دو قدم به صبح ۲۶ هزار …

امروز گروه هایی مانند تجهیزات ،ساختمان ، قند، فلزات  و تا حدودی هم  چند شرکت  سرمایه  گذاری وفولادی چشم و چراغ  بازار بودند و شرایط خوبی را  برای آن ترسیم کردند . بازار وقتی با گروه  تجهیزات  مثبت  می شود حاکی از آن است  که خبرهای خوب علاوه  بر تحرک نوسان گیران در بازار فعال  شدند  که این موضوع  بر روند بازار اثر بسزایی داشته و خواهد داشت  . چرا  که هنوز تجهیزات  نبض سفته  بازی بازار است.

اما از چرایی فشار فروش در بازار خواهیم گفت و ۳ عامل که  بران موثر بوده است و همچنین از چرایی جمع  اوری های سنگین  در بازار که  به نظر میرسد بیش از ۱ عامل در ان  موثر نیست  .

البته این  مطلب به  معاملات  امروز مربوط می شود و روز های بعد  تحلیل های خاص  خود را می طلبد .

امروز به سه دلیل شدت  عرضه ها  بالا  بود . دلیل اول را  باید به خاطر مسائل خاص سیاسی دانست  . برخی معتقدند که  با  اظهارات  روز های اخیر ریسک  بازار بازهم  افزایش یافته و حضور در قیمت های کنونی نسبت  به فروش هیچ  برتری ندارد و گزینه  فروش را  برای این  دسته از افراد  که  از قضا جز کم  صبر ترین دسته  سهامداران  هستند پر رنگ  کرده است . توصیه  ما  به این  افراد این  است  که  هیچ  وقت  بر اساس جو تصمیم گیری نکنند و البته  ما نیز نباید دچار خوش باوری محض باشیم  . عامل دوم  را  باید به عرضه  نفت و گاز پارسیان  نسبت داد  که  بر تن  بازار شلاق می زند و ازاو  طلب نقدینگی می کند که چه  حقیقی  و چه  حقوقی در حال حاضر اقدام  به  فروش سهام کرده تا دراین  شرکت که  گفته می شود ارزندگی بالایی دارد حضور یابند . و اما  عامل سوم 

در روز ۹ دی ماه  مطلبی در سایت  مطرح  شد  که با تیتر نکته ای خاص در مورد  بازار نوشته شده  بود . شرح  مطلب به این  شکل بود که  :

همانطور که  شاهدیم  نرخ  اوراق مشارکت  به  ۲۰% و نرخ سود  سپردهای بانکی حتی در برخی بانک ها تا  ۲۵% نیزافزایش یافته است  . بسیاری از بازار از این نکته  غافل شده است که  صندوق ها  مامن  امنی برای سرمایه های کم  ریسک  بود که  حالا  با این  افزایش نرخ  می تواند  ابطال  برخی یونیت های صندوق های سرمایه  گذاری را  برای حضور بیشتر در بازار پول تشویق کند  . این امر عرضه های احتمالی را دربازار به همراه دارد .

در سو ی دیگر برخی صندوق ها  با درامد  ثابت  در بازارهستند  که از قضا اندازه های بزرگی را نیز در بازار دارند . هجوم  برای ابطال این  واحد ها  که نرخ  سود آنها  کمتر از ۱۶% بوده نیز برای بازار یک چالش به شمار می رود . به هر حال  افزایش نرخ  سود دارای حاشیه هایی است که بازار سرمایه را  بی نصیب  نخواهد گذاشت  و بازهم  تاکید می کنیم افزایش جذابیت بازار باید در دستور کار مدیران  قرار گیرد .

یکی از دلایل عرضه  بازار این  روز ها همین  است که  فشار عرضه  کمر شکن  شده است و این  صندوق ها و شرکت های تامین سرمایه  به دلیل موج  ابطال ها رو به عرضه  اورده اند .

این  فشار همچنان  روی سر بازار  خواهد بود  اگر حمایت  حقوقی ها  نباشد  و یا  بازار نقاط جذابیت خود را از دست  بدهد  کار برای ادامه  با شرایط مثبت سخت تر خواهد بود .

