صفحه 4--30 فروردین 89

 

جشن گلاب گیران  در میمند برگزار می شود
مديرعامل شركت شهرك­هاي صنعتي فارس گفت: همزمان با فصل برداشت گل محمدي و آئين گلابگيري در منطقه ميمند، همايش و جشنواره «گل و گلاب» ميمند روزهاي دوم و سوم ارديبهشت­ماه در اين منطقه برگزار خواهد شد.
علي همت افزود: همايش و جشنواره گل و گلاب ميمند، امسال با هدف ايجاد بستر مناسب براي توجه به توسعه خوشه صنعتي گلاب و عرقيات گياهي، توجه همگاني به منطقه ميمند و شناسايي و معرفي جاذبه­هاي سياحتي و گردشگري و فراهم آوردن زمينه مناسب براي معرفي محصولات ميمند در زمينه عرقيات و گلاب برگزار مي­گردد.
وي با بيان اينكه مراسم امسال در دو بخش همايش و جشنواره برگزار مي­شود گفت: همايش گل و گلاب ميمند كه روز پنجشنبه دوم ارديبهشت­ماه با حضور مسئولان استاني و كشوري برگزار خواهد شد با كارگروه­هاي تخصصي، ضمن بررسي موانع و مشكلات توسعه خوشه صنعتي گلاب و عرقيات گياهي و مسائل موجود در بخش­هاي كشاورزي، بازرگاني، بازاريابي، صنعتي­سازي و كيفيت محصولات توليدي، درخصوص رفع اين مشكلات بحث و تبادل نظر شده و تصميماتي اتخاذ خواهد شد.
رئيس هيئت مديره شركت شهرك­هاي صنعتي فارس، بهره­برداري از يك واحد صنعتي توليد عرقيات و گلاب و بازديد مسئولان و شركت­كنندگان از تعدادي از واحدهاي سنتي و صنعتي گلاب­گيري و همچنين گلستان­هاي گل محمدي را از جمله برنامه­هاي همايش گل و گلاب ميمند اعلام كرد.
همت با اشاره به اينكه جشنواره گل و گلاب ميمند نيز روز پنجشنبه دوم ارديبهشت­ماه و با حضور مسئولان در بوستان شقايق ميمند گشایش خواهد یافت گفت: اجراي موسيقي سنتي، مراسم شعرخواني با محوريت ميمند و برگزاري مسابقه ويژه مردم از برنامه­هاي اين جشنواره خواهد بود كه در روز جمعه سوم ارديبهشت ماه نيز ادامه خواهد يافت.
وي افزود : همچنين با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس نمايشگاه صنايع دستي و غذاهاي سنتي و ويژه برنامه­هاي گردشگري اجرا خواهد شد.
مديرعامل شركت شهرك­هاي صنعتي فارس همچنين با اشاره به مشاركت شركت تعاوني و اتحاديه گلابگيران ميمند در برگزاري جشنواره گفت : از سوي اين بخشها نيز اجراي برنامه توسط هنرمندان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اينكه با همكاري بخشداري و شهرداري ميمند، تمهيدات و امكاناتي براي استقبال از ميهمانان در اين جشنواره در نظر گرفته شده است ، اظهار اميدواري كرد: برگزاري اين جشنواره بتواند در معرفي بهتر ميمند به مردم مؤثر باشد.
وي اضافه كرد: با هماهنگي­هاي انجام شده با اتحاديه گلابيگران ميمند، گلاب و عرقيات گياهي با تخفيف 15 درصدي ويژه به مردم ارائه خواهد شد.
همت در ادامه با بيان اينكه توسعه خوشه صنعتي گلاب و عرقيات گياهي ميمند، به عنوان يكي از مصوبات سفر رئيس جمهور به فارس، از سال 87 توسط شركت شهرك­هاي صنعتي فارس و با انتخاب عامل توسعه آغاز شده گفت: اجراي اين طرح تاكنون دستاوردهاي مناسبي به همراه داشته است.
وي با بيان اينكه هم­اكنون شش واحد صنعتي در كنار 50 واحد صنعتي دیگر در زمينه توليد گلاب و عرقيات در اين منطقه به فعاليت مي­پردازند گفت: انجام فعاليت­هاي بازاريابي، ارتقای سطح فناوری، استانداردسازي، توجه به كيفيت محصولات از جمله برنامه­هايی بوده كه در قالب اين خوشه انجام شده و در حال انجام مي­باشد.
علي همت افزود: تاكنون براي ارتقای فناوری، نوسازي واحدهاي صنعتي و ايجاد واحدهاي جديد صنعتي حدود 8 ميليارد ريال از محل كمك­هاي فني و اعتباري پرداخت شده است.
وي در پايان گفت: اين جشنواره با همكاري سازمان بازرگاني فارس، صندوق توسعه صادرات، سازمان جهاد كشاورزي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، شركت تعاوني گلابيگران ميمند، فرمانداري فيروزآباد، بخشداري، شهرداري و شوراي اسلامي شهر ميمند برگزار خواهد شد.
گفتني است منطقه ميمند كه در0100 كيلومتري شيراز قرار دارد، با دارا بودن يك هزار هكتار سطح زير كشت باغ گل محمدي يكي از مناطق مهم و قطب­هاي گل محمدي در سطح كشور محسوب مي­شود كه پيش­بيني مي­شود امسال با توجه به وضعيت خشكسالي، از يك هزار تن گل محمدي در مساحت هزار هكتاري ، 3 هزار تن گلاب توليد شود.

