باید ها و نباید های تاتو

تاتوی ابرو ویا خط دورلب یا کناره چشمها از روشهای زیبایی است که بطور متداول در آرایشگاهها و مراکز زیبایی انجام می شود . اما باید دقت نمود که این کار علیرغم انجام ساده آن می تواند عوارض جبران ناپذیر ویا مشکل سازی برای فرد ایجاد نماید که هر روزه اکثر متخصصین پوست با این عوارض مواجه شده وباید برای آنها راه حل مناسبی بیابند .

 34378-2009-2-15-9-11-.jpgتاتو
یکی از مشکلات تاتو این است که بعد از مدتی( که گاهی خیلی کوتاه است!!) فرد از تاتوی انجام شده خسته شده و تمایل به از بین بردن آن دارد . درصورتی که باید بدانیم تاتو کاشتن رنگدانه در لایه وسطی پوست بوده که از بین بردن  این رنگدانه نیز کار ساده ای نمی باشد . گاهی افراد (بخصوص مردان جوان) برای از بین بردن تاتوی روی بازوی خود متوسل به اسیدهای قوی وازبین برنده پوست می شوند که این کار علاوه برآنکه تاتو را ازبین نمی برد بلکه خود نیز باعث ایجاد سوختگی شیمیایی و پس از مدتی ایجاد گوشت اضافه (کلویید) می شود  که صدها بار از خود تاتو بدشکل تر است . خانمها اکثراً متوسل به آرایشگاهی می شوند که تاتو را برای آنها انجام داده و آرایشگر نیز با اضافه کردن رنگدانه کرم رنگ به تاتوی اصلی سعی می کند که رنگ اصلی را بپوشاند که این کار نیز در اکثر مواقع نه تنها باعث پوشش رنگدانه اصلی نشده بلکه باعث می گردد که انجام لیزر نیز در از بین بردن تاتو کم اثر گردد . حتی گاهی دیده شده که از این رنگدانه کرم رنگ برای کاهش وضوح لکه های بیرنگ بیماری ویتیلیگو (پیسی) استفاده می شود که این عمل علاوه بر آنکه باعث بهتر شدن ظاهر بیمار نمی گردد حتی گاهی بعلت ضربه سوزن به پوست باعث تشدید بیماری ویتیلیگو نیز می تواند بشود . زیرا بیماری ویتیلیگو جزء آن دسته از بیماریهاست که می تواند دراثر جراحات و صدمات به پوست تشدید گردد .

 
با توجه به مطالب ذکر شده می توان به  تمام کسانی که می خواهند از روش تاتو برای زیبایی استفاده نمایند چنین توصیه نمود که ابتدا در مورد انجام تاتو و اینکه آیا می خواهند چندین سال این تاتو را داشته باشند فکر کنند ودر صورتی که با قاطعیت در این مورد به نتیجه مثبت رسیدند سپس اقدام به تاتو (البته در مراکز مورد تایید از لحاظ بهداشتی ) نمایند . بسیار دیده شده که افراد (بخصوص خانمها) با تصمیم گیریهای عجولانه در این مورد باعث ناراحتی خود وخانوده خویش شده و برای از بین بردن تاتو نیز متحمل مخارج سنگینی می شوند .

 
جهت انجام عمل لیزر برای ازبین بردن تاتو برحسب رنگ تاتوی انجام شده می توان از لیزرهای مختلفی از جمله  لیزرهای کیوسوییچ مانند لیزر ماکس استفاده نمود . بهتر است ابتدا منطقه ای از محل تاتو شده با لیزر مذکور مورد درمان قرار گیرد و پس از گذشت حداقل 6 هفته و بررسی اثرات وعوارض درمانی اقدام به درمان کل منطقه تاتو شده نمود . در انجام تست می توان از طول موجهای مختلف دستگاه و همچنین انرژیهای مختلف آن استفاده نمود تا طول موج  و انرژی مناسبتربرای درمان تاتوی مذکور نیز معلوم گردد . با انجام لیزر ممکن است محل لیزر شده سیاهتر از قبل شود ویا اینکه در محل لیزر شده زخم کوچکی ایجاد گردد که اینها بطور طبیعی پس از لیزر تاتو می تواند حادث شود و تنها با استفاده از پمادهای مناسب که توسط پزشک تجویز می گردد می توان از شدت این حالات کاست . محل لیزر شده را باید از تابش نور خورشید محافظت نمود تا تحریک ایجاد شده توسط لیزر باعث ایجاد پررنگی های پوست نگردد . همچنین از کندن دلمه های ایجاد شده برروی محل لیزر شده باید جداً خودداری نمود تا باعث نشود که زخم عمیقتر گردد ؛ زیرا عمیقتر شدن زخم می تواند باعث بجاگذاشتن اسکار یا جوشگاه در محل شود . بهتر است سه روز اول پس از انجام لیزر از پانسمان زخم استفاده کرد وهرروز یکبار به تعویض آن اقدام نمود . یکی از مواردی که پس از لیزر به آن باید توجه داشت ؛ عجله زیاد بیماران برای انجام جلسه دوم لیزر می باشد که پزشک باید در برابر خواست بیماران مبنی بر انجام عمل لیزر با فاصله های زمانی کوتاه مقاومت نماید تا اولاً اثرات انجام لیزر قبلی تکمیل شود وثانیاً از ایجاد عوارض بعلت تحریک مکرر پوست با لیزر جلوگیری گردد .