اما عاملی که  امروز و یا حتی روز های دیگر بازار را مثبت حفظ می کند این  است که امروز روز خاص پس از اظهارات  رهبری بوده  و اگر بازار مقارن  با این  اظهارات  و دهه  فجر منفی باشد صورت چندان  جالبی برای بازار نخواهد داشت که همین  موضوع  باعث توجه بیش از پیش حقوقی ها  به  بازار شده است و می تواند  شرایط بازار را تغییر دهد  که  امروز می دیدیم  که  بسیاری از حقوقی ها  با  تمام وجود  به  سهم  ها  حرکت  داده و آنها  را  مثبت  می کردند.

اما  شاخص امروز با  روندی بسیار نرم  مثبت بود و در دو قدمی ۲۶ هزار واحد  قرار گرفت  . برخی از تحلیل گران  پیش بینی می کنند  که  شاخص دو روز دیگر در این  محدوده بالا و پایئن  زده و برای رفتن  دو دل  خواهد شد (  که  بسیاری آن را ناشی از تبعات  فروش سهام  بابت خرید نفت و گاز می دانند )  و سپس با  سرعت  رشد بالایی از ۲۶ هزار عبور کرده و تا  مرز ۲۷ هزار رشد  خواهد کرد و البته در  ۲۷۰۰۰ و ۲۷۱۰۰  با  مشکلات جدی مواجه   خواهد بود .

این  تحلیل شاید قطع  به  یقین  درست  نباشد اما  به نظر میرسد که جو بازار برای رشد بیش از ریزش فراهم  باشد  و قطعاً از حال و هوای بازار نیز می توان  چنین فضایی را  به  طور دقیق درک  کرد .

اما در حاشیه  بازار چه خبر بود …

قبل از هر چیز باید  به  فرمایشات  مقام معظم  رهبری در نماز جمعه  اشاره  کرد که  تکلیف جریان  سیاسی را  برای بازار و مسئولان  مشخص کرده  وبه نوعی فصل الخطاب سیاست خارجی شد  . ایران  به هیچ  وجه در این  مسیر کوتاه نخواهد امد هر چند که مسیر مذاکره  باز است اما به نظر میرسد این  واکنش و پیغام  صریح  باید واکنش غرب را نیز به  دنبال داشته  باشد  . در کنار این  اخبار بازهم شانتاژ  ها و تبلیغاتی علیه ایران  از سوی امریکا  صورت گرفته  که  دیگر ان  رنگ و بوی قبل را از دست داده است  اما  به هر حال  بر بزار سرمایه  می تواند تا حدودی اثر گذار باشد .

امادر سو ی دیگر قضیه  گفته می شود  امروز علیه  سوریه در شواری امنیت قطعنامه ای تصویب  خواهد شد  که  نقش روسیه هنوز در آن مشخص نیست  . تحولات  سوریه می تواند در سرنوشت  سیاسی سال های بعد  منطقه  بسیار موثر باشد .

اما در خبرهای اقتصادی  مهم ترین خبر به  قطع فروش نفت  ایران  به  چند کشور اروپایی بود که وزیر نفت با بیاناینکه صدور نفت بعضی کشورهای اروپایی را حتما قطع خواهیم کرد و درباره بقیهنیز در آینده تصمیم خواهیم گرفت، گفت: حتی اگر نتوانیم یک بشکه نفتبفروشیم به هیچ کشوری به دلیل تبلیغات و فشار سیاسی باج نمی‌دهیم و از موضعبه حق خود کوتاه نمی‌آییم . از سو یی دیگر شنیده می شود درمورد نرخ  سود  بانک ها  برای نرخ  سود  بیش از ۲۰% مجاز شده اند به شرطی که  طرح توجیهی را  دریافت کند  که  البته بازهم  دست  آنها  برای اعلام  سود  باز است  . در مورد  بانک  ها  نیز امروز صحبت  خواهیم  کرد .

اما دراین  شرایط خاص سری هم  به  بازار های جهانی می زنیم  که  امروز تعطیلات  خود را  آغاز کرد اما  شب داغی را پشت  سر گذاشت  .

حدود ۵ هفته ای می شود که وضعیت بهتری را در بازار امریکا  شاهد  هستیم  اما  خبرها دراین  ۵ هفته  ضد و نقیض بود تااین  که  آمار ها  و خبرها  کم کم  به  سود  بازارهای مالی می چرخد و این  به  سود  بازار ما خواهد بود که این چنین اخبار یک  دست  مثبت  باشد  .

