مصاحبه با ایمان سرور پور

میشه خودتون رو کامل معرفی کنید؟(اسم/سن /محل تولد/ دانشگاه و..در صورت تمایل)

 

سید ایمان سرورپور، 29 ساله ، اما چیزی که هست اینه که فکر می کنم خیلی فرق نمی کنه چند سالتهو چند سال از خدا عمر گرفتی،خیلی فرق می کنه تو سال هایی که از خدا عمر گرفتی، چی کار تونستی بکنی.

 

محل تولد رو توی سایت های مختلف به طنز نوشتن، حوالی برج ایفل در پاریس، اما من متولد این سررزمینم و همه جای ایران سرای من است. من از این مرز و بوم و این خاکم از شمال تا جنوبش. بدون اینکه فرقی کنه و کارشناسی ارشد مدیریتم

 

 

 

آدم هایی که موفق هستند ، الزاما خوشبختند؟ (چرا

 

بذارسوالت رو برگردونم وبعد جواب بدم. آدم هایی که خوشبختن، اصولا آدم های موفقین. بستگی داره موفقیت رو چی تعریف کنی،  چون موفقیت یعنی از دیدگاه خودت و برای وجدان خودت و دل خودت کجایی و چی هستی؟  اگر کسی تو دل خودش آدم موفقی باشه، حتی اگر از دیدگاه دیگران اینجوری نباشه،باز هم اون آدم خیلی موفق و آرومه.

 

 

 

آیا واقعا همیشه برای موفق شدن باید سختی زیادی کشید؟

 

فکر میکنم یک قسمت از سوالی که می پرسی به دیدگاه غلط و کلیشه ای جامعه بر میگرده. برای موفقیت نباید سختی تحمل کرد، باید جنگید. اون جنگیدن از نظر من لذت بخشه، چون برای هدفی تلاش میکنی که تک تک سلول های تو رو زنده نگه می داره  و بهش  انگیزه می ده. پس سختی نیست،جنگیدنو رسیدن به هدف لذته.

 

 

 

بزرگترین درسی که در زندگی گرفتین؟

 

خدا همیشه به موقع میرسه. بزرگترین درسی که گرفتم اینه که تا دقیقه نود به اضافه ی وقت اضافه، به امید خدا، امیدوار باشم.

 

 

 

به نظر خودتون چقدر موفق بودین؟هنوز هم جا برای پیشرفت هست؟

 

من بزرگترین رقیبم رو خودم می بینم،فکر می کنم هنوز باید بجنگم برای رسیدن به یک عالمه هدف و خیلی راه دارم تا به اهدافی که ته دلمه برسم. ولی فکر میکنم تلاش کردم که وجدان و درونم آروم باشه و کارهایی که لازم بوده انجام دادم.

 

 

 

در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل و اخذ مدرک بالاتر داشته باشید، چه رشته ای را انتخاب می کنید؟چرا؟

 

راستش رو بخوای خیلی علاقه ای به ادامه تحصیل ندارم، بیشتر علاقه دارم که راجع به چیزهایی که دوست دارم مطالعه کنم مثل فلسفه روانشناسی وموفقیت. کتاب هم می نویسم وهمچنین دوست دارم موسیقی رو که جزافق ها و علایق کودکی من بوده،به صورت آکادمیک جلو ببرم و تو وقت های کمی که دارم این کار رو هم انجام میدم.

 

 

 

 

 

فکر می کنید حضور و لمس خدا در زندگی شما به چه میزان است

 

زندگی من چیزی جز حضور خدا نیست. آدم ها دو دسته اند اون ها که زنده اند و اون هایی که زندگی میکنن و اونها که زندگی میکنند یعنی خدا.  پدر، مادر، هدف، لذت و زندگی همه با خدا مفهوم پیدا میکنه.خدا ظرف زندگی من رو گرفته. خدا یعنی همه چیز.

 

 

 

یک آیه برای نشان دادن نقش خداوند در موفقیت انسان ها

 

آیه 63 سوره احزاب : " و تو چه میدانی شاید موعدش نزدیک است" این آیه همیشه برای من امیدوار کننده است که: وایسا و ادمه بده اون لحظه ای که می خوای به هدفت برسی نزدیکه.

 

 

 

شعری که بهش علاقه مندین؟

 

من خودم دست کوچیکی تو شعر و ترانه دارم، ولی هرگز اسم خودمو شاعر نمیذارم. یک کتاب شعر هم نوشتم. خیلی شعر و شاعر از قدیمی ها تا الان هست که دوست داشته باشم،اما درباره این موضوع که انقدر همدیگر رو نکوبیم، نقد نکنیم و هرکس دیدگاه خودشو درست کنه، این بیت از حافظ به ذهنم میاد که: من اگر نیکم و اگر بد تو برو خود را باش هرکسی آن درود عاقبت کارکه کشت.

 

 

 

چقدر ادم احساسی هستید و چقدر منطقی؟


من 100% احساسی ام و 100% منطقی، شاید  بپرسی یعنی چی؟ این یعنی برای من احساس و منطق کنار هم و میکسه. نه هیچ وقت فقط با احساسم رفتم جلو و نه برعکس. برای من خدا، هدف، پدر، مادر و رویاهام یعنی احساس. ولی جنگیدن و رسیدن به اهدافم یعنی منطق. هردو هست، بدون اینکه یکی بالاتر یا پایین تر باشه.

 

 

آقای سرورپور شما روز کاری خودتون رو چگونه می‌گذرونید؟

 

شلوغ. صبح زود، با کلاس های متعدد و انرژی دادن به بچه های خوب سرزمینم شروع می شه. یک قسمت از تایم روزانم NGO های مختلف اختصاص میدم و لحظه های کمی که تو طول روز دارم کتاب میخونم حتی چند صفحه ویک بخشی هم به موزیک. در کل روز هام خیلی پره،اینقدر که تایم خوابم خیلی کم و محدوده.

