برسر پاسخنامه های داوطلبان کنکور چه می آید؟(چند خبراز کنکور92)

نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌ فرهنگیان

مشاورعالی سازمان سنجش زمان و نحوه اعلام علاقه‌مندی و انتخاب رشته کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان را اعلام کرد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرکت در گزینش کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان در آزمون سراسری سال 92، گفت: داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در گزینش کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق و تربیت دبیر شهید رجایی تهران) باید با اعلام نتایج اولیه کنکور 92 در روز شنبه 12 مردادماه در صورتی که بر اساس اطلاعات کارنامه‌ نتیجه اولیه آزمون مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این دوره‌ها باشند، با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط این دانشگاه‌ها نسبت به انتخاب این کد رشته محل‌ها اقدام کنند.

وی درباره نحوه اعلام علاقه‌مندی به کدرشته محل‌های مذکور، تصریح کرد: کلیه داوطلبان علاقه‌مند اعم از اینکه در زمان ثبت‌نام بند 43 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مبنی بر علاقه‌مندی به شرکت در گزینش رشته‌های فرهنگیان را علامتگذاری کرده باشند یا خیر می‌توانند، با توجه به نتیجه اولیه ضمن اعلام علاقه‌مندی و واریز مبلغ 29 هزار ریال به صورت الکترونیکی و از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به انتخاب رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند.

لازم به ذکر است انتخاب رشته آزمون سراسری سال 92 از 17 مرداد آغاز شده و تا 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

زمان اعلام رتبه هاي داوطلبان کنکور


به گزارش ميگنا حسين توکلي در گفتگو با مهر درباره پاسخنامه هاي کنکور سراسري 92، اظهار داشت: پاسخنامه هاي آزمون سراسري سال 92 بعد از برگزاري آزمون به صورت لاک و مهر شده با حفاظت و اسکورت کامل به سازمان سنجش منتقل و به نماينده دفتر فناوري اطلاعات سازمان سنجش تحويل داده شد، قرنطينه پاسخنامه هاي آزمون از ساعت 9 صبح پنجشنبه 6 تير با رعايت تمام ضوابط و مقررات آغاز و نسبت به انجام مجموعه عمليات قرائت پاسخنامه ها اقدام شده است.
وي ادامه داد: طبق برنامه قرائت پاسخنامه ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط 2 دستگاه قرائت خوان و علامت خوان و به طور جداگانه قرائت و نتيجه حاصله با يکديگر تطبيق داده شد همچنين از صحت قرائت پاسخنامه ها اطمينان حاصل شده و به طور موردي کنترل و از صحت صد در صدي قرائت پاسخنامه ها اطمينان حاصل شده است.

به گفته مشاور عالي سازمان سنجش، نتيجه قرائت پاسخنامه ها در چند نوار تهيه و بر اساس دستورالعملهاي مربوط براي نگهداري در محلهاي امن به مسئولان تحويل داده شده است، بعد از تنظيم صورت جلسه پايان قرنطينه قرائت پاسخنامه ها، قرنطينه مذکور در ساعت 11 صبح روز جمعه 21 تير پايان پذيرفت و تمام افرادي که در قرنطينه همکاري داشته اند با رعايت تمام مقررات مربوط از قرنطينه خارج شدند. بر اساس گزارش اوليه، از تعداد يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب ثبت نام کننده در کنکور تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 163 هزار و 371 نفر غايب بوده اند. توکلي خاطرنشان کرد: عمليات مربوط به تصحيح پاسخنامه ها، محاسبه نمرات خام، تراز، کل و ساير محاسبات ديگر انجام و نتيجه اوليه آزمون سراسري سال جاري به صورت کارنامه تنظيم و شنبه 12 مرداد سال جاري منتشر مي شود. وي اظهار داشت: يک هفته بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون، پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوري کمتر از 75 هزار در هر يک از گروههاي آزمايشي رياضي، تجربي و علوم انساني و رتبه کشوري کمتر از 10 هزار در گروههاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي منتشر مي شود.


پایان فرایند خوانش پاسخنامه های کنکور92/آغاز محاسبه نمرات خام، تراز و کل داوطلبان


مشاور عالی سازمان سنجش از پایان فرایند خوانش پاسخنامه های آزمون سراسری سال جاری  خبر داد و مرحله بعدی بررسی پاسخنامه ها را تشریح کرد.
به گزارش میگنا حسین توکلی در گفتگو با مهر، درباره آخرین وضعیت پاسخنامه های آزمون سراسری سال 92، گفت: از 20 تیرخوانش پاسخنامه های کنکور سراسری در قرنطینه به اتمام رسیده و مشخص شده داوطلبان در این پاسخنامه ها کدام خانه ها را علامت گذاری کرده یا اینکه به هر سوال یک یا چند پاسخ داده اند.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی، پاسخنامه ها تبدیل به نوارها یا طیف های خاصی شده و بعد از این تبدیل با توجه به اینکه نتیجه پاسخنامه داوطلب به معنای واقعی مشخص شده بر حسب مورد در محلهای امنی توسط افراد خاصی نگهداری و کنترل می شود.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، تصحیح ورقه ها توسط دستگاههای مخصوص، مرحله بعدی است که به زودی آغاز خواهد شد و در این مرحله است که نمرات خام و تراز داوطلبان به دست می آید.
توکلی درباره این مرحله با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه محاسبه نمرات خام، اظهار داشت: نمرات خام، نمرات درصدی هستند و بر حسب تعریف به این معناست که داوطلب به چند درصد سوالات بعد از کسب نمره منفی پاسخهای غلط یا عدم محاسبه سوالات بدون پاسخ، جواب داده است؛ در این مرحله است که به عنوان مثال می گوییم داوطلب به 96 درصد سوالات پاسخ صحیح داده است.

