تفرجگاه جنگلی 2000 هکتاری بهشت عدن(بزگترین پارک جنگلی کشور )

افتتاح فاز اول تفرجگاه جنگلی ۲۰۰۰ هکتاری بهشت عدن

46772375260551224269.jpg

پارک جنگلی ۲۰۰۰ هکتاری بهشت عدن بزگترین پارک جنگلی کشور

افزایش سرانه فضای سبز تبریز به ۱۵ متر مربع

 

در آستانه سال نو وبا حضور مهندس نوین شهردار تبریز، دکتر نوری مدیرعامل سازمان هلال احمر استان و جمعی از مسوولان استانی و شهری، فاز اول تفرجگاه جنگلی بهشت عدن و همچنین فاز اول شهرک امن با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 21084238792958129557.jpg

 

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد؛ مهندس نوین دراین مراسم با اشاره به اقدامات شهرداری در توسعه ی فضای سبز شهری گفت: شهرداری برای جبران و رفع مشکل کمبود و فقر فضای سبز تبریز طی چهار سال گذشته طرح ها و برنامه های متعددی را در دستور کار خود قرار داده تا با اجرای آنها نسبت به احیای باغ شهر تبریز اقدام نماید و خوشبختانه طی این مدت نیز رشد قابل ملاحظه ای را در بخش فضای سبز شهری شاهد بوده ایم.

97599719441489282381.jpg

78150050349010087839.jpg
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت‌ها و الزامات احداث شهرك امن تبريز ، اين امر را در راستاي ايجاد بستري امن و مناسب براي اسكان موقت شهروندان در مواقع بحران و حتي ايجاد شهري امن در جوار تبريز ارزيابي و خاطرنشان كرد: زلزله به عنوان یک بلای طبیعی غیرقابل پیش بینی همواره در کمین شهرهایی نظیر تبریز است و به دلیل آسیب پذیری تبریز در برابر اين بلاي طبيعي و با توجه به این که در صورت وقوع زلزله در این شهر بسیاری از مناطق شهری در معرض آسیب جدی قرار خواهند گرفت ، احداث شهرک 10 هزار نفری اسکان موقت موسوم به شهرک امن در دستور کار شهرداری قرار گرفته و ما تلاش می کنیم با تسریع در روند احداث این شهرک و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز آن ، محلی امن و مطمئن جهت اسکان شهروندان در مواقع بحران ایجاد شود .

شهردار تبریز افزود: امروز شاهد بهره برداری از فاز اول شهرک امن با اسکان موقت هزارنفر هستیم و تاپایان سال 90 شاهد بهره برداری از این شهرک خواهیم بود.

مهندس نوین در ادامه به نقش آموزش در مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران شهرداری تبریز در چند سال گذشته به طور مستمر کلاس های آموزشی و توجیهی در سطح کارخانه ها ، مدارس استان و حتی در سطح محلات برگزار کرده که در آن به آموزش مقابله با بلایای طبیعی می پردازد.

 

وی همچنین گفت: انتشار و توزیع بیش از 150 هزار جلد نشریات در بخش مدیریت بحران و توزیع درمدارس، آموزش بیش از 80 هزار نفر و ارتباط تنگاتنگ با NGO ها و برگزاری کارگاه های مختلف از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز در سالهای اخیر است.

79809614344118890369.jpg

شهردار تبریز خاطر نشان کرد: شهرداري تبريز علاوه بر اين با ساخت و احداث ساخت 20 سالن چند منظوره بحران و ورزشي در نقاط مختلف شهر ، توسعه و تجهيز ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني از 5 ايستگاه به 18 ايستگاه ، خريد و راه‌اندازي ماشين‌آلات و تجهيزات آتش نشاني و اقدامات ديگر گام‌هاي بلندي در راستاي افزايش سطح آمادگي و ضريب ايمني شهر و شهروندان برداشته است.

مهندس نوین در بخش دیگری از سخنان خود توجه به احداث مناطق امن برای استفاده در مواقع بحران را مهم دانسته و گفت: شهرداری تبریز در کنار اجرای پروژه های مهم شهری به ایجاد شهری امن و ایمن توجه جدی دارد، تا هنگام بروز حوادث شهروندان بتوانند در این مکان ها مستقر شوند.

در این مراسم، مهندس تقی پور مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز در سخنانی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف شهرداری تبریز در سالهای اخیر تاکید کرد: شهرداری تبریز طی سال های اخیر تلاش مضاعفی در راستای افزایش سرانه فضای سبز انجام داده و توانسته است در سایه این اقدامات، سرانه فضای سبز تبریز را از 8 متر مربع در سال 84 به 15 متر مربع در حال حاضر افزایش دهد.