در روز های گشته  داشتیم که اروپا  برای هماهنگی بیشتر برای نجات  حوزه یورو دست  به  دست می شوند  و اتحاداین حوزه  برتی کمک  به هم  بیشتر شده  خبر خوبی برای بازارهای اروپا بود  . در چین  رشد اقتصاد و تولیدات  صنعتی افزایش یافتنه اما هنوز به  سطح مناسبی نرسیده است . فروش خانه  و تولیدات  صنعتی امریکا نیز رو به  رشد است  اما  آنچه  دیشب رشد خارق العاده  را  برای بازار رقم  زد امار  ۲۴۳ هزار نفری ایجاد  شغل در امریکا  بود  که بسیار فراتر از پیش بینی ها  بوده و بازار را  به  وجد اورد .  این خبر بلافاصله  اثر خود را  بر بازار گذاشت و طلا  را  با کاهشی ۳۰  دلاری مواجه  کرد اما  شاخص ها  و کالاها  صعودی بودند . طلا در محدوده ۱۷۲۹  دلار قرار گرفت  و نفت  نیز به قیمت های ۹۸  دلار نزدیک  شد  . عرضه های جدی نفت  کشور های عربی باعث شده  حتی با وجود تهدیدات قیمت  نفت افزایش پیدا نکند .قیمت مس به ۸۶۰۰  دلار نزدیک  شده و روی هم در قیمت های ۲۱۵۰  دلار قرار داشت که  کم کم  به  سوی ۲۲۰۰  دلاری هم  میرسد  البته  فاسمین  روی را در بورس کالا  ۳۵۰۰  تومان  به  فروش می رساند . قیمت بیلت  به  ۴۹۵ دلار رسیده است  که کمی افزایش یافت اما هنوز زیر ۵۰۰  دلار ست  . قیمت شکر و اوره  و متانول نیز گویا  رو به افزایش است  .

خبر های خوبی برای بازار دراین  هفته  رسید که  اشتغال  امریکا  بتواند حداقل اشتعالی ! در بازار ما  ایجاد کند و پشتوانه خوی برای رشد باشد .

اما  امروز شاخص هم  با  وجود  مشکلات . عرضه های پی در پی مثبت  بود . او امروز با  رشدی ۲۸ واحدی در محدوده ۲۵۹۰۷ واحد قرار داشت  . امروز ۴ شرکت  غدیر، پردیس، فخوز  و امید در بازار اثرات  مثبتی گذاشتند و به شاخص نیز این  اثر مثبت  آنها  سرایت  کرد  اما در ان  سو بازهم  بانکی ها  نظیر پاسارگاد   پارسیان  با  حجم  بالای خود  به همراه  فولاد مانع از رشد بازار شدند  اما  به هر حال  امروز خبر های مثبت  از معارفه نفت و گاز می تواند  برخی شرکت های زیر مجموعه غدیرو خود غدیر را  مثبت کند و این  موضوع  باعث رشد بیشتر و افزایش جذابیت  شاخص خواهد شد  . هر چند  به نظر میرسد شاخص کمی با  ۲۶ هزار کل کل داشته  باشد  .

 

 

روزی برای تجهیزات …

امروز براي دوين روز متوالي سهام تجهيزاتيها در صدر جدول قرار گرفتند به نظر ميرسد اينبار تجهيزاتيها ميخواهند از سدهاي قيمتي خود عبور كرده و قيمتها و سطوح بالاتر را فتح نمايند فردا روز مهمي براي تجهيزاتيها ميباشد فردايي كه سهام اين گروه به سطوحي ميرسند كه با افزايش عرضه ها راه خود را براي اينده مشخص خواهند كرد . دو خبر در این گروه  باعث توجه  بازار به این  شرکت ها  شده است  . خبر اول به  بحث قرارداد های جدید این  شرکت ها  باز می گردد  که  گفته می شود  با این  قرار داد ها  سود سال ۹۱ آنها  تحت تاثیر قرار می گیرد . اما خبر دوم  به اخباری از بودجه  و این  گروه  باز می گردد . شنیده  شده در بودجهبه صندوق توسعه ملیاجازه داده می‌شود تا ۵ میلیارد دلار تسهیلات به پیمانکاران خصوصی وسرمایه‌گذاران غیردولتی طرح‌های نفت و گاز وام و تسهیلات ارائه دهد.که این  خبر نیز در صورت اجرایی شدن  برای این  گروه خبر خوشحال  کننده ای  خواهد بود.

