1+9 روش ارزان

 برای ایجاد دکوراسیونی ساده اما شیک

1xayf801uizos4erkz433.jpg


برخورداری از یک دکوراسیون مجلل در خانه آرزوی بسیاری از افراد است. اگر چه به نظر می رسد ایجاد چنین فضایی نیاز به صرف هزینه ای بالا دارد. اما داشتن دکوراسیونی با جلوه ای شیک و حرفه ای بدون صرف هزینه ای هنگفت کاری شدنی و ساده است. تنها کافیست یک سری ترفندها و نکات زیرکانه را بدانید و آن هارا در دکوراسیون خانه خود اجرا کنید.

گچبری های تاجی

romance%20(3).jpg

نبود گچبری های تاجی که حد فاصل سقف و دیوار کار می شوند سبب می شود دکوراسیون بسیار معمولی جلوه کند. با نصب گچبری های تاجی بر قسمت فوقانی دیوار با صرف هزینه ای ناچیز می توانید جلوه دکوراسیون خانه خود را غنا ببخشید و آن را شکیل تر کنید. بهتر است گچبری های پهن تری را انتخاب کنید زیرا هرچه پهنای این گچبری های تاجی بیشتر باشد، جلوه آن با شکوه تر می شود.

دکوراسیون و پوشش پنجره

Curtain-1.jpg

گزینه هایی که برای پوشش پنجره ها استفاده می شود چه از لحاظ قیمت بسیار متنوع و نا محدود هستند. اما مهم این است که با کمترین و مناسب ترین هزینه زیباترین و بهترین کیفیت را برگزینند. دلیلی ندارد برای پوشش پنجره در دکوراسیون شیک از پرده های مجلل و چند لایه استفاده کنید. با انتخاب پارچه ای مرغوب و ساده و در نظر گرفتن لایه آستری برای پرده ها می توانید پوششی شیک برای پنجره های خود داشته باشید. انتخاب پوششی برای پنجره با صرف هزینه ای ناچیز کار دشواری نیست فقط نیاز است کمی دقت صرف کنید و در نساجی ها به دنبال پارچه ای مناسب باشید. نصب میل پرده بالاتر از فضای پنجره و کاملاً زیر سقف جلوه ای شیک به پنجره شما می بخشد.

کوسن

73.jpg

کوسن ها عناصر دکوراتیو و زیبایی هستند که می توانند در تزئین جلوه کاناپه ها و مبل ها و در نهایت دکوراسیون فضا نقش مهمی داشته باشند و علاوه بر زیبایی، بر راحتی فضا نیز تاثیر بگذارند. اما برای داشتن دکوراسیونی شیک استفاده از یک جفت کوسن بزرگ به جای تعداد زیادی کوسن کوچک جلوه ساده و غیر جذاب فضا را به جلوه ای شیک و مجلل تبدیل می کند.

دستگیره ها و سخت افزارها

kyu23vot.jpg

یکی از اقدامات مفیدی که می توانید با کمک آن به سرعت جلوه دکوراسیون خانه خود را ارتقا دهید این است که دستگیره های درها و کشوها را با گزینه ای شیک تر عوض کنید. هزینه ای که برای این کار صرف می شود در مقایسه با تاثیری که در جلوه دکوراسیون خانه شما خواهد گذاشت، بسیار ناچیز است.

نورپردازی

Calm-lighting-Modern-Bedroom-Design-simp

با بالا بردن سطح نورپردازی خانه خود به وسیله اقداماتی نه چندان سخت و هزینه بر، می توانید جلوه دکوراسیون خانه خود را هرچه جذاب تر و شیک تر کنید. برای این کار نیازی به خرید و استفاده از چراغ ها و تجهیزات نورپردازی گران قیمت نیست. با خرید و استفاده از یک چراغ زمینی یا رومیزی معمولی و هم چنین رشته های فیبر نوری که در فرو رفتگی درو تا دور سقف به صورت مخفی قرار می گیرند و نصب هالوژن هایی در بالای آثار هنری به سادگی می توانید نورپردازی دکوراسیون خانه خود را لایه بندی و غنی کرده و جوه دکوراسیون را شیک تر کنید.