 

 

 

اگر بتونید یکی از اشتباهاتتون رو جبران کنید اون کدوم هست؟

 

قطعا اشتباه زیاد انجام دادم، ولی به طور کلی اگر به غقب برگردم، باز هم سعی میکنم کلامم رو رعایت کنم و با کلام و رفتارم دیگران رو ناراخت نکنم حتی کوچیک، چون فکر میکنم ما نسبت به هم وظایفی داریم که خیلی مهمه.

 

 

 

اوقات فراغت خود را چگونه پر می کنید؟

 

اوقات فراغتدر طول شبانه روز ندارم، ولی محبوب ترین های من کتابه و موسیقیه. با گوش کردن به موسیقی های مختلف و کار روی موزیک و کلاس هایی که برای موسیقی میرم، اوقاتم رو میگذرونم و هر از گاهی برنامه های تلویزیونی مثل نود رو تماشا میکنم.

 

 

 

روز مورد علاقتون؟چرا؟

 

روز آخر هر سال، چند دقیقه قبل از سال تحویل. چون تو اون لحظه تمام اشکالات گذشته ی خودم رو بیشتر از همیشه مینویسم و آنالیز میکنم و تصمیم محکمی میگیرم که در آینده بهتر بشم. شاید باز هم اشتباه کنم، اما همین که تصمیم میگیرم برای بهتر شدن، برام خیلی مهمه. اما هر روز معادل 24 ساعت یا 86400 ثانیه لطف خدا به ماست و هر روز روز فوق العاده ای است.

 

 

 

شیرین ترین و تلخ ترین خاطره زندگیتون؟

 

تلخترین خاطره ندارم و اتفاقاتی هم که شاید تلخ بوده و افتاده، الان بعد از گذشت سال ها میدونم که درس های بزرگزندگیم بوده و خدا رو شکر میکنم. خاطره شیرین خیلی دارم و بی حد و حصره. ولی همین که بتونی یک کار کوچیک انجام بدی، یک حرف کوچیک بزنی و خوشحالی رو روی صورت یک دختر یا پسر کوچیک و بی بضاعت ببینی و این روزانه برات اتفاق بیفته روزت رو فوق العاده میکنه. اینکه چهره مادرت و خانوادت رو خوشحال و راضی ببینی از دیدگاه من عالیه.  هر روز،روز خوبیه اگر ما تصمیم بگیریم در اون روز ها خوب باشیم و خوب زندگی کنیم.

 

 

 

یه سوال که نمیخوام جواب کلیشه ای داشته باشه:نظرتون در مورد مرگ و زندگی؟

 

اینکه کلیشه نباشه، خیلی سخته ولی من راجع به مرگ و چیزی که هنوز نیومده، نمی تونم چیزی بگم،ولی خدا عاشق آدم هایه که میجنگن، دنبال هدف هاشون میرن و خوب زندگی میکنن. زندگی اولین نعمت خدا به انسانه، بی نظیره، باید قدرشو بدونیم و ازش استفاده کنیم.

 

 

 

خطوط قرمز در زندگیتون؟

 

خطوط قرمز زندگیم پدر، مادرم،احترام به خانواده و احترام به بنیان خانواده است و خط قرمز خودم وفای به عهده. این عهد میتونه با هدفم باشه، شاگردم یا با هرکسی. و این خطوط قرمز منه.

 

 

 

مهمترین آرزوی شما برای 10 سال آینده شاگردا و خودتون ؟

 

مهم ترین آرزو برای شاگردام اینه که یه روزی، یه جایی، یه لحظه ای، تو 10 سال آینده ایستاده باشن و یک نفس عمیق بکشن و به خاطر رسیدن به اهدافشون خدا رو شکر کنن.

 

ولی چون هنوز نتونستم انجامش بدم، دوست ندارم راجع بهش حرفی بزنم.

 

 

 

چه چیزی زندگی را برای شما جذاب میکنه؟

 

خوشحالی اون های که خیلی دوستشون دارم، رسیدن به اهدافم و آرامش و موسیقی.

 

 

 

صحبت پایانی؟


ازتون خیلی ممنونم که این فرصت رو بهم دادین که با همه دوستانم و مخاطبین صحبت کنم، آرزو میکنم که خدا به هممون این درک رو بده که سلامتی و آرامش بزرگترین نعمتهای زندگیه و ما برای اینکه آرام زندگی کنیم باید به قلب خودمون برگردیم. همیشه یادمون باشه که مسیر هر موفقیتی از خودمون شروع میشه.

 

 


مطالب مشابه :


بیوگرافی ایمان سرور پور + عکس

بیوگرافی ایمان سرور پور که میدن حرف نداره! ایمان به همراه کمپ های یونیسف
دل آرام..ایمان سرور پور

دل آرام ایمان سرور پور. از پله های موفقیت باید اثبا تاین حرف تو سر
مصاحبه با ایمان سرور پور

مصاحبه با ایمان سرور پور. انجام بدی، یک حرف کوچیک بزنی و خوشحالی های ایمان سرور پور;
اهمیت حرف زدن زن و گوش دادن به حرفهای او

( آرشیو برنامه های ایمان سرور پور ) دلیل اینکه مرد حوصله شنیدن حرف طولانی را ندارد این
حس دوست داشتن

نه به حرف های دیگران و نه به حرف های تو و نه به حرفهای خودم حتی کاری ندارم . ایمان سرور پور
آخرین سمفونی زندگی

و جور دیگر هوا را از میان سوراخ های این ساز بیرون داد. متن خوانی, ایمان سرور پور,
برچسب :