گفتنی است، در شهرک امن ، مسایل زیر بنایی ، آبرسانی ، سکو های برپایی چادر ، سرویس های بهداشتی و خدماتی در نظر گرفته شده است


احداث زمين استاندارد گلف در تفرجگاه جنگلي 2000 هكتاري بهشت عدن  

1043250962.jpg

احداث زمين استاندارد گلف در تفرجگاه جنگلي 2000 هكتاري بهشت عدن

      به گزارش روابط عمومي و امور فرهنگي سازمان پاركها با مشاركت فدراسيون گلف جمهوري اسلامي ايران و سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تبريز زمين استاندارد گلف در تفرجگاه جنگلي 2000 هكتاري بهشت عدن احداث مي گردد.
بنابراين گزارش طي نشستي كه بين رياست فدراسيون گلف جمهوري اسلامي ايران و مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تبريز برگزار گرديد.
تفاهمنامة ايجاد زمين استاندارد گلف در تفرجگاه بهشت عدن منعقد گرديد.
اين گزارش مي افزايد در اين نشست كه در محل ساختمان اداري سازمان پاركها برگزار گرديد مهندس تقي پور مدير عامل سازمان پاركها ضمن خير مقدم به رياست فدراسيون گلف جمهوري اسلامي ايران و هيئت همراه افزودند : يكي از اهداف سازمان پاركها ايجاد مكانهاي ورزشي مناسب در كنار پاركها و تفرجگاههاي سطح شهر تبريز مي باشد و در اين راستا آمادگي كامل داريم با سازمان تربيت بدني  همكاري نمائيم.
ايشان افزود : با توجه به اينكه رشته ورزشي گلف كاملاً با مقوله فضاي سبز همخواني دارد تفرجگاه 2000 هكتاري بهشت عدن كه در ضلع جنوبي اتوبان شهيد كسايي در حال احداث مي باشد از نظر موقعيت مكاني فضاي سبز مناسبي براي ايجاد و انواع رشته هاي ورزشي دارد لذا اين سازمان آمادگي كامل دارد جهت احداث زمين استاندارد گلف در اين تفرجگاه همكاريهاي لازم را با فدراسيون گلف بعمل آورد.
در ادامة اين نشست سعيدي رئيس فدراسيون گلف جمهوري اسلامي ايران نيز با اشاره به اهميت اين رشته ورزشي ، افزودند : رشته ورزشي گلف با توجه به خصوصيات منحصر بفردي كه دارد باعث جذب توريست در شهرهاي بزرگ مي شود و اين امر موجب شده صاحبان هتلهاي بزرگ دنيا نسبت به احداث زمين ورزشي گلف در محوطه هتل خود اقدام نمايند.
سعيدي افزود : آذربايجانشرقي پتانسيلهاي بالقوه اي براي ايجاد اين رشته ورزشي دارد و با توجه به موقعيت مكاني و جغرافيائي تفرجگاه بهشت عدن ، ايجاد اين رشته در اين مكان باعث توسعه اين ورزش و موجب استفاده بيشتر علاقمندان و برگزاري مسابقات كشوري خواهد شد

http://parks.tabriz.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=10&id=121


افتتاح مرکز تجاری -تفریحی برج بلور تا قبل از عید نوروز

31111554.jpg

 

 

نصر نیوز: رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان شرقی از افتتاح برج بلور تبریز تا پایان امسال خبر داد.

 

حسین خلیلی مرد عصر امروز در حاشیه شورای مسکن آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار نصر نیوز افزود: این برج که یکی از سازه های بتنی منحصر بفرد کشور است عملیات اجرایی اش تمام شده و امیدواریم در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی در پاسخ به این سئوال که دلایل تاخیر در بهره برداری از این برج چیست اظهار داشت: این برج تمام مراحل اش تکمیل شده است تا جایی که فروشگاه ها و مراکز موجود در این برج در حال تجهیز هستند.

خلیلی مرد تاکید کرد: امیدواریم تا پایان سال با حضور وزیر محترم مسکن و شهرسازی شاهد بهره برداری از این برج باشیم.

