شاهکار چینی‌ها در فروش هارد ۵۰۰ گیگابایتی!

اگرچه این روزها تقریبا اجناس چینی گوشه‌گوشه زندگی ما، علی‌الخصوص زندگی دیجیتال ما را پر کرده‌اند اما هنوز خرید اجناس چینی با تنها مزیت ارزان‌قیمت بودن، چندان نمی‌تواند رضایت خاطر و اطمینان ما را جلب کند.

به گزارش فارنت و به نقل از پی‌سی‌آر آنلاین، این تجربه‌ای است که یک شهروند روسی با نادیده گرفتن تجربه دیگران و خرید یک هارد درایو ۵۰۰ گیگابایتی چینی به آن دست پیدا کرده است.

این شهروند روسی که در مناطق مرزی روسیه با چین زندگی می‌کند در سفری به چین با دیدن قیمت فوق‌العاده ارزان یک هارد درایو ۵۰۰ گیگابایتی با برند سامسونگ برای خرید آن وسوسه می‌شود اما هنگامی که برای ریختن اطلاعات به درون این هارددرایو اقدام می کند متوجه می‌شود که این هارددرایو خیلی کمتر از آنچه که بر روی آن نوشته شده است ظرفیت دارد.

او با مراجعه به یک مرکز تعمیرات رایانه در کشور خود مشکل خود را مطرح می کند که این مرکز با گشودن پشت این هارددرایو به عمق فاجعه پی می‌برد. همانطور که از تصویر پیداست متخصصین تقلب و جعل قطعات تنها با ساخت قاب هارد درایوهای سامسونگ و چسباندن دو مهره بزرگ برای رسیدن به وزن لازم، تنها یک فلش‌درایو ۱۲۸ مگابایتی را در درون هارددرایو قرار داده‌اند.
93280_219.jpgبنا به اعلام این مرکز تعمیرات قطعه‌ساز چینی سپس با هک کردن فیرم‌ویر این حافظه فلش کاری کرده تا در هنگام اتصال اولیه این حافظه فلش به صورت ظاهری حافظه‌ای معادل ۵۰۰ گیگابایت را نشان دهد اما در هنگام ریختن اطلاعات بر روی آن، مشتری فریب‌خورده تازه متوجه ماجرا می‌شود.

اخیرا از این گونه حافظه ها در گذرگاه‌های مرزی علی الخصوص در مناطق مرزی غرب کشور نیز مشاهده شده است و حافظه‌های فلش با ظرفیت بالا اما با قیمتی پائین به فروش می‌رسد که تنها سود هنگفتی را عاید افراد فرصت‌طلب می‌کند. با توجه به نبود مرجع رسیدگی به این گونه اقدامات، بجاست کاربران ایرانی خود از خرید این گونه حافظه‌ها خودداری کرده و به خرید اجناس با گارانتی‌های معتبر داخلی اقدام نمایند.


مطالب مشابه :


جدیدترین خودرو چینی درراه ایران

شهر خودرو - جدیدترین خودرو چینی درراه ایران - همه چیز درباره خودرو بهترین های تیونینگ
گوشی چینی خوب ؟؟؟!!!!/بررسی کاملAscend P1

گوشی چینی خوب که با خیلی از برند های صاحب پشتی از بهترین نوعی که تا به حال
شاهکار چینی‌ها در فروش هارد ۵۰۰ گیگابایتی!

بهترین و بروز ترین در همه زمینه ها best - شاهکار چینی‌ها در فروش هارد ۵۰۰ گیگابایتی!
معرفی بهترین برندهای لب تاب

این برند چینی دو دسته هدف‌ اصلی و قصد شرکت لنوو معرفی لپ‌تاپ‌هایی است که بهترین عملکرد
خرید گوشی چینی اپل

اپل چینی - خرید گوشی این بهترین راه برای شروع یک خرید خوب است. خرید گوشی برند چینی.
خرید گوشی چینی اندروید

اپل چینی - خرید گوشی چینی اندروید - معرفی گوشی های آیفون چینی طرح اصل - اپل چینی
معروف ترین و بهترین ادکلن های مارک دار

معروف ترین و بهترین از گل آفتابگردان و یاسمن، شکوفه های گیلاس های ژاپنی، برگ چای چینی و
برچسب :