امروز در اين گروه ودر نماد اذراب خبر افزايش سرمايه ۵۰۰%  از محل تجديد ارزيابي داراييها باعث ادامه داشتن روند صعودي اين سهم شد امروز فاذر با صف خريد سنگين و عدم عرضه سهام چنداني به سمت قيمتهاي ۲۲۰ تومان اولين هدف قيمتي خود حركت كرد به نظر ميرسد فاذر با شکست سد قيمتي ۲۲۰ توماني خود به سمت قيمتهاي ۲۴۰ تومان حركت نمايد

اما امروز ماشين سازي اراك نيز اگر چه صف خريدش عرضه شد اما باز هم با صف خريد ميليوني مواجه شد فاراك نيز با احتمال تعديل مثبت عايدي مواجه ميباشد اين سهم در صورت عبور از قيمتهاي ۱۶۰ توماني فردا به سمت قيمتهاي ۱۸۰ تومان حركت خواهد كرد در غير اينصورت باز هم شاهد فاراك ۱۵۰ توماني خواهيم بود

اما صدرا هم امروز با حجم معاملات سنگين سطوح قيمتي ۱۶۰ تومان را پشت سر گذاشته و به سمت قيمتهاي ۱۷۰ تومان در حال حركت ميباشد صدرايي كه به نظر اينبار بتواند به هدف قيمتي ۱۸۰ تومان هم برسد طي روزهاي اتي احتمال انتشار گزارش سرنوشت ساز صدرا نيز وجود دارد.

تب و تاب قندی ها …

اين روزها افزايش قيمت شكر باعث شده است تا سهام قندي به رشد قيمتي و اقبال شديد بازار مواجه شوند اين اقبال بي دليل هم نيست سرمايه هاي اندك سهام قندي باعث ميشود كوچكترين تغييري در نرخ شكر باعث افزايش و يا كاهش چند صد درصدي سود اين شركتها شود به همين علت افزايش نرخ فروش اين شركتها به سطح ۱۲۰۰ تومان باعث تحول اساسي در سهام قندي شده است . از سوی دیگر خبرهایی از حاشیه های سیاسی و کمبود واردات  شکر نیز دراین  موضوع  موثر بوده است  . قبل از هر چیز خبر می رسد  که  در محموله  اخیر که  برگشت خورده است  که شکر نیز وجود  داشته  که البته  مورد  تایئد نیست و بیشتر تاکید بر گندم و سایر غلات است  . اما  به هر حال  شکر برزیل نیز با این  شرایط  سخت  تحریم احتمالاً در بازار کمتر خواهد شد . از سوی دیگر فشار برای تقاضای خرید شکر در این  ماه  رو به  افزایش است  و از سوی دیگر کمبود  ان در داخل در ماه های پیش رو  می تواند  نکته  جالبی برای این  بازار باشد  . اما  خبر دیگر این که  مدیران  دولتی قیمت  گذاری ۱۲۷۰  برای شکر داخلی و ۱۴۰۰  را  برای شکر برزیل انجام  داده اند و این  کار را  کمی سخت  کرده است  هر چند هنوز با  بودجه  شرکت ها اختلاف جدی دارد

امروز قند اصفهان در مقابل صف خريد سنگين خود با عرضه اي به ميزان حجم مبنا مواجه شده قند اصفهان پتانسيل اعلام سود بسيار خوبي را در سال جاري و سال اينده دارد و حتي اين سهم ميتواند براي سال ۹۱ براحتي به سود ۵۰۰ توماني با توجه به قيمتهاي فعلي ۵۰۰ تومان برسد به زودي تحليل كاملي از اين سهم بر روي سايت قرار خواهد گرفت اما  تحلیل گران بر این  عقیده اند که  سهم می تواند تا  محدوده ۳۰۰۰  تومان هم  رشد کند .

اما در قند لرستان كه طبق تحليلي كه به زودي در سايت قرار ميگيرد براي سال جاري به سود خوبی در محدوده ۳۰۰ توماني خواهد رسيد امروز شاهد عرضه هاي سنگين اين سهم در استانه قيمتهاي ۳۰۰۰ تومان بوديم شايد قلرست كمي استراحت نمايد اما با توجه به پتانسيل تعديل مثبت عايدي جاي رشد قيمتي خوبي را در بازه ميان مدت خواهد داشت به خصوص اينكه شركت با افزايش سرمايه خوبي از محل سود انباشته مواجه ميباشد

اما امروز قند هكمتان در مقابل صف خريد سنگين خود عرضه اي را شاهد نبود اين سهم كه طبق تحليل قرارداده شده بر روي سايت پتانسيل تعديل مثبت بسيار خوبي را خواهد داشت و به واسطه سرمايه اندك جاي نوسان و رشد قيمتي خوبي هم دارد ميتواند طي روزهاي اتي با رشد قيمتي و نوسان مثبت خوبي همراه شود . دراین گروه  قند هگمتان  می تواند  یکی از بهترین گزینه های فعلی بازار باشد .

