صاف کردن موهای فر و مجعد

برای صاف کردن موهای فردار و مجعد روش های مختلفی وجود دارد ، برخی از این روش ها دائم و برخی موقت هستند. در مورد صاف کننده های دائم ، بهتر است به این نکته توجه کنید که منظور از صافی دائم برای موهایی است که عمل صاف کردن روی آن ها انجام شده است و قسمتهایی از مو که به مرور زمان رشد می کنند ، در صورتی که موهای شما به طور طبیعی مجعد باشد ، صاف نخواهند بود و برای داشتن موهای صاف یکدست باید ریشه های مو را نیز مجددا صاف کنید. زمان تکرار این عمل بستگی به میزان فردار بودن موها ، طول موها و میزان رشد آن ها دارد. معمولا برای موهای متوسط و بلندی که رشد معمولی دارند هر 5-6 ماه یکبار نیاز به صاف کردن ریشه های مو خواهید داشت.

این مطلب اختصاص دارد به روش های صاف کردن مو که تنها با استفاده از مواد شیمیایی انجام می پذیرند . کاری که مواد شیمیایی برای این منظور انجام می دهند اینست که شکل بخش کورتیکال مو را تغییر میدهند ، یعنی باعث تغییر ساختار مو می شوند.

مواد صاف کننده مو به روش شیمیایی به سه دسته تقسیم می شوند :

1- مواد حاوی هیدروکسید سدیم :
این دسته از مواد ، قدرتمند ترین و موثرترین مواد صاف کننده شیمیایی می باشند. تاثیر آن ها سریعتر و اثر آنها بلند مدت تر است و طبیعتا در صورتی که پروسه صاف کردن مو با آن به درستی انجام نشود می تواند به موها آسیب جدی وارد کند.

2- مواد حاوی هیدروکسید گوانیدین :
این مواد ، قدرتی کمتر از مواد نوع اول را دارند و به تبع آن امکان آسیب دیدگی مو ها در آن ها کمتر است.

3- مواد حاوی آمونيوم تيوگليكولات (Thio relaxer) :
این مواد نسبت به دو نوع قبلی اثرگذاری کمتر و امکان آسیب رسانی کمتری دارند.


برای آنکه پروسه صاف کردن مو با استفاده از روش های فوق ، به طور صحیح انجام شود باید از مواد زیر استفاده کنیم :


1- کرم محافظ :
مواد نوع اول به میزان زیادی قلیایی هستند و می توانند به پوست سر ، پشت گردن ، گوشها و ... آسیب برسانند. با استفاده از کرم محافظ مخصوص ، باید کف سر و قسمت های مختلف پوست شما که در معرض مواد قرار می گیرند را بپوشاند و از آن ها محافظت کند.

2- مواد صاف کننده (یکی از سه نوع فوق) :
اینکه از چه نوع از مواد فوق و به چه میزان استفاده کنیم ، بستگی به مقاومت مو ، ضخامت مو و میزان فر مو خواهد داشت.

یکی از مواردی که باید حتما قبل از شروع پروسه انجام شود تست مقاومت مو می باشد. بدون انجام این تست ریسک آسیب دیدگی مو و یا در بهترین حالت کامل نشدن صافی مو بالا خواهد رفت.


3- ماده خنثی کننده :
به علت آنکه مواد صاف کننده PH بالایی دارند و به شدت خاصیت بازی (قلیایی) دارند باید پس از انجام پروسه و شستن موها ، با استفاده از مواد خنثی کننده PH مو را به حالت طبیعی باز گرداند. بالا بودن PH در مو می تواند موها را ترد و شکننده کند.

4- شامپو و کاندیشنر مخصوص :
پس از خنثی کردن PH مو ، با استفاده از شامپو و کاندیشنر های مناسب باید موها را به وضعیت نرمال و پایدار باز گرداند. پس از اتمام کار نیز بهتر است هر هفته 2 بار موها را با کاندیشنر های مخصوص شستشو دهیم.

پروسه صاف کردن ، معمولا با مراحل زیر انجام می شود :
ابتدا در صورت نیاز موها را با استفاده از کاندیشنر مناسب شستشو داده مو ها را خشک می کنیم. البته خشک کردن مو در مورد Theo Relaxer (صاف کننده نوع سوم) نباید انجام شود.
سپس با استفاده از کرم محافظ ، کف سر و پوست قسمت هایی که در معرض مواد هستند (مانند گوشها ، پشت گردن و ...) را می پوشانیم.