تأکید فرماندار اقلید بر برنامه­ریزی
مدیران اجرایی در سال «همت مضاعف، کار مضاعف»

اولین جلسه شورای اداری شهرستان اقلید در سال 1389 با حضور فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مسئولان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اقلید، پاک­فطرت فرماندار این شهرستان بیان داشت: سال 88 نقطه عطفی برای شهرستان اقلید بود و با پیگیری مسئولان و زحمات دولت خدمتگزار، پروژه­های بزرگی در شهرستان به تصویب رسید و کار پیگیری آن با جدیت ادامه دارد. وی گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، سال «همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری شده باید تلاش خود را دوچندان نموده و با تمام وجود، این پیام را سرلوحه کار خود قرار داده و درصدد رفع مشکلات مردم و پیشرفت جامعه باشیم.
رئیس شورای اداری شهرستان اقلید اظهار داشت: در سال جدید باید بیشترین هدف خود را صرف پیگیری پروژه­های نیمه­تمام کنیم تا صنایعی که تعطیل مانده فعال شوند و در ادامه آن پروژه­های جدیدتری را دنبال نماییم.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از خدمات دولت خدمتگزار ایجاد شبکه راه­آهن یزد - اقلید بود که کلنگ آن زده شد که گام بسیار مؤثری در جهت رشد و توسعه شهرستان اقلید خواهد بود.
وی تصریح کرد که برای اشتغال جوانان نیز با پیگیری­های انجام شده و تلاش دولت خدمتگزار با احداث شهرک صنعتی آب و کارخانه فولاد این مسأله در شهرستان حل خواهد شد.
در ادامه طالبی امام جمعه شهرستان اقلید اظهار داشت: دنیا باید ابزاری برای رسیدن به سعادت و کمال باشد.
سپس رحمانی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تلاش، کوشش و برنامه­ریزی گام­های بزرگی در جهت اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته و در جهت رشد و شکوفایی آن کوشش نماییم.
وی اظهار داشت: باید برای پیگیری مسایل عمران شهرستان، کمیته­هایی تشکیل شود و هر کمیته پیگیری­های لازم را در جهت مسایل شهرستان انجام دهد.
وی افزود: در برنامه­های امسال احداث 8 سالن ورزشی، استفاده کشاورزان از آب سد ملاصدرا جهت بخش کشاورزی و فعال نمودن بعضی از صنایعی که دارای مشکل می­باشند در اولویت قرار دارد. وی تصریح کرد: مسئولان باید با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را پیگیری نموده و در صدد رفع آن باشند.
در ادامه تعدادی از مسئولان به بیان نظرات و مسایل شهرستان پرداختند که مورد بررسی قرار گرفت.