سهامداران  گروه  قند  توجه  کنند  ریسک  شرکتهای تصفیه  کننده  شکر کمی بالا  خواهد رفت اما  شرکت های یکه  چغندر خوبی می خرند همچنان در کانون  توجه  قرار دارند .

 

سرمايه گذاريها وسط ميدان!!!

اين روزها سهام شركتهاي سرمايه گذاري به خصوص انهايي كه با پايان سال مالي خود به استقبال مجمع و سود سال جديد ميروند با اقبال بازار مواجه شدند

امروز سرمايه گذاري غدير با خبر عرضه هلدينگ نفت و گاز پارسيان در هفته پيش رو با رود مثبت از سد قيمتي ۴۷۵ توماني گذشته و به سوي قيمتهاي ۵۲۰ تومان حركت خواهد كرد غدير با فروش سهام نفت و گاز پارسيان با موقعيت خوبي براي رشد سوداوري مواجه ميباشد . در هفته ها و روز های گذشته  انقدر از غدیر گفته  بودیم که  به  طرفداری از سهم  محکوم شدیم  اما  ایرادی ندارد چرا  که  سهم  و روند  کنونی پاسخ بازار را داد .

امروز اما سرمايه گذاري پرديس هم با توجه به گزارش شركت مبني بر افزايش سرمايه ۲۵ درصدي از محل سود انباشته و شايعاتي در خصوص فروش زمين خود با روند مثبت مواجه شد به نظر ميرسد با توجه به ان اي وي و سود بالاي اين سهم پتانسيل رشد قيمتي را تا سطوح ۱۳۰ تومان را داشته باشد

اما سرمايه گذاري سپه هم با توجه به پتانسيلهاي سنگ اهنيها با روند مثبت مواجه شد اين سهم امروز به اولين هدف قيمتي خود يعني سطوح ۱۳۵ تومان رسيد به نظر نميرسد وسپه جاي رشد قيمتي چنداني را در بازه كوتاه مدت داشته باشد نهايتا قيمتهاي ۱۴۰ تومان را هدف اين سهم ارزيابي ميكنيم.

امروز وصندوق هم  در میدان خودنمایی می کرد . به نظر میرسد که  افت  قیمتی وصندوق که تا  ۲۲۰۰  پیش بینی می شد رقم  خورده و سهم  افت آنچنانی را  نخواهد داشت . اما شنیده می شود  در سوی دیگر اوایل اسفند ماه  شرکت  نفت  پاسارگاد  وارد بازار فرابورس می شود که با  توجه  به  سود  ۱۶۰۰ ریالی این شرکت  و قیمت  تمام  شده ۱۱۷  تومانی برای وصندوق و مالکیت نزدیک  به ۵۰% دا این  سهم این  عرضه اگر از سوی صندوق باشد رشد سود  وصندوق احتمالاتا ۴۹۰ ریال  را  به همراه  خواهد داشت . احتمال  افت  بیشتر برای وصندوق در قیمت های ۲۲۰۰ ریال  بسیار کم است  .

از سفر بازگشتند!!!

اما در گروه پتروشيمي ها كه مدتي است در روند اصلاحي قرار گرفته اند امروز شاهد بازگشايي دو نماد مهم در اين گروه بوديم

امروز نماد پتروشيمي پرديس پس از برگزاري مجمع و تقسيم سود بازگشايي شد پتروشيمي پرديس امروز در قيمتهاي جذاب ۲۵۰۰ تومان بازگشايي شد اين شركت با توجه به قيمت بالاي اوره و همچنين تسعير ارز و افزايش نرخ ارز ميتواند براي سال ۹۱ به سود  حداقل ۶۰۰-۶۵۰ توماني برسد پس با ديد ميان مدت شپديس توانايي رشد قيمتي را تا سطوح ۳۰۰۰ تومان را دارا ميباشد

اما پتروشيمي كرمنشاه نيز پس از افزايش سرمايه براي اصلاح ساختار مالي و تسويه بخشي از بدهي هاي ارزي خود امروز بازگشايي شد كرمانشاه با تسويه بدهي هاي ارزي خود جاي رشد سوداوري و قيمتي خوبي را براي سال ۹۱ خواهد داشت از طرف ديگر با تسويه بدهي هاي ارزي اين شركت شاهد كاهش خوبي در هزينه هاي مالي كرمانشاه نيز خواهيم بود که  البته  هر دو شرکت ریسک  تحریم  را  بالای سر خود می بینند .