 
گاهی اوقات لیزرهای مخصوص از بین بردن رنگدانه های تاتو موثر واقع نشده و مجبور به استفاده از لیزرهای لایه بردار پوست مانند اربیوم ویا لیزر دی اکسید کربن می شویم . که این حالت بخصوص در مورد رنگدانه های کرم رنگ (رنگ پوست !!) که جهت ترمیم رنگدانه تیره تاتو استفاده می شود بیشتر اتفاق می افتد . در این حالت باید با استفاده از لیزر لایه های نازکی از پوست را بتدریج از پوست جدا نمود به این امید که رنگدانه های موجود در این لایه ها  نیز بتدریج از بین بروند . در این عمل ممکن است ایجاد زخم ویا پوست رفتگی سطحی شود که در صورت عدم رعایت نکات مربوط به بهداشت زخم احتمال ایجاد عوارض نیز وجود دارد . این نوع لیزر نیز قبل از انجام در کل منطقه تاتو شده نیاز به تست در محل کوچکی از تاتو دارد تا پاسخ پوست فرد به لایه برداری مشخص شود و همچنین معلوم گردد که آیا عمق تاتوی انجام شده در حدی هست که با کمترین آسیب به پوست بتوان به از بین بردن آن اقدام نمود .  درصورت مثبت بودن تست پس از حدود دوماه می توان اقدام به درمان کل منطقه تاتو با لیزر نمود . این نکته نیز حائز اهمیت است که درمان از بین بردن تاتو با لیزر یک پروسه طولانی است که گاه چندین جلسه بطول می انجامد و نیازمند صبرو حوصله زیاد پزشک و بیمار می باشد و اقدامات عجولانه در این مورد نیز مانند بقیه موارد درمانی می تواند موجبات خسارت برای بیمار را فراهم نماید .


مطالب مشابه :


فرق تاتو و هاشور ابرو

نمایندگی چهره سازان در شهر قرچک - فرق تاتو و هاشور ابرو - قرچک-جنب کارخانه پارس سرام -ساختمان
در مورد تاتو کردن ابرو بیشتر بدانیم

pars music - در مورد تاتو کردن ابرو بیشتر بدانیم, pars music. سايت پارس موزیک در حال بارگزاري
بیش از 1300 عکس طرح خالکوبی - تاتو

خبر داری؟ | hth - بیش از 1300 عکس طرح خالکوبی - تاتو - hth the best blog in the world
همه چیز درباره هاشور ابرو

آموزش هاشور ابرو کرج - همه چیز درباره هاشور ابرو - آرایشگاه و مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن
طراحی (تاتو) ابرو به روش هاشور

انواع تاتو. انواع مختلف تاتو بر اساس کاربردهای متنوع آن مشخص می شود. 1-تاتو بدن 2- تاتو ابرو 3
سی دی آموزش تاتو بدن - تاتو هاشور ابرو - تاتو لب - اموزش تاتو

اسپری تاتو موقت www.easytattoo.org - سی دی آموزش تاتو بدن - تاتو هاشور ابرو - تاتو لب - اموزش تاتو - برای
فرق تاتو و هاشور ابرو

نمایندگی چهره سازان در شهر قرچک - فرق تاتو و هاشور ابرو - قرچک-جنب کارخانه پارس سرام -ساختمان
باید ها و نباید های تاتو

دانشجویان پرستاری ساری - باید ها و نباید های تاتو - اخبار،علمی،پژوهش
کاشت ابرو

هر دوی اين خانم ها موارد خوبی برای کاشت ابرو بوده ولی بيمار سمت چپ پاسخ درمانی بهتری خواهد داد.
در مورد تاتو کردن ابرو بیشتر بدانیم

pars music - در مورد تاتو کردن ابرو بیشتر بدانیم, pars music. سايت پارس موزیک در حال بارگزاري
برچسب :