موزه مردم­شناسی در منزل شخصی یک فرد علاقمند اهل اوز

خضری - اوز
یک تن از اهالی شهر اوز با ابتکار جالب خود، منزل مسکونی­اش را به موزه مردم­شناسی تبدیل کرده است.
دبیر انجمن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخش اوز در این زمینه گفت: فاروق ضیائی 70 ساله شهروند خوش­ذوق و علاقمند به میراث فرهنگی توانسته است با همکاری دیگر علاقمندان، اشیا و ابزارآلات قدیمی و کمیاب را جمع­آوری و خانه­اش را با آنها تزیین نماید.
احمد خضری افزود: فاروق ضیائی در واقع منزل مسکونی­اش را به موزه مردم­شناسی تبدیل کرده است.
این شهروند علاقمند در این زمینه گفت: برای این که اشیا و ابزار قدیمی فراموش نشوند و از نابودی آنها جلوگیری شود، سعی کرده­ام آنها را جمع­آوری و با توجه به کارایی در قسمت­های مختلف خانه­ام طبقه­بندی و نگهداری کنم.
وی گفت: با این کار علاقمندی خود را نسبت به فولکلور و میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرم نشان داده و کوشش کرده­ام تا بیشتر بازدیدکنندگان از منزلم، افراد جوان و نوجوان باشند تا هویت خود را دریابند.
فاروق ضیائی در ادامه گفت: مسئولان باید بدانند که شهر تاریخی اوز نیاز مبرم به موزه مردم­شناسی دارد و دست­اندرکاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس می­توانند با تأسیس موزه مردم­شناسی از نابودی این اشیا و ابزارآلات جلوگیری کنند.
در منزل فاروق ضیائی بیش از 150 نوع اشیا و ابزارآلات خانگی و قدیمی به طرز جالبی چیدمان و نگهداری شده است.
او نقاشی هم می­کشد و در منزلش افزون بر 100 کاریکاتور زیبا درباره موضوعات  مختلف از قبیل آب، سلامتی، بهداشت و مضرات سیگار نیز به چشم می­خورد.

ویژه برنامه­های هفته سلامت در آموزش و پرورش خرم­بید
مرادی - خرم­بید
همزمان با هفته سلامت برنامه­های متنوعی در خرم­بید اجرا گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش خرم­بید، کریم­نژاد مسئول روابط عمومی این اداره در گزارشی پیرامون هفته سلامت در آموزش و پرورش گفت: در هفته سلامت برنامه­های متنوعی اجرا گردید که با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بسیج دانش­آموزی و کارشناسان این اداره برنامه­ریزی گردیده بود. وی نواخته شدن زنگ سلامت با حضور مسئولین به صورت نمادین در آموزشگاه راهنمایی دخترانه فاطمه زهرا (س)، سخنرانی در رابطه با هفته سلامت با محوریت تغذیه سالم و تحرک بدنی و عدم مصرف دخانیات توسط استوار مدیر آموزش و پرورش و امینی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، برگزاری جشنواره بادبادک­ها، پیاده­روی خانوادگی، جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای سنتی و برگزاری مسابقات مختلف از جمله مسابقه نقاشی و مقاله­نویسی بین دانش­آموزان مقاطع مختلف تحت عنوان­های عدم مصرف سیگار، دخانیات یک تهدید جهانی و... از جمله این برنامه­ها برشمرد که با همکاری ادارات شهرستان، کارشناسان و مدیران مدارس اجرا شد.

برگزاری جشنواره طبخ غذای سالم در استهبان
به مناسبت هفته سلامت، جشنواره طبخ غذای سالم در کلینیک بهداشتی - درمانی حکمت برگزار گردید. به گزارش شبکه بهداشت و درمان شهرستان استهبان، در این برنامه که با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان، مسئولین ادارات دولتی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان برگزار گردید، فرح­بخش رئیس شبکه اهداف و برنامه­های هفته سلامت را بیان نمود. سپس فقیهی کارشناس تغذیه شهرستان در خصوص طبخ غذای سالم و  اهمیت آن در سلامت قلب و عروق صحبت کرد.

برگزاری مسابقات اذان در دانشگاه آزاد نی­ریز
کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد نی­ریز، مسابقات اذان دانشجویی را با حضور دانشجویان مؤذن برگزار نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی­ریز، صفاجو مسئول کانون قرآن و عترت برادران واحد نی­ریز ضمن اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار آنا افزود: این مسابقات به منظور انتخاب برترین مؤذنین دانشجو جهت شرکت در جشنواره مؤذنین دانشجویان منطقه یک برگزار شد که 3 تن از دانشجویان به مسابقات منطقه­ای راه یافتند.

