خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی سیل در مرند

براثر بارش شدید باران در شهر مرند، جاری شدن سیل و سیلاب و عبور و تردد خودروها؛ مردم را با مشکل مواجه کرد.

بارش باران که از ساعت ۲۰ شب آغاز شده بود در طول یک ساعت به علت شدت بارش باران همراه با طوفان موجب قطع شدن در ختان و قطع برق در بسیاری از نقاط شهری مرند شد.

خسارت سیل به ۲۰۰ واحد مسکونی

این سیل باعث وارد شدن خسارت به ۲۰۰ واحد مناطق مسکونی در شهر و تخریب فضای سبز و آسفالت خیابان‌ها شد و بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان خسارات مالی به شهروندان مرندی وارد کرد.

جهیزیه نوعروس را آب برد/ شهردار مرند جهیزیه این نوعروس را تقبل کرد

همچنین جاری شدن سیل در شهر مرند باعث خسارات و جاری شدن در واحدهای مسکونی جهیزیه کامل یک نوعروس را در شهر مرند تخریب کرد.

شهرداری مرند تامین جهیزیه این نوعروس را تهیه و تحویل زوج خوش اقبال مرندی کرد.

براساس این گزارش از نخستین ساعات وقوع این حادثه نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و خدمات شهری شهرداری مرند در مناطق حادثه دیده حاضر شدند و به امداد رسانی تا ساعات پایانی شب پرداختند.

قطعی برق به دلیل اتصالات در اثر طوفان و باران شدید

قطعی برق به دلیل اتصالات در اثر طوفان و باران شدید امر امداد رسانی در ساعات اولیه را مختل کرد که با تلاش نیروهای اتفاقات برق شهرستان مرند مشکل برق تا آخرین ساعات امداد رسانی حل شد.

همچنین جلسه فوق‌العاده و فوری ستاد بحران شهرستان نیز به ریاست معاون فرماندار شهرستان مرند عباسیان در محل سازمان آتش‌نشانی این شهرستان تشکیل جلسه داد و برای امداد رسانی آسیب دیدگان از سیل با برنامه‌ریزی همگام با نیروهای امداد در تلاش بودند.

 

رئیس اداره برق شهرستان مرند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند عنوان کرد: با بارش شدید باران در تاسیسات برق شهرستان اتصالاتی رخ داد که سریعا گروه‌هایی برای رفع این اتصالات به محل‌های آسیب دیده اعزام شدند و با تلاش چندین ساعته توانستند این مشکل را حل کنند.

محمد اللهوردی‌نژاد عنوان کرد: آب و هوای نامساعد که با رعد و برق همراه بود به تاسیسات برق در منطقه آسیب رسانده بود که کارشناسان فنی تعمیر بخش‌های آسیب دیده تاسیسات را تعمیر کردند.

خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی سیل در مرند

شهردار مرند نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند گفت: از نخستین ساعات وقوع سیل در شهر مرند نیروهای آتش نشانی، هلال احمر، خدمات شهری و سپاه پاسداران ناحیه مرند در مناطق حادثه دیده حضور یافتند.

سید رضا هاشمی همچنین عنوان کرد: با وجود امداد رسانی همزمان در نقاط مختلف شهر نیروهای کمکی نیز از شهرهای اقماری مرند به این مناطق اعزام شدند.

وی در ادامه تاکید کرد: مناطق ارم، راه جواش، اردکلو، ۳۵ متری پور شریفی، کوچه ابوذر، کوچه حاتمی از جمله مناطق هستند که در اثر سیل به مناطق مسکونی این محله‌ها خسارت وارد شده است.

شهردار مرند علت وقوع سیل و ورود به منازل همشهریان مرندی را شیب تند این مناطق عنوان کرد و گفت: قطعی برق از نخستین ساعات شب امداد رسانی نیروهای امدادی را با مشکل مواجه کرد اما با این حال خسارات زیادی وارد نشده است.

این مسئول اضافه کرد: چرا که شهرداری مرند توانسته بود ۸۰ درصد از کانال کشی‌های شهری را ساماندهی کند که این امر باعث شده بود بسیاری از مناطق از سیل در امان بمانند.

هاشمی طبق برآورد کارشناسان میزان خسارات اولیه را ۷۰۰ میلیون تومان برآورد کرد که بیشتر مناطق مسکونی شیب‌دار، فضای سبز و تخریب خیابان‌ها اعلام کرد و اذعان داشت: خوشبختانه در این حادثه خسارات جانی در پی نداشت.


مطالب مشابه :


جهیزیه 19

روزنوشت های یک زن - نوعروس - جهیزیه 19 - این داستان واقعی است
جهیزیه به 5 نوعروس سرابی

شبکه ویدئویی سراب - جهیزیه به 5 نوعروس سرابی - - شبکه ویدئویی سراب
جهیزیه 20 نوعروس کمیته امداد شهرستان شوش اهدا شد

انعکاس اخبار شوش دانیال (ع) - جهیزیه 20 نوعروس کمیته امداد شهرستان شوش اهدا شد - - انعکاس اخبار
طرح جمع آوری جهیزیه برای 4 نوعروس

مرکز نیکوکاری امیرالمؤمنین (ع) بخش ممقان - طرح جمع آوری جهیزیه برای 4 نوعروس - اين وبلاگ جهت
آوردن وسایل جهیزیه م

خط خطی های یه نوعروس غرغرو - آوردن وسایل جهیزیه م - بالاخره نفسش شدم - خط خطی های یه نوعروس غرغرو
اهدای جهیزیه به 114 نوعروس در جهرم

شهر باربد - فریاد را همه می شنوند، هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است
اهدای جهیزیه به 20 نوعروس تحت پوشش کمیته امداد شوش

خبرگزاری اگزار (خبرهای شوش دانیال ع ) - اهدای جهیزیه به 20 نوعروس تحت پوشش کمیته امداد شوش | در
شمال نيوز/332 هدیه جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد آمل اهدا شد

شمال نيوز - شمال نيوز/332 هدیه جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد آمل اهدا شد - پايگاه خبری شمال
خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی سیل در مرند

شهرداری مرند تامین جهیزیه این نوعروس را تهیه و تحویل زوج خوش اقبال مرندی کرد.
برچسب :