چهار گوشه بازار!!!

در بازار امروز فولاژ علي رغم صف خريد سنگين عرضه هاي سنگيني را نيز شاهد بود عرضه هايي كه نتوانست روند مثبت اين سهم را دچار اختلا نمايد و فولاژ با قدرت تمام از سد قيمتي ۳۲۰ توماني گذشت تا راه خود را براي فتح قله هاي ۳۴۰ تومان هموار سازد. دراین  گروه  فردا  این  سهم  عرضه  با  قیمت های مناسبی را در بازار خواهد داشت  .

امروز در نمادهاي فولادي فولاد خوزستان با توجه به افزايش نرخ قيمت شمش به سطح ۹۰۰ تومان و احتمال اعلام سود ۱۸۰ توماني براي سال چاري با روند مثبت مواجه شده است پيشبيني ميشود با توجه به پتانسيلهاي فخوز براي سال جاري اين سهم توانايي رشد تا قيمتهاي ۱۲۰۰-۱۳۰۰ تومان را داشته باشد. شنیده می شود  به زودی  نیز شمش بیلت در بورس کالا قیمتی جدید خواهد خورد که  برای این  سهم  و گروه  سنگ  آهن  موثر است  .

اما در گروه  سنگ  آهن نیز گل گهر به  واسطه خبر مهم فروش ۵۴ میلیون  دلاری خود کمی مثبت  بودو  معادن هم  به واسطه خبر افزایش سرمایه  اما  کچادهمچنان در ۶۲۰۰ و ۶۳۰۰  دست  پا  می زد . . امروز صبح مطلبی ازاین گروه  و گروه  فولاد منتشر شد که هنوز گویا  بازار و رسانه ها  به  آن توجه  نکرده اند .عمده  مشکل گروه  سنگ  آهن و فولاد به  اذعان  بسیاری از کارشناسان  بحث صندوق کارکنان  فولاد است  .  گفته می شود در بودجه  بندی آورده  شده است که  باید هر چه  سریعتر بورس نسبت  به  آن واکنش نشان  داده  و شفاف سازی  و اثرات  این  تصمیم  را  بر شرکت های گروه  فولاد  و سنگ  آهن  مشخص کند. بند بودجه  به این  شرح است که  :

صندوق‌های بازنشستگی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و کارکنان فولادبا همه وظایف، اموال، دارایی‌ها، سهام، امتیازات، موجودی، اسناد، اوراق، تعهدات و سایر حقوق به همراه مستخدمین خود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل می‌شوند.همچنین  میزان بدهی‌ها و کسری صندوق‌های مذکور اموال و حقوق مالی وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه آن‌ها با توافق وزیر مربوط و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صندوق موردنظر منتقل می‌شود.بایددید  از این  پس این انتقال  به این مجموعه چه  تاثیری بر روند  آن خواهد داشت . بهتر است  مدیران  هر دو وزارت خانه  شفاف سازی کنند  تا  روند  بازار تحت تاثیر اخبار پنهانی نباشد .  

امادر حوزه مسکن توجه ها  به  گروه  ساختمان  کمی بیشتر شده است  .

گزارش ها  حاکی از ان است که در تهران  به  طور متوسط ۱۰ تا ۱۵% به  قیمت  ملک  اضافه  شده است و افزایش خرید و فروش را نیز در این حوزه  شاهدیم  حال  باید دید  در صورت صحت  این  خبر گزارش های میاندوره ای گروه  ساختمان  چگونه خواهد بود و آیا این خبر خود را در آن نشان خواهد داد  یا  خیر  اما  کم کم  بایدتوجه  داشت که  پی به ای گروه  ساختمان  با این وضعیت  دیگر در محدوده ۳ و ۴ نمی باشد  و احتمال  یک  رشد پی به ای به  بالای ۴/۵  و ۵ برای گروه  ساختمان وجود دارد .