شهردار جدید شهر سورمق معرفی شد
جلسه تودیع و معارفه شهردار شهر سورمق با حضور فرماندار آباده، معاون دفتر امور شهری استانداری فارس، برخی از مسئولین ادارات و جمعی از مردم شهر سورمق برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده، در این جلسه محمدمهدی رضانیا فرماندار آباده به بیان وظیفه مهم همه مسئولین شهرستان که همانا خدمتگزاری به مردم می­باشد پرداخت.
وی از همه مسئولین خواست قدر فرصتی که در اختیارشان گذاشته شده را بدانند و با پیروی از مقام معظم رهبری در سال «همت مضاعف و کار مضاعف» در جهت خدمتگزاری به مردم که برترین خدمت است تلاش کنند. گفتنی است در این جلسه از خدمات تربتی شهردار سابق شهر سورمق با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و خیراندیش به عنوان شهردار جدید معرفی گردید.

عملیات اجرایی 10 پروژه راهسازی در لامرد و مهر
قاسم حاجی­پور - لامرد
علی امیری مدیرکل راه و ترابری لارستان در بازدید از راه­های حوزه شهرستان لامرد اظهار داشت: 10 پروژه راهسازی اعم از راه­های روستایی، اصلی و فرعی در شهرستان­های لامرد و مهر با اعتباری افزون بر 600 میلیارد ریال توسط اداره کل راه و ترابری لارستان در دست ساخت است که از جمله آنها عبارت است از: پروژه­های راهسازی بزرگراه لامرد - دوراهی آبکنه به طول 24 کیلومتر، محور احشام - چاه­ورز به صورت کمربندی با هدف حذف نقاط حادثه­خیز، محور خنج - علامرودشت - گله­دار و  محور لامرد - مهر - گله­دار - دارالمیزان به صورت بزرگراه که توسط وزارت نفت در دست ساخت است و شهرستان­های لامرد و مهر را به بزرگراه جم - فیروزآباد متصل می­نماید.
علی امیری افزود: در سال «همت مضاعف و کار مضاعف» امیدواریم پروژه­های راهسازی در کل حوزه اداره کل با همکاری خوب دستگاه­های مربوطه زودتر از موعد مقرر تحویل شود.

بُزی در فراشبند، 5 بزغاله زایید
بحرانی­فرد - فراشبند
یک دامدار فراشبندی به نام بهیار پناهی ساکن روستای همت­لو بخش مرکزی، شاهد تولد 5 رأس بزغاله از یک رأس بز در میان گوسفندان خود بود.
پناهی این پدیده را تاکنون در این منطقه آن هم از نوع بزهای معمولی بومی بی­سابقه دانست و ادامه داد که همه بزغاله­­ها سالم هستند و از مادر خودشان روزانه شیر می­خورند.

تأکید رئیس شورای آموزش و پرورش بر نگاه راهبردی این شورا در سال 89
فرماندار شهرستان شیراز در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شیراز در سال جاری خواستار تقویت نگاه تحول راهبردی در شورای آموزش و پرورش شهرستان شد و گفت: هر چه در شورای آموزش و پرورش از ایده­های نو و جدیدتر استفاده شود قطعاً بهتر عمل شده و نتایج مطلوب­تری حاصل خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، ابراهیم عزیزی ضمن تقدیر از تلاش­های صورت گرفته در سال گذشته خواستار تلاش و همت مضاعف اعضای شورای آموزش و پرورش در سال جاری شد و افزود: در سال 89 که بنا به فرموده مقام معظم رهبری، سال همت و تلاش مضاعف نام­گذاری شده است باید سعی کرد از این نام­گذاری به عنوان نقشه راه استفاده نمود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته معلم که در آستانه آن قرار داریم بر ضرورت اجرای برنامه­های مختلف، متنوع و در حد و شأن مقام معلم تأکید نمود و خواستار توجه دستگاه­های مختلف در جهت گرامیداشت این هفته شد.
گفتنی است در سال گذشته 12 جلسه شورای آموزش و پرورش با 122 مصوبه برگزار شد که از این میزان 91 مصوبه کاملاً اجرایی گردید و 21 مصوبه نیز در حال انجام و اجرا می­باشد.

ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش فارس تشکیل جلسه داد
اولین نشست ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش فارس در سال 89 با حضور حجت­الاسلام والمسلمین سقاچی مسئول ستاد اقامه نماز استان، طوبایی معاون پرورشی و تربیت بدنی و تنی چند از مسئولین دوایر اداره کل آموزش و پرورش فارس و اداره کل نوسازی مدارس فارس در تالار جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، در این نشست مطالبی در خصوص لزوم توجه به ساخت نمازخانه­ها و رفع مشکلات موجود در نقشه نمازخانه مدارس که توسط اداره کل نوسازی ساخته می­شوند و تلاش این اداره کل در انجام تعهدات خود مبنی بر ساخت و تجهیز نمازخانه­هایی که ساخت آنها در سفرهای هیأت دولت و همچنین شورای آموزش و پرورش استان، با حضور قرائتی مصوب گردیده است مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه، طوبایی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش فارس توجه همه­جانبه به تمامی مؤلفه­های مرتبط با نماز را ضروری دانست و لزوم حضور روحانیون آگاه و مؤثر و فضای مناسب و ارتقای انگیزه دانش­آموزان برای اقامه نماز را یادآور شد.
بهره­مندی از دبیران در مدارس به عنوان امام جماعت، تأکید بر اثربخشی حضور همه عوامل مدارس در صف نماز جماعت، توجه به تنظیم وقت نماز در برنامه مدارس و ارزیابی مستمر از فعالیت­های مربوط به نماز از نکات دیگری بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

بررسی ابزارهای تحقق راهبرد همت مضاعف و کار مضاعف در شهرداری
مدیر آموزش، تشکیلات و بهبود روش­های شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز جهت نهادینه­سازی، ایجاد ادبیات موضوع در سازمان­ها و ایجاد بسترهای فکری مناسب در راستای تحقق این راهبرد، نخستین نشست علمی کاربردی همت مضاعف و کار مضاعف را در اردیبهشت­ماه برگزار خواهد نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری، وی افزود: این نشست بیشتر در خصوص استفاده از تئوری­های مدیریتی در راستای محقق نمودن پیام سال مقام معظم رهبری خواهد بود.
داریوش ستایشگر تصریح کرد: در سال جاری اولین نشست مدیران شهرداری بیشتر در این خصوص برگزار گردید و ابزارهای تحقق این شعار، رویکردهای «تعیین اهداف مشخص» و «مدیریت مبتنی بر هدف» تبیین گردید.
وی به ارائه توضیحاتی در خصوص نشست علمی - کاربردی همت مضاعف و کار مضاعف پرداخت و گفت: این نشست با حضور رئیس مرکز ملی بهره­وری ایران و استادان مجرب مدیریت کشور در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت­ماه برگزار می­گردد و حضور مدیران دستگاه­های اجرایی در این نشست باعث نهادینه شدن راهبرد رهبری در سازمان­ها با استفاده از ابزارهای علمی مدیریتی خواهد بود.

گشایش دومین دوره طرح «تربیت خطیب» در فارس
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در آیین گشایش دومین دوره آموزشی طرح تربیت خطیب استان گفت: باید اهداف دشمن را شناخت و بر اساس آن برای مقابله با دسیسه­ها برنامه­ریزی کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حجت­الاسلام سید ولی­الله محمودی­نژاد با اشاره به پیشرفت­های جهان در زمینه فناوری­های مختلف افزود: با آشنایی به­روز با این پیشرفت­ها، باید سطح دانش تخصصی خود را بالا برده و با شناخت کامل از روش­های نوین و ادغام آن با روش­های سنتی، با توطئه­های دشمنان مقابله کنیم.
در ادامه حجت­الاسلام کاویانی استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران نشست اظهار داشت: تجربه 30 ترم تدریس به بنده نشان داده است که مردم ما را به عنوان نماینده اسلام می­شناسند و هر کاری که ما انجام می­دهیم به پای اسلام نوشته می­شود.
وی با اشاره به روش­های نوین و سنتی جهت مقابله با دشمن، حفظ منبرهای سنتی را یکی از بهترین روش­ها در راه تبلیغ و مقابله با توطئه دشمن دانست.
عبدالرسول آموزگار معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس در حاشیه این همایش هدف از برگزاری این طرح را شناسایی اقشار تأثیرگذار، ارتقای سطح دانش و بینش خطبا، بهبود روش­های خطابه و سخنوری، انتقال مناسب فرهنگ و اندیشه دینی و انقلابی به نسل کنونی و نسل­های آینده، کمک به تضمین و تداوم انقلاب اسلامی، ساماندهی و افزایش کارآمدی و تقویت نکات قوت و رفع نقاط ضعف و آسیب­های فرهنگی عنوان کرد.

