيد و حتما سراغ كفش‌هايي برويد كه كفي مناسب، مستحكم و متناسب با قوس كف پاي شما داشته باشند. فراموش نكنيد انتخاب كفش نامناسب علاوه بر اينكه به پاهاي‌تان آسيب مي‌رساند، مي‌تواند موجب كلافگي و بي‌حوصلگي شما هم شود. بهترين انتخاب را مي‌توانيد از ميان كفش‌هاي طبي بارداري داشته باشيد و با خيال راحت با آنها پياده‌روي كنيد.

 


سراغ بندی‌ها نروید

شاید در ماه‌های اول کار سختی به نظر نرسد اما بعد از ماه چهارم کم‌کم متوجه می‌شوید خم شدن و بستن بند کفش‌ها اصلا به‌راحتی سابق نیست. برای همین پیشنهاد می‌کنیم فقط 2 مدل کفش بخرید؛ کفش‌های پشت باز و کالج‌هایی که پا به راحتی درون‌شان سر می‌خورد و نیازی به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند. نگران تیپ‌تان هم نباشید، آنقدر مدل‌های زیبا با این شکل و شمایل در بازار پیدا می‌شود که به آراستگی ظاهرتان کوچک‌ترین آسیبی نمی‌رسد.

صندل بپوشید

حالا که فصل تابستان هم نزدیک است و هوا گرم می‌شود بهترین انتخاب‌ها برای شما استفاده از صندل‌هاي جلو باز است. انتخاب اين كفش‌ها در فصل‌هاي گرم از اين جهت اهميت دارد كه به خنك ماندن پاي‌ شما كمك مي‌كند بنابراين اگر شما از آن دست زناني باشيد كه در دوران بارداري با افزايش دماي بدن رو‌به‌رو مي‌شويد، مي‌توانيد از اين بابت آسوده باشيد كه با پوشيدن صندل بخشي از گرماي هوا را از خود دور مي‌كنيد. دقت كنيد براي انتخاب صندل هم سراغ صندل‌هاي تخت با دست كم 2 تا 3 سانت پاشنه برويد و استانداردهاي لازم را براي كفش‌تان رعايت كنيد.

مادری با کفش‌های کتانی

شاید کتانی‌ها و کفش‌های ورزشی انتخاب‌های دوست‌داشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید. در این صورت توجه داشته باشید پنجه این کفش‌ها باید کاملا آزاد و جادار باشند و در عین حال کفی مناسب و نرمی داشته باشند و در عين حال بندي نيز نباشند. بعضی از برندهاي معروف كفش جديدا كفش‌هايي را با طرح كتاني طراحي كرده‌اند كه تمام ویژگی‌های کفش ورزشی را دارند اما پشت‌شان باز و پوشیدن‌شان براي خانم‌هاي باردار راحت است.

 به پاشنه‌دارها نه بگوييد

نگاه کردن به کفش‌های پاشنه بلند و رنگارنگ داخل جاکفشی و نپوشیدن‌شان سخت است! اما باید قدرت نه گفتن را در این چند ماه بیشتر از همیشه به کار بگیرید و به این کفش‌های براق و خوش‌رنگ نه بگویید. کفش‌هایی که پاشنه‌هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می‌کنند و می‌توانند دردهاي ساده و قابل كنترل را به دردهاي حاد و مزمن تبديل كنند. بنابراین همین الان در جاکفشی را ببندید و از داشتن كفش‌هاي تخت و زيباي خود تا بعد از دوران بارداري لذت ببريد.
مطالب مشابه :


بند کتانی

بند کتانی. مدل هاي بستن بند كفش فوق العاده قشنگ
روش های جدید بستن بند کفش و کتانی

بستن بند کفش با مدل های بستن چند بند کفش. بافتن بند کتانی. آموزش ها و تکنیک های جالب بستن
15 روش بستن بند کفش کتانی

۱۵ روش برای بستن بند کفش کتانی خیلی جالبه از
9 مدل کفش مناسب مدرسه

9 مدل کفش بیشتر آنها حوصله بستن بند کفش کتانی های ساق دار تا قبل از آمدن
عیدی

مورد داشتیم بستن بند کفشش ۲۰ دقیقه طول مدل لباس. خرید کتانی
چگونگی انتخاب و خرید کفش کوه نوردی

۲- کفش های دو، کتانی، سندل و یا ۳- پس از پوشیدن کفش و بستن بند آن، روی یک این مدل ایتالیای
نگهداری کفش های سنگ نوردی و کوهنوردی

به وبلاگ موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان خوش آمدید. شما با مراجعه به این سایت می توانید از
مناسب‌ ترين كفش روزهاي بارداري

به نظر نرسد اما بعد از ماه چهارم کم‌کم متوجه می‌شوید خم شدن و بستن بند مدل کفش بخرید
برچسب :