وی مرحله بعد از محاسبه نمرات خام را تراز این نمرات اعلام کرد و گفت: در اصل، تراز نمرات با استفاده از اطلاعات آماری میانگین و انحراف معیار به دست می شود و سپس نمره کل به دست می آید.

سخنگوی سازمان سنجش درباره نحوه محاسبه نمرات دروس عمومی، اظهار داشت: به عنوان مثال ممکن است داوطلبی به 94 درصد سوالات دروس ادبیات و عربی پاسخ درست داده باشد، این دو نمره خام با هم مساوی هستند اما ممکن است نمرات ترازشان با یکدیگر متفاوت باشد به این دلیل که شاید در یک درس جامعه داوطلبان قوی تر یا ضعیف تری قرار گرفته باشند.
توکلی با بیان اینکه هر درسی دارای یک ضریب است، ادامه داد: نمره تراز به دست آمده در ضریب چهار درس ادبیات فارسی ضرب می شود سپس به اضافه سایر ضرایب دروس عمومی و در نهایت تقسیم بر مجموع ضرایب خواهد شد که نمره کل از این طریق در آزمون عمومی به دست می آید.

وی با اشاره به نحوه محاسبه نمرات کل در آزمون اختصاصی، گفت: در آزمون اختصاصی زیرگروههای متفاوتی لحاظ شده و نمرات تخصصی با یکدیگر متفاوت هستند، به عنوان مثال گروه ریاضی دارای سه زیر گروه است و بدین معناست که داوطلب دارای سه نمره کل اختصاصی است، این نمره کل اختصاصی با کل نمره عمومی جمع نمره آزمون فرد را تشکیل می دهد.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به گزینش داوطلبان و نحوه محاسبه سوابق 25 درصدی تحصیلی، گفت: در گزینش نهایی، 75 درصد نمره داوطلب با 25 درصد سابقه تحصیلی محاسبه می شود، در صورتیکه اعمال سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره کل داوطلب شود ( برای دیپلمه های 84 به بعد ) تاثیر خواهد داشت اما در صورتیکه باعث کاهش شود گزینش بر اساس سوابق صورت نمی گیرد. توکلی خاطرنشان کرد: در کارنامه داوطلب مشخص می شود که گزینش با اعمال سابقه تحصیلی صورت گرفته یا خیر.

میگنامطالب مشابه :


دانلود برگه تست زنی

پاسخنامه سفید, برگه پاسخنامه, پاسخنامه تست, برگه تست زنی, پاسخنامه خام, تست خام, برگه خام تست, نحوه تست زنی، فرم خالی تست, فرم خام تست, تمرین تست,
دانلود پاسخنامه خام

پایه دوم 1003 - دانلود پاسخنامه خام - مدرسه راهنمایی نمونه دولتی دکتر حسابی.
دانلود سوالات کنکوروبرگ خام پاسخ نامه کنکور

در این مطلب چند فایل برای شما قرار دادم که در فرآیند تست زنی شما بسیار موثراست و سرعت تست زنی شما رو تا حد قابل قبولی بالا می برد. اولین فایل: برگه تست زنی
پاسخنامه خام کنکور برای تست

8 ژوئن 2010 ... Mathematics - پاسخنامه خام کنکور برای تست - ریاضیات و آموزش.
پاسخنامه خالی (سفید) آزمون تستی

برای شما عریزان نمونه پاسخنامه خالی (سفید) آزمون تستی ۱۲۰ سوالی برای تمرین در این پست قرار دادیم که با دانلود آن می توانید نحوه تست زدن را با استفاده سوالات
دانلود پاسخبرگ های تستی خام

26 فوریه 2014 ... آموزگار ابتدایی : اول تا ششم - دانلود پاسخبرگ های تستی خام ... دانلود پاسخنامه خام شماره 1 · دانلود پاسخنامه خام شماره 2 · دانلود پاسخ نامه خام شماره3.
پیک نوروزی کلاس ششم 1 دبستان شهید قریشی به همراه پاسخنامه خام

سوالات این پیک به صورت تستی (80 سوال) قرار داده شده است که 11 صفحه می باشد و به وسیله عکس در وبلاگ نمایش داده شده است و فایل پاسخنامه خام هم به صورت ورد قرار
آنچه بايد براي شرکت در کنکور دانشگاه آزاد بدانيم. بخش يک

پاسخنامه هایی که در آنها تغییراتی صورت گرفته باشد که برای ماشین قرائت تعریف ... محاسبه نمره خام: در آزمون های تشریحی نمره خام توسط مصحح و در مصاحبه نمره خام
دانلود آزمون جامع پایه ششم شماره 16+(آزمون تست دقّت و تمرکز)+همراه با پاسخنامه و فایل خام آن

7 مارس 2014 ... تبسم خورشید - دانلود آزمون جامع پایه ششم شماره 16+(آزمون تست دقّت و تمرکز)+همراه با پاسخنامه و فایل خام آن - آموزش ابتدایی.علمی.آموزشی.فرهنگی.
برسر پاسخنامه های داوطلبان کنکور چه می آید؟(چند خبراز کنکور92)

توکلي خاطرنشان کرد: عمليات مربوط به تصحيح پاسخنامه ها، محاسبه نمرات خام، تراز، کل و ساير محاسبات ديگر انجام و نتيجه اوليه آزمون سراسري سال جاري به صورت
برچسب :