انتقال مرکز پذیرش بیماران سوانح و حوادث از بیمارستان نمازی
مرکز اصلی پذیرش بیماران سوانح و حوادث از بیمارستان نمازی به بیمارستان شهید رجایی شیراز انتقال یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس بیمارستان شهید رجایی با بیان این مطلب گفت: با توجه به کامل شدن امکانات تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان شهید رجایی در حال حاضر این بیمارستان به مرکزیت پذیرش بیماران سوانح و حوادث و فوریت­های جراحی در شیراز تبدیل شده است. شهرام بلندپرواز افزود: بر اساس قانون، همه بیمارستان­ها موظف به ارائه خدمات به بیماران اورژانسی هستند که بیمار درصورت نداشتن شرایط پایدار باید به نزدیک­ترین بیمارستان موجود در مسیر منتقل شود. وی گفت: اما در صورتی که بیمار در شرایط پایداری باشد، به دلیل وجود امکانات مناسب و جلوگیری از ازدحام در بیمارستان نمازی، باید به بیمارستان شهید رجایی منتقل شود.

نشست گرامیداشت مقام «معلم» در ناحیه بقیه­الله شیراز
اولین جلسه ستاد گرامیداشت مقام معلم در ناحیه بقیه­الله(عج) با حضور فرماندهان و مدیران کانون­های بسیج دانش­آموزی و فرهنگیان و معاونت­های ناحیه و فرماندهی ناحیه بقیه­الله (عج) برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه­الله الاعظم (عج) شیراز، در این جلسه ضمن گرامیداشت مقام معلم و همچنین مقام استاد بزرگ شهید مطهری و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان برنامه­های ویژه این هفته تدوین و تشریح شد و مقرر گردید که از 11 تا 17 اردیبهشت­ماه در هفته معلم برنامه­های متنوع ورزشی، فرهنگی و سیاسی و قدردانی و سپاس از معلمین در تمامی حوزه­ها، کانون­ها، آموزشگاه­های نواحی 3 و 4 آموزش و پرورش، حرم مطهر شاهچراغ (ع) و حسینیه شهدای مجتمع شلمچه برگزار گردد.

قطع موقت ارتباط تلفنی مشترکین خیابان فرصت شیرازی
در ادامه طرح توسعه شبکه مخابراتی شهرستان شیراز از روز یکشنبه [دیروز] به علت عملیات برگردان کابل مرکز تلفن مدرس، احتمال قطع موقت ارتباط تلفنی مشترکین خیابان فرصت شیرازی، ده متری رنجبر وجود دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات فارس، چنانچه پس از سپری شدن مدت 72 ساعت، ارتباط تلفنی مشترکین این مرکز برقرار نشده باشد جهت رفع آن با شماره تلفن 117 تماس حاصل نمایید.

دیدار مسئولین آموزش و پرورش ناحیه 2 با خانواده شهدا
همزمان با آغاز سال نو جمعی از مسئولین شهری و آموزش و پرورش با حضور در جمع خانواده معظم شهدای فرهنگی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهید و شهادت از نزدیک با مسایل و مشکلات این عزیزان آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز، در این برنامه، کارشناسان ستاد شاهد اداره کل آموزش و پرورش، فریدون­پور رئیس ناحیه 2 شیراز، همچنین سلمان­زاده از دفتر نماینده ولی فقیه در استان با حضور در منازل شهدای فرهنگی ضمن عرض تبریک فرا رسیدن سال نو و آرزوی سلامتی و توفیق برای خانواده معظم شهدا، با اهدای لوح یادبود و هدایا ضمن ارج نهادن به ایثارگری­ها و رشادت­های شهیدان سرافراز، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