در مرحله بعد مواد باید روی مو قرار گیرد و بطور کامل مو ها را بپوشاند. عمل قرار گرفتن مواد روی مو باید با مهارت و خیلی سریع انجام شود. چراکه معمولا مواد ظرف مدت زمان 5 تا 10 دقیقه روی مو اثر میگذارد و پس از نفوذ مواد در کورتکس مو ، شانه کردن مو دشوار خواهد شد. چراکه در این حالت مو ها به شدت حالت الاستیک خواهند داشت و با کشیده شدن ، تغییر شکل داده ، بلند می شوند و آسیب می بینند. ( مانند موهایی که در اثر دکلره میسوزند)

تشخیص اینکه مواد باید چه مدتی روی مو بماند به عهده آرایشگر می باشد و بستگی به عوامل مختلفی دارد. بنابراین به شما حتما پیشنهاد می کنم در این مورد حتما اینکار را در آرایشگاه انجام دهید. چراکه کوچکترین خطایی باعث آسیب دیدگی شدید موی شما خواهد شد و ممکن است حتی اگر حاضر به پرداخت هزینه زیادی جهت احیاء موی خود باشید ، راهی برای احیاء آن (بجز کوتاه کردن مو) وجود نداشته باشد. بنابراین توجه کنید که این پروسه حتی از دکلره کردن مو نیز می تواند آسیب بیشتری در پی داشته باشد.


پس از گذشت زمان لازم ، مواد را با آب ولرم می شوییم. باید توجه کنیم که در این حالت موها به شدت آسیب پذیرند و بنابر این باید با احتیاط با آن برخورد شود. پس از شستشو ، مواد خنثی کننده را روی مو قرار می دهیم ممکن است در اثر مواد صاف کننده ، موها مقداری قرمز شوند که در این حالت باید آرایشگر شما با استفاده از مواد پاک کننده رنگ قرمز ، این تون قرمزی را از موی شما بگیرد. توجه کنید که گاهی این قرمزی پس از خشک کردن مو ظاهر می شود .

در مرحله بعد با استفاده از کاندیشنر موها را حالت خواهیم داد سپس موها را با استفاده از حوله به آرامی خشک می کنیم.


مطالب مشابه :


شنیون باز..بسته..دخترونه..مدل موی فر

شنیون باز بسته دخترونه مدل موی فر گالری عروس شاهدخت هدفش شاد کردن شماست حتی با
چگونه مدلی برای فر کردن موها انتخاب کنیم ؟

اگر می خواهید برای مراسمی خاص و یا کلا برای خودتان، مدل موی فر کردن موهای و کوتاه است که
جدیدترین مدل های موی بلند در سال 2012

جدیدترین مدل های موی و برای یکدست کردن آنها خیلی موهایتان کوتاه خواهد شد بهتر
مدل مو فر زنانه اردیبهشت 93

نحوه رنگ کردن موی سر،چه مدل مویی به من میاد،مدل مو کوتاه بلوند،فر کردن مو دخترانه
چند نمونه مدل موی شینیون ، فر و Wave

چند نمونه مدل موی شینیون ، فر و Wave * پاک کردن آرایش * مدل آرایش * مدل موی کوتاه
بایدها و نبایدها در آرایش و کوتاه کردن موی سر

بایدها و نبایدها در آرایش و کوتاه کردن موی بماند، آنها را فر مدل موی
صاف کردن موهای فر و مجعد

ضخامت مو و میزان فر مو دیدگی شدید موی شما خواهد شد و ممکن است کوتاه کردن
برای اینکه مدل موی کوتاه شما زیبا بماند:

۹-اگر موی فر دارید ممکن است که هر مدل موی کوتاه -پاک کردن رنگ -صافی دائم و موقت، فر
مدل مو زنانه و دخترانه خیلی شیک 2014

پیکسی،نحوه رنگ کردن موی سر،چه مدل مویی به من میاد،مدل مو کوتاه بلوند،فر کردن مو
برچسب :