کفپوش چوبی

24607.jpeg

کفپوش های چوبی طبیعی که از رنگ زیادی برخوردارند، علاوه بر گما و راحتی بی نظیری که دارند جلوه ای بی نهایت شیک و حرفه ای را برای دکوراسیون خانه شما به ارمغان می آورند. این نوع کفپوش ها قیمت نسبتاً قابل توجهی دارند اما هزینه ای که برای داشتن یک کفپوش چوبی صرف می شود، در برابر جذابیت و شکوهی که به دکوراسیون می بخشد و هم چنین دوام و ماندگاری بالایی که دارد، بسیار ناچیز است. بنابراین برای داشتن دکوراسیون شیک و لوکس استفاده از کفپوش های چوبی را در برنامه خود قرار دهید.

اکسسوری

20136190424852a.jpg.jpg

استفاده از اکسسوری هایی با رنگ طلایی یا از جنس برنج به صورت متقارن در دکوراسیون جلوه ای بسیار غنی و وزین به دکوراسیون خانه می دهد. البته ممکن است استفاده از رنگ هایی از قبیل طلایی، برنزی و برنجی برای افرادی که علاقه ای به دکوراسیون کلاسیک ندارند، زیاد جذاب نباشد. اما باید بدانید اکسسوری های براق و شیک حتی با رنگ نقره ای هم همین تاثیر را بر دکوراسیون شما دارند و شکوه و جذابیت بالایی را به دکوراسیون شما می بخشند.

مبلمان

مبلمان بیشترین سهم هر دکوراسیون را به خود اختصاص می دهد و از این رو قسمت زیادی از جلوه و احساس فضا متاثر از مبلمانی است که انتخاب می کنید. همیشه شیک و زیبا بودن یک عنصر به معنی گران بودن آن نیست گاهی می توان عناصری ر پیدا کرد که با قیمت کم بسیار شیک جلوه می کنند. گاهی آگهی های اجناس دست دوم را نگاه کنید. برخی از اوقات می توان مبلمان دست دومی را که در حد یک مبلمان دست اول است با قیمت بسیار کمتر تهیه کرد. برای انتخاب کمی بیشتر وقت بگذارید و از خریدهای عجولانه خودداری کنید.

نگهداری از خانه

df8e3f5d5847336e3c59dbc9ce88c0f8.jpg

شیک و زیبا بودن برای دکوراسیون خانه فردی که شلخته و نامرتب است، هیچگاه معنی پیدا نمی کند. یکی از رازهای مهم برای داشتن خانه ای شیک و جذاب این است که همیشه آن را تمیز و سازمان یافته نگه دارید. حتی وجود گرد و غبار روی وسایل و مبلمان ، حرفه ای ترین دکوراسیون ها را ارزان و ناخوشایند جلوه می دهد. اما وقتی دکوراسیون حانه ای از تمیزی برق بزند و همه چیز سر جای خودش باشد، حتی اگر ساده ترین و بی تکلف ترین دکوراسیون را داشته باشید دکوراسیون خانه شما چشم ها را خیره می کند. بنابراین جارو و گردگیری را فراموش نکنید و هر چیز را پس از استفاده سر جای خود قرار دهید و هرگز اجازه ندهید که بی نظمی بر فضای خانه شما غلبه کند.


مطالب مشابه :


تزئینات میوه ای روی پارچه

بوده است، از گچبری های سقف و دیوار با رنگ های درخشان و خیره فوق العاده مناسب
نقاشی کردن دیوار و رنگ آمیزی دیوارها

حتی اگر رنگ های ملایم مد نظر شماست چندان مناسب نیست باید رنگ گچبری دیوار را به
1+9 روش ارزان

با نصب گچبری های اما مهم این است که با کمترین و مناسب کفپوش های چوبی طبیعی که از رنگ
برچسب :