برای مشترکان کم­کارکرد، قبض تلفن ثابت ارسال نمی­شود
برای مشترکان کم­کارکرد تلفن ثابت شهرستان شیراز، قبض صورتحساب تلفن ارسال نمی­شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات فارس، مدیرعامل شرکت مخابرات استان در این زمینه گفت: قبض صورتحساب دوره شش (1/11/88 تا 29/12/88) مشترکان تلفن ثابت که هزینه آن کمتر از 30 هزار ریال بوده، ارسال نشده است. امیری با تأکید بر این که سیاست جدید این شرکت، حذف قبوض است، اظهار داشت: در این راستا در آخرین دوره توزیع قبوض تلفن ثابت، برای 100 هزار مشترک تلفن ثابتی که هزینه آنها کمتر از 30 هزار ریال شده بود، قبض صادر نشد. امیری افزود: مشترکان تلفن ثابت می­توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی شرکت مخابرات استان فارس به نشانی www.shiraztel.co.ir یا با تماس با شماره تلفن 1818 علاوه بر مشاهده هزینه تلفن ثابت خود، اقدام به پرداخت الکترونیکی و غیرحضوری قبوض خود کنند.
وی با اشاره به این که مشترکان با هر نوع کارت عضو شبکه شتاب می­توانند به این سامانه پرداخت الکترونیکی مراجعه کنند، افزود: مشترکانی که قبض آنها به دلیل کمتر از 30 هزار ریال بودن صادر نشده است نیز می­توانند با تماس با شماره 1818، اقدام به پرداخت الکترونیکی و غیرحضوری قبوض خود کنند. امیری خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان فارس جوایز نفیسی برای مشترکینی که از خدمات غیرحضوری استفاده می­کنند، در نظر گرفته است.

خودروی بخشداری وراوی به آتش کشیده شد
قاسم حاجی­پور - لامرد
ستوان­یکم کرامت رازقی جانشین فرمانده انتظامی بخش وراوی گفت: ساعت 16:30 جمعه گذشته 2 دستگاه خودرو در منزل یعقوب خواجه­زاده بخشدار وراوی به آتش کشیده شد.
وی افزود: شخصی به نام م.ش ساکن شهر وراوی بنا به دلایل نامعلوم از طریق غیرقانونی (پریدن از روی دیوار) وارد منزل شخصی بخشدار وراوی شده و پس از پاشیدن نفت بر روی یک دستگاه خودروی بخشداری وراوی و یک دستگاه خودروی پژو 405 متعلق به خسرو تقی­پور عضو شورای اسلامی شهر وراوی، این دو خودرو را به آتش ­کشید که آتش­سوزی توسط مردم و آتش­نشانی مهار شد اما هر دو خودرو کاملاً  از بین رفتند. جانشین فرماندهی انتظامی بخش وراوی افزود: شخص متخلف توسط مأمورین این فرماندهی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شهرستان گردید.

 


مطالب مشابه :


مراسم لول اندازون

میکنه خدا میدونه این ماه چقدر قبض تلفن بیاد. فکر نمیکنم هیچ کجا به اندازه شیراز به این
صفحه 4--30 فروردین 89

برای مشترکان کم­کارکرد تلفن ثابت شهرستان شیراز، قبض صورتحساب تلفن ارسال نمی­شود.
آدرس و شماره تلفن مراکز آموزشی - رفاهی فرهنگیان (خانه معلم)

آدرس و شماره تلفن مراکز آموزشی شیراز: 2282287-9: 0711 پرداخت قبض تلفن.
وضعیت شبکه تلفن همراه – موبایل در ایران ؛ مقایسه کامل اپراتور دولتی ؛ تالیا و ایرانسل

فناوری اطلاعات - وضعیت شبکه تلفن همراه – موبایل در ایران ؛ مقایسه کامل اپراتور دولتی
مالیات بر ارزش افزوده دوره 3 سال 92

دفتر اسناد رسمی 286 شیراز بازار طلا تلفن تکمیل و صدور قبض مالیات و عوارض
جدول انواع اسناد تعریف شده در سامانه به همراه کد و برخی کلیشه های مربوطه

دفتر اسناد رسمی 286 شیراز حافظ طبقه فوقانی بازار طلا تلفن 37387593 مجوز،فیش،قبض و
فراخوان مقاله همایش ابوریحان بیرونی

انجمن اختر شناسی شیراز 3- ارسال شماره قبض پرداختی از طریق شماره تلفن های 51223336 ـ
قبض موبایل:

dehkadeholympic - قبض موبایل: شیراز فان. لینک وصل تلفن: 37: بسته آوا و
برچسب :