امروز در نمادهاي ساختماني مسكن شمالشرق با روند مثبت به سمت قيمتهاي ۲۰۰ تومان پيش رفت سد روانيكه اگر ثشرق موفق به شكستن ان شود ميتواند براحتي تا سطوح قيمتي ۲۲۰ تومان رشد نمايد ثشرقي كه اين روزها حقوقيها تنهايش گذاشتن و فقط سهامدار عمده ان به طور روزانه در حال خريد سهم ميباشد

در ثامان  گستر برخی از تکنیکالیست ها  از تشکیل لگوهای مختلف برای رشداحتمالی دراین  سهم خبر می دهند که  احتمال افزایش قیمت  سهم  تا  محدوده ۱۴۵۰  ریال  وجود  دارد  هر چند انصافاً این  سهم  از نظر بنیاد حرفی برای گفتن  نداشته و تنها  با موج  حمایت  است که  رشد می کند .

دراین  گروه  ثاخت  برای میان  مدت و بلند مدت می تواند حرف های زیادی برای گفتن  داشته  باشد  . در کنار او  ثباغ  و آ.س.پ  نیز برای نوسان  گیری مناسب ارزیابی می شوند .

در سایر گروه ها  امروز بالاس بازهم  با  خبر  عرضه  بلوکی سهام  مواجه  شده   که  با  قیمت ۱۹۰۰  تومان  بوده و با  استقبال بازار و برخی سهامداران  مواجه  شد . در کنار این  شرکت باید به خبر مپنا نیز اشاره کرد که  خبر امروز قرار داد ۱۰۰ میلیون یورویی شرکت می تواند  اثرات  خوبی را بر سود  سال ۹۱ این  شرکت  داشته  باشد  . در صورت  جو مثبت  بازار مپنا می تواند  تا ۲۴۰۰  ریال  نیز صعود کند .

امروز بر خلاف مس که  اسیر عرضه های سنگین  ناشی از افزایش سرمایه  شده است فاسمین و گروه  روی مثبت  بود . گفته می شود در بورس کالا  فاسمین  نرخ  محصولات  خود در فروش شمش روی ر ا  ۳۵۰۰ لحاظ می کند  حال  آنکه  فروش شرکت در ۹  ماهه  اخیر ۲۱۰۰ و در روز های پیش رو  ۲۲۰۰ لحاظ شده  . به نظر میرسد اگر بتواند تداوم  روند  فروش را در همین  مقطع حفظ کند سود سال بعد  این  شرکت و سودسال ۹۰  فاسمین  دچار تحولات شگرفی خواهد شد.

در کنار این  شرکت ها  امروز بترانس بازهم  فشار فروش را  تحمل می کرد . در برخی محافل شنیده می شود که  مشکلات  مالی احتمال تعدیل منفی برای بترانس ر ا افزایش داده است  و همین  امر شدت  عرضه این  سهم  را در بازار بیشتر کرده است  . به نظر میرسد که  قیمت های زیر ۳۰۰۰ ریال  نیز در انتظار این  سهممطالب مشابه :

نحوه خريد سهام

نحوه خريد سهام دهيد بعد از خريدم از پيشبيني و ارتباط با وبلاگ من نرم افزار
تحلیل بنیادی فولاد مبارکه

دانلود نرم افزار متاتریدر (پيشبيني) قيمت فروش تومان بر هر سهام یاب. بازار
تحلیل بنیادی فولادخوزستان(قسمت اول)

دانلود نرم افزار همانطور كه مشاهده ميشود در سال ۸۸ روند قيمت و سوداوري پيشبيني سود سال
بورس و سهام :: بخش دوم ::

نرم افزار حسابداری بيانگر تغييرات قيمت سهام طي يك دهد.چنانچه اين پيشبيني بيشتر از
شركت ملي صنايع مس ايران

بالاتر ازقيمت پيشبيني بودجه85 قيمت هرتن موليبدن نرم افزار امي
گزارشگري اطلاعات مالي آتي

وسيله مديريت تاثير چشمگيري بر قيمت سهام آتي به دو شكل پيشبيني و فرضي نرم افزار
دو قدم به صبح ۲۶ هزار …

دانلود نرم افزار اقدام به فروش سهام قيمت شكر باعث شده است تا سهام
بررسی گزارش افزایش سرمایه رایان سایپا

دانلود نرم افزار تا سال ۹۵ نيز همواره صعودي پيشبيني خريد سهام در مقطع فعلي
برچسب :