شهر جدید Yizhuang

شهر جدید Yizhuang توسط گروه معاری DCA در جنوب شهر پکن در کشور چین طراحی شده است. این شهر به سفارش شهرداری پکن و در فضایی به مساحت 240000 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 94 میلیون یورو اجرا خواهد شد.

در حال حاضر اجرای زیرساخت ها به عنوان فاز اول اجرا، آغز شده است. این شهر در طرفین یک خیابان اصلی که از شمال به جنوب واقع شده، قرار گرفته است.

dca-beijing-yizhuang-mix-01.jpg

سیستم خمل و نقل توسط مترو، مونوریل و خطوط اتوبوسرانی سریع السیر به صورت توأمان اجرا خواهد شد. این شهر به 4 قسمت تقسیم شده است و یک برج مخابراتی برای پوشش کل فضای شهر در نظر گرفته شده است.

dca-beijing-yizhuang-mix-02.jpg

ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری در شهر در فضاهای مختلف جانمایی شده است. بخش اداری 60% فضا، بخش مسکونی 30% فضا و بخش تجاری 10% از فضای این شهر را تشکیل داده است.

مدیران شهری و طراحان این پروژه تصمیم دارند که این شهر را به عنوان الگوی جهانی در طراحی محلات و شهرهای جدید معرفی کنند. چیدمان ساختمان های شهر و فواصل تعیین شده به گونه ای است که به بهترین شکل از نور خورشید و بارش باران بهره برداری می شود. علاوه بر این، تکنولوژی معماری سبز، الگویی اساسی در طراحی این شهر می باشد. در اصل سعی شده است که از تمامی فضاهای ممکن در پشت بام و داخل بنا و سطح زمین برای ایجاد باغ های سبز استفاده شود و یک باغ شهر مدرن ایجاد شود.

dca-beijing-yizhuang-mix-03.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-04.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-05.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-06.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-07.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-08.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-10.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-11.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-12.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-13.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-14.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-15.jpg


dca-beijing-yizhuang-mix-16.jpg


مطالب مشابه :


چارت دروس رشته مهندسی معماری

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - چارت دروس رشته مهندسی معماری - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
معرفی کامل رشته مهندسی معماری

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - معرفی کامل رشته مهندسی معماری - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
آشنایی با استادان

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - آشنایی با استادان - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
برج چوبی

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - برج چوبی - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
نقاشی های دیواری "جان پیو"

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - نقاشی های دیواری "جان پیو" - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
آموزش اسکیس و راندو دکتر مهدی نژاد

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - آموزش اسکیس و راندو دکتر مهدی نژاد - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
دانلود متریال سنگ های موجود در ایران

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - دانلود متریال سنگ های موجود در ایران - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
شرایط، زمان و مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری دولتی سال 90

10 سپتامبر 2011 ... رشته‌هاي تحصيلي موسسات آموزش‌عالي غيرانتفاعي و غيردولتي ..... آدرس جديد موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي ارم شيراز : شيراز – ابتداي
دانلود فیلم نمونه درخت با آبرنگ

معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز - دانلود فیلم نمونه درخت با آبرنگ - Architecture NGO Eram Shiraz - معماری موسسه غیرانتفاعی ارم شیراز.
تحصیل در سینما و هنرهای نمایشی

علاوه بر دانشگاه جامع علمی- کاربردی، دانشگاههای دولتی، غیرانتفاعی و آزاد اسلامی نیز در رشته های مرتبط با علوم ... ادبیات نمایشی موسسه غیرانتفاعی هنر شیراز.
برچسب :