گزارش نصر نیوز می افزاید، بر اساس اعلام مسئولان زیر ربط این برج قرار بود 10 اسفند ماه امسال به بهره برداری برسد که بر اساس گفته رئیس سازمان مسکن و شهرسازی این افتتاح تا پایان امسال صورت می گیرد

منبع خبر

http://nasrnews.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=2094:برج-بلور-تا-قبل-از-عید-افتتاح-می-شود&catid=2:1389-07-13-18-44-55&Itemid=4


 
داور تركيه‌اي نخستين جشنواره بين‌المللي كاريكاتور شهروندي تبريز گفت: تبريز از غناي فرهنگي بي‌نظيري برخوردار است.

b3664.jpg

 روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گزارش داد؛محمد آغ‌گون در آيين اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي كاريكاتور شهروندي تبريز اظهار داشت: من براي نخستين بار است كه به تبريز مي‌آيم و ضمن بازديدي كه از چند موزه داشتم در مقابل اين غناي تاريخي، هنري و فرهنگي حيرت كردم.

151.jpg

وي افزود: ايران به خصوص شهر تبريز يكي از معدود مناطقي است كه حرف‌هاي زيادي براي گفتن در زمينه كاريكاتور دارد.


آغ‌گون گفت: من قبلاً هم آثاري از كاريكاتوريست‌هاي ايراني در مسابقات و جشنواره‌هاي مختلف بين‌المللي داده بودم و به جرأت مي‌توانم بگويم كه ايران بي‌نظيرترين كاريكاتوريست‌ها را دارد.
داور نخستين جشنواره بين‌المللي كاريكاتور شهروندي تبريز در خصوص اين فستيوال اذعان كرد: آثاري كه به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده بود همگي به راستي عالي و فوق‌العاده بودند و به همين دليل براي هيئت داوران انتخاب از چند اثر ميان اين آثار به عنوان برگزيده كار بسيار مشكلي بود.
وي در ادامه افزود: تبريز در مدت زماني كوتاه پيشرفت چشمگيري در زمينه كاريكاتور داشته است كه كشوهاي ديگر در عرض 30 تا 40 سال اين توسعه و رشد را نداشته‌اند.
450 كاريكاتوريست از 54 كشور دنيا با ارسال يك‌هزار و 130 اثر در نخستين جشنواره بين‌المللي كارتون شهر و شهروندي تبريز شركت كرده‌ بودند.

كارتونيست‌هايي از كشورهاي ايران، آرژانتين، ارمنستان، جمهوري آذربايجان، بلژيك، بنگلادش، بلغارستان، برزيل، چين، كوبا، مصر، فرانسه، آمريكا، مجارستان، هند، اندونزي، ايتاليا، مقدونيه، مولداوي، هلند، پرو، لهستان، روماني، روسيه، سنگاپور، صربستان، اسپانيا، سوريه، تركيه، اكراين و ازبكستان آثار خود را به اين جشنواره ارسال كرده‌اند.

منبع خبر

http://www.shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=3664


مطالب مشابه :


توسعه پارک جنگلي 120 هكتاري ارم

کاشت 30 هکتار از اراضی پارک جنگلي 120 کاخ موزه فرش تالار مرکزی شهر شهرک
جزيره آجري شاه عباس

اين لقبي است که شمال نشينان کشور به مجموعه جنگلي ‌ رفت و در تالار نياي پارک جنگلي
کاشت 30 هکتار از اراضی پارک جنگلي 120 هكتاري ارم

تالار گفتمان; rss کاشت 30 هکتار از اراضی پارک جنگلي 120 طرح جنگل کاری120 هکتاری پارک ارم در
عملکرد قابل تقدیر سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز

35-توسعه فضای سبز پارک جنگلي و 120 گلستان کاخ موزه فرش تالار مرکزی شهر شهرک مبلمان و
كلنگ تالار مركزي رشت با حضور وزير ارشاد به زمين زده شد

روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت - كلنگ تالار مركزي رشت با حضور وزير ارشاد به زمين زده شد -
تفرجگاه جنگلی 2000 هکتاری بهشت عدن(بزگترین پارک جنگلی کشور )

پارک جنگلی ۲۰۰۰ تفرجگاه جنگلي 2000 کاخ موزه فرش تالار مرکزی شهر شهرک
زيباترين و خارق العاده ترين مكان هاي روي زمين

پارک Ashikaga گل، ژاپن تالار خزه، پارک ملی المپیک، درخت انجير جنگلي در
پارک لاله

و۷هکتار باقي مانده شامل تاسيسات و قسمت هاي گوناگون و خيابان‌هاي پارک تالار